speculative
21.05.11,23:47
Dobry den,
Uz dva tyzden sa snazim najst tuto informaciu ale vsade sa pise o dovezenom ZNACKOVOM tovare ( kde stitok s menom znacky nechavaju).
Mam v plane nakupovat moj stock vo velkoskladoch (UK + online) a neviem sa nikde docitat ze ci mozem odstrihovat ich stitky/etikety (neviem pravy nazov) a nasivat meno mojej znacy (nazov butiku).

Taktiez som sa chcela spytat ci na slovensku funguje nieco ako prenajom malej casti preistoru v obchode s oblecenim. Co tym myslim je ze by som najprv vyskusala moju konfekciu v nejakom obchode ( v UK sa to vola retail concession ale neviem ci to je oficialny nazov) ze ci sa bude predavat a potom by som si prenajala obchod ak by to islo. Mala by som tam vlastny zamestnankinu ale platby by isli cez kasu obchodu.

vopred dakujem
Nokerla
22.05.11,09:36
Tak toto odstrihavanie a nasledne nasivanie vlastnej znacky je minimalne trestne ak samozrejme nemas suhlas, ze to mozes robit vyrobcu.
Mozno by to nikdy nikto nezistil, ale svet je maly a clovek nikdy nevie.
speculative
23.05.11,09:52
dakujem Nokeria

mohol by sa prosim vas este niekto vyjadrit ku tejto teme?
blavaciko
23.05.11,10:47
v tomto suhlasim s nokerlom, ze ak by si odstrihla stitok a nasila tam vlastny mohlo by sa jednat o zavadzanie spotrebitela a za to su pokuty...
ale je to len nazor, nie pravny fakt...
katalóg
23.05.11,13:39
Otázku pokladám za absurdnú.
Economic
23.05.11,13:48
Otázku pokladám za absurdnú.

Riadna odvaha dať na verejnosť takúto otázku, čímsi zaváňajúcu.....
pepsikova
23.05.11,14:41
..za značku sa platí..takže ak sa dohodneš s výrobcom, že bude šiť pre teba, zaplatíš za to, môže ti rovno výrobca našívať tvoje logo..inak si dvomi nohami po kolená v base...lebo aj toto kontroluje SOI...a ostro..
speculative
23.05.11,15:51
Riadna odvaha dať na verejnosť takúto otázku, čímsi zaváňajúcu.....

no klidek! Neviem naco narazate ale ak chcem robit nieco nelegalne tak sa tu hadam nebudem pytat... NA TO SA PYTAM ABY SOM NEROBILA NIECO NELEGALNE... Ma taketo odpovede vazne vedia zarazit...

MOj stock nebudu znackove veci od znamych navrharov, ale to je uz asi jedno.

Ocakavala som odpoved od ludi co sa do takychto veci vyznaju... To mi je samozrejme ze potrebujem povolenie na odstrihnuti tej znacky(stitku od vyrobcu) len som chcela vediet ako to funguje na SR.

Som ocakavala viac profesialneho pristupu...
pepsikova
23.05.11,15:52
..a ak chceš predávať značkový tovar, musíš mať na to povolenie...
pepsikova
23.05.11,15:55
no klidek! Neviem naco narazate ale ak chcem robit nieco nelegalne tak sa tu hadam nebudem pytat... NA TO SA PYTAM ABY SOM NEROBILA NIECO NELEGALNE... Ma taketo odpovede vazne vedia zarazit...

MOj stock nebudu znackove veci od znamych navrharov, ale to je uz asi jedno.

Ocakavala som odpoved od ludi co sa do takychto veci vyznaju... To mi je samozrejme ze potrebujem povolenie na odstrihnuti tej znacky(stitku od vyrobcu) len som chcela vediet ako to funguje na SR.

Som ocakavala viac profesialneho pristupu.....

..moja a ty ako si predstavuješ profesionálny prístup?..že ti niekto povolí len tak k mirnix-dirnix odstrihnúť značku a prišiť si vlastnú?..toto tak nefunguje..tak netrieskaj a nezarážaj sa...prečítaj si na to potrebné zákony-čo je značka, na čo slúži a čo prezentuje..a ako sa s ňou môže manipulovať....ak by si nakúpila tovar vo veľkosklade,alebo priamo od výrobcu, musíš rešpektovať predajcu a jeho podmienky...
..a aby sme mali vo veci jasno-to, na čo sa pýtaš, je priamo nelegálne už z pohľadu obyčajného dedinského rozumu...
pepsikova
23.05.11,16:00
..a čo sa týka druhej tvojej otázky, prenajať priestor si môžeš kdekoľvek, kde ti to povolia, resp. kde priestor na prenajatie majú..to, čo ty budeš predávať, je tvoja vec, musíš mať ale vlastnú kasu, si predsa podnikateľ-predajca...
..lebo keby si sa dohodla s majiteľom priestoru, že platby za tvoj tovar by šli cez jeho kasu- to nie je čistá ryža,ale špekulácia a ty by si vlastne bola jeho dodávateľom..a s tým by nemusel súhlasiť, alebo by mal svoje podmienky...ale so štítkami pozor-múdry predajca na to neskočí..
sasenkak
23.05.11,16:10
Možno som zle pochopila otázku,ale MOJA značka podľa mna znamená,že je niečo MOJE a že JA som to vymyslel,navrhol,vyprodukoval. Ak by som mala v pláne raz predávať niečo pod svojou značkou určite by to neboli veci z nejakého veľkosladu o kvalite ktorých nemám páru.Za svojou značkou si musím predsa stáť a mala by ma reprezentovať. Neriskovala by som to nákupom niečoho-niekde a následne odstrihávaním štítkov(aj keby to bolo legálne:rolleyes:).A v neposlednom rade,ako by k tomu prišli zákazníci.
Dalej čo sa týka prenájmu priestoru v nejakom butiku, ak by islo o Tvoju vlastnú značku,tak prečo nie,pre majitela obchodu by to nebola konkurencia,kedže majiteľovi je jedno aká značka sa predáva,len nech sa predáva.Inak neviem či by to niekto nebral ako konkurenciu. Snad by to slo niekde v hypermarketoch kde je mozne prenajat si take tie male stánky,ale to by museli byť Tvoje vlastné modely alebo potom predávať proste veci pod ich vlastnou značkou,načo to komplikovať.
speculative
23.05.11,16:14
..

..moja a ty ako si predstavuješ profesionálny prístup?..že ti niekto povolí len tak k mirnix-dirnix odstrihnúť značku a prišiť si vlastnú?..toto tak nefunguje..tak netrieskaj a nezarážaj sa...prečítaj si na to potrebné zákony-čo je značka, na čo slúži a čo prezentuje..a ako sa s ňou môže manipulovať....ak by si nakúpila tovar vo veľkosklade,alebo priamo od výrobcu, musíš rešpektovať predajcu a jeho podmienky...
..a aby sme mali vo veci jasno-to, na čo sa pýtaš, je priamo nelegálne už z pohľadu obyčajného dedinského rozumu...

ja tu neziadam povolenie, ak ti to nebolo jasne!!!! Profesionalny pristup som myslela tych co mi odpisali!

samozrejme ze sa to tak robi len som chcela vediet pod akymi podmienkami sa to robi. Nie vsetky butiky predavaju so stitkami co nakupili vo velkosklade...

prosim ta uz sem neodpisuj, je to uplne trapne...
buchač
23.05.11,16:18
no klidek! Neviem naco narazate ale ak chcem robit nieco nelegalne tak sa tu hadam nebudem pytat... NA TO SA PYTAM ABY SOM NEROBILA NIECO NELEGALNE... Ma taketo odpovede vazne vedia zarazit...

MOj stock nebudu znackove veci od znamych navrharov, ale to je uz asi jedno.

Ocakavala som odpoved od ludi co sa do takychto veci vyznaju... To mi je samozrejme ze potrebujem povolenie na odstrihnuti tej znacky(stitku od vyrobcu) len som chcela vediet ako to funguje na SR.

Som ocakavala viac profesialneho pristupu...


..

..moja a ty ako si predstavuješ profesionálny prístup?..že ti niekto povolí len tak k mirnix-dirnix odstrihnúť značku a prišiť si vlastnú?..toto tak nefunguje..tak netrieskaj a nezarážaj sa...prečítaj si na to potrebné zákony-čo je značka, na čo slúži a čo prezentuje..a ako sa s ňou môže manipulovať....ak by si nakúpila tovar vo veľkosklade,alebo priamo od výrobcu, musíš rešpektovať predajcu a jeho podmienky...
..a aby sme mali vo veci jasno-to, na čo sa pýtaš, je priamo nelegálne už z pohľadu obyčajného dedinského rozumu...


Začiatky podnikania - ako na to?
...ako ???
Predsa jednoducho ....speculative ....veď to máš aj v nicku ...takže nič iné neostáva len naďalej

... š p e k u l o v a ť ...
speculative
23.05.11,16:21
Možno som zle pochopila otázku,ale MOJA značka podľa mna znamená,že je niečo MOJE a že JA som to vymyslel,navrhol,vyprodukoval. Ak by som mala v pláne raz predávať niečo pod svojou značkou určite by to neboli veci z nejakého veľkosladu o kvalite ktorých nemám páru.Za svojou značkou si musím predsa stáť a mala by ma reprezentovať. Neriskovala by som to nákupom niečoho-niekde a následne odstrihávaním štítkov(aj keby to bolo legálne:rolleyes:).A v neposlednom rade,ako by k tomu prišli zákazníci.
Dalej čo sa týka prenájmu priestoru v nejakom butiku, ak by islo o Tvoju vlastnú značku,tak prečo nie,pre majitela obchodu by to nebola konkurencia,kedže majiteľovi je jedno aká značka sa predáva,len nech sa predáva.Inak neviem či by to niekto nebral ako konkurenciu. Snad by to slo niekde v hypermarketoch kde je mozne prenajat si take tie male stánky,ale to by museli byť Tvoje vlastné modely alebo potom predávať proste veci pod ich vlastnou značkou,načo to komplikovať.

mala som taky napad lebo v UK to tak funguje... aj s tym nakupom vo velkoskladoch (daju sa nakupit kvalitne veci) aj s prenajmom par metrov stvorcovych a spolocnou kasou (vid TopShop na Oxford street).

Ale aj tak dakujem za odpoved...
MOzno to tak na slovensku este nefunguje
speculative
23.05.11,16:22
...ako ???
Predsa jednoducho ....speculative ....veď to máš aj v nicku ...takže nič iné neostáva len naďalej

... š p e k u l o v a ť ...

to slovo ma v anglictine viac vyznamov... prosim vas prestante spajat nepodstatne veci...
arizona
23.05.11,16:49
Dobry den,
Uz dva tyzden sa snazim najst tuto informaciu ale vsade sa pise o dovezenom ZNACKOVOM tovare ( kde stitok s menom znacky nechavaju).
Mam v plane nakupovat moj stock vo velkoskladoch (UK + online) a neviem sa nikde docitat ze ci mozem odstrihovat ich stitky/etikety (neviem pravy nazov) a nasivat meno mojej znacy (nazov butiku).

Taktiez som sa chcela spytat ci na slovensku funguje nieco ako prenajom malej casti preistoru v obchode s oblecenim. Co tym myslim je ze by som najprv vyskusala moju konfekciu v nejakom obchode ( v UK sa to vola retail concession ale neviem ci to je oficialny nazov) ze ci sa bude predavat a potom by som si prenajala obchod ak by to islo. Mala by som tam vlastny zamestnankinu ale platby by isli cez kasu obchodu.

vopred dakujem
1. Strhavat stitky a nahradit ich svojimi je podvod. Ale moze "niekto" vyrabat priamo pre teba,kde ti prisiju tvoju znacku

2. Pozri sem,snad pomoze : http://www.podnikam.webnoviny.sk/obchodne-vztahy/komisionalny-predaj/15401
buchač
23.05.11,16:55
to slovo ma v anglictine viac vyznamov... prosim vas prestante spajat nepodstatne veci...
Keby len v angličtine ...neboj sa , aj slovenčina má dosť výrazov ...a dovolím si povedať , že omnoho viac !!!!
Slovenčina totiž jedným slovom vie vyjadriť to , na čo engliš potrebuje viac slov pospájať ...

Slovník
prídavné meno
- špekulatívny
- teoretický

No najkrajší je tento výklad - vypočítavá, prospechárska činnosť (obyčajne s dosiahnutím prospechu nejakou nepriamou cestou alebo trikom)

Čiže :
...tie moje preklady do slovenčiny sú ďalej :

- nekonkrétne uvažovanie
- premýšľanie odtrhnuté od praxe
- fantazírovanie
- vychcaný
- vyj....ný
- premúdry


MOzno to tak na slovensku este nefunguje...
...he ....človeče neblbni ....vydrbancov - špekulantov je tu neúrekom ...od najvyšších miest až po ulicu ...

Aj dnes som si z jedným ruku podal ...na BMW X-5 sa preváža ...špekulant jeden ...;):rolleyes::---:D
buchač
23.05.11,17:05
Možno som zle pochopila otázku,ale MOJA značka podľa mna znamená,že je niečo MOJE a že JA som to vymyslel,navrhol,vyprodukoval. Ak by som mala v pláne raz predávať niečo pod svojou značkou určite by to neboli veci z nejakého veľkosladu o kvalite ktorých nemám páru.Za svojou značkou si musím predsa stáť a mala by ma reprezentovať. Neriskovala by som to nákupom niečoho-niekde a následne odstrihávaním štítkov(aj keby to bolo legálne:rolleyes:).A v neposlednom rade,ako by k tomu prišli zákazníci.
Dalej čo sa týka prenájmu priestoru v nejakom butiku, ak by islo o Tvoju vlastnú značku,tak prečo nie,pre majitela obchodu by to nebola konkurencia,kedže majiteľovi je jedno aká značka sa predáva,len nech sa predáva.Inak neviem či by to niekto nebral ako konkurenciu. Snad by to slo niekde v hypermarketoch kde je mozne prenajat si take tie male stánky,ale to by museli byť Tvoje vlastné modely alebo potom predávať proste veci pod ich vlastnou značkou,načo to komplikovať.
I made it up, it's MY....

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9661.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3969.gif
speculative
23.05.11,17:28
[QUOTE=buchač;1749424]I made it up, it's MY....


to musis byt na tom dost zle ked sa musis ukazovat pod dvomi nickmi...
ale aspon si zo seba nieco uspokojive dal...

som myslela ze porada je na urovni, ale vyzera to tu jak na pokeci... mali by to tu filtrovat
blavaciko
23.05.11,17:30
Úplne ľúbim takých ľudí co az ti prvý krát, prečítajú negatívne názory a začnú ostatným nadávať do trapnych a pod ;)
speculative
23.05.11,17:32
[QUOTE=buchač;1749414]Keby len v angličtine ...neboj sa , aj slovenčina má dosť výrazov ...a dovolím si povedať , že omnoho viac !!!!
Slovenčina totiž jedným slovom vie vyjadriť to , na čo engliš potrebuje viac slov pospájať ...

Slovník
prídavné meno
- špekulatívny
- teoretický

No najkrajší je tento výklad - vypočítavá, prospechárska činnosť (obyčajne s dosiahnutím prospechu nejakou nepriamou cestou alebo trikom)

Čiže :
...tie moje preklady do slovenčiny sú ďalej :


kebyze minies tolkoto energie na inteligentne odpovedanie mojej otazky tak by som z teba aj mala nejaky ten uzitok ( na zaklade coho porada bola vytvorena), ale zase len nepodstatne otravovanie...
prosimta uz mi nepis

dakujem
buchač
23.05.11,17:34
[QUOTE=buchač;1749424]I made it up, it's MY....


to musis byt na tom dost zle ked sa musis ukazovat pod dvomi nickmi...
ale aspon si zo seba nieco uspokojive dal...

som myslela ze porada je na urovni, ale vyzera to tu jak na pokeci... mali by to tu cenzurovat

mimotemymimotemymimotemy

...pod dvoma ????....:confused:....hm , ale keď myslíš ...:rolleyes:

Cenzúra ???....hej , súhlasim ...máš pravdu ...!!!!!!!!
Na takéto blbé nápady s odrbom by sa fakt zišla ...;)

Prečítaj .... http://www.porada.sk/1748517-post451.html ...:cool:
pepsikova
23.05.11,17:42
...speculative, ak sa nemáš kde ventilovať, nerob to u nás...dobrá rada tu nič síce nestojí, ale takých ako ty tu veru ani moc nemusíme...si tu dva dni aj so schodami a už si premúdrelý- alebo premúdrelá...takých je u nás plný piesok..fakt...vážne!...
buchač
23.05.11,18:01
Dobry den,
Uz dva tyzden
Aj to bude málo ...nakoľko asi ani nič nenájdeš ...
sa snazim najst tuto informaciu ale vsade sa pise o dovezenom ZNACKOVOM tovare ( kde stitok s menom znacky nechavaju).
Holt , zančka je značka ...
Mam v plane nakupovat moj stock vo velkoskladoch (UK + online) a neviem sa nikde docitat ze ci mozem odstrihovat ich stitky/etikety (neviem pravy nazov)
....visačka ...
a nasivat meno mojej znacy (nazov butiku).
...čo sa proste nedá...
Taktiez som sa chcela spytat ci na slovensku funguje nieco ako prenajom malej casti preistoru v obchode s oblecenim. Co tym myslim je ze by som najprv vyskusala moju konfekciu v nejakom obchode ( v UK sa to vola retail concession ale neviem ci to je oficialny nazov)
...maloobchodný predaj ...respektíve - kiosk
ze ci sa bude predavat a potom by som si prenajala obchod ak by to islo. Mala by som tam vlastny zamestnankinu ale platby by isli cez kasu obchodu.
...ešte , že tak ...už som si myslel , že rovno do peňaženky ...

vopred dakujem


[QUOTE=buchač;1749414]
kebyze minies tolkoto energie na inteligentne odpovedanie mojej otazky
...stačí už aj takto - viď vyššie ???...lepšie už neviem ...
tak by som z teba aj mala nejaky ten uzitok ( na zaklade coho porada bola vytvorena), ale zase len nepodstatne otravovanie...
prosimta uz mi nepis
už nebudem ....sľubujem ...už nikdy ....
dakujem

...
speculative
23.05.11,19:00
no to som vazne mohla napisat aj na pokec...
prajem vam prijemny vecer