marpo
22.05.11,09:19
Dobrý deň. Chcela by som od vás radu. Bývalý druh s ktorým som žila 7 rokov a máme spolu dieťa,platí výživné.Teraz si vymyslel, že chce, aby som mu dokladovala všetky peniaze, ktoré posiela na dieťa. Je nejaký zákon na Slovensku alebo v Anglicku , ktorý by mi určoval takúto povinnosť? Žijeme v Anglicku a preto sa pýtam aj na anglicky zákon. Ďakujem.
arizona
22.05.11,07:41
Ak ti plati vyzivne, tak evidenciu by si mal robit v prvom rade on, aby sa v pripade nezhod mohol preukazat, ze zaplatil.

Nepises,ako peniaze dostavas,ci na ucet,alebo do ruk.
Vypisy z uctu su tvoja evedencia,ved aj on ma svoju.
Ak peniaze dava osobne, urcite je vhodne ,aby si mu dala nejaky podpisany doklad o prevzati.
bubkoch
22.05.11,10:47
Ak ti plati vyzivne, tak evidenciu by si mal robit v prvom rade on, aby sa v pripade nezhod mohol preukazat, ze zaplatil.

Nepises,ako peniaze dostavas,ci na ucet,alebo do ruk.
Vypisy z uctu su tvoja evedencia,ved aj on ma svoju.
Ak peniaze dava osobne, urcite je vhodne ,aby si mu dala nejaky podpisany doklad o prevzati.

ja si myslim ze otazku myslela inak ...
ze po nej chce, aby zdokladovala, na čo pouzila vyzivne ...
buchač
22.05.11,11:06
Dobrý deň. Chcela by som od vás radu. Bývalý druh s ktorým som žila 7 rokov a máme spolu dieťa,platí výživné.Teraz si vymyslel, že chce, aby som mu dokladovala všetky peniaze, ktoré posiela na dieťa. Je nejaký zákon na Slovensku alebo v Anglicku , ktorý by mi určoval takúto povinnosť? Žijeme v Anglicku a preto sa pýtam aj na anglicky zákon. Ďakujem.

...so then certainly speak well in English ...:rolleyes:
I would have turned to English lawyers .......... or .....???? ;)

Zákon určite je ( nechce sa mi hľadať citáciu )...no je len na sudcovi , ktorý rozhodne , ako sa použijú prostriedky z výživného ...no so spätnou platnosťou to bude asi dosť ťažko ...
marpo
22.05.11,17:04
ano on chce po mne aby som ja jemu zdokladovala načo som ich použila , či je nato nejaky zakon podla ktoreho som povinna mu to dokladovat
intro
22.05.11,19:03
Ja by som si o b č a s - i to len kvôli tomu druhému rodičovi, ak by za to stál - zapísala pravidelné i tie zaujímavé jednorázové výdavky na dieťa. Platenie výživného nech si stráži ten, kto má tú povinnosť .
suzika1979
22.05.11,19:38
podla mna na to nie je ziadny zakon, ale ked tak velmi chce,mozes mu zdokladovat napr.skolne,obedy,nejake blocky za oblecenie a pomocky... ale jedlo neviem ako zdokladujes a to je preto "vyzivne" aby sa z toho dieta zivilo, teda vacsina penazi bude v potravinach. o co mu ide,ved ty ako starajuca sa matka davas urcite viac financii na dieta ako ten co posle raz za mesiac nejaku ciastku. to posledne je moj nazor a sudim podla seba. ale aj mna by zaujimalo,ci nejaky zakon na toto existuje....zatial som sa s tym nestretla nastastie,ved to by bola sikana pre rodica,ktory sa stara o to dieta....nie?
Flinstone
23.05.11,10:25
ano on chce po mne aby som ja jemu zdokladovala načo som ich použila , či je nato nejaky zakon podla ktoreho som povinna mu to dokladovat
Ak sa mu vidí, že sa nestaráš adekvátne o dieťa, môže podať návrh na súd, ale neexistuje nič čo by ťa zaväzovalo jemu dokladovať ako boli peniaze použité.
marpo
24.05.11,15:32
vďaka za odpovede