Mebahelko
22.05.11,10:02
Ahojte,
pred nedavnom mi pri pustani vody z vodovodnej baterii nad vanou vyletel perlator. Neviem ako v tej baterii bol fixovany , pretoze nema na sebe ziaden zavit ,ale vo vnútri baterie zavit je . Siel som do Baumaxu aj s perlatorom , ktory mi vypadol a dali mi dva .Jeden maly M 24 a druhy velky M 28 . Vysledok je taky , ze ten maly je do tej baterie maly a neda sa tam ufixovat a ten velky je velky :-) . Mate niekto s tym nejaku skusenost ? Nechce sa mi pre to menit celu bateriu .
Dakujem za rady .
peto1962
22.05.11,19:07
Ahoj.
Vieš konkretizovať výrobcu batérie?Napr:Kludi, Hansa,Sagittarius?Drezové batérie majú ten menši perlator a vanove ten vacsi. Len ak ti nepasuje može to byť atyp.Niektorý výrobcovia majú série kde nepasuje bežný perlátor.
Mebahelko
23.05.11,06:31
zial neviem konkretizovat vyrobcu baterie , nekupoval som ju :-( . Posielam fotky toho perlatora co vypadol z baterie . Co je to atyp ? Da sa zohnat perlator aj na atyp.bateriu ?
Mebahelko
23.05.11,06:51
pridavam este fotky tej baterie
Chobot
23.05.11,08:09
Ahojte,
pred nedavnom mi pri pustani vody z vodovodnej baterii nad vanou vyletel perlator. Neviem ako v tej baterii bol fixovany , pretoze nema na sebe ziaden zavit ,ale vo vnútri baterie zavit je . Siel som do Baumaxu aj s perlatorom , ktory mi vypadol a dali mi dva .Jeden maly M 24 a druhy velky M 28 . Vysledok je taky , ze ten maly je do tej baterie maly a neda sa tam ufixovat a ten velky je velky :-) . Mate niekto s tym nejaku skusenost ? Nechce sa mi pre to menit celu bateriu .
Dakujem za rady .

Samotný perlátor nezvykne mať závity. Perlátor je len malý valček, ktorý sa uchytáva na ústí batérie kovovým očkom, ktorý má závit. Je možné, že na batérii bol ten krúžok, ale sa uvoľnil a vypadol prvý, kým perlátor chvíľu držal v ústí batérie, až kým nevypadol prúdom vody.

Ale najlepšie by bolo napísať typ batérie, alebo detailne odfotiť perlátor aj ústie batérie. Takto na diaľku, bez toho, aby sme to videli, sa nedá jednoznačne poradiť
mildo1
23.05.11,13:34
Ahoj, však to teleso perlátora vypadlo a obal je stále zaskrutkovaný v batérii. Je tam vidieť tie zárezy na uchytenie aby sa dal vyskrutkovať.
Mebahelko
23.05.11,16:31
dakujem Vam za rady , skutocne bol obal stále zaskrutkovaný v batérii :-) Odskrutkoval som ho a zalozil ten velky perlator . Tak problem je vyrieseny :-)
Este raz vdaka !