mamba0
22.05.11,10:55
Dobry den
Chcem sa spýtať suseda žije už par rokov v Londýne,
dávam si do poriadku pozemky,a zistil som ze moja záhradka pri našom dome,je napísaná na susedu.
Sme sa dohodli ze to teda dáme na poriadok,nechce za to nic,vraj si mam len nechat napisat na seba, tak by som rad vedel ci stačí dajaká zmluva s číslom parcely,s overený podpisom niekym,aby som bol vlastníkom ja.A co je najlepsie darovat alebo predat,pytam sa preto lebo sa nechystá tak skoro na Slovensko.
Dakujem.
robovi
22.05.11,09:59
Bud to treba od nej prevziat vydrzanim, pricom je potrebny aj jej suhlas. Alebo treba uzavriet kupnu zmluvu za 1 €. Do darovacej zmluvy by som nesiel, lebo v pripade, ak sa nieco neskor po... a vy sa poharkate, tak si darca moze od obdarovaneho ziadat dar za urcitych podmienok naspat.

Obc. zakonnik § 630

Darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy.
mamba0
22.05.11,10:28
To znamená,ze treba aby spravila kúpnu zmluvu,podpísala ju dala overiť a môže mi to poslať,a ja na základe toho môžem urobiť prepis a vklad na L.V?
Mária27
22.05.11,11:01
Priprav jej ty celú kúpnu zmluvu (daj si ju urobiť alebo skontrolovať odborníkovi). Jej podpis na zmluve musí byť úradne osvedčený - notári to robia aj pre cudzinu. Čiže, čo musí ona urobiť - vytlačiť si zmluvu (pošli emailom), dať si overiť podpis a poslať ti ju.
mamba0
22.05.11,17:51
Super ďakujem pekne, strašne moc za pomoc
Dakujem!!!