xtripon
22.05.11,11:36
dobry den rád by som vas poziadal o radu. Kvoli stahovaniu z rodinneho domu do velkeho bytu sa nam skomplikovala starostlivost o psika. stale dom mame a ma tam velky dvor ale je tam sam a parkrat uz utiekol napriek tomu ze s nim pravidelne chodime na prechadzky a 2x denne mu prideme dat vodu a jedlo. Kedze mu je tam samotnemu smutno a je uz skoro 11 rocny tak sme sa rozhodli ze by sme si ho vzali do bytu. vzhladom na svoj vek uz nie je tolko aktivny ako byval cize je aj kludnejsi tak dufame ze by si zvykol . poprosil by som vas o rady ohladne toho ako casto a akym samponom ho najlepsie kupat aby nezapachal, aku strarostlivost o zuby, usi alebo neviem co treba vykonavat a hlavne ako vyriesit mokru papulu a mokru papulu po piti vody coho sa najviac obavam. psik je veeeelmi pekne narasteny springl spaniel (vacsi kokrspaniel) je na leto vzdy ostrihany na 10mm cize chlpy az taky velky problem nebudu za rady vopred dakujem:)
pepsikova
22.05.11,09:44
..máš psíka 11 rokov a nevieš, akým šamponom ho kúpeš?..oči a ušky si doteraz nečistil?..to ako môžeš mať psa tolko rokov?..máš problém, že ti zašpiní byt?..psík si zvykne,ak sa mu budeš dostatočne venovať cez deň aj v paneláku, len treba byť s ním a nie ho ráno zamknúť a večer vyvenčiť...bude plakať..mokrá papuľka je predsa len voda, kvapky uschnú, musíš ho naučiť pomaličky, že nesmie na gauč, len po zemi, dať mu koberček, aj viac, aby sa nešmýkal,ak máš podlahu...je to veľa vecí, ja by som radšej bývala s ním v tom dome...činžák ti neujde a havík tu ani dlho nemusí byť...a strata strašne bolí..
arizona
22.05.11,10:25
Mozno by bolo vhodnejsie psika podarovat nejakym susedom.
Tak stary psik si tazko zvykne na byt. Mozno to trochu vykompenzovat castym vencenim,ale aj tak to nie je ono.
Z bytu na dvor nie je pre psika tazke si zvyknut,ale naopak veru ano.
pavol54
22.05.11,10:31
ľudové heslo "Starého psa novým kúskom nenaučíš" hovorí za všetko, skôr si zvykne na nových gazdov ako na nové móresy, dedinské dvorové psy sa nikdy nezvykli kúpať, stĺp si očúrali ktorý chceli, ale v byte neviem
pepsikova
22.05.11,11:27
..veľmi pekne narastený springlspaniel musel mať opateru,aj keď bol na dvore,očividne bol aj strihaný a teda aj kúpaný...divné otázky...