Katze
22.05.11,12:05
Dobrý deň,chcela by som sa poradiť,dcéra tento rok 6/2011 končí VŠ, v auguste má 24 rokov, nie sme vôbec v kontakte, ako a kde zistím či už pracuje aby som mohla podať žiadosť o zrušenie výživného. Za odpoveď srdečná vďaka. Janka.
arizona
22.05.11,10:15
Daj ziadost na sud. Aj sudne jednanie trva nejaky cas. Na sude sa dozvies, ci pracuje,alebo ci je schopna sa sama uzivit.
bubkoch
22.05.11,10:52
Dobrý deň,chcela by som sa poradiť,dcéra tento rok 6/2011 končí VŠ, v auguste má 24 rokov, nie sme vôbec v kontakte, ako a kde zistím či už pracuje aby som mohla podať žiadosť o zrušenie výživného. Za odpoveď srdečná vďaka. Janka.
len na okraj, pre zrusenie vyzivneho nie je podstatne ci pracuje ...
Katze
22.05.11,12:28
Myslím si, že určite je to podstatné či pracuje, keďže 6/2011 končí VŠ a 8/20011 má 24 rokov a výživné sa platí do 25-ky. Potrebujem si to overiť či je to takto, alebo sa niečo zmenilo.
bubkoch
22.05.11,12:31
Myslím si, že určite je to podstatné či pracuje, keďže 6/2011 končí VŠ a 8/20011 má 24 rokov a výživné sa platí do 25-ky. Potrebujem si to overiť či je to takto, alebo sa niečo zmenilo.

nie je podstatne ci pracuje ... a ani to ze vyzivne sa plati do 25-ky nie je pravda ...
misoft
22.05.11,13:13
pre zrusenie vyzivneho nie je podstatne ci pracuje ...

nie je podstatne ci pracuje ... a ani to ze vyzivne sa plati do 25-ky nie je pravda .
Podstatné je, či je schopný sa samostatne uživiť - a to ukončením VŠ (prípadne registráciou na úrade práce) už je.
safecom
14.11.11,18:24
Ahojte poraďáci, aj ja sa pripájam k tejto téme a obraciam sa na Vás s prosbou o poskytnutie informácií. Viem, že je tu už niekoľko príspevkov, ale nie je to také jednoznačné.
Manželova dcéra ukončila štúdium na strednej škola, na vysokú ju neprijali a nastúpila do zamestnania, v 3/2012 bude mať 21 rokov. výživné bolo určené súdom. Chcela by som sa opýtať, či môže manžel prestať platiť na ňu výživné a zároveň podať návrh na zrušenie výživného na súd, či ho nebudú trestne stíhať pre neplatenie výživného. Čítala som veľa príspevkov a článkov na túto tému, ale každý má svoju situáciu a nechceli by sme si vyrobiť zbytočné problémy. Za odpoveď ďakujem
bubkoch
14.11.11,18:46
Ahojte poraďáci, aj ja sa pripájam k tejto téme a obraciam sa na Vás s prosbou o poskytnutie informácií. Viem, že je tu už niekoľko príspevkov, ale nie je to také jednoznačné.
Manželova dcéra ukončila štúdium na strednej škola, na vysokú ju neprijali a nastúpila do zamestnania, v 3/2012 bude mať 21 rokov. výživné bolo určené súdom. Chcela by som sa opýtať, či môže manžel prestať platiť na ňu výživné a zároveň podať návrh na zrušenie výživného na súd nie, nemoze len tak prestat platit, musi platit az do pravoplatneho rozhodnutia sudu o zruseni vyzivneho ..., či ho nebudú trestne stíhať pre neplatenie výživného mozu, ak dcera poda trestne oznamenie na policii . Čítala som veľa príspevkov a článkov na túto tému, ale každý má svoju situáciu a nechceli by sme si vyrobiť zbytočné problémy. Za odpoveď ďakujem

v texte ... doporucujem hned podat navrh na sud, a pokracovat v plateni ... ak sud zrusi vyzivne spatne (napr. k datumu podania navrhu), moze otec ziadat aby dcera vyzivne zaplatene po tomto datume vratila - toto je mozne ziadat uz priamo v navrhu, inak si ho bude musiet vymahat v samostatnom konaní
safecom
14.11.11,19:23
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.