LIFE55
22.05.11,14:34
dobry den, mam vystudovanu ekonomicku skolu a chcem si alozit vlastnu realitku v Bratislave ... viem ze je ich tu vela ale taktiez je tu vela bytov ... ja by oms skor potreboval vediet co vsekto vedenie realitky obnasa ... ci je to casovo velmi naorne .. ci je s tym kopu papierovaciek ... ako zohnat co najviac zakaziek na predaj bytov atd...
LIFE55
22.05.11,14:03
a ako sa predava a ci je tazke vybavit predaj bytu .. ja osm byt este nepredaval cize nemam s tym skusenosti :D ....
blavaciko
22.05.11,14:27
najprv sa zamestnaj v nejakej realitke, aby si zistil, ci to vlastne chces robit...
buchač
22.05.11,14:37
dobry den, mam vystudovanu ekonomicku skolu a chcem si alozit vlastnu realitku v Bratislave ... viem ze je ich tu vela ale taktiez je tu vela bytov ... ja by oms skor potreboval vediet co vsekto vedenie realitky obnasa

blavaciko Re: Realitna kancelaria
najprv sa zamestnaj v nejakej realitke, aby si zistil, ci to vlastne chces robit...
Tiež si myslím to isté ...;)...aj keď sa síce vraví..." škola , základ života "...ale až ten život Ťa potom poriadne nakopne - preverí ...:rolleyes:
... ci je to casovo velmi naorne
Kedy ako ...a pre koho ako ...
.. ci je s tym kopu papierovaciek
Zmluvy , kataster , posudky ............
... ako zohnat co najviac zakaziek na predaj bytov
Podľa šikovnosti .............................................a ten správny ( morálny ) kredit je potrebný ...
atd...


a ako sa predava a ci je tazke vybavit predaj bytu .. ja osm byt este nepredaval cize nemam s tym skusenosti :D ....

... sila ...teda , trúfaš si ...
KEJKA
22.05.11,14:43
aj tzv. maklér vie celkom slušne zarobiť, takže radšej skús takto - oslov realitky a začni s nimi spolupracovať.
LIFE55
22.05.11,15:47
okey dakujem za odpovede ... a sorry za chybu - naorne - náročné :D ........ hlavne tebe buchac dakujem za prispevky najprv sa tusim niekde zamestnam ako makler ponuk je vela a az tak .. a mam este otazku ze keby som aj ja zacal zamestnavat nejakych tich maklerov po celom slovensku casom tak ako ich riadit ... alebo ich zamestnat radsej na zivnost ??
LIFE55
22.05.11,15:53
a este co si hovoril o tom ze skola zaklad zivota tak to vobec existuje aj nejaka stredna alebo vysoka skola realit (nehnutelnosti) ?? ... pre mna je uz sice neskoro ale len tak sa pytam ci maju ludia taku moznost vystudovat nehnutelnosti :D....
buchač
22.05.11,16:01
a este co si hovoril o tom ze skola zaklad zivota tak to vobec existuje aj nejaka stredna alebo vysoka skola realit (nehnutelnosti) ?? ... pre mna je uz sice neskoro ale len tak sa pytam ci maju ludia taku moznost vystudovat nehnutelnosti :D....

...ale hej ...vždy to platilo , platí a aj bude platiť ...

Hlavne čas 1,58 minuta ...

http://www.youtube.com/watch?v=fbzo7jIl_0E
LIFE55
22.05.11,16:02
no plati ale takze existuje ?? ... ja osm na nete nai nic take nenasiel :D ze VS realit abo daco take
buchač
22.05.11,16:18
dobry den, mam vystudovanu ekonomicku skolu a chcem si alozit vlastnu realitku v Bratislave ... viem ze je ich tu vela ale taktiez je tu vela bytov ... ja by oms skor potreboval vediet co vsekto vedenie realitky obnasa ... ci je to casovo velmi naorne .. ci je s tym kopu papierovaciek ... ako zohnat co najviac zakaziek na predaj bytov atd...


no plati ale takze existuje ?? ... ja osm na nete nai nic take nenasiel :D ze VS realit abo daco take

...abo dačo také existuje ..............kua , že absolvent - ekonóm VŠ ...na zabitie takýto ( akože sa sám picnem ) ...;):rolleyes:
Že si TY nenašiel , to neznamená , že jej nieto ...;)

Už na strednej škole ...napríklad ...
http://www.zoznamskol.eu/files/thumb_logo.php?img=10620.jpg
Kód odboru: 3917 60 6
Názov odboru: technické a informatické služby (ŠkVP: Manažment v stavebníctve a reality)
Typ štúdia: Študijný odbor
Forma štúdia: Denná
Dĺžka štúdia (v letech): 4
Ukončenie štúdia: Maturitná skúška
Určené (pohlavie): Dievčatá aj chlapcov
http://www.zoznamskol.eu/odbor/99-technicke-a-informaticke-sluzby-skvp-manazment-v-stavebnictve-a-reality/

a tú vysokú si pohľadaj aj sám ...
http://studia.education.sk/
KEJKA
22.05.11,16:18
nie, nie je to tak, neber to doslova.
život ťa naučí, skúsenosti získaš praxou a teda aj znalosti.
Mimochodom, založiť realitku nie je jednoduché, nie je to voľná živnosť - tuším treba právnické vzdelanie.
KEJKA
22.05.11,16:20
pardon, predbehol si ma, ale naozaj som to chapala ako metaforu......
katalóg
22.05.11,21:53
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=28999 Viazané živnosti
61. Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná
činnosť):
- vysokoškolské
vzdelanie
ekonomického alebo
právnického alebo
stavebného alebo
architektonického
smeru alebo
- úplné stredné vzdelanie
s maturitnou skúškou a
5 rokov praxe v odbore
Economic
23.05.11,09:43
dobry den, mam vystudovanu ekonomicku skolu a chcem si alozit vlastnu realitku v Bratislave ... viem ze je ich tu vela ale taktiez je tu vela bytov ... ja by oms skor potreboval vediet co vsekto vedenie realitky obnasa ... ci je to casovo velmi naorne .. ci je s tym kopu papierovaciek ... ako zohnat co najviac zakaziek na predaj bytov atd...

Školu máš vhodnú, no je to viazaná živnosť, a potrebuješ mať prax. Oprávnenie skôr nezískaš, ak nevyužiješ zodpovednú osobu. Najprv sa musíš v tejto brandži zamestnať a potom sa uvidí...
Kubco
23.05.11,19:42
Školu máš vhodnú, no je to viazaná živnosť, a potrebuješ mať prax. Oprávnenie skôr nezískaš, ak nevyužiješ zodpovednú osobu. Najprv sa musíš v tejto brandži zamestnať a potom sa uvidí...

Musím Ťa poopraviť, lebo na realitku prax nepotrebuješ pokiaľ máš VŠ vzdelanie (stačí aj 1.stupeň VŠ) - teda ani zodpovednú osobu. Prax potrebuješ 5 rokov pokiaľ máš len stredné vzdelanie.
Viem to, lebo sám mám túto živnosť v sro nepotreboval som dokladovať žiadnu prax v obore. :)

LIFE55 - radšej si nájdi prácu v realitke aby si vedel vôbeč čo tá práca zahŕňa, lebo bezhlavo sa do toho pustiť nie je sranda, ponúk máš veľmi veľa.
danushka
23.05.11,20:40
Naozaj sa treba najskôr zamestnať v RK a spoznať tam všetky úskalia remesla, je to až príliš vážna práca na to, aby človek videl za tým vysoký zisk bez driny.
Konkurencia je veľmi veľká a dnešné RK už nežijú zo sprostredkovania, ale najmä z výhodných odkupov nehnuteľností a následného predaja.
Ďalšia vec je je neskutočne drahá inzercia. Nemyslím tým inzerciu v regionálnych denníkoch, ale inzerciu na realitných servroch, reklama všade, reklama na nete a dostať sa na popredné miesta na Googli, atď.ˇ
Poskytovať právny servis tiež nie je jednoduchá vec, udržať si dobré meno a kvalitné služby, na tenkom ľade vedieť korčuľovať medzi rôznymi podvodníkmi, uf uf uf...

Keď chceš tieto veci robiť ,,garážovým" spôsobom doma na kolene, tak hneď zabudni na túto prácu.
Nepúšťaj sa do niečoho, v čom nemáš prax. Začni od piky, začni ako maklér a uvidíš, či vôbec vydržíš neskutočné tempo, odolávanie konkurencii a hlavne sa naučiť právne záležitosti.
Economic
24.05.11,04:15
Musím Ťa poopraviť, lebo na realitku prax nepotrebuješ pokiaľ máš VŠ vzdelanie (stačí aj 1.stupeň VŠ) - teda ani zodpovednú osobu. Prax potrebuješ 5 rokov pokiaľ máš len stredné vzdelanie.
Viem to, lebo sám mám túto živnosť v sro nepotreboval som dokladovať žiadnu prax v obore. :)

LIFE55 - radšej si nájdi prácu v realitke aby si vedel vôbeč čo tá práca zahŕňa, lebo bezhlavo sa do toho pustiť nie je sranda, ponúk máš veľmi veľa.

ďakujem za opravu, tá škola mi akosi unikla....
LIFE55
24.05.11,11:24
ako si to myslel ze ked to budem robit garazovym sposobom doma na kolene ?? .... nechapem :D .... a dalsia vec .....nevies potom aky cca kapital treba na rozbehnutie RK ??
Kubco
24.05.11,12:26
ako si to myslel ze ked to budem robit garazovym sposobom doma na kolene ?? .... nechapem :D .... a dalsia vec .....nevies potom aky cca kapital treba na rozbehnutie RK ??

Myslené to bolo asi tak, že musíš mať svoju kanceláriu pre klientov a nebudeš ich vítať alebo pracovať v garáži. :)
Otázka kapitálu je až moc všeobecne položená, pretože závisí od Teba ako to chceš robiť, či to bude Tvoj hlavný príjem alebo len občas dohodíš nejaký biznis a budeš mať províziu. Môžeš investovať na začiatok minimum a robiť v provizórnych podmienkach alebo investuješ riadne a teda aj priplatíš. Určite potrebuješ:
1) Kanceláriu - vhodné miesto aby Ťa klienti rýchlo našli. Buď máš vlastnú alebo prenájom. Ceny sú rôzne závisí to od rozlohy, polohy kancelárie, energií, zariadenia, ceny od 500€ vyššie/mesiac. Nakoľko je teraz úpadok, tak je aspoň v našom meste viacero dobrých lokalít voľných a dá sa slušne vybrať a dohodnúť na cene. Ďalej potrebuješ zariadenie samotnej kancelárie - to je čisto na Tebe koľko si ochotný investovať do vybavenia, ale nábytok, PC, internet, telefóny to všetko stojí nemalé peniaze.
2) Zamestnanci - pokiaľ to chceš robiť sám, tak ani nemusíš začínať, lebo sa nechytíš, nebudeš stíhať chodiť na obhliadky, starať sa o ponuky, dopĺňať web - aktualizovať, chodiť na stretnutia a iné. Jednoducho potrebuješ na to ľudí = opäť to stojí peniaze, platení sú formou provízie z predaja nehnuteľnosti, čiže musia sami "makať", aby zarobili koruny. Záleží na Tebe akou formou ich chceš mať zamestnaných, väčšiu sú na živnosť a sami si platia odvody a máš pokoj.
3) Reklama - tiež veľká položka, úplný základ máš dobrý web na ponuku nehnuteľností - od 500€ vyššie, letáky, noviny, bilboardy, internet - google adwords, platená reklama na realitných web servroch, a iné = stovky eúr mesačne minimálne.
Napísal som Ti len aký-taký základ a nutnosť, nepísal som o vlastných autách polepených reklamami, právnikoch ktorí Ti majú robiť resp. kontrolovať zmluvy alebo developerských svojich projektoch.

Už vyššie sme viacerí spomínali, že pokiaľ si nikdy v tomto odbore nerobil a nemáš ani šajnu čo to zahŕňa, tak je samovražda začínať. Preto uvažuj o ponukách RK byť maklérom a získavať aj skúsenosti, aj klientov. Keď budeš komunikatívny, milý, ústretový, pracovitý, budeš vedieť základné zákony resp. problematiky realít a veci s nimi súvisiace (úvery,kataster,zmluvy,právna pomoc), tak potom môžeš uvažovať o niečom svojom, ale to až časom, keď budeš mať hlavne skúsenosti a nielen kapitál. ;)
LIFE55
25.05.11,13:50
oki diky kubco paradne si mi pomohol .. jasne asi sa najprv zamestnav v RK a uvidime kao sa mi tam bude pacit :D....
negotiant
09.07.11,17:38
oki diky kubco paradne si mi pomohol .. jasne asi sa najprv zamestnav v RK a uvidime kao sa mi tam bude pacit :D....
ak mate zaujem robit v RK zastavte sa u nas na pohovor. ak by spolupraca obojstranne vyhovovala a praca sa Vam pacila, mame moznosti ako otvorit RK na fransizu. Podmienky mame celkom atraktivne, pocas praxe Vas vieme kompletne zaskolit na vedenie vlastnej prevadzky.