duro miso
22.05.11,16:42
Je možné dostať sa k rozsudku z roku 1958 ? Netuším či sa to vôbec niekde archivuje tak dlho.
buchač
22.05.11,14:53
Je možné dostať sa k rozsudku z roku 1958 ? Netuším či sa to vôbec niekde archivuje tak dlho.

...určite áno ...



Register trestov má postavenie odboru a člení sa na:

1. oddelenie správnych činností,

2. oddelenie prevádzky informačného systému registra trestov,

3. oddelenie mikrofilmovej archivácie a indexácie.

Plní úlohy pri zhromažďovaní, spracúvaní, uschovávaní a poskytovaní informácií o osobách právoplatne odsúdených súdmi v trestnom konaní, ako i o osobách, proti ktorým bolo prokurátormi alebo súdmi právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie. Súčasťou registra trestov sú aj informácie o zmieroch schválených v trestnom konaní. Register trestov označuje výpisy z registra trestov a určené odpisy registra trestov suchou reliéfnou pečiatkou, na ktorej je text: „Generálna prokuratúra SR ¬ Register trestov, RT“ a číslo pečiatky.

Register trestov najmä:
vedie evidenciu trestných listov a správ k trestným listom o každej osobe právoplatne odsúdenej súdom,
vedie evidenciu správ o osobe, proti ktorej bolo právoplatným rozhodnutím prokurátora alebo súdu podmienečne zastavené trestné stíhanie,
vedie evidenciu správ o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo právoplatnom rozhodnutí prokurátora o schválení zmieru,
vedie v určených prípadoch právoplatné odsúdenia občanov cudzozemskými súdmi,
vydáva výpisy z registra trestov,
vydáva odpisy registra trestov,
vedie osobitnú evidenciu pečiatok používaných pri vydávaní výpisov z registra trestov a odpisov registra trestov a suchých reliéfnych pečiatok, ktorej súčasťou sú tiež údaje o používaní, o odovzdávaní pečiatky medzi zamestnancami prokuratúry, o oprave pečiatky a podobne,
rieši koncepčné úlohy registra trestov a zabezpečuje projektové, programátorské práce a údržbu informačného systému registra trestov,
zabezpečuje realizáciu informačných technológií pre informačný systém registra trestov,
plní úlohy v oblasti automatizovaného spracúvania údajov, pričom spolupracuje s organizačnými zložkami a ostatnými prokuratúrami ako aj s ďalšími orgánmi,
plní úlohy v oblasti archivácie dokladov, mikrofilmovej archivácie a indexácie dokumentov,
plní úlohy v oblasti plánovania úloh a spisovej služby,
plní úlohy podateľne, rozmnožovne a spisovne registra trestov,
zaujíma stanoviská a pripomienky k návrhom zákonov a iných všeobecne záväzných právnych predpisov, ktoré slúžia ako podklad pre stanovisko generálnej prokuratúry v pripomienkovom konaní,
plní ďalšie úlohy, ktoré určí generálny prokurátor a námestník generálneho prokurátora.

ALEBO

Štátny archív
Prístup k archívnym dokumentom formou odpisu, výpisu, potvrdenia alebo kópie sa uskutočňuje na základe písomnej žiadosti. Lehota na vybavenie žiadosti je 30 dní. Táto lehota sa vo výnimočných prípadoch môže predĺžiť: pri vyhotovení genealogickej rešerše, pri viac ako dvoch matričných výpisoch a pri žiadostiach pri vybavovaní ktorých je nutné použiť materiál uložený v depotoch na pracovisku Štátneho archívu v Bratislave v Plaveckom Podhradí. Vo všetkých žiadostiach je vhodné okrem kontaktnej adresy uviesť aj telefónne číslo alebo emailovú adresu.


Archívne dokumenty uložené v Štátnom archíve v Bratislave je možné využiť pri vybavovaní týchto žiadostí
http://www.civil.gov.sk/arch/saba/da...tup/odpisy.htm
duro miso
22.05.11,15:35
Fajn.Dakujem.Lenže som absolutny lajk. K predmetnej veci mám len jednu vetu ktoru som nasiel v inom rozsudku ktory sa v zdôvodnení odvolava aj na toto: " bola právolpatne odsúdená okresným súdom v Nitre z 29.8.1958 pod číslom xx xxx/xx za trestný čin ublíženia na zdraví s následkom ... ". Stačí toto aj s menom osoby na žiadosť o nahliadnutie alebo výpis ? A kam to vlastne adresovať?
buchač
22.05.11,15:38
Fajn.Dakujem.Lenže som absolutny lajk. K predmetnej veci mám len jednu vetu ktoru som nasiel v inom rozsudku ktory sa v zdôvodnení odvolava aj na toto: " bola právolpatne odsúdená okresným súdom v Nitre z 29.8.1958 pod číslom xx xxx/xx za trestný čin ublíženia na zdraví s následkom ... ". Stačí toto aj s menom osoby na žiadosť o nahliadnutie alebo výpis ? A kam to vlastne adresovať?

Stačí ...respektíve , čím iac údajov , tým lepšie ...

Adresovať ????.....:eek:...šak tam máš link ...:confused:
duro miso
22.05.11,15:42
link nefunguje.
buchač
22.05.11,15:46
link nefunguje.

http://www.minv.sk/?archivnictvo-v-sr

...atď ...je tam viacero informácií ..
misoft
22.05.11,17:59
Ako buchač naznačil, hľadať v archíve. Na vyhľadanie je tam dosť indícií: meno a priezvisko, identifikačné číslo rozsudku, dátum rozsudku - toto by malo stačiť na vyhľadanie.