Zitulda
22.05.11,18:06
Chcela by som sa opýtať či ste počuli o finanšnej skupine Salve -finance? Ak áno aké máte poznatky či pocity a odporúčate sa k nim pripojiť. Požiadaná nimi bola moja dobrá známa, ktorá s financiami je natom veľmi biedne a oni ju chcú aby sa k nim pridala. Dnes ma požiadala, či by som sa tu na porade neopýtala.
Nie je to len taký humbuk, ako tie pyramídové hry? ...to si myslím jja a odhováram ju. Oni tvrdia, že nie a ak chce si zaistiť hlavne budúcnosť svojich detí a svoju starobu, jej nahovárajú slušne citovým nátlakom:) Z prednášky má zmiešané pocity a váha.
video1983
22.05.11,16:13
Pozri ak kamaratka chce skusit nech skusi, preco nie? co strati? co ziska? nech si odpovie na tieto otazky a rozhodne sa. firma radi klientom ohladne financii ci uz poistky sporenia uvery atd..
Pracuju na systeme MLM multi level marketing ak vies co to je.
Sam som sa stretol s par ludmi z tejto firmy a nemal som zlu skusenost dokonca mam nejake produkty od nich s kt. som spokojny. Samozrejme vela ludi bude mat iny nazor a hadzat vsetkych do jednho vreca :)
katka s.
22.05.11,16:19
Ja mám s nimi skúsenosti z druhej strany. Bola som ich klient. Vytvorili mi poistky pre deti. Viem, že každý si môže za to sám. Ale keď sa v tom moc nevyznám, nedokázala som to reálne posúdiť. Ale ja som na tom nezarábala, ale oni na mne. A dosť. Finan. situácia sa mi zmenila, chcela som poistky prispôsobiť, prípadne zrušiť. Bola som priamo v poisťovni a pani sa čudovala, čo mi to navrhli v tom období (fin. kríza), keď sa fondy nezhodnocovali. Poistky som zrušila. A povedala som si nikdy viac žiaden finančný poradca. Ale to záleží asi od toho človeka čo to ponúka.
video1983
22.05.11,16:24
vidis a ja som mal produkt od nich z pred 7 rokov, IZP
a ked zacala financna kriza fodny nasledne stracali na hodnote.Poslali mi list s uvedomenim ze mi peniaze presuvaju do bezpecnejsich fondov podpisal som odoslal spat a nic som nestratil. Vsetko bolo bez poplatku . vzdy zalezi na aku osobu natrafis, mozno som mal stastie ze som sa bavil s vyssie postavenym pracovnikom kt. to viditelne nerobil "len" pre peniaze
Ice dive
22.05.11,17:03
Chcela by som sa opýtať či ste počuli o finanšnej skupine Salve -finance? Ak áno aké máte poznatky či pocity a odporúčate sa k nim pripojiť. Požiadaná nimi bola moja dobrá známa, ktorá s financiami je natom veľmi biedne a oni ju chcú aby sa k nim pridala. Dnes ma požiadala, či by som sa tu na porade neopýtala.
Nie je to len taký humbuk, ako tie pyramídové hry? ...to si myslím jja a odhováram ju. Oni tvrdia, že nie a ak chce si zaistiť hlavne budúcnosť svojich detí a svoju starobu, jej nahovárajú slušne citovým nátlakom:) Z prednášky má zmiešané pocity a váha.
vedenie salve-finance bolo odchované v OVB obdobne ako Partners group... jedná sa o multilevel marketingovú sieť, alebo inak povedané po slovensky pyramídovka..:D:D:D založená na tom, že ľudia ktorí sprostredkúvajú poistenie, úvery, sporenie dostanú minimálnu časť provízie a zbytok zostane v jednotlivých štruktúrach...
Ak je známa komunikatívna, nemá problém stretávať sa s ľudmi, nerobí jej problém odmietnutie, nie je citlivá povaha, ktorú nerozhádže keď jej v jeden deň vynadá nespokojný klient kvôli likvidácií poistnej udalosti a o hodinu sa má stertnúť s novým, ktorému má odprezentovať ďalší produkt... tak nech to skúsi, avšak musí si uvedomiť aj to, že ak v jeden mesiac zarobí pekné peniaze ešte to neznamená, že jej zostanú, lebo ak ľudia porušia poistky alikvótnu časť provízie bude musieť vrátiť...
sefko
21.10.11,09:05
Ja by som určite do toho šiel, minimálne sa pozrieť a dať si šancu. Ak by to bola pyramída, dávno je zakázaná, pretože pyramídy nie sú na SLovensku povolené. Že v Salve Finance je systém odmeňovania na základe výkonu je výhodovou, pretože človek môže zarobiť naozaj viac, ako v bežnom zamestnaní. Vyššiu odmenu majú práve tí, ktorí viac pracujú, voac sa vzdelávajú a viac pracujú na sebe. Nech sa Vaša kamarátka spýta ľudí, ktorí sú v tej firme úspešní... je možné, že práve tí, ktorým sa veľmi v živote nechce pracovať, alebo sú lenivý, tí práve frfľú a frfľali by na všetko... Jednoduch - dajte sebe šancu a využite na to Salve
Indeed
21.10.11,09:21
Posobia tiež pod hlavičkou ASF.

Zaujimave je,že poistenie sprostredkované cez ASF musí zostať v správe ASF,

nedá sa preregistrovať priamo pod poisťovńu.
sefko
21.10.11,12:25
Pôsobili pod touto hlavičkou, to je pravda. Ale už niekoľko rokov je to Salve Finance.
Tá správa poistenia j eprirodzená, pretože je potrebné vykonávať servis. A to je pozitívne.
veronikasad
21.10.11,13:50
mimotemyMá niekto skúsenosti - ako klient, alebo finančný poradca - s touto spoločnosťou
Franklin Templeton Investments ?

Zúčastnila som sa prezentácie ich produktov a vstupný poplatok 700-2100€ sa mi zdá "trošku" privysoký. (mňa nepresvedčili)
sefko
21.10.11,17:47
Franklin Templeton je výborná spoločnosť, akurát, že u nás sa napriamo dá kúpiť cez niektorých obchodníkov s cennými papiermi. Treba si porovnať medzi nimi ceny vstupných a hlavne aj správcovských poplatkov. ten poplatok, čo píšete je naozaj vysoký. Zachytil som, že dokonca tu ponúka nejaká spoločnosť hypotéku za pomoci týchto fondov, čo je nereálne a je to veľmi riskantné.
veronikasad
21.10.11,17:53
Franklin Templeton je výborná spoločnosť, akurát, že u nás sa napriamo dá kúpiť cez niektorých obchodníkov s cennými papiermi. Treba si porovnať medzi nimi ceny vstupných a hlavne aj správcovských poplatkov. ten poplatok, čo píšete je naozaj vysoký. Zachytil som, že dokonca tu ponúka nejaká spoločnosť hypotéku za pomoci týchto fondov, čo je nereálne a je to veľmi riskantné.
Zrejme otvárajú aj pobočky na Slovensku, lebo som dostala aj pozvanie na 2-dňové školenie. K vstupnému poplatku je ešte potrebné pripočítať 5.7 %ný poplatok zo sumy vkladu. Z môjho pohľadu to vidím výhodné len v prípade dlhodobo voľných peňazí v horizonte 20-30 rokov a nie ako pravidelné sporenie - ako to prezentovali ... (a čo bude o 30 rokov nevie nik - veď dnes mal byť koniec sveta).

Ponúkajú aj nejaké výhodné hypotéky, ale o tých vraj bude reč až na školení ...
sibanka
29.11.11,07:06
Ahoj,
Akurát začínam pracovať v Salve finance. Mám za sebou určité školenia, s ktorými som veľmi spokojná. Mna má na starosti dosť dobrá poradkyňa, takže má do všetkého zaúča. Zatiaľ mám z toho dobrý pocit, sú z toho dobré provízie a aj tak začínam pracovať s tými produktami najprv v rodine, potom u priateľov a až nakoniec keď už budem vedieť čo a ako začnem pracovať medzi cudzími ľuďmi. A ak to náhodou nevyjde, tak aspoň budem mať za sebou zopár školení, ktoré mi pomôže sa pohnúť ďalej. Môžem sa spýtať, kde začína pracovať tá tvoja kamarátka, lebo ja v Bratislavskom kraji.
peter977
06.12.11,18:59
Zdravím poraďáci.

Pracujem vo financiách viac ako 5 rokov a zo spoločnosťou Salve som sa stretol osobne.

Teda osobne s Petrom Krištofovičom (zakladateľom) a jeho pravou(či skôr ľavou rukou) Beátou Janitsovou.

Pre spoločnosť som aj pár mesiacov robil field trénera, teda človeka, ktorý sa stretáva s začínajúcimi sprostredkovateľmi a má ich zaučiť do businessu.

K Salve ako firme sa vyjadrím takto :

Typická sprostredkovateľská spoločnosť ako každá iná, má však veľmi slabé zázemie. Právne oddelenie a analytické oddelenie neexistuje (aj keď sa deklaruje opak) a vzdelanie sprostredkovateľov + marketingová podpora sú na úbohej úrovni.

To že nie každý sprostredkovateľ(po starom finančný poradca) sa vyzná skutočne v tom čo robí a nepredáva ako šialený som vedel už dávno, ale aby ich bolo toľko v Salve a dokonca o sebe konkrétne osoby deklarovali, že robia v tomto businesse...

Vedenie firmy sa zámerne nesnaží finančné vzdelať svojich poradcov, jediné, čo ich zaujíma je predať. A predať čo najväčšiu píííp. Teda Aegon (najdrahšie poistné na SR) alebo inú úžasnú životnú poistku od Wustenrot (kde prvých 6 mesiacov nemáte nárok na plnenie úrazov) atď. Aby som nebol veľmi negatívny, poradca zo Salve Vám vie predať aj úžasné produkty od Salve Investments.

Teda podielové fondy od o.c.p., ktorého si vytvoril spomínaný pán Krištofovič. Na tom by nebolo nič, zlé, keby nešlo o fondy, ktoré nájdete v každej banke na SR a ich priemerná výkonnosť je pod 3 %. Okrem toho som si viac krát osobne aj e-mailom vyžiadal dokumenty dokazujúce skutočnú nákladovosť a výkonnosť daných fondov. Odpoveď? Vždy zahmlievanie. Samotný poradcovia zo Salve nikdy nevideli skutočné dokumenty dokazujúce reálny zisk klienta. Tí, čo majú v hlave priemerné znalosti o investovaní, robia investície cez konkurenciu. Aj to hovorí o kvalite portfólia spoločnosti Salve.

Vo firme (tak ako v každej inej) sú zlatokopi, ktorí vedia , že firma je o ničom, no za vysoké manažérske pozície doslova postavené zo vzduchu a svojich najbližších rodinných príslušníkov budú obhajovať akúkoľvek značku.
Takí sú často krát veľmi dobre podkutý a vedia, čo robia...

Bol som aj na školeniach firmy, teda na tých ospevovaných s pánom úžasným a božským Krištovovičom. Neviem, kto z Vás videl video o spoločnosti Savemax... No dovtedy som si myslel, že takéto vecí sú len mýtus.
Páni a dámy, vymývanie mozgov na najvyššej úrovni, všetci sa stískali a vykrikovali ako sú radi, že sú v Salve. Ako pardón ale toto bola posledná kvapka.

Aby to nebolo len o pánovi božskom... Pani Bety (ako sa sama oslovuje) stála pri vytváraní firmy l.y.o.n.e.s.s, konkrétne robila nábory a učila profesionálnych gumovačov mozgov ako si vycvičiť podobných gumovačov mozgov. Teraz to robí v Salve a pán božský je rád, pretože má vo firme človeka, ktorý mu mesačne dovedie 30 hlúpych ovečiek a field tréneri (teda mal som to robiť aj ja) majú spraviť všetko preto aby ten nováčik spravil výkon. Teda klamať, zahmlievať a usmievať sa ako najatý len aby sa spravil výkon.

Môj skromný názor : ak chcete tento business robiť naozaj seriózne a tak aby ste sa za to nemuseli hanbiť, utekajte preč a nájdite si inú firmu! Tu cesta neviete aj keď pán božský doniesol na SR profesionálnych vymývačov mozgov z USA! Aj keď firma skupuje konkurenciu a aj keď firma deklaruje, že oficiálne vlastní Poštovú banku...

A ešte niečo, pán božský má dobré konexie z J&T a preto sa cez Salve ako prvé ponúkajú akcie TMR, teda skrachovaných Tatier, ktoré predali ich pôvodný majitelia spoločnosti, ktorá si teraz hovorí Tatra Mountain Resorts. Kúpite si akcie, dostanete ubytovanie v úžasnom hotely zadarmo. Super nie?

Tak sa ubytujete ale potrebujete sa aj stravovať, tak si dáte raňajky za 7 €, obed za 12 € a večeru aj s vínkom za 15 € na osobu. Keďže sa nudíte, tak si zalyžujete. Teda účtovne naplníte knihy akciovej spoločnosti, že návštevnosť stúpa a firma vykazuje zisky.

Páči sa mi, že spoločnosť TMR sa netají účtovnými knihami. Áno sú dostupné a pozrite si ich... Jeden jediný vlek od vzniku spoločnosti TMR vykazuje účtovný zisk. A to nehovorím o tom, že každý rok je "kratšia" zima a musí sa častejšie umelo zasnežovať, čo dvíha náklady firmy.

No proste tutovka! Kúpne akcie a vlastnite Tatry. Tie Tatry, ktoré chlapci ako Patrik T. predali, pretože vedeli, že to už nemá budúcnosť!
Ice dive
06.12.11,19:19
Zdravím poraďáci.

Pracujem vo financiách viac ako 5 rokov a zo spoločnosťou Salve som sa stretol osobne.

Teda osobne s Petrom Krištofovičom (zakladateľom) a jeho pravou(či skôr ľavou rukou) Beátou Janitsovou.

Pre spoločnosť som aj pár mesiacov robil field trénera, teda človeka, ktorý sa stretáva s začínajúcimi sprostredkovateľmi a má ich zaučiť do businessu.

K Salve ako firme sa vyjadrím takto :

Typická sprostredkovateľská spoločnosť ako každá iná, má však veľmi slabé zázemie. Právne oddelenie a analytické oddelenie neexistuje (aj keď sa deklaruje opak) a vzdelanie sprostredkovateľov + marketingová podpora sú na úbohej úrovni.

To že nie každý sprostredkovateľ(po starom finančný poradca) sa vyzná skutočne v tom čo robí a nepredáva ako šialený som vedel už dávno, ale aby ich bolo toľko v Salve a dokonca o sebe konkrétne osoby deklarovali, že robia v tomto businesse...

Vedenie firmy sa zámerne nesnaží finančné vzdelať svojich poradcov, jediné, čo ich zaujíma je predať. A predať čo najväčšiu píííp. Teda Aegon (najdrahšie poistné na SR) alebo inú úžasnú životnú poistku od Wustenrot (kde prvých 6 mesiacov nemáte nárok na plnenie úrazov) atď. Aby som nebol veľmi negatívny, poradca zo Salve Vám vie predať aj úžasné produkty od Salve Investments.

Teda podielové fondy od o.c.p., ktorého si vytvoril spomínaný pán Krištofovič. Na tom by nebolo nič, zlé, keby nešlo o fondy, ktoré nájdete v každej banke na SR a ich priemerná výkonnosť je pod 3 %. Okrem toho som si viac krát osobne aj e-mailom vyžiadal dokumenty dokazujúce skutočnú nákladovosť a výkonnosť daných fondov. Odpoveď? Vždy zahmlievanie. Samotný poradcovia zo Salve nikdy nevideli skutočné dokumenty dokazujúce reálny zisk klienta. Tí, čo majú v hlave priemerné znalosti o investovaní, robia investície cez konkurenciu. Aj to hovorí o kvalite portfólia spoločnosti Salve.

Vo firme (tak ako v každej inej) sú zlatokopi, ktorí vedia , že firma je o ničom, no za vysoké manažérske pozície doslova postavené zo vzduchu a svojich najbližších rodinných príslušníkov budú obhajovať akúkoľvek značku.
Takí sú často krát veľmi dobre podkutý a vedia, čo robia...

Bol som aj na školeniach firmy, teda na tých ospevovaných s pánom úžasným a božským Krištovovičom. Neviem, kto z Vás videl video o spoločnosti Savemax... No dovtedy som si myslel, že takéto vecí sú len mýtus.
Páni a dámy, vymývanie mozgov na najvyššej úrovni, všetci sa stískali a vykrikovali ako sú radi, že sú v Salve. Ako pardón ale toto bola posledná kvapka.

Aby to nebolo len o pánovi božskom... Pani Bety (ako sa sama oslovuje) stála pri vytváraní firmy l.y.o.n.e.s.s, konkrétne robila nábory a učila profesionálnych gumovačov mozgov ako si vycvičiť podobných gumovačov mozgov. Teraz to robí v Salve a pán božský je rád, pretože má vo firme človeka, ktorý mu mesačne dovedie 30 hlúpych ovečiek a field tréneri (teda mal som to robiť aj ja) majú spraviť všetko preto aby ten nováčik spravil výkon. Teda klamať, zahmlievať a usmievať sa ako najatý len aby sa spravil výkon.

Môj skromný názor : ak chcete tento business robiť naozaj seriózne a tak aby ste sa za to nemuseli hanbiť, utekajte preč a nájdite si inú firmu! Tu cesta neviete aj keď pán božský doniesol na SR profesionálnych vymývačov mozgov z USA! Aj keď firma skupuje konkurenciu a aj keď firma deklaruje, že oficiálne vlastní Poštovú banku...

A ešte niečo, pán božský má dobré konexie z J&T a preto sa cez Salve ako prvé ponúkajú akcie TMR, teda skrachovaných Tatier, ktoré predali ich pôvodný majitelia spoločnosti, ktorá si teraz hovorí Tatra Mountain Resorts. Kúpite si akcie, dostanete ubytovanie v úžasnom hotely zadarmo. Super nie?

Tak sa ubytujete ale potrebujete sa aj stravovať, tak si dáte raňajky za 7 €, obed za 12 € a večeru aj s vínkom za 15 € na osobu. Keďže sa nudíte, tak si zalyžujete. Teda účtovne naplníte knihy akciovej spoločnosti, že návštevnosť stúpa a firma vykazuje zisky.

Páči sa mi, že spoločnosť TMR sa netají účtovnými knihami. Áno sú dostupné a pozrite si ich... Jeden jediný vlek od vzniku spoločnosti TMR vykazuje účtovný zisk. A to nehovorím o tom, že každý rok je "kratšia" zima a musí sa častejšie umelo zasnežovať, čo dvíha náklady firmy.

No proste tutovka! Kúpne akcie a vlastnite Tatry. Tie Tatry, ktoré chlapci ako Patrik T. predali, pretože vedeli, že to už nemá budúcnosť!

čo ťa práve vyrazili? alebo prečo toľko "motivačnej" reklami??? :D:D:D
video1983
06.12.11,19:20
pretoze pan Kral ma svoju "firmu" , a kedze takto mu nejde treba aspon poskodit konkurenciu... co uz vysledky hovoria za vsetko
Ice dive
06.12.11,19:29
hmmm konkurencia by sa mala rešpektovať, takto si odplaší len svojich potencionálnych budúcich partnerov...
lord64
08.12.11,08:14
O pánovi Krištofovičovi som už počul,ale kto je Beáta Janitsová?
peter977
11.12.11,14:42
pretoze pan Kral ma svoju "firmu" , a kedze takto mu nejde treba aspon poskodit konkurenciu... co uz vysledky hovoria za vsetko

Ja už finančné poradenstvo nerobím a podnikám úplne v inej oblasti. Takže verte si čomu chcete, to čom som napísal je môj názor.
lord64
11.12.11,15:21
Vieš mi dať svoj email? Pošli do SS, ja posielať SS neviem, ale možno ju prijať od teba budem vedieť. Vďaka
mawerick84
11.01.12,07:31
Mám osobnú skúsenosť. Syn chodí na strednú školu cca pred mesiacom prišiel domov aké on ide zarábať "milióny". Ironicky si vravím fajn, odteraz dve dovolenky ročne, octaviu meníme za mercedes, predáme dom, kúpime väčší....
Nechcem nikoho poškodzovať, urážať ani inak ubližovať. Dosť na tom na druhé školenie som išiel so synom(na jeho požiadanie) z čistej zvedavosti komu sa podarilo tak poblázniť inak v celku rozumného(končí elektrotechnickú priemyslovku) a značne flegmatického chalana. O doslovnom vymývaní mozgov na školení sa neoplatí ani hovoriť. Zmienim sa len o perličke, ktorá sa na školení odohrala. Keďže sa jedná o multilevel marketing jeden z už tzv.finančných sprostredkovateľov si ako nového potencionálneho kolegu zavolal svoju bývalú učiteľku-ktorej zrejme presne(radšej) nepovedal o čo sa bude na sedí jednať. Tá keď sa začalo prednášať o financiách a ich zhodnocovaní (prepáčte za výraz) na plnú hubu vykríkla na svojho žiaka "Šak si nedokončil učňovku a Ty mi chceš zhodnocovať môj už aj tak nízky učiteľský príjem!!!
Viem, že vzdelanie ešte nie je všetko, ale čo môže o investovaní do fondov a akcií vedieť 19r chalan, ktorého vyliali z učňovky??!!
Toľko na margo finančnej vzdelanosti a podkutosti "FINANČNÝCH SPROSTREDKOVATEĽOV" Salve Finance.
Božena Matejkova
09.08.12,07:02
Moja zlatá,spravila veľkú hlúposť,že si išla priamo do poisťovne.Veď kto Ti robil poistku?Poisťovňa?Je samozrejmé,že Ti povie,že si spravila hlúposť ,že si išla do poisťovne.Ona sa nestará,či podpíšeš dobré alebo zlé.Ona chce zarobiť viac.
Božena Matejkova
09.08.12,07:04
Ospravedlňujem sa,pomýlila som sa,skrátka si mala ísť za človekom,ktorí Ti robil zmluvu.
tomáš789
26.09.12,19:11
zdravim
chcel by som sa opytat na ten salve mam 19 rokov a len nedávno som zacal pre salve robit ... hned na prvom stretnuty som mal super pocit , prijemny kolektív secko super , zatiahla ma do toho kamaratka ktora tiez zacala nedavno ... tak ze to skusim ... bol som zatial na 3 stretnutiach a to posledne mi prislo uz fakt prehnane ked ma ocenili za rýchli start a to som v podstate urobil velke hovno ....
zatial mi nebolo skoro nic vysvetlene ani objasnene , viem len ze ako student mam o polovicu bodov a jedine co mam robit je pozívať najbližších ..... mám s toho velmi zmiešane pocity ... tvrdia ze teraz sa vsetko zmenilo , ze maju novy system atd ... ale stale neviem ci som urobil dobre ze som s tým začal :/ v financnom poradenstve sa vyznam ako mama v opravovani auta .... ako citam vyssie ....necita sa to dobre .... zacal som robit akoze s (pre) pána Vlada Trnku ... ospevuje firmu aka je uzasna ale mne sa to nezda hlavne ked som si precital komenty vyssie sice su rok stare .. viem mi pls niekto poradit ako dalej ?? :/
Mila123
26.09.12,19:14
mal by si sa viac venovať štúdiu......hlavne pravopisu.......
MarcoM
26.09.12,20:15
tomáš789 (http://www.porada.sk/member.php?u=282730):Prepáč, ale načo si začal pre nich robiť, keď si po prvom školení asi musel vedieť o čo sa jedná. Načo robíš pre spoločnosť ktorá vraj "zhodnocuje" financie klientov a robí im poradenstvo, keď ty o finančnom poradenstve vieš figu borovú?

Aby ma niekto neobvinil, bol som sa aj s bratom keď sme boli na výške pozrieť na jedno takéto vymývanie ehm "školenie", že nebudeme súdiť pokiaľ to nezažijeme. Začalo to predstavovaním, div nie lustráciou. Tak sme to s bratom zobrali ako recesiu a okrem Mena a Priezviska si všetko vymysleli. Neviem čo koho má zaujímať koľko mám na účte, aké sú moje hobby a podobne. Už to bolo komické, že po každom takomto predstavení búrlivý potlesk (síce neviem začo, nedostal som Nobelovku, len som povedal svoje meno a priezvisko). Po predstavení celého osadenstva prišlo úvodné video. Už tam sme sa s bratom smiali, že PP prezentáciu sme vedeli spraviť lepšiu keď sme boli na druhom stupni ZŠ. Obrázky stiahnuté z googlu, vzletné slová a frázy, nič nehovoriaci graf a heroická hudba. Už nám mykalo kútikmi úst, bolo ťažké zadržiavať smiech, ale udržali sme sa. A potom to začalo vymývanie ako budeme zarábať, systém provízie vysvetľovaný dopodrobna ale furt to isté. Negatíva žiadne. Samozrejme furt opakovali ako je to super pracovať pre danú spoločnosť koľko sú na trhu...... skrátka blbosti. O produktoch stále nič. Až po 5tich hodinách sme sa dopracovali k prvému produktu a zároveň poslednému bo viac by sme vraj nestihli. Samozrejme furt sa točili okolo provízie pre nás a o produkte a o čom to je a aké to má pozitíva pre klienta nič. A natoľko si vážim svoje meno, že nebudem svojím známym ani cudzím ľudom ponúkať niečo čo je blbosť, keď sám si myslím, že to je odrb. Prezentácia skončila a môžeme sa pýtať, ostatok osadenstva ticho, jasne vymyté hlavy tak sme sa začali pýtať ja a brat, že prečo je to tak, ako je to vtedy a vtedy, skrátka modelové situácie. Čo ak sa stane toto a toto, môže klient aj toto a toto. Mno začalo hapkanie, listovanie v papieroch ...., zjavne sme vybočovali mimo manuál. Nakoniec sme sa houby dozvedeli, ale hlavne nám bolo zdôrazňované, nech od zajtra naháňame stretnutia s klientmi, voláme svojmu team leaderovi, píšme a posielajme TL každý deň report. Skrátka o produkte sme vedeli figu borovú, ale mali sme to predávať a byť hrdí, že patríme do tejto spoločnosti, ktorá je dcérskou spoločnosťou tejto medzinárodnej matky, ktorá bola ocenená nejakými noname oceneniami, ktoré vydáva pomaly aj pracovníčka verejných toaliet. Brat to presne vystihol v štýle "Keď položíš hovno na policu, tvári sa že je torta." To je celý štýl týchto pyramíd. Hovno zaobaliť do obalu serióznosti, odbornosti tak aby klient si nevšimol, že to vnútri smrdí.

Takže od takýchto spoločností ruky preč, radšej rob vo voľnom čase niečo iné, hoc sa uč cudzí jazyk.
Jacob-313
15.11.12,16:44
Dobre som sa pobavil.Jedno vám poviem drahý Veriaci Financiám z pôvodov týchto spoločností.
"v tomto smere dobré časy dávno už boli a viacej už nebudú"...Tý čo začínali pred 15timi rokmi ,teda poniektorý z nich -sa už nabalili....dnes to už nepôjde bez hamby a všetkého ostatného čo cítite na prednáškach týchto spoločností =) takže krátkymi slovami strážte si svoj čas a budujte niečo čo vám dá istotu a nie kopu hlúpich rečí a samé sľuby.Z ocenení a sľuboch sa žiť nedá .