standa931
23.05.11,06:13
Dobrý deň mám otázku. potreboval by som poradiť, pretože neviem , čo mám robiť. Pred deviatimi mesiacmi som mal partnerku, ale iba chvíľku a spali sme spolu. teraz po deviatich mesiacoch mi zavolala, že je v nemocnici a má dieťa a že celú dobu o tom nevedela. dieťa má 2,4 kg a 48 cm. zapísala ma do rodného listu. Ako sa vybavujú testy otcovstva? a čo by som mal ďalej robiť? ďakujem
arizona
23.05.11,04:22
Chobot
23.05.11,08:21
Dobrý deň mám otázku. potreboval by som poradiť, pretože neviem , čo mám robiť. Pred deviatimi mesiacmi som mal partnerku, ale iba chvíľku a spali sme spolu. teraz po deviatich mesiacoch mi zavolala, že je v nemocnici a má dieťa a že celú dobu o tom nevedela. dieťa má 2,4 kg a 48 cm. zapísala ma do rodného listu. Ako sa vybavujú testy otcovstva? a čo by som mal ďalej robiť? ďakujem

... že gratulujeme... ;):D:D

A o čom nevedela celú tú dobu? :cool: Že je tehotná?

Ale pozri si v zákone o rodine paragrafy od 84, tam je o otcovstve.
standa931
23.05.11,16:56
presnejšie som chcel kam a akú žiadosť poslať pre zistenie otcovstva, ked ma uviedla v rodnom liste. Dakujem
marleau
23.05.11,16:59
mimotemyhlavne sa nedaj o.....mimotemy
ErinErin
23.05.11,17:45
Test otcovstva robí viacero firiem, pogógli - napr. http://www.geneton.sk/slu_paternity.html
Anonymne si ho môžeš urobiť sám pre vlastnú istotu - zašleš výter z úst dieťaťa a seba do laboratória, v prípade súdneho dokazovania či vyvracania odber uskutoční znalec.
lienocka001
23.05.11,18:03
tak bud klame ona alebo ty...

v ziadnom pripade ta nemohla bez tvojho suhlasu zapisat do rodneho listu dietata pokial nie ste manzelmi....
maximalne mohla poziadat o urcenie otcovstva sud teda dat navrh na sudne konanie... v ramci ktoreho sa budu robit testy otcovstva znalcami ...
ErinErin
23.05.11,18:09
Ktovie - veď možno preto mu volala až z pôrodnice - aby si nestihol situáciu preštudovať..? ;) ...a v šoku hneď pekne rýchlo k notárovi či na matriku...
standa931
23.05.11,18:15
erinerin
presne tak ako si to povedal ty.
ErinErin
23.05.11,18:32
Z otcovstva sa môžeš dostať, len ak dieťa skutočne nie je tvoje: Preto je najlepšie začať tým anonymným testom. (Dá sa urobiť aj bez vedomia matky.) Ak otcovstvo vyvráti, oplatí sa ti obrátiť na súd. Ak potvrdí, tak nemáš šancu. Hypoteticky ak by iný muž (nový partner matky) mal záujem to dieťa adoptovať.
video1983
23.05.11,18:46
a uz si videl to dieta? bol si v nemocnici? mozno sa ani nepodoba na teba :DDD inak nedaj sa ojekabatit!!! ja som sa nehal :-°(
standa931
24.05.11,04:07
nedám už som objednal ten anonymný a uvidím teda. :) ak je moje, tak sa postarám ale ak nie tak tú babu nakopem do v.... ;)
arizona
24.05.11,04:13
a uz si videl to dieta? bol si v nemocnici? mozno sa ani nepodoba na teba :DDD inak nedaj sa ojekabatit!!! ja som sa nehal :-°(
Zistit podobu u novonarodeneho dietata je takmer nemozne ;)
video1983
24.05.11,19:03
Zistit podobu u novonarodeneho dietata je takmer nemozne ;)


a toho smajla si tam nevidela? ale ved moze byt cierne :D