rozala111
23.05.11,08:46
Zdravím, potrebujem radu a inšpiráciu. Chceme oplotiť pri chate parkovisko - vysiali sme tam trávu, ale chodí sa nám tam otáčať celá dedina, v zime nám tam pluh nahŕňa sneh a radlicou ničí plochu. Keďže je to parkovisko, nemôže tam byť nikde vybetónovaný kolík nastálo o ktorý by sa drevené latky pridŕžali. plot by mal byť dlhý cca 25m, a vysoký stačí 60-80cm - skôr málo, len niečo na ohraničenie. Viete mi poradiť ako to urobiť? Aby sa dal plot skladať po celej dĺžke, ja som premýšľala, že do zeme navŕtame rúru a do nej potom budeme vsúvať rúrky plota.
Chceme len niečo také, aby sme nepotrebovali žiadne povolenia a podobne. ďakujem.
arizona
23.05.11,07:30
Je to parkovisko vase,ked ho chcete oplotit?

Mozno by pomohla tyc zaliata v betone /nieco ak sa poziva na slnecniky/ a natiahnut cerveno-bielu vystraznu pasku.
rozala111
23.05.11,07:37
jasné že naše, veď by sme cudzie neoplocovali. Je to pred domom a na cca 3-4 autá, ale keďže tam chodíme len na chatu, ľudia to zneužívajú.
vratnik
23.05.11,08:31
Miesto plota mozete pouzite zeleznu retaz. Bude to skladnejsie a lepsie sa s tym bude manipulovat. Na koncoch pozemku zabetonujte zelezne trubky (lepsie, plot vam nezmizne), na ich konce navarte oka a na tie oka zaveste zeleznu retaz na jednej strane zamka. Vsetko natriet zltou - plynarenskou farbou. Ked pridete, tak retaz zvesite a pri odchode ju zavesite a zamknete.
rozala111
23.05.11,11:30
no tá reťaz je tiež riešenie, ale trochu sa mi to zdá neestetické. Neviem si predstaviť akoby to vyzeralo - parkovisko nie je len plocha s trávou, v pozadí sú okrasné kríky, kvety a tá reťaz mi tam nejako nezapadá, skôr niečo drevené si predstavujem.
Indeed
23.05.11,11:51
jasné že naše, veď by sme cudzie neoplocovali. Je to pred domom a na cca 3-4 autá, ale keďže tam chodíme len na chatu, ľudia to zneužívajú.


Keď že je pozemok Váš, potom nevidím v tom žiadný problém, ho oplotiť.
marleau
23.05.11,13:13
76104
rozala111
24.05.11,04:39
presne takéto niečo chceme, ale potrebujeme to ako mobilný plot, čiže to asi urobíme na zasúvanie do tyčiek. Môžem sa spýtať na výšku tohoto plotíka?
marleau
24.05.11,05:19
presne takéto niečo chceme, ale potrebujeme to ako mobilný plot, čiže to asi urobíme na zasúvanie do tyčiek. Môžem sa spýtať na výšku tohoto plotíka?
Aj tento je mobilný,na zimu sa vyťahuje.
V tej kratšej časti (zarovno stromu) vidno roksory,ktoré sú pichnuté do trubiek v zemi.
Výška je asi 60 cm,nemeral som to.Čím bude vyšší,tým menej ho budú chcieť ľudia prekračovať alebo sa chcieť dostať na pozemok.
rozala111
24.05.11,05:38
to je doma robené, alebo kupované diely? Ako je ten roksor pripevnený o drevo? je to nejako navarené o plochu, ktorá je prišraubovaná?
marleau
24.05.11,06:00
To je doma robené,zo zvyškov.
Ten spoj je asi tak,ako píšeš,ale dá sa to zjednodušiť - do pántu privaríte tyčku a ten našróbujete na drevo.