Gina Er
23.05.11,10:05
dobrý deň,môj muž je živnostník,ja som zatiaľ zamestnaná,ale neviem dňa ani hodiny,keď už nebudem.....je to pravda,že nemám nárok na podporu v nezamestnanosti? ďakujem
KEJKA
23.05.11,08:10
podľa mňa to nesúvisí, podľa čoho usudzuješ?
Gina Er
23.05.11,08:11
podľa mňa to nesúvisí, podľa čoho usudzuješ?
ja neviem,len som to čítala niekde v nejakej diskusii živnostníkov...
KEJKA
23.05.11,08:14
ak si riadne zamestnaná, platia sa odvody v nezamestnanosti posledné tri roky, tak sa pôjdeš registrovať na UPa dostaneš podporu.
Gina Er
23.05.11,08:16
ak si riadne zamestnaná, platia sa odvody v nezamestnanosti posledné tri roky, tak sa pôjdeš registrovať na UPa dostaneš podporu.
ďakujem
veronikasad
23.05.11,10:29
dobrý deň,môj muž je živnostník,ja som zatiaľ zamestnaná,ale neviem dňa ani hodiny,keď už nebudem.....je to pravda,že nemám nárok na podporu v nezamestnanosti? ďakujem
pýtaš sa na dávku v nezamestnanosti, alebo na dávku v hmotnej núdzi ?

Na dávku v nezamestnanosti ti vznikne nárok, ak si v posledných troch rokoch mala poistenie v nezamestnanosti (zjednodušene bola zamestnaná na pracovnú zmluvu )- aspoň 730 dní
Gina Er
23.05.11,10:42
pýtam sa na dávku v nezamestnanosti
veronikasad
23.05.11,10:54
pýtam sa na dávku v nezamestnanosti
splňaš podmienky o ktorých som písala v predch.príspevku ?
Gina Er
23.05.11,12:01
ano,som tam zamestnaná už 8 rokov.
terezamaria
23.05.11,12:05
Pokiaľ Ti ide len o dávku v nezamestnanosti, tú určite dostaneš, keďže robíš 8 rokov, tak spĺňaš podmienky odpracovaných 730 dní z posledných 3 rokov.
Len pokiaľ by sa Ti nepodarilo nájsť si prácu, tak po skončení poberania podpory v nezamestnanosti nebudeš mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.:)
Gina Er
23.05.11,12:08
Pokiaľ Ti ide len o dávku v nezamestnanosti, tú určite dostaneš, keďže robíš 8 rokov, tak spĺňaš podmienky odpracovaných 730 dní z posledných 3 rokov.
Len pokiaľ by sa Ti nepodarilo nájsť si prácu, tak po skončení poberania podpory v nezamestnanosti nebudeš mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.:)
...s tou dávkou v hmotnej núdzi som ani nerátala :(
onical
24.05.11,17:05
Podporu v nezamestnanosti dostane,splnila podmienky.
Vysvetlí mi niekto,prečo nemá neskôr nárok ak by treli biedu na dávku v hmotnej núdzi? Ak manžel živnostník má nízky príjem,prípadne je v strate,to ani neskúmajú príjmy spoločne posudzovaných členov domácnosti tak,ako u neživnostníka?Myslím počerného.
Gina Er
24.05.11,17:12
Podporu v nezamestnanosti dostane,splnila podmienky.
Vysvetlí mi niekto,prečo nemá neskôr nárok ak by treli biedu na dávku v hmotnej núdzi? Ak manžel živnostník má nízky príjem,prípadne je v strate,to ani neskúmajú príjmy spoločne posudzovaných členov domácnosti tak,ako u neživnostníka?Myslím počerného.
....hmmm.....predpokladajú,že živnostník je v balíku...a ak mu to nevynáša,nech zruší živnosť....len neviem,či má bývalý živnostník nárok na podporu? :D
veronikasad
24.05.11,17:37
....hmmm.....predpokladajú,že živnostník je v balíku...a ak mu to nevynáša,nech zruší živnosť....len neviem,či má bývalý živnostník nárok na podporu? :D
Ak si počas živnosti neplatí dobrovolné poistenie v nezamestnanosti - nemá nárok na dávku v nezam.