ptbll
23.05.11,10:23
Dobry den, potreboval by som poradit...
mame sro s jedninym spolocnikom a obchodnym imanim 5 000 e. chcem pristupit ako novy spolocnik do sro s tym, ze imanie, ktore uz je splatene by sa rozdelilo madzi mna, ako noveho spolocnika a uz existujuceho spolocnika. poradit potrebujem v dvoch zasadnych otazkach.

1, aky je vlastne postup pri ucasti noveho spolocnika v sro ? ake materialy treba vyhotovit a ake su ich nalezitosti ?
podla mojich znalosti je potrebne tlacivo z orsr o zmene udajov v registri.. cize tam napisem noveho spolocnika a zaroven konatela. dalej potrebujem uznesenie valneho zhromazdenia o pristupeni noveho spolocnika a zaroven menovanie tohto spolocnika konatelom ? potrebujem aj ja ako novy psolocnik nejakym sposobom vyhlasit, ze pristupujem ?

2. je mozne rozdelit uz jestvujuce imanie medzi dvoch spolocnikov ako som spominal uz vyssie ? ak ano, akym sposobom ? aky typ zmluvy je potrebne spisat ?

za rady velmi pekne dakujem , presiel som si uz enjake topicy na porade, no neviem si na ich zaklade urobit komplexnu predstavu o tychto otazkach... vopred naozaj dakujem za priapdne rady !
Economic
23.05.11,09:35
Dobry den, potreboval by som poradit...
mame sro s jedninym spolocnikom a obchodnym imanim 5 000 e. chcem pristupit ako novy spolocnik do sro s tym, ze imanie, ktore uz je splatene by sa rozdelilo madzi mna, ako noveho spolocnika a uz existujuceho spolocnika. poradit potrebujem v dvoch zasadnych otazkach.

1, aky je vlastne postup pri ucasti noveho spolocnika v sro ? ake materialy treba vyhotovit a ake su ich nalezitosti ?
podla mojich znalosti je potrebne tlacivo z orsr o zmene udajov v registri.. cize tam napisem noveho spolocnika a zaroven konatela. dalej potrebujem uznesenie valneho zhromazdenia o pristupeni noveho spolocnika a zaroven menovanie tohto spolocnika konatelom ? potrebujem aj ja ako novy psolocnik nejakym sposobom vyhlasit, ze pristupujem ?

2. je mozne rozdelit uz jestvujuce imanie medzi dvoch spolocnikov ako som spominal uz vyssie ? ak ano, akym sposobom ? aky typ zmluvy je potrebne spisat ?

za rady velmi pekne dakujem , presiel som si uz enjake topicy na porade, no neviem si na ich zaklade urobit komplexnu predstavu o tychto otazkach... vopred naozaj dakujem za priapdne rady !

Treba vyhotoviť Rozhodnutie jediného spoločníka, zmluvu o prevode časti obchodného podielu, vyhlásenie konateľa, úplné znenie ZS prijať. Všetky zmeny obsiahnuť v tom rozhodnutí. Podať do 15 od rozhodnutia oznámenie zmeny konateľa na živnostenské a do OR tiež podať návrh. Vymazávajú sa staré údaje, zapisujú sa v príslušných kolonkách nové údaje. V prípade potreby, viac info v profile. Inak sa dá podať do OR elektronicky a ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
ATOSKA
08.12.11,16:21
Dobrý večer, prosím o radu.
Chcem previesť OP na manžela a ukončiť konateľstvo v s.r.o.
Mám všetky doklady potrebné na zápis do OR?
- zmluva o prevode OP bezodplatne na tretiu osobu-manžela
- odstúpenie z funkcie konateľa
- pozvánka na VZ a zápisnica z VZ
- zmluva o výkone funkcie konateľa-manžel
- podpisový vzor konateľa-manžel
- nová spoločenská zmluva
V starej SZ som bola správcom vkladu pred vznikom aj počas pôsobenia s.r.o. Je potrebné do novej SZ moje meno nahradiť manželovým alebo správcu určiť prvého spoločníka?
Schválením VZ končí moje pôsobenie v s.r.o. ako spoločníka aj konateľa?
Alebo až po zápise do OR?
Chcem sa čo najskôr zaevidovať na ÚP.
Vopred ďakujem za odpoveď.
ATOSKA
Economic
08.12.11,16:28
Dobrý večer, prosím o radu.
Chcem previesť OP na manžela a ukončiť konateľstvo v s.r.o.
Mám všetky doklady potrebné na zápis do OR?
- zmluva o prevode OP bezodplatne na tretiu osobu-manžela môže byť
- odstúpenie z funkcie konateľa /ak si bola jediný spoločník, robí sa rozhodnutie jediného spoločníka a v ňom je aj dátum odvolania konateľa a dátum vymenovania konateľa/
- pozvánka na VZ a zápisnica z VZ pozvánka nemusí byť. Ak viacerí spoločníci zápisnica, ak sám tak vyššie uvedené rozhodnutie. Ešte pripojiť Vyhlásenie jediného spoločníka
- zmluva o výkone funkcie konateľa-manžel do OR netreba
- podpisový vzor konateľa-manžel áno
- nová spoločenská zmluva úplné znenie SZ alebo ZL
V starej SZ som bola správcom vkladu pred vznikom aj počas pôsobenia s.r.o. Je potrebné do novej SZ moje meno nahradiť manželovým alebo správcu určiť prvého spoločníka? dať nového spoločníka
Schválením VZ končí moje pôsobenie v s.r.o. ako spoločníka aj konateľa? funkcia zaniká dátumom odvolania. OR to iba potvrdzuje. Dátum ukončenia sa uvádza aj do návrhu
Alebo až po zápise do OR?
Chcem sa čo najskôr zaevidovať na ÚP.
Vopred ďakujem za odpoveď.
ATOSKA

v texte červeným je odpoveď
zalobaba
08.12.11,18:19
Správca vkladu je dočasná funkcia a jej platnosť končí vznikom spoločnosti, takže v Úplnom znení SZ ponechávaš meno pôvodného správcu vkladu.
Medzi dokladmi ti chýba prehlásenie spoločníka spoločnosti.
ATOSKA
09.12.11,03:27
Dobré ráno,
v s.r.o. sme dvaja spoločníci.
O aké prehlásenie spoločníka ide, ktoré mi chýba?
Koľko overených kópii bude treba zaslať na OR?
Ďakujem
ATOSKA
Economic
09.12.11,05:40
Dobré ráno,
v s.r.o. sme dvaja spoločníci.
O aké prehlásenie spoločníka ide, ktoré mi chýba?
Koľko overených kópii bude treba zaslať na OR?
Ďakujem
ATOSKA

Dobré ráno.
Ak budete v spoločnosti dvaja spoločníci aj po prevode OP spomínané vyhlásenie sa Vás netýka. To sa robí len v prípade, že v spoločnosti ostáva sám jediný spoločník.
Pokiaľ budete podávať do OR dokumenty v papierovej forme, všetko treba 2x a súdny poplatok platíte 66.- Eur
Ak sa rozhodnete návrh podať elektronicky /cez niekoho kto má ZEP, nemusíte ho vlastniť/, prílohy stačia po jednom výtlačku a súdny poplatok je 33.- Eur.
ATOSKA
09.12.11,14:43
Ďakujem veľmi pekne za cenné rady.
Zdravím a prajem krásny víkend.
ATOSKA
ATOSKA
10.12.11,13:18
Dobrý deň,
v texte našej SZ: základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov
X
Y (zostáva moje meno?)
Taktiež nemám úplne jasno ohľadne správcu vkladu, nakoľko mi prišli dve rôzne odpovede.
V texte: pred vznikom spoločnosti spravuje peň. vklady..(zostáva moje meno?)
V texte: za správcu vkladu podľa §60 OZ bol menovaný ..(zostáva moje meno?)
Ospravedlňujem sa a ďakujem
ATOSKA
Economic
10.12.11,13:42
Dobrý deň,
v texte našej SZ: základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov
X
Y (zostáva moje meno?)
Taktiež nemám úplne jasno ohľadne správcu vkladu, nakoľko mi prišli dve rôzne odpovede.
V texte: pred vznikom spoločnosti spravuje peň. vklady..(zostáva moje meno?)
V texte: za správcu vkladu podľa §60 OZ bol menovaný ..(zostáva moje meno?)
Ospravedlňujem sa a ďakujem
ATOSKA

Ak prevedieš svoj vklad na manžela, tak v SZ bude ako spoločník Tvoj manžel.
Ja správcu vkladu v úplnom znení dávam človeka, ktorý je aktuálne spoločníkom. Úplné znenie mi vždy kopíruje aktuálny stav v spoločnosti, bez ohľadu na to, že prvým správcom vkladu bol niekto iný.
ATOSKA
10.12.11,14:35
Srdečná vďaka za odpoveď.
Prajem príjemný zvyšok víkendu.
ATOSKA
Economic
10.12.11,14:44
Aj Tebe krásny zbytok víkendu. Ja sa budem tešiť z môjho vnúčika...
ATOSKA
14.12.11,17:24
Zdravím,
pri vyplňovaní tlačiva 8-návrh na zápis do OR by som poprosila o odsúhlasenie, či som postupovala správne.
P8/3 zápis-manžel, výmaz-ja +bod 9-deň skončenie funkcie konateľa
P8/6 zápis-manžel 1-7, výmaz-ja 1-7
P8/16 zápis všetkých príloh
P8/17 podpis 1.spoločníka
podpis 2.spoločníka-manžel

Ďakujem

ATOSKA
Economic
14.12.11,17:31
Zdravím,
pri vyplňovaní tlačiva 8-návrh na zápis do OR by som poprosila o odsúhlasenie, či som postupovala správne.
P8/3 zápis-manžel, výmaz-ja +bod 9-deň skončenie funkcie konateľa zápis manžel + deň vzniku funkcie konateľa výmaz Vy - treba napísať oba dátumy, aj vzniku aj zániku funkcie konateľa
P8/6 zápis-manžel 1-7, výmaz-ja 1-7 áno
P8/16 zápis všetkých príloh áno
P8/17 podpis 1.spoločníka
podpis 2.spoločníka-manžel Pozor podpisuje aktuálny konateľ

Ďakujem


ATOSKA

v texte
ATOSKA
14.12.11,18:03
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte k tým vnúčatkám, my sa už tešíme zo štyroch vnúčat.

Pozdravujem

ATOSKA
Economic
14.12.11,18:05
Blahoželám, vnúčatá sú veľká radosť a šťastie !
ATOSKA
21.12.11,08:01
Dobrý deň,
asi som sa predčasne tešila, že už mám všetky doklady pohromade. Zistila som však, že ZI nemáme zaokrúhlené na celé EUR. Údajne treba k tomu vyhlásenie nového spoločníka o zmene splatenia vkladu a ZI.
Nepodarilo sa mi zatiaľ nájsť žiadny text, podľa ktorého by som to urobila. A taktiež nemám jasno ako presne vypísať P8/11. Treba aj vyhlásenie nového spoločníka o prevzatí záväzku na nový vklad?
Ďakujem
ATOSKA
Economic
21.12.11,08:08
Dobrý deň,
asi som sa predčasne tešila, že už mám všetky doklady pohromade. Zistila som však, že ZI nemáme zaokrúhlené na celé EUR. Údajne treba k tomu vyhlásenie nového spoločníka o zmene splatenia vkladu a ZI.
Nepodarilo sa mi zatiaľ nájsť žiadny text, podľa ktorého by som to urobila. A taktiež nemám jasno ako presne vypísať P8/11. Treba aj vyhlásenie nového spoločníka o prevzatí záväzku na nový vklad?
Ďakujem
ATOSKA

Vyhlásenie musí jednoducho zachytávať podstatu veci a síce ako sú splatené vklady v skutočnosti.
Ak za zaokrúhľuje ZI smerom nahor, treba aj vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad.
ATOSKA
22.12.11,18:41
Dobrý večer,
ďakujem za odpoveď.
Našla som vzor vyhlásenia o prevzatí záväzku na nový vklad, kde spoločník vyhlasuje, že túto čiastku zložil do rúk konateľa, čím si plní svoj záväzok.
Nakoľko som bezodplatne previedla svoj OP manželovi, je vhodné túto vetu uviesť vo vyhlásení?
Alebo ju vypustím.
V SZ máme uvedené, že manžel pristupuje k SZ, treba to uviesť aj vo vyhlásení o prevzatí záväzku?
Je to v poriadku ak vo vyhlásení o zmene rozsahu splatenia vkladu spoločníkov prehlasuje nový spoločník, že bol splatený vklad tvoriaci ZI (OP som previedla bezodplatne) ?
V tlačive P8/11
ZI zápis- zaokrúhlená suma
výmaz- pôvodná suma
rozsah splatenia- zápis -nová suma zvýšená o zaokruhlenú čiastku
výmaz- stará suma
Je to v poriadku?
Ďakujem
ATOSKA
Economic
22.12.11,18:51
Dobrý večer,
ďakujem za odpoveď.
Našla som vzor vyhlásenia o prevzatí záväzku na nový vklad, kde spoločník vyhlasuje, že túto čiastku zložil do rúk konateľa, čím si plní svoj záväzok.
Nakoľko som bezodplatne previedla svoj OP manželovi, je vhodné túto vetu uviesť vo vyhlásení? Bože to je dobrá komplikácia prevod bez odplatne a navýšenie vkladu. Urob to prevodom za cenu aká je výška vkladu do ZI a potom to navýšenie.
Alebo ju vypustím. Spoločník vyhlási,že pristupuje k záväzku splatiť x,xxxxxxxx Eur o ktorú sa zvyšuje ZI
V SZ máme uvedené, že manžel pristupuje k SZ, treba to uviesť aj vo vyhlásení o prevzatí záväzku? nie, to sa dáva do Zmluvy
Je to v poriadku ak vo vyhlásení o zmene rozsahu splatenia vkladu spoločníkov prehlasuje nový spoločník, že bol splatený vklad tvoriaci ZI (OP som previedla bezodplatne) ?
V tlačive P8/11
ZI zápis- zaokrúhlená suma áno
výmaz- pôvodná suma áno
rozsah splatenia- zápis -nová suma zvýšená o zaokruhlenú čiastku áno
výmaz- stará suma áno
Je to v poriadku?
Ďakujem
ATOSKA



V texte
ATOSKA
23.12.11,12:01
Dobrý deň,
ešte raz srdečná vďaka za pomoc. Dúfam, že to cez sviatky stihnem dať dohromady.

Prajem krásne vianočné sviatky, plné pokoja a lásky v kruhu svojich blízkych.

ATOSKA
Economic
23.12.11,18:24
Aj ja Tebe a všetkým milým poraďákom prajem nádherné, veselé, šťastné a bohaté vianoce !

A máme po sviatkoch. Podarilo sa ti to dať nejako do kopy ?