vogueestylee
23.05.11,14:38
..chcem co najlacnejsie riesenie, TB mi vychadza za 5 euro mesacne, ked neratam mbank ale ta este nema rucenie za vklady na SR len v polsku, aku banku odporucate-mate vy ako firemny ucet?
dragan.michal
23.05.11,12:41
Najlacnejšie riešenie je momentálne FIO.sk Vedenie účtu je nula. Jediné za čo platíš je výber z bankomatu a to 0,41 za jeden výber.
Dantess
23.05.11,12:42
My máme SLSP a sme spokojní. Odišli sme z TB, lebo nám zvýšili cenu za vedenie a nedali nám vedieť, potom bol nefunkčný internet banking a trvalo to strašne dlho, kým nám to spojazdnili. Keď sme šli rušiť účet boli dosť nepríjemní, takže sme vybrali SLSP a teraz sme spokojní úplne a hlavne sa mi u nich páči internet banking.
Braňo
23.05.11,12:43
Odkiaľ máš, že mbank nemá ručenie? Mbanka má ručenie ale iba do výšky 100.000 EUR.

http://www.mbank.sk/sprievodca/bezpecnost/index.html#tabs=4
vogueestylee
23.05.11,12:50
Brano - ved na tej stranke to pisu co si mi dal :))

RE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v Slovenskej republike („ďalej len mBank“) je účastníkom poľského systému ochrany vkladov..

cize na slovensku nieje rucenie, vyplati ta polsky fond, a viem si predstavit ako promptne to bude, na slovensku banku znamy cakali 6 rokov kym vyplatil stat, uz vidim polsko ako rychlo plati slovacikom co tam mali ucet.. preto chcem len taku co je u nas vo fonde rucenia zapisana, zuno tak isto nieje mam pocit
ANNA
26.05.11,16:15
Tu sa dajú porovnať rôzne produkty, rôznych bánk:
http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty
kobolcs
26.05.11,22:55
link od Anna je len pre osobne ucty.
kobolcs
26.05.11,23:07
Mám skúsenosti z bank ako
FO - podnikatel a sro

FIO banka
dostanes aj cesky kod banky, vyhodneje ak predavas aj do ciech, draha karta, nemoznost vkladu v hotovosti, malo pobociek, vklad v hotovosti cez CSOB zberny ucet
mbank
problemy s prevodmi do zahranicia, blby kurz pri platbe kartou, nemoznost otvorit pre sro, nemoznost vkladu v hotovosti, pravidelny servis kariet a ib cez vikend v noci (blbe ak si v zahranci a nevies zaplatit napr. obch. veceru, myto)
VUB
celkom sa mi paci, treba ponastavovat balik podla potrieb a neprehanat to, je lepsie veci nedavat do baliku (napr. karty) lebo solo to vyjde lacnejsie, ak mas vela kreditnych transakcii tak sa oplati mat tu ucet napr. pre eshop s lacnym tovarom.
TB - dobry ibanking, otravna citacka na vstup do IB, IB ciastocne obmedzene od 2130-do0100 (nejdu tp, inkasa, pohyby)
220870
27.05.11,03:16
My máme SLSP a sme spokojní. Odišli sme z TB, lebo nám zvýšili cenu za vedenie a nedali nám vedieť, potom bol nefunkčný internet banking a trvalo to strašne dlho, kým nám to spojazdnili. Keď sme šli rušiť účet boli dosť nepríjemní, takže sme vybrali SLSP a teraz sme spokojní úplne a hlavne sa mi u nich páči internet banking.
Ja zas nemôžem prísť na meno SLSP.Mal som účet v ČSOB,začali neúmerne zvyšovať poplatky tak som šiel k SLSP tam som narazil na na nenormálnu byrokraciu ,najmä ak chodíte častejšie do banky ,tak v SLSP prepapierovanie strašne zdĺhavé,+ neschopné úradníčky(môže sa to lýšiť podľa jednotlivých pobočiek),momentálne VUB spokojnosť ,nikdy som nečakal v rade .Manželka má podnikateľský účet v Rakúsku platí 5€ a nič viac ,všetky transakcie + výbery z cudzích bankomatov neobmedzene po celej EU zadara.
vogueestylee
26.06.11,14:05
pozeram si tu FIO.sk banku ALE tam su vklady rucene fondom pojisteni vkladu a tam pisu:
Kdo je pojištěn
Pojištěny jsou vklady občanů a firem vedené u bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen, které podnikají v České republice na základě licence vydané Českou národní bankou

Podmínkou pro pojištění každého vkladu je, že vkladatel bude řádně identifikován. Tzn., že v případě:

občanů bude vklad veden na jméno, příjmení, rodné číslo (nebo datum narození nebo identifikační číslo) a adresu vkladatele;
firem bude vklad veden na obchodní firmu nebo název právnické osoby, její sídlo a identifikační číslo (pouze u tuzemských firem).

to POUZE U TUZEMSKYCH FIREM je asi problem ak slovenska sro si tam otvori ucet, alebo nie? ;)

link:
http://www.fpv.cz/cs/kdo-je-pojisten.html