raver83
23.05.11,15:30
prosim poradte,chcem vediet nazor co poviete na tuto krbovu vlozku.
je prijatelna cena Francuzky vyrobca a paci sa mi aj privod vzduchu z exterieru ci externy popolnik bez otvoreni dvierok.
moja tka podmienka je 12KW a viac. kedze chcem vykurovat krbom cely dom prieduchmi. najvzdialenejsia cast je 6m. na 3 vetvy.
vykurorovane 161m2 vyska stropov bude 2,40.
raver83
24.05.11,05:00
ze porada a est mi tu nikto nic nenapisal...
TomasHC
24.05.11,05:11
Ja mam Uniflam 700 kazeta (nie Unifarm) a som spokojny po jednom roku prevadzky. Co ine chces pocut? Dizajnovo sa hodi k rustikalnej krbovej obstavbe, uz aj lutujem ze som ju kupil...
raver83
24.05.11,06:10
Co lutujes ze si kupil tu vlozku?
preco?
TomasHC
24.05.11,06:58
Lebo mam modernu obstavbu a rustikalnu vlozku. Inak funguje ako ma, logicky spini sklo lebo mam mokre drevo...
arizona
24.05.11,06:59
ze porada a est mi tu nikto nic nenapisal...
Ani na inych forach,kde si sa pytal riovnaku otazku sa Ti odpovede nehrnu...;)
raver83
24.05.11,07:04
Ani na inych forach,kde si sa pytal riovnaku otazku sa Ti odpovede nehrnu...;)
sak toto clovek chce poradit a nic... nehladam vyslovene niekoho kto ju ma ale chcem pocut nazor
arizona
24.05.11,08:23
sak toto clovek chce poradit a nic... nehladam vyslovene niekoho kto ju ma ale chcem pocut nazor
Nepoznam ju osobne,ale podla vyrobcu a zadanych parametrov nevyzera zle.
Ale hovorim o
Krbovej vložke Uniflam 700 Selenic

nie o Unifarme ;)

Ak hladas informacie o KV Unifarm,mozno preto nik neodpoveda...
raver83
24.05.11,08:34
Nepoznam ju osobne,ale podla vyrobcu a zadanych parametrov nevyzera zle.
Ale hovorim o
Krbovej vložke Uniflam 700 Selenic

nie o Unifarme ;)

Ak hladas informacie o KV Unifarm,mozno preto nik neodpoveda...

uz som to opravil :)
R_R
26.05.11,06:47
Tiež som ju kúpil, zatial ju nemám zapojenú.

Tu sa dá niečo o nej prečítať, priamo z praxe. Nepáči sa mi ako spravil privod vzduchu. Ja som kupil aj tie redukcie na privod vzduchu. A tiež tá železná tyčka na rohu - total humus.

stavbadomusvepomoci.cz/dokonceni-stavby/item/1446-krb.html?tmpl=component&print=1
raver83
26.05.11,06:54
Tiež som ju kúpil, zatial ju nemám zapojenú.

Tu sa dá niečo o nej prečítať, priamo z praxe. Nepáči sa mi ako spravil privod vzduchu. Ja som kupil aj tie redukcie na privod vzduchu. A tiež tá železná tyčka na rohu - total humus.

stavbadomusvepomoci.cz/dokonceni-stavby/item/1446-krb.html?tmpl=component&print=1

ja to chcem urobit tak, ze zadna stena je obvodova cize privod urobim 2x
1-privod do ohniska
1- ku spodu vlozky na ohrev do prieduchov
arizona
26.05.11,07:27
ja to chcem urobit tak, ze zadna stena je obvodova cize privod urobim 2x
1-privod do ohniska
1- ku spodu vlozky na ohrev do prieduchov

:eek: mozes to vysvetlit? Kde sa ti bude zbierat teplo pod KV ?
raver83
26.05.11,07:30
[/B]
:eek: mozes to vysvetlit? Kde sa ti bude zbierat teplo pod KV ?

sak jeden napojim priamo do ohniska (je na to taky nastavec pre tuto vlozku)
a druhy vyvediem z vonku pod vlozku kde bude stupat okolo vlozky a ohrievat sa (co je na tom nelogicke??)
to si budem regulovat klapkou
arizona
26.05.11,07:42
sak jeden napojim priamo do ohniska (je na to taky nastavec pre tuto vlozku)
a druhy vyvediem z vonku pod vlozku kde bude stupat okolo vlozky a ohrievat sa (co je na tom nelogicke??)
to si budem regulovat klapkou
Mozno tebe sa to zda logicke,ale ja som este taketo riesenie nevidela,ani si to neviem predstavit,preto som sa pytala na presnejsi opis.;)
raver83
26.05.11,07:53
Mozno tebe sa to zda logicke,ale ja som este taketo riesenie nevidela,ani si to neviem predstavit,preto som sa pytala na presnejsi opis.;)

sesternica a aj svagrovci (3ja) to tak maju
je to super lebo na horenie je privadzany cisty vzuch z exterieru priamo do ohniska (tato vlozka to ma dobre vyriesene priamym napojenim
a jeden vyvod e exterieru ma napr hnany este ventilatorom pod vlozku (a z predu nema dieru ) cize ohrieva vzduch z vonka a ten stupa do prieduchov jednotlivych izieb (nieje taka prasnost)

tento to urobil takto
stavbadomusvepomoci.cz/dokonceni-stavby/item/1446-krb.html?tmpl=component&print=1

foto 10 (len on to na privadzane aj na ohrev a aj na kurenie lebo nema tu vlozku s napojenim na ohnisko
tak si predstav ze tam su 2 rury jedna sa normalne napoji zo spodu vlozky (ako komin na vrchu :)
a druha ostane takto ako tato ten privadzany vzduch bude stupat okolo vlozky a ohrievat sa
R_R
26.05.11,08:03
Ja chcem ťahať vzduch z povale ( rovno nad krbom), popri rozvode teplého vzduchu. Ten pôjde cez povalu do inej miestnosti cez ventilátor. Vtedy sa predhreje aj ten vzduch z exteriéru , lebo pôjde poza krb. vložku v hlinikovej rúre. Nebudem cucať vzduch, potrebný na horenie z interieru.
raver83
26.05.11,08:08
Ja chcem ťahať vzduch z povale ( rovno nad krbom), popri rozvode teplého vzduchu. Ten pôjde cez povalu do inej miestnosti cez ventilátor. Vtedy sa predhreje aj ten vzduch z exteriéru , lebo pôjde poza krb. vložku v hlinikovej rúre. Nebudem cucať vzduch, potrebný na horenie z interieru.


presne toto chcem dosiahnut
R_R
26.05.11,08:12
Nerobí zlotu ten studený vzduch z vonka? Ved tým budeš chladiť okolie krb. vložky. Ja budem prehánať vzduch dookola popod krbovú vložku, cez hliníkové flexi rury zaizolované dalej do miestností.
raver83
26.05.11,08:18
Nerobí zlotu ten studený vzduch z vonka? Ved tým budeš chladiť okolie krb. vložky. Ja budem prehánať vzduch dookola popod krbovú vložku, cez hliníkové flexi rury zaizolované dalej do miestností.

nie v rodine to maju uz 4 ludia a je to super budem si to regulovat ventilatorom na vstupe (ktory bude mat potenciometer na reg. otacok) -sam som to zapajal kedze som elektrikar

ked sa 14kW vlozka rozohreje na plno tak to v pohode zvlada, je dobre ako dymovod este pouzit toto.

palomino.sk/images/rura_rebrovana.jpg
krb-nik
06.06.11,16:39
krbová vložka Selenic je celkom výhodná kúpa.
Prečo!
oproti základným modelovým radám má o cca 8% hrubšiu liatinu čo hovorí aj samotná váha 132 kg, ďalej sa dá otvoriť šaflík aj bez toho aby sa otvárali dvierka čo je výhodou pri rozkúrovaní, vlhkejšom palive alebo hrubšom paline čo sa pri základných modelových radách nedá a palivo lepšie prehorí.
Cena exteriérového nasávania je oproti iným výrobcom asi tak na 1/2 ceny ale treba dokúpiť manuálnu klapku ovládania alebo automatické ovládanie .

Takže to zhrniem za tie peniaze žiaden mercedes ale bude slúžiť dlho aj preto lebo ak sa niečo stane firma Uniflam cez svojho obchodného zástupcu na Orave robí nonstop servis.
R_R
26.09.12,07:48
Môžem konštatovať že po prvej zimnej prevádzke tejto krbovej vložky som nebol celkom spokojný s čistotou skla.
Mam ju napojenú na starý komín 15x20 cm výška 8m. Musel som si dokúpiť odťahový ventilátor, odvtedy je to super.
Mám super ťah v komíne, dá sa regulovať otočným regulátorom. Stávalo sa mi,že pri prikladaní dreva mi vošiel dym do miestnosti.
Teraz už nevojde, som spokojný. A ešte jedna vec,vôbec nepočuť zvuk ventilátora.Príkon len 40w.
Takže odporúčam zaobstarať si túto vecičku na komín.
R_R
26.09.12,07:50
Zabudol som ešte sklá sú čisté iba na spodných rohoch mierne zadymené. Predtým som ich mal total zadymené a bočné úplne čierne.