famaria
23.05.11,16:41
Dobry den prajem, mala by som otazku ohladom odbornej praxe , ktora je potrebna pre viazanu zivnost -cestovna agentura.VS vzdelanie splnam len som si myslela, ze prax v odbore sa chape prax v cestovnom ruchu a nie len v cestovnej kancelarii. Moja otazka znie:je to naozaj pravda ze to musi byt potvrdenie iba z ck?Berie sa do uvahy aj praca na dohodu? Bola som zamestnana pre istu firmu ale popri tom som pracovala aj pre cestovku na dohodu. Dakujem za odpoved
Economic
23.05.11,16:48
Podľa mňa ak by ti tam napísali, že si pracovala vo funkcii .......... a doplnili počet rokov, nie je treba uvádzať, že si tam bola na dohodu. Živnostenský to nepreveruje. Len tá spoločnosť, čo Ti bude robiť to potvrdenie to musí mať naozaj v predmete podnikania, to je najdôležitejšie, to kontrolujú.
famaria
02.06.11,13:10
Dakujem velmi pekne za odpoved, este by som mala dotaz lebo mi to nie je jasne: Ak chcem v buducnosti vystupovat ako s.r.o. mozem si najprv zalozit cestovnu kancelariu - kedze je to viazana zivnost a zlucit to dako potom s s.r.o. alebo ako to funguje? Dakujem
Economic
02.06.11,13:36
Dakujem velmi pekne za odpoved, este by som mala dotaz lebo mi to nie je jasne: Ak chcem v buducnosti vystupovat ako s.r.o. mozem si najprv zalozit cestovnu kancelariu - kedze je to viazana zivnost a zlucit to dako potom s s.r.o. alebo ako to funguje? Dakujem

Ak môžem poradiť, urob si už vo svojej sro cestovnú kanceláriu ! Aj tam je postup taký istý - zodpovedná osoba.
famaria
02.06.11,13:39
Ano dakujem ale ja este nemam ani s.r.o, najprv si potrebujem byt ista ci bude so zalozenim ck vsetko ok a az potom som to chcela dat pod s.r.o len neviem ci sa to da najprv zivnost a potom s.r.o a a ke su potom negativne stranky tohoto postupu...
Economic
02.06.11,13:40
Ano dakujem ale ja este nemam ani s.r.o, najprv si potrebujem byt ista ci bude so zalozenim ck vsetko ok a az potom som to chcela dat pod s.r.o len neviem ci sa to da najprv zivnost a potom s.r.o a a ke su potom negativne stranky tohoto postupu...

Takto sa to nedá. FO a PO sú dva subjekty. Keď budeš ako PO tak tam budeš mať Osvedčenie na cestovku... Založiť sro nie je žiadny problém.