82 timka
23.05.11,17:08
Prosim o radu,chceli by sme ist s manzelom a deti na dovolenku do Bulharska.sme mlada rodinka 29,28,5 a 7 mesiacov.chceme ist vlastnym autom a na vlastnu past.poradte kde,kedy a ako najlepsie a aj aby to nebolo velmi drahe.je lepsie si najst ubytovanie ,alebo ist len tak ?comu sa vyvarovat a ake su poplatky pri cestovani?
arizona
23.05.11,16:08
plada
24.05.11,04:49
No mne sa zdá s tak malým - 7 mesačným dieťaťom takú dlhú trasu(busom to trvá 26-30 hodín) dosť náročné. Autom to trvá z Ba 18 hodín. No ale je to Tvoje rozhodnutie.
Ja to už robím tak, že si nájdem vhodný last minute a som tam za tri hodiny aj s transferom z letiska.
Ale možno by stálo za úvahu niekde po ceste prespať.
Inak čo sa týka voľného ubytovania, v Bulharsku nie je problém si nájsť voľnú izbu, možno aj hotel. Neviem, o čo máš záujem, ale s malými deťmi by som radšej volila dopredu rezerváciu.
Ak by si mala záujem, v Pomorí mám kontakt na jeden penzión, s dotyčným sa dá dohodnúť. A pritom neplatíš cestovke.
Pokiaľ sa dalo zakúpiť letenku z Ba do Burgasu, bola som aj takto.
Ak máš nejaké dotazy, napíš mi, rada Ti odpoviem.
promont maja
24.05.11,04:59
... keďže máš takého malého sedemmesačného " chrobáčika", nedá mi ... moja sestra bola predčasom na dovolenke v Bulharsku ... a celú ju prehnačkovala ... a nebola sama ... dávaj si preto pozor ...
linko1
24.05.11,05:33
teraz sú lacné last minute letecky, autom by som nešla...
ivka70
24.05.11,05:36
Pridavam sa, do Bulharska autom s takym malym dietatom by som nesla.
To radsej do Chorvatska, na sever, na Istriu, ubytovanie bude o kusok drahsie, ale zasa naklady na cestu lacnejsie.
A ste tam autom za par hodin, co je pre deti prijatelnejsie.
GABAZ
24.05.11,05:42
Ísť so 7-mesačným dieťaťom autom do Bulharska mi pripadá naozaj veľmi odvážne. Keď už veľmi chcete ísť k moru, vyberte si Chorvátsko mimo sezónu - dá sa tam pohodlne dostať po diaľnici, cesta sa dá zrealizovať cez noc, keď je predpoklad, že dieťatko bude spať. Lokality okolo Zadaru, prípadne ostrov Pag, kde sa dá dostať trajektom či cez most by boli vhodné nakoľko je to blízko. Nájdu sa tam aj pieskové pláže.
82 timka
24.05.11,05:51
Jooooooooooooj,tak to ste ma zaskocili,ja som myslela ,ze pohoda,ze ked vyrazime vecer o piatej,maly mi zaspava o siedmej a spi celu noc tak som myslela ,ze nebude problem?????????????? vela znamych boli v Chorvatsku a neskor v Bulharsku a odporucaju uz len Bulharsko ,tak preto ta volba.Takze radite s malym NIE????????????????????
GABAZ
24.05.11,06:21
Nič proti voľbe, len nie s takým malým dieťaťom. Skús si zistiť ako dlho trvá cesta. Nepíšeš koľkí ste vodiči. U nás šoféruje len manžel, vydrží toho dosť, ale tiež potrebuje nejaký oddych, prestávku a to potom cestu predĺži. My sme cestovali so synom ked mal asi 9 mesiacov nejakých 400 km a bola to jedna katastrofa.
linko1
24.05.11,07:19
autom je to veľmi dlhá cesta, my sme boli už dva krát letecky na zlatých pieskoch a bolo super, treba vyberať novší hotel, let trvá cca hodinku, letenka do 2 rokov zdarma, platia sa len let. poplatky a ak sa viete zbaliť čo najrýchlejšie tak last minute máte v super cene,
TinaL
24.05.11,07:52
Pridávam sa k názoru, že by to bolo asi lepšie ísť do Bulharska letecky. Ja som absolvovala cestu autobusom do Bulharska 2 krát. Raz 27 hodín do Primorska, druhý raz 24 hodín do Pomoria (raz jednou trasou cez Rumunov, raz cez Srbsko). A je to dosť aj pre dospelého človeka, čo len sedí v autobuse a nič nerobí. Ja viem, že autom si človek môže zastať kedy a kde chce, ale to len predĺži tú cestu k cieľu. Ohľadom ubytovania, tam je na každom kroku niečo voľné, záleží od typu ubytovania, ktorý budete požadovať. Niekto sa uskromní u nejakých obyčajných ľudí na súkromí, niekto potrebuje 5 hviezdičkový hotel s all inclusive. Stále tam budujú nové a nové hotely, penzióny atď. A zistili sme, že vždy sa je lepšie chodiť najesť do takých malých rodinných reštaurácii (neviem ako ich nazvať, či je správne pomenovanie mechana) ako nádherných reštaurácií (mám skúsenosť, že to rýchlo odflákli s prípravou jedál, lebo chceli čo najviac obslúžiť ľudí). V Primorsku sme napr. našli v posledný deň jednu druhotriednu krčmu hádam a najlepšie sme sa tam najedli. V Pomorí sme rovno pri ubytovaní mali takú malú machanu, ktorú vlastnili dvaja bratia a obchádzali sme ju až pár posledných dní sme sa išli najesť tam a najlepšie nám tam chutilo a aj ten prístup bol taký rodinný (sadol si ten jeden z majiteľov k nám a pýtal sa čo si dáme a keď sme si zvolili nejakú blbú kombináciu tak povedal, že k tomu by bolo lepšie niečo iné a povedal čo). Len nemám skúsenosť s cestou na vlastnú päsť, išli sme cez cestovku. Ale myslím, že s ubytovaním tam nie je problém si zohnať.
ZlaticaB
27.05.11,06:24
Je pravda, že dieťa niekedy zvládne viac ako dospelý. Boli sme minulý rok letecký v Sozopole síce cez cetovku ale neďaleko nás bolo ubytovanie na súkromí boli tam ľudia z BA so 6 mes. dieťaťom autom a nevedeli si to vynachváliť. To už je na Tvojom zvlážení či autom či letecký. Ale Sozopol jednoznačne odporúčam...
buchač
28.05.11,15:54
Jooooooooooooj,tak to ste ma zaskocili,ja som myslela ,ze pohoda,ze ked vyrazime vecer o piatej,maly mi zaspava o siedmej a spi celu noc tak som myslela ,ze nebude problem?????????????? vela znamych boli v Chorvatsku a neskor v Bulharsku a odporucaju uz len Bulharsko ,tak preto ta volba.Takze radite s malym NIE????????????????????

...ja by som sa skôr pozastavil nad tým , že nie ani tak s malým dieťaťom ...

Za odvahu považujem skôr to , že mienite ísť samostatne , len jedna rodina - jedno auto ...
Keď už , tak jednoznačne aspoň ešte jedna rodina , t.j. plus ešte jedno auto ...
Dôvod ?...ten je hádam jasný ...

Jedno môžem ešte spomenúť negatívum , že do Bulharska sa ide cez Rumunsko a tento tranzit považujem za obzvlášť chúlostivý .
Jedná sa o to , že v tejto krajine je neskutočne veľa konských povozov , tieto sú v noci neosvetlené ...posádku tvoria prevažne spoluobčania menšinového typa , ktorých farba pokožky je nezameniteľná s tými našimi spoluobčanmi , aj povahu majú takú...;)
Indeed
25.08.12,17:44
..zase táraš...