kremes22
23.05.11,21:36
Ahojte, v novembri decembri 2010 a januári 2011 som pracoval pre jednu českú agentúru, jednalo sa o promo prácu na dohodu (študent). Podpísal som zmluvu a to je všetko. Vo februari mi poslali mailom naskenované tlačivo, ktoré si mám vytlačit, podľa vzoru vyplniť a zaslať im do čiech, jedná sa o "P R O H L Á Š E N Í poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků". Najskôr ma požiadali, že vraj to je malá formalitka, na ktorú zabudli. Ja som na to pozabudol, teraz mi prišiel email so znením: "Dobrý den,

Připomínám zaslání prohlášení o dani za 11. a 12.měsíc minulého roku naší agentuře na níže uvedenou adresu a zároveň oznamuji, že pokud prohlášení neobdržíme do 31.5.2011, budeme soudně vymáhat částku, o kterou jste se na základě nedodání slíbeného prohlášení bezdůvodně obohatili." .. Chcel som sa opýtať, či ma naozaj môžu súdiť, alebo sa len vyhrážajú a robia zo mňa debila.
KEJKA
24.05.11,04:29
nerobia debila, ale urobili chybu. To prehlásenie mali predložiť na podpis hned po tvojom nástupe do práce. Zabudli na to, alebo to považovali za formalitu, neviem. Napriek tomu, že to podpísané nemali, tak ti zrejme mzdu vyplácali so zvýhodnením - odpočítaním nezdaniteľnej časti. Možno majú kontrolu, možno to len chcú mať v poriadku, tiež neviem. Ty si naozaj dostal vyššiu odmenu, lebo ti strhli nižšiu daň.
Zamestnanec je povinný vrátiť mzdu, alebo jej časť, ak ju dostal bez právneho dôvodu. Príslušné §§ nepoznám, resp. nejdem ich pracne vyhľadávať, ale je to obdoba slov. legislatívy.
Predpokladám, že si iný príjem za uvedené mesiace nemal. Za určitých podmienok by si mohol dostať nazad aj tú daň, ktorú ti strhli, ale to je iná téma.
Máš nejaký problém to tlačivo podpísať? Oni budú mať papiere v poriadku, tebe nič nevezmú,......
Či ťa ozaj budú dávať na súd kvôli pomerne smiešnej sume, - to pochybujem, trovy by boli vyššie. Ak by to však urobili, predpokladám, že by súd vyhovel v ich prospech a tie trovy a úroky by si platil napokon ty - stojí ti to za jeden podpis?
kremes22
24.05.11,08:33
Jasne ja to podpíšem a pošlem, len 2 mesiace sa neozvú resp. nikdy mi nestanovali dátum no a teraz zrau už taký nemilý email mi prišiel a ten súd atď. Nevadí, ďakujem za tieto info
ivka70
24.05.11,08:46
Jasne ja to podpíšem a pošlem, len 2 mesiace sa neozvú resp. nikdy mi nestanovali dátum no a teraz zrau už taký nemilý email mi prišiel a ten súd atď. Nevadí, ďakujem za tieto info

Prepac, ale zasa az tak to nesurilo, aby ti museli davat datum, ale na cosi ty cakal 2 mesiace?
Istym sposobom je to prejav tvojej lajdackosti, preco si to hned nevyplnil a neposlal naspat? Kedy si to chcel vlastne poslat, ked sa to tyka este roku 2010 a januara 2011?
Nemusel si dostavat vyhrazne listy.
KEJKA
24.05.11,08:48
napísal, že pozabudol...........a možno zo štandardného postupu má ťažkú hlavu, lebo sa to stalo prvý raz.
kremes22
24.05.11,09:09
ja som si pytal radu nie hodnotenie od maminky, ale dakujem ivka70