Hrabo
23.05.11,22:17
mam zalozenu zmluvu v PSS,od decembra 2010...teraz je maj 2011,cca polroka...na CS 19 000 eur....mam tam nasporene cca 2000 eur a idem teraz kupovat byt,v banke mi ponukli super urok na hypoteke,navyse s prispevkom pre mladych,takze idem to brat odtial...tych 2000 eur by sa zislo,kedze 100 percent na byt nedostanem...
neda sa to dako obabrat?rozdelit cielovu sumu a zvysok vytiahnut alebo take nieco?poradte,lebo v PSS mi isto nic neporadia,tam hladia len na seba...:confused:
pri klasickom zruseni sa plati 1,5 percenta z cielovej sumy?t.j 285???ci este sa plati cosi navyse???
PROSIIIM PORADTE;)
Jimmyx
26.03.12,09:50
uff..........no neviem či má cenu (kedže ani Hrabo odpoved nedostal) ale skúsim.Rovnaký problém mám zmluvu u pss.sk 2,5r,mám tam 1500€ a chcel by som to rozdelit pretože rovnako ako Hrabo neplánujem platit 1,5% poplatok + čakat 3mesiace na moje peniaze + dalšie srandy.
Kazdopádne u mna je to ešte trochu zložitejšie,to preto že som už tuto zmluvu raz delil(pred rokom),sice som nenašiel nikde podmienku že zmluva sa može delit len raz ale fakt by som to potreboval zistit,ak by to šlo tak už postup mám ,,odskúšany,, len neviem či je možné tu moju rozdelit až tak že na zrušenú presuniem 1000,- a na zmluve čo bude pokratočat nechám len 500,- a nejaké drobné pri flexibilnom delení.... zmeny po rozdelení (posunutý dátum,CS a hodnotiace číslo) ma nezaujímajú.
Tak poradí niekto,alebo to budem musiet páčit z agentov PSS?
Dakujem.........