Elfka17
24.05.11,09:41
Ahojte,

ja viem, že téma clo tu už bola veľa krát, ale nikde som nenašla info, ktorú by som potrebovala.
Viem, že clu sa vyhnúť nedá a nechcem tovar ani pre ďalší predaj.
Chcem si proste objednať nejaké oblečenie pre seba, ale chcela by som sa plateniu cla proste vyhnúť.
niekde som našla info, že ak je suma za tovar + poštovné do 45€, tak sa clo nevyrubuje, ale inde zase bolo napísané, že táto suma musí byť do 22€.

Chcela by som proste vedieť, že do akej sumy mám uskutočniť objednávku, aby som clo neplatila. Respektíve koľko je colná sadzba?V prípade prekročenia sumy povedzme o 10, alebo 20€?

Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc a nejaké rady, dúfam, že sa nenahneváte, že som založila podobnú tému, akých je tu už hodne.


Elfka
Elfka17
02.06.11,12:24
Aha,
tak ďakujem za odpoveď...asi nie som dostatočne na vašej úrovni, keď je pre vás trápne mi poradiť...

Elfka
Chobot
03.06.11,07:21
Ahojte,

ja viem, že téma clo tu už bola veľa krát, ale nikde som nenašla info, ktorú by som potrebovala.
Viem, že clu sa vyhnúť nedá a nechcem tovar ani pre ďalší predaj.
Chcem si proste objednať nejaké oblečenie pre seba, ale chcela by som sa plateniu cla proste vyhnúť.
niekde som našla info, že ak je suma za tovar + poštovné do 45€, tak sa clo nevyrubuje, ale inde zase bolo napísané, že táto suma musí byť do 22€.

Chcela by som proste vedieť, že do akej sumy mám uskutočniť objednávku, aby som clo neplatila. Respektíve koľko je colná sadzba?V prípade prekročenia sumy povedzme o 10, alebo 20€?

Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc a nejaké rady, dúfam, že sa nenahneváte, že som založila podobnú tému, akých je tu už hodne.


Elfka

Netreba zakladať novú tému, ak už taká existuje. Ale keďže si nová, odpúšťam ti...:rolleyes:

Ale prečo si si nepozrela staršie témy? V tejto:

http://www.porada.sk/t136318-nakup-cez-ebay-z-ciny.html

to máš hneď v 2. príspevku. Je to síce o dovoze z Číny, ale podmienky platia rovnako aj pre USA. Takže do 22 EUR ani clo ani DPH. OD 22 do 150 EUR platíš len DPH a od 150 EUR aj clo aj DPH.

A tu je toho ešte viac, aj s odkazmi na legislatívu:

http://www.porada.sk/t145556-ake-velke-clo-budem-platit-ak.html

Aká je colná sadzba? To záleží od druhu tovaru. Treba si pozrieť colný sadzobník a tam to nájdeš. Ak prekročíš o 10 EUR (napr. hodnota zásielky bude 160 EUR), tak už platíš aj clo aj DPH. My nie sme colníci, aby sme ti vypočítali clo, to ti spravia pri preclení.

Takže objednávaj do 150 EUR a vyhneš sa clu. Zaplatíš len DPH a to je 20%.

A pre budúcnosť - na porade nemáš garantovanú odpoveď. Odpovedajúci odpovedajú dobrovoľne a bezplatne, je to ich dobrá vôľa. Je možné, že bolo založených veľa tém a tvoja téma sa posunula nižšie, preto si ju nikto nevšimol. Netreba sa hneď paprčiť, ale stačí vo svojej téme pridať nový príspevok s textom "posúvam", čím sa téma posunie hore, medzi aktuálne a je väčšia šanca, že si ju niekto všimne. (tak ako sa stalo teraz, keď si "poďakovala" za neodpovedanie). Denne sa zakladajú stovky nových tém, tak zváž založenie každej novej, najmä ak existuje už staršia s rovnakým obsahom. Takže už to vieš.

Vitaj na porade....;)
Elfka17
08.06.11,08:19
Jéj, ty si zlatý:-) Veľmi pekne ďakujem, dosť mi to pomohlo. Slubujem, že na budúce si teda radšej preštudujem nejaké staré témy, ke´d budem niečo hladať:-) Ešte raz ďakujem za odpoveď :-)
Qvixa
20.06.11,13:23
Dobrý deň,
ako to je s clom tovaru z Číny?
Objednala som si súkromne šaty z Číny (1ks) pre seba, žiadne úmysly predaja a teraz ma kontaktovala tnt - prepravná spoločnosť a chce zaplatenie cla.
Je to nutné?
Ďakujem za odpovede.
andreaS
20.06.11,13:37
ak ta tovar plus doprava stali viac ako 22e, tak musis doplatit nasu dph, t.j. 20% z ceny tovaru s dopravou... ak tie saty stali viac ako 150e s dopravou, tak budes doplacat aj dph aj clo... inak sa k svojim veciam nedostanes...

nabuduce si treba podmienky dovozu overit skor ako objednas..
like
20.06.11,15:03
Dobry den prajem.
Mam na Vas jednu zaujimavu otazku.
Mam moznost kupit si tovar ktory stoji na slovensku 60000E-145000E z ciny za 150E (ano je to replika, ale rucne robena replika na zakazku, od mojho kamarata z ciny, a platil by som len material)
je na nerozoznanie od originalu.
A teraz ide otazka : Clo a Dph. na papieri bude napisane ze celkova cena vratane postovneho je 150E. vyrubia mi clo a dph z tohto, alebo budu taky ,,inteligentny,, ze mi vyrubia clo a dph z ceny 60000-1450000E ?
Podotýkam je to len na sukromne pouzitie, ozdoba, nic na podnikanie.
Dakujem za kazdu cenu radu.
Chobot
21.06.11,00:38
Dobry den prajem.
Mam na Vas jednu zaujimavu otazku.
Mam moznost kupit si tovar ktory stoji na slovensku 60000E-145000E z ciny za 150E (ano je to replika, ale rucne robena replika na zakazku, od mojho kamarata z ciny, a platil by som len material)
je na nerozoznanie od originalu.
A teraz ide otazka : Clo a Dph. na papieri bude napisane ze celkova cena vratane postovneho je 150E. vyrubia mi clo a dph z tohto, alebo budu taky ,,inteligentny,, ze mi vyrubia clo a dph z ceny 60000-1450000E ?
Podotýkam je to len na sukromne pouzitie, ozdoba, nic na podnikanie.
Dakujem za kazdu cenu radu.

Stále píšeš v záhadách, ťažko sa ti potom odpovedá. Vo všeobecnosti o cle a DPH máš v téme, kam som ti otázku pripojil (skôr, než zadáš otázku, treba si pozrieť, či taká téma už nie je).

Zase vo všeobecnosti - pri preclení sa vychádza z ceny deklarovanej na obale alebo v sprievodných dokladoch. Ale neviem si predstaviť vec, čo normálne stojí sto tisíc EUR a ty ju kúpiš za 150 EUR. Keby si mal v balíku 2 zlaté tehly o váhe 2 kg, asi ťažko by si vysvetlil, že ich hodnota je len (ako na obale je uvedené) 150 EUR....:cool::cool::confused::confused:
Chobot
21.06.11,07:43
Dobrý deň,
ako to je s clom tovaru z Číny?
Objednala som si súkromne šaty z Číny (1ks) pre seba, žiadne úmysly predaja a teraz ma kontaktovala tnt - prepravná spoločnosť a chce zaplatenie cla.
Je to nutné?
Ďakujem za odpovede.

Prečo zakladáš novú tému? Prečo si nevyhľadáš v existujúcich? Toto už bolo veľakrát diskutované aj zodpovedané. Nie si nováčik, mala by si to už vedieť!

Tvoju tému som spojil s už existujúcou.
like
21.06.11,09:14
Stále píšeš v záhadách, ťažko sa ti potom odpovedá. Vo všeobecnosti o cle a DPH máš v téme, kam som ti otázku pripojil (skôr, než zadáš otázku, treba si pozrieť, či taká téma už nie je).

Zase vo všeobecnosti - pri preclení sa vychádza z ceny deklarovanej na obale alebo v sprievodných dokladoch. Ale neviem si predstaviť vec, čo normálne stojí sto tisíc EUR a ty ju kúpiš za 150 EUR. Keby si mal v balíku 2 zlaté tehly o váhe 2 kg, asi ťažko by si vysvetlil, že ich hodnota je len (ako na obale je uvedené) 150 EUR....:cool::cool::confused::confused:
ano mas svätu pravdu zo zlatymi tehlickami...
ale toto je dokonala kopia, nerozonatelna od originalu, mozno s nejakym znalcom...
od hmotnosti, po tvar, zahyby, presna mikronova presnost...
co na to vravite ? : dufam ze mi nevyrubia na to clo a dph z napr 150000E sumy ? Vazne za to zaplatim len 150E, takze ak im dokazem napr. vypisom z bankoveho prevodu, ze som zaplatil len naozaj 150E so vsetkym, tak hadam z toho bude vychadzat nie ? :) co na to vravite ? :)
dakujem za odpoved.
Chobot
21.06.11,09:23
ano mas svätu pravdu zo zlatymi tehlickami...
ale toto je dokonala kopia, nerozonatelna od originalu, mozno s nejakym znalcom...
od hmotnosti, po tvar, zahyby, presna mikronova presnost...
co na to vravite ? : dufam ze mi nevyrubia na to clo a dph z napr 150000E sumy ? Vazne za to zaplatim len 150E, takze ak im dokazem napr. vypisom z bankoveho prevodu, ze som zaplatil len naozaj 150E so vsetkym, tak hadam z toho bude vychadzat nie ? :) co na to vravite ? :)
dakujem za odpoved.

Ako čo na to máme povedať?? Ty riskuješ. Možno ti to prejde, možno bude colník odborník v týchto veciach a rozpozná originál od kópie; možno si bude myslieť, že ide o originál. Ak je pochybnosť o pôvode a pravosti predmetu zásielky, colný úrad ťa môže požiadať o doloženie dodatočných dokladov, aby mohli presne vyrúbiť clo. My nemáme krištáľovú guľu, aby sme videli budúcnosť - či ti to prejde alebo s tým budeš mať problémy.

Aj tak by ma zaujímalo, čo za vec to je, čoho originál stojí aj 3 milióny SKK a ty to kúpiš za 150 EUR...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::con fused::confused::confused: (že by Tutanchamónova zlatá maska?)

Ak to nechceš dať verejne, pošli mi to aspoň cez SS, .... neboj, nikomu to nepoviem.
andreawww
22.06.11,17:53
Ako je to z clom z Indie? Príde mi balíček - staršie hodinky... zaplatím niečo navyše. Dúfam, že to nie je ako v prípade USA. Akú najvyššiu hodnotu má mať balík, aby bol oslobodený od cla?
andreawww
22.06.11,21:40
nerozumiem tej formulacii:
1. - zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhou fyzickej osobe - 45 EUR (resp. 22€)
2.zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku
Aky je medzitým rozdiel - ako zistí colný úrad čo je má súkromnú povahu (fyzická osoba) a čo je obchod (tovar)...
J welepšie deklarovať to ako tovar s blokom vystavenym na 22€, alebo radšej deklarovať to ako "gift"?
Chobot
23.06.11,07:09
nerozumiem tej formulacii:
1. - zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhou fyzickej osobe - 45 EUR (resp. 22€)
2.zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku
Aky je medzitým rozdiel - ako zistí colný úrad čo je má súkromnú povahu (fyzická osoba) a čo je obchod (tovar)...
J welepšie deklarovať to ako tovar s blokom vystavenym na 22€, alebo radšej deklarovať to ako "gift"?

Andrea, je jedno, či dovážaš z Indie, USA alebo Číny. Stále je to dovoz tovaru z krajiny mimo EU a platia pre ne rovnaké pravidlá.

A skôr, než zadáš novú tému, treba si pozrieť, či taká už náhodou nie je. O dovoznom cle a DPH sa toho na porade už popísalo neúrekom. Otázku som ti pripojil k poslednej téme, ktorá o tom pojednávala. Prečítaj si ju celú, aj odkazy na iné témy.

A to s tou nepatrnou a zanedbateľnou hodnotou máš tu:

http://www.porada.sk/t145556-ake-velke-clo-budem-platit-ak.html
Marian386
07.01.16,20:47
Zdravim chcel by som sa spytat ako je to ked som si objednal z ciny 3 rovnake veci za 8 eur.Su 2 objednavky cize je to rozdelene.Bolo to vsak v jeden den.Na colnici to zastavili mozu mi vyrubit dph+poplatok?
Chobot
07.01.16,22:43
Ako vieš, že to zastavili na colnici? Nie som si istý, ale pochybujem, že by spájali hodnotu balíkov. Ak je to na colnici, tak z iného dôvodu - obsah?
Marian386
08.01.16,05:33
Prisiel mi papier z colnice ,boli to led ziarovky na balkon vyzdoba ku vianocam.
buchač
08.01.16,07:19
Marian386 (Dnes 06:33) Prisiel mi papier z colnice ,boli to led ziarovky na balkon vyzdoba ku vianocam.
=================================
Počas posledných troch dní mi došli tri balíčky z Číny, ďalšie ešte čakám. Aj predtým som si niečo objednal a pohoda...bez cla a DPH, nakoľko ceny boli také, že sa tieto poplatky týchto netýkali.

ALE

Ani jeden balíček neobsahoval žiaden fejk a ani nebezpečný tovar....a tu vidím asi ten zádrhel, v tej nebezpečnosti led výzdoby.
Mám dojem, že kvôli tomu to zadržali.

No je možné, že tam bude celkom iný dôvod, ktorý sa dozvieš na colnici.
Marian386
08.01.16,14:16
Staci im poslat vypis z uctu alebo doklad z ciny ten mi nejako nechcu poslat.
buchač
09.01.16,08:03
Marian386 (Včera 15:16) Staci im poslat vypis z uctu alebo doklad z ciny ten mi nejako nechcu poslat.
===========================
No ja teda neviem, že ako Ty konáš...no ja miesto vypisovania a hľadania infa po nete by som zašiel priamo na danú colnicu.
Ak je to trochu od ruky, tak existujú ešte aj telefóny....či ?
dmc
09.01.16,12:33
colnemu uradu poslete vasu objednavku z internetu kde je vase meno a tovar s cenou..... prilozite platbu ktorou to bolo zaplatene (ak je naraz viacero platieb - to nevadi - je dolezite aby tam bolo odosielatel platby a prijimatel. Pokial hodnota tovaru nepresiahne cca 22 € nebudete platit nic...ak presiahne 22 € zaplatite DPH....pokial presiahne hodnotu 150 € zaplatite aj CLO.
dmc
09.01.16,12:35
Žabinka
09.01.16,12:51
2.6.2011..;)
dmc
09.01.16,12:53
ajjjaaaaaajjjaaaa.....ideeem.. (ale mala to byt reakcia na komentare z dnestneho datumu)
Žabinka
09.01.16,13:07
aj horšie veci sa stávajú..;):D