fantana
24.05.11,09:48
Ahojte vsetci, poterbujem poradit, pre mna s dost zufalou situaciou.... Asi pred 3 tyzdnami ma vyhodili z prace. Bolo to este v skusobnej dobe a dovod bol pre mna dost sokujuci. Bolo to po 6 tyzdnoch. Nechcem sa vyhovarat, ale natrafila som na "super" sefku....to som si o nej myslela, pretoze tak sa ku mne spravala cely cas, az kym jedneho dna ma nevyhodila, pretoze vraj nemam drive. Co si ja osobne nemyslim, pretoze tato praca bolo to, co som dlho hladala a bavilo ma to. Ked ma vyhadzovala, vytkla mi take veci, mam na mysli procesne, o ktorych som pocula prvy krat....bol to pre mna dost sok, pretoze om ani len nevedela, ze doslo k nejakym chybam, dokonca, niektore veci mala na starosti iba ona, takye ak sa to pokazilo, ja som zato nemohla, len to bolo na mna hodene...
Tak sme rozviazali pracovny pomer....nasledne, ked som sa stretla s byvalymi kolegami, dostalo sa mi do usi, ze cely cas, co som bola v praci ma ohovarala, ye ma tam nechce, ze sa nevhodne obliekam (nato som si davala sakra pozor) a hlavne, ze som slovenka...Bola to praca v Cechach, kvoli ktorej som sa sem pristahovala. A dalsich par veci, ktore ma doslova urazili....ale teraz je to uz jedno.

Potrebujem poradit s pohovormi. Totizto neviem, ako sa mam na dalsich pohovoroch obhajit, aby novy zamestnavatel nemal pocit, ze uplne nanic... som z toho uplne hotova, pretoze rada by som vykonavala rovnaku poziciu, ale mam pocit, ze to co sa stalo je pre mna dost obmedzujuce, co sa kariery tyka....

Prosiiim, ak mate niekto podobnu skusenost a viete poradit alebo mate napad, ozvite sa....

Dakujem velmi pekne
lubko6394
24.05.11,08:32
Však buď rada že Ťa vyhodila. To by si radšej zostala v TPP s takouto šéfkou ? Nerob si mindráky a hľadaj šéfku s ktorou si budeš rozumieť a vychádzať.
fantana
24.05.11,08:39
no ja som rada....len je to tazke obhajit sa pred novymi zamestnavatelmi.... tiez by som tam neostala....
ivka70
24.05.11,08:42
A co chces obhajovat?
Mas 2 moznosti, bud tych 6 tyzdnov do zxivotopisu ani nedat alebo povedat pravdu, ze ta praca bacvila, ale nesadli ste si so zamestnavatelom, tak ste sa dohodli na odchode, na to predsa skusobna lehota sluzi.
Nevidim dovod, preco by v tom mal vidiet buduci zamestnavatel problem, pokial sa ti to nezopakuje v dalsich 3-4 zamestnaniach za sebou.
KEJKA
24.05.11,08:45
ved pri pohovoroch sa nemusíš obhajovať......
proste to ber ako skúsenosť, skús popracovať na tom drive, či čo.
prehodnoť obliekanie, ale nie za každú cenu.
poznám Slovenky, ktoré sa dobre umiestnili na českom trhu práce, majú dobré pozície, tak chyba bola možno len v tej šéfke.
nikomu nemusíš vešať na nos, že ťa vyhodili a prečo - to do pohovoru vôbec neťahaj. Zvýrazni iné skúsenosti a ak nie sú, tak rieš prítomnosť a firmu, v ktorej sa budeš o zamestnanie uchádzať.
TinaL
24.05.11,08:46
Čo tak povedať na pohovore novému zamestnávateľovi, že ti dôvod ukončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe nepovedali? A pri otázke, že či si sa o dôvod nezaujímala, tak povedz, že keď si sa aj spýtala, tak oni argumentovali tým, že pracovný pomer môžu skončiť bez udania dôvodu.
fantana
24.05.11,08:48
praveze ja tam tych 6 tyzdnov potrebujem dat, pretoze som tam nachytala nejake skusenosti z predaja.... A takto sa obhajujem na pohovoroch, ale mam pocit, ze to vyzera, ako by som bola problemovy zamestnanec....a bojim sa toho, ze sa to so mnou ponesie dalej
fantana
24.05.11,08:50
a nemoze sa stat, ze budu chciet referencie? alebo sa priamo nakontaktuju na zamestnavatela?
fantana
24.05.11,08:52
Kejka, ale na pohovore je jedna z prvych otazok smerovana nato, preco som v tej spolocnosti bola tak kratko....
lubko6394
24.05.11,08:55
praveze ja tam tych 6 tyzdnov potrebujem dat, pretoze som tam nachytala nejake skusenosti z predaja.... A takto sa obhajujem na pohovoroch, ale mam pocit, ze to vyzera, ako by som bola problemovy zamestnanec....a bojim sa toho, ze sa to so mnou ponesie dalej

Ako ponesie ? Však si nájdeš lepšiu šéfku. Že ste si s predchádzajúcou šéfkou nesadli to nemusí byť Tvoja chyba. Až ked sa to stane 3.krát tak sa nad sebou hlboko zamysli. Konieckoncov sa s novou šéfkou môžeš dohodnúť aby Ti každý piatok spravila šéfka hodnotenie - čo Ti ičlo dobre, čo menej dobre a najmä čo by si mala zmeniť a doplniť.
fantana
24.05.11,08:58
Presne o toto som ziadala tu byvalu.... nato mi povedala, ze vsetko je v poriadku a nikdy so mnou nepresla nejake konkretne veci. Ked ma vyhadzovala, tak prehlasovala, ze ma opakovane na sukromnych meetingoch upozornovala na chyby, ktore robim....ked som povedala, ze si nato nepamatam a nieje to pravda, tak ze klamem este aj....
zk24
24.05.11,08:59
Odporucam nenadavat na byvalych zamestnavatelov. Ak nadavas na byvalych, bude to brat tak ze zarucene budes nadavat aj na neho. Bola skusobna lehota, a ty si mohla dostat vypoved bez udania dovodu. Aj preto ze sa trebars iny zamestnanec rozhodol zobrat tvoju poziciu.

Nemas co obhajovat. je to fakt, bezny fakt.


A nemusis davat do pohovoru vsetky prace kde si bola trebars dva tyzdne. Proste si si o tu dobu dlhsie hladala zamestnanie. Cakas na spravnu prilezitost a teraz mas pocit ze nastala, tak sa si isla na pohovor....

Vobec v tom nevidim ani zadrhel ani vedu v tom
zk24
24.05.11,09:03
A ja neviem..... nechcem sa zastavat sefky a ani Teba, lebo do veci nevidim, ale ako dovod ze si Slovenka... tomu neverim. Podla mna sa to dalo uhadnut uz na pohovore ze si Slovenka....
fantana
24.05.11,09:05
To ano, ale ja som tam nabrala dost skusenosti, ktore pri dalsej praci mozu byt potrebne....
Ja len neviem, ako presne a spravne reagovat na otazku: "Preco ste boli v spolocnosti XY iba taku kratku dobu".
fantana
24.05.11,09:07
No, ona ma totizto priamo nepohovorovala... Takze aj to bol podla mna preslap. A vsetci sa tvarili, ze je ok, ze som slovenka. Dokonca ona sama ma presviedcala, ze mam pisat a rozpravat po slovensky, lebo je to moja rodna rec.... A potom som sa dozvedela toto, ze to bol jej najvacsi problem....
KEJKA
24.05.11,09:10
Presne o toto som ziadala tu byvalu.... nato mi povedala, ze vsetko je v poriadku a nikdy so mnou nepresla nejake konkretne veci. Ked ma vyhadzovala, tak prehlasovala, ze ma opakovane na sukromnych meetingoch upozornovala na chyby, ktore robim....ked som povedala, ze si nato nepamatam a nieje to pravda, tak ze klamem este aj....
tak toto na pohovoroch naozaj nevyťahuj. aK ich prvé zaujíma, prečo si skončila po 6 týždňoch, tak si niečo musíš vymyslieť. Neviem čo si robila, asi nejaký predaj tovaru - tak som to zachytila v predchádzajúcich príspevkoch. a bolo to tvoje prvé a jediné zamestnanie?
nedaj sa zatiahnuť do diskusie o predchádzajúcich problémoch.
odišla si dohodou pred uplynutím skúšobnej doby, dôvod oficiálne nebol uvedený, teda nie je dôvod to rozoberať ani v buducnosti. máš právo na súkromie, ale treba to povedať taktne, aby nevznikol dojem, že tajíš niečo závažné. vyhovor sa, že si očakávala trochu inú klímu na pracovisku-hm ani to nie je šťastná formulácia. alebo opačne, zasmej sa a povedz že určite nič závažné -žiaden alkohol, drogy,......a či ich to zaujíma naozaj, lebo ty to berieš ako skúsenosť a neriešiš.
fantana
24.05.11,09:16
Ja sa to stale snazim nejako zaobalit a nevytahujem taketo veci na pohovoroch... To su iba fakty o tom, do akej situacie som sa dostala...

No predtym som pracovala, ako asistentka pre jednu Fr spolocnost. Bolo to popri studiu, takze tuto pracu som brala ako odstartovanie mojej kariery, kedze o obchod sa zaujimam a rada by som v tom nadalej pokracovala....
zk24
24.05.11,09:17
Ak to silou mocou chces mat v zivotopise tych 6 tyzdnov, tak daj, ale dovody odchodu by som neuvadzala. V podstate sama nevies preco ta vyhodila a tvrdit ze ty si tvrdila ine a ona ine nie je ziadna obhajoba.

Alebo povedz ze sa ti donieslo ze o danu poziciu prejavil zaujem niektory z internych zamestnancov, a preto novacika nepotrebovali.
fantana
24.05.11,09:23
Bojim sa toho, ze budu ziadat referencie alebo sa priamo nakontaktuju na spolocnost....
zk24
24.05.11,09:28
Bojim sa toho, ze budu ziadat referencie alebo sa priamo nakontaktuju na spolocnost....


Normalne som z teba vycerpana. Z coho mas taky strach? ide iba o pohovor. a ked sa bojis ze budu pytat referencie, tak to proste do toho zivotopisu NEDAVAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Alebo co chces vymysliet, povedat im co si napisala na poradu preco ta vyhodili? si to napis do motivacneho listu teda.

Ja osobne pochybujem ze si niekto bude pytat referencie od niekoho u koho si bola mesiac zamestnana. Ani ta nepoznali.
TinaL
24.05.11,09:28
Myslím si, že pre začínajúceho absolventa je každý týždeň praxe v životopise dobrý.
Pri odpovedi, keď sa uchádzač zasmeje, že v tom neboli drogy, atď. si môže akurát ten, čo robí pohovor pomyslieť, že je mu na smiech a a robí si vtipy pri odpovedi na ním podávané otázky.
Ja by som zvolila jednoducho pohľad do očí k človeku, čo tú otázku položil a bez mihnutia oka povedať, že zamestnávateľ skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe a dôvod neuviedol a zvrátiť debatu inou stranou. napr. .... dôvod neuviedol, ale počas tej doby u tej a tej spoločnosti som získala také a také vedomosti atď.
zk24
24.05.11,09:30
Myslím si, že pre začínajúceho absolventa je každý týždeň praxe v životopise dobrý.
Pri odpovedi, keď sa uchádzač zasmeje, že v tom neboli drogy, atď. si môže akurát ten, čo robí pohovor pomyslieť, že je mu na smiech a a robí si vtipy pri odpovedi na ním podávané otázky.
Ja by som zvolila jednoducho pohľad do očí k človeku, čo tú otázku položil a bez mihnutia oka povedať, že zamestnávateľ skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe a dôvod neuviedol a zvrátiť debatu inou stranou. napr. .... dôvod neuviedol, ale počas tej doby u tej a tej spoločnosti som získala také a také vedomosti atď.

To sme uz radili. To sa jej nepaci.
Gabi03
24.05.11,09:30
Podľa mňa by si sama mala na pohovoroch začať s tým, že v predchádzajúcom zamestnaní si nabrala také a také skúsenosti, ale kvôli pracovným vzťahom ste rozviazali pracovný pomer, ale je ti to ľúto, lebo tá práca ti sadla, bola si v nej dobrá, ...
Tým pádom máš ošetrené aj to, že ak by volali šéfke, mali by brať s rezevou to, čo o tebe povie. Prípadne nemôžeš dať kontakt na niekoho iného z predchádzajúceho zamestnania?
fantana
24.05.11,09:39
Ja som ale nepovedala, ze sa mi to nepaci
fantana
24.05.11,09:42
Jasne, ze som by som udala kontakt na inu osobu. Jednoducho len beriem aj takuto moznost, ze by chceli hovorit s mojou priamou nadriadenou. Nemam to zo svojej hlavy, ale upozornil ma nato clovek, ktory je dost na vysokej pozicii (v inej firme). Tak som nad tym iba zacala uvazovat, ze sa to moze stat.... A to, ze to neuvediem, tak nemyslim, ze pomoze, mam pocit, ze je to uvedene v zapoctovom liste.
zk24
24.05.11,09:43
Ja som ale nepovedala, ze sa mi to nepaci

Bojis sa ze si budu pytat referencie.

Mas moznosti:

1. Neuvadzat to do CV
2. Uviest a neuviest dovod odchodu
3. Uviest a vymysliet si dovod odchodu
4. Uviest a povedat dovod aky si myslis (a rovno z pohovoru odist sama)

Ja osobne som za bod 2. Uviest v CV a odchod bez udania dovodu. Osobne by som nehovorila na pohovore ze som si nesadla s byvalym sefom. Na pohovore sa idem prezentovat najlepsie ako viem, som flexibilna, prisposobiva, agilna, asertivna, nepodliehajuca stresu a podobne, mam rada kolektiv, s kolektivom vychadzam, nemam problem vychadzat s akymikolvek ludmi....

Ja osobne ani nepoznam spojenie "nesadol som si so sefkou". Sefka je sefka, ona kaze, ja plnim rozkazy. Nic viac o mne nevie ona ani ja o nej.
fantana
24.05.11,09:49
Ja to priamo do CV ani nepisem, ze dovod....
Takze chces povedat, ze ak sa ma na pohovore opytaju, preco som tam bola tak krakto (a stale to kazdeho zaujima ako prva vec), tak mam povedat, ze mi nebol udany dovod? ze ani neviem, preco som skoncila?
zk24
24.05.11,09:54
Ja to priamo do CV ani nepisem, ze dovod....
Takze chces povedat, ze ak sa ma na pohovore opytaju, preco som tam bola tak krakto (a stale to kazdeho zaujima ako prva vec), tak mam povedat, ze mi nebol udany dovod? ze ani neviem, preco som skoncila?

Jasne, ze nie do CV pisat dovod. Mam pocit, ze sama nevies pravy dovod preco ta vyhodili. Proste vyuzili moznost dat ti vypoved bez udania dovodu.

Uricte by som nespominala ze ti byvali kolegovia povedali ze asi preto ze si slovenka... ja osobne by som povedala ze bohuzial dovod neviem, bolo ti listom oznamene ze ti davaju vypoed v skusobnej lehote...

Ja som aspon z toho zadania nepochopila preco ta vyhodili. A ak si bola sefke jednoducho nesympaticka, tak ta mohla vyhodit na druhy den, a nie ta upozornovat a skusat ci na meetingoch budes tvrdit to a to...
zk24
24.05.11,09:58
Proste sa z hlboka nadychni, neber to ako neriesitelnu situaciu a chod na pohovor. A ak si pohotova, budes vediet ako reagovat, podla toho ako sa bude pohovor vyvijat.
KEJKA
24.05.11,09:58
krútiš to stále dokola. nemôžeš sa naučiť nejakú formulku, ktorú budeš automaticky replikovať.
V prvom rade musíš byť s tým vyhadzovom sama vnútorne vysporiadaná, proste taký je život. Tak ako si to napísala, je síce to isté, ako ti radili /neuviesť dôvod/ ale v tvojom podaní to znie zasa nejako divne.
odpovedať musíš ako človek istý si sám sebou, zdravo sebavedomý, a ty žiaľ tak nepôsobíš. Ak takto vystupuješ aj na pohovoroch, hm......ešte nad sebou trochu medituj, popracuj.