fiat
24.05.11,11:39
Som externá účtovníčka pre stomatologickú ambulanciu. Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v JÚ nákup zubných kefiek medzizubných aj klasických, prípadne zubných pást, keď v ambulancii pracuje aj dentálna hygienička, ktorá k technike správneho čistenia zubov potrebuje danému pacientovi prakticky ukázať ako má správne postupovať. Pri platení je vyčíslená jedna suma za službu aj dané kefky na jednom PPD . V prípade zaúčtovania tovaru by nemala byť registračná pokladňa? Za skorú odpoveď ďakujem
fiat
26.05.11,10:28
Prosím nemá niekto s tým skúsenosti ? Bola som na DU a tam mi bolo povedané, že mám si dať dopyt na DU B. Bystrica, pretože z ich strany ten nákup nie je celkom nákup materiálu.
bea
26.05.11,10:51
Môj názor je taký, že ide o službu. Veď je jasné že dentálna hygienička použije u každého pacienta inú kefku a teda tú použitú môže prípadne hneď odhodiť. Na doklade by mala byť uvedená dentálna hygiena a nie predaj kefky. A teda by som účtovala ako materiál.
Zita5
26.05.11,11:04
Posúdila by som to asi nasledovne .....
príklad:
kefku ak si pacient odnáša so sebou (čo je samozrejmé) - je to predaj tovaru
použitie vzorky zubnej pasty alebo ostatných čističov (ak zostáva v ambulancii) materiál

ostatné služba

Musíte si pýtať vysvetlenie ako chápať ten vypísaný PPD , inak sa nepohnete z miesta .
Zita5
26.05.11,11:20
Môj názor je taký, že ide o službu. Veď je jasné že dentálna hygienička použije u každého pacienta inú kefku a teda tú použitú môže prípadne hneď odhodiť. Na doklade by mala byť uvedená dentálna hygiena a nie predaj kefky. A teda by som účtovala ako materiál.

Dala som Ti súhlas, lebo aj to je možné ako v citácii píšeš.

Práve preto vyššie uvádzam , že zadávateľka by si mala pýtať vysvetlenie, aby vedela tento účtovný prípad posúdiť .
fiat
26.05.11,11:48
Ďakujem za rýchle odpovede, ja ten doklad som už videla, je tam napísané za dentálnu hygienu a ďalej sú len skratky, z ktorých nie je jasné o čo sa jedná.