travina
24.05.11,17:10
Na záhrade mám nepravidelné trávnaté plochy, klasickou kosou tam nie je dobrý prístup, el. káble ťahať je ďaleko a k benzínu mám averziu. Aku vyžínač by pre mňa bol najlepším riešením ale bola by som vďačná za názor niekoho, kto s tým má skúsenosť. Ďakujem za odpovede.
travina
26.05.11,11:52
Zdravím, ozaj nikto nemá, alebo aspon nevidel u suseda akumulátorovú kosačku alebo vyžínač?
hubatá
26.05.11,12:04
Mňa by toto tiež zaujímalo: koľko vydrží nabitie, akú trávu s ním môžem vyžať, cena ...... Ďakujeme za info.
KoxXxo
26.05.11,13:26
Podľa mňa sa zakúpením akumulátorového vyžíňača aspoň zbavíš averzie k benzínu.
1neroamd
26.05.11,17:09
Sice nemam skusenosti s akumulatorom ale osobne si mysli ze taketo kosacky su akurat tak okolo jazierka muriky,proste male plochy.
V tesku maju el kablovu za 16 eur. Ale mal som pozicanu benzinovu a mala celkom pravidelny chod bol to mali motor a cela kosacka bola lahka dobre sa s tim pracovalo. Myslim ze ten benzin je najlepsia volba v pomere vykon funkcnost cena ,ale ak mas nejake vyhradi k benzinu tak je to na tebe
arizona
26.05.11,18:07
My sme kupovali vyzinac asi pred mesiacom.
Tiez som chcela akumulatorovy,kvoli pohodlnosti. Nakoniec muz kupil benzinovy. Vysvetlil mi to, ze akumulatorovy ma ovela slabsi vykon a baterka nevydrzi dlho. Vysoku travu a vacsiu burinu vraj len "pozuzle",ale napokosi.

Tak mam benzinovy. Ale je to tak silne, ze sa sama bojim kosit s tym na miestach,kam sa nedostanem s kosackou / tj. medzi kvetmi,pri muroch a pod./;):mad::--- takze som zas odkazana na moje muzske osadenstvo,alebo si zostruham sama, rucne,noznicami :D
Ice dive
26.05.11,18:29
okrem toho, že akumulátorový vyžínač trávu len požužle, každým nabíjaním batérie bude strácať výkon... + jednu dve zimy poriadne mínusové teploty akumulátor v kôlni dobre premrzne a na tretiu sezónu sa s ním môžeš rozlúčiť... taký benzínový pokiaľ má riadnu údržbu vydrží roky...
travina
27.05.11,09:53
Vďaka za názory. Fakt je, že mi ešte nikto akumulátor nepochválil ani neodporúčal. Benzínový doma máme, na jar mi mužská ruka celú záhradu vykosí ale potom na udržiavanie chodníkov, medzi hriadkami, okolo kvetov a tak, som myslela, že by som si "žužlala" sama s aku. Našla som zn. Bosch a Ryor, zišli by sa mi praktické rady. Ice dive, píšeš o vlastnej skúsenosti?
Ice dive
27.05.11,12:23
tiež som sa pohrával s myšlienkou kúpiť aku vyžínač, ale v predajni keď som to otestoval tak som si to rozmyslel...

čo sa týka akumulátorových vecí takto mi odišiel elektrický skrutkovač za mojich mladých čias:D, nechal som ho cez zimu v nevykurovanej garáži a na jar nebol schopný vytiahnuť už ani len jednu skrutku...
travina
27.05.11,12:42
Vďaka, aspon viem, že ho mám dávať do vykurovanej pivnice.
1neroamd
27.05.11,17:45
Ano baterie casom urcite stratia kapacitu a ked nie casom tak pouzivanim. A tp vsetky akumulatory
Ak mate strach s benzinoveho motora tak potom ostava iba elektricka strunova kosacka a nad cenou sa netrapne, vobec sa neoplati priplatit si vsetko je to to iste. Mali sme pozicanu nejaku bosch akumulatorovu, odletela ta hlavica, potom sme mali pozicanu el. neznackovu tiez odletela a tak sme kupili v tesku za 16E (najlacnejsia ponuka, zo vsetkych) maju tam aj nahradne hlavice za 2e. V malom obchodiku sme vsak kupili za 7e lebo sme museli vratit take ake sme dostali. od znamych.
Ale ani benz sa netreba obavat. Jedine proti je len v prevadzkovych nakladoch bezin je drahsi a drahsi a treba aj olej na mazanie.
Elektricky motor ma omnoho vacsiu ucinnost ako spalovaci a to ani nehovorim ze je to 2takt
Zdenči
28.05.11,06:47
Travina my mame aku ..BlackDecker. Manzel ma dve baterie-boli k nemu, lebo malo vydrzi-cca 10m2. Tiez mam dojem ze benzin kosi razantnejsie, ale na nasu zahradku staci aj aku, nemame ani elektriku a tych par metrov pokosi aj tato. Ziadne razantne vyzinanie, take tie hrube trsy travove- dlhsie trvaju.Skratka hobby kosenie
travina
28.05.11,09:04
Zdenči vďaka, som rada že sa ozval niekto, kto má osobnú skúsenosť. Ešte sa opýtam či to je strunový alebo s plastovým nožom? Neviem, ktoré je lepšie. A ako dlho sa nabíja a aký čas vydrží kosiť. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný víkend.
Zdenči
28.05.11,10:35
Asi chces vediet za kolko mozes po vybiti kosit, manzel vravi ze tak za 4h, ale lepsie je mat ich dve, asi to vyrobca vie ze nevydrzia tak pridava aj druhu baterku. Davame to cez noc nabijat. Mame s lankom vyzinac...
Zdenči
28.05.11,10:38
presnejsie 7,5h do plnej kapacity :-O
travina
30.05.11,13:18
Ďakujem Zdenči.
Objavila som že aj firma Stihl má akukrovinorezy, zatiaľ som našla len v Čechách. Možno počkám
Valcake
31.05.11,22:41
travina
01.06.11,08:31
Valčake - pravdupovediac to nepoznám, vyzerá to skôr ako nožnice. Aká je to značka a koľko to stojí? Tie čo mám na mysli vyzerajú ako ostatné vyžínače, buď s lankom alebo plastovým nožom.
Valcake
01.06.11,21:39
Aha, už som si pozrela aký vyžínač máš na mysli. Ja som kúpila podobné čo je na obr., ale ešte to nemám vyskúšané. Nabíjala som vyše 6 hod. Má to susedka, ale to sú fakt ako len nožnice na trávu okolo plotov a pod. Dlhá rúčka sa dá aj odmontovať. Ona je s tým spokojná, ale už vidím, že to nie je pre teba.