Andronika
24.05.11,18:02
Dobry den,potrebovala by som poradit v jednej dolezitej veci v teme exekucia.....
Exekucia je uz od roku 2006,prechadzala uz aj sudom a bola uzavreta so splatkovym kalendarom,ale vsak nesplatena dodnes...
Bohuzial bola urcena vysoka ciastka splatnosti pre studenta strednej skoly.
Pred par dnami prislo znovu upozornenie o zacati exekucie.Ak nema niekto ziadny majetok,ako sa da ohradit proti exekucii.Alebo ako napisat niejaku ziadost o dohode alebo novom splatkovom kalendari.Je to uz velmi vysoka ciastka.Je to dost naliehave.Prosim Vas o pomoc Dakujem
Nokerla
25.05.11,07:01
Ak exekuovany nema majetok, tak exekucia nemoze zacat a veritel nemoze byt uspokojeny.
To moze trvat aj roky.
Treba mat namysli, ze akonahle nadobudne nejaky majetok, alebo zacne pracoat, poberat nejake davky, tak okamzite mu budu strhavane peniaze.
Ostane mu len suma vo vyske zivotneho minima.
Idealne by bolo ak dotycny by nepracoval a ani ziadny majetok nenabudol este niekolko rokov a potom to uz prestane exekutora bavit s tym, ze exekucia sa zrusi pre nevymozitelnost prostriedkov.
Stanislav 1975
25.05.11,07:41
Dobry den,potrebovala by som poradit v jednej dolezitej veci v teme exekucia.....
Exekucia je uz od roku 2006,prechadzala uz aj sudom a bola uzavreta so splatkovym kalendarom,ale vsak nesplatena dodnes...
Bohuzial bola urcena vysoka ciastka splatnosti pre studenta strednej skoly.
Pred par dnami prislo znovu upozornenie o zacati exekucie.Ak nema niekto ziadny majetok,ako sa da ohradit proti exekucii.Alebo ako napisat niejaku ziadost o dohode alebo novom splatkovom kalendari.Je to uz velmi vysoka ciastka.Je to dost naliehave.Prosim Vas o pomoc Dakujem

No je tu jeden problém, ak už bol v minulosti dohodnutý splátkový kalendár a neplnil sa- tak už to splátky exe nepovolí- teraz pojde po celej sume, na 99,9% exe súhlasí so splátkami len raz...
Andronika
26.05.11,09:55
Takze ak doticny uz pracuje,ma zivnost,tak sa neda nic robit,len splatit celu sumu v hotovosti?Ako moze splatit istu ciastku,ak ju nema?Ak cakaju prirastok no niesu manzelia ma narok na odklad?V jeho pripade nieje mozna ani pozicka.Je nejaka moznost -riesenie?este raz Dakujem
Nokerla
26.05.11,10:42
V jeho pripade mu pomoze bud sa dohodnut s exekutorom, ale o com silne pochybujem, ze sa dohodne ak uz raz nedorzal podmienky.
Ak pracuje, alebo ma nejaky prijem, tak mu budu peniaze strhavane a to moze trvat aj niekolko rokov.
Ak caka prirastok, tak mozno mu odrata sumu vyzivneho.
Neviem o aku sumu ide, ale idealne by bolo ak by mu pomohla rodina alebo znami, kedze aj exekutor si navysi cenu za vykonane ukony.
marilyn21
26.05.11,16:58
dobrý deň.. a čo može človek robit, ak už má dve exekucie od VsZP ktoré platí načas...a na to ešte dostane výzvu na zaplatenie 1001eur...a mam brigadu za 100eur mesačne..dostala som už navrh na splatkový kalendar ak zaplatím 40% a potom možem platit splatky 6x...no ale ak dostanem 100eur mesacne tak ako by som mohla zaplatiť 40% z 1001 eur, ak tolko ani nedostanem..a vobec nezostanu peniaze na živobytie...chcem to zaplatiť len to riešenie ktoré VsZP navrhol nesedí mi ://