Yozef
24.05.11,18:12
Zdravím.
Zakladáme n.o., ktorá má okrem iných činností zámer využívať médium umenia pre podporu malých lokálnych formálnych aj neformálnych neziskových subjektov. Teda zámer je poskytovať takýmto subjektom finančné zdroje pochádzajúce z podnikateľskej činnosti neziskovky.
Predtým ako sa do všetkého pustíme by sme si radi ujasnili spôsob účtovného zdokladovania takýchto výdavkov. Aký doklad je pre to možné použiť v rámci účtovníctva?
Otázka č.2: Bolo by v súvislosti s týmto obsahom činnosti podla vás racionálnejšie zvážiť formu O.Z. namiesto N.O.?
Za Vaše odpovede vopred vďaka.
Yozef
30.05.11,03:29
Cloveku ktory mi zodpovie vyssie zmienene otazky a odborne poradi aj ohladom potreby zalozenia zivnosti v suvislosti s naplnou cinnosti neziskovky som ochotny za poradenstvo zaplatit....
peterknazeje
30.05.11,09:06
Zdravím.
Zakladáme n.o., ktorá má okrem iných činností zámer využívať médium umenia pre podporu malých lokálnych formálnych aj neformálnych neziskových subjektov. Teda zámer je poskytovať takýmto subjektom finančné zdroje pochádzajúce z podnikateľskej činnosti neziskovky.
Otázka č.2: Bolo by v súvislosti s týmto obsahom činnosti podla vás racionálnejšie zvážiť formu O.Z. namiesto N.O.?
Kedze chcete podnikat, cistejsie je to cez obchodnu spolocnost a nie skryvat sa za OZ, ci NO.
Osobne by som to riesil tak, ze by som zalozil nadaciu. Samotna nadacia by zalozila obchodnu spolocnost. Zisk z podnikania obchodnej spolocnosti by sa normalnou cestou dostal z obchodnej spolocnosti do nadacie. Samotna nadacia by potom opat normalnou cestou poskytovala financnu podporu dalsim neziskovym subjektom. Je ciste a prehladne.
Yozef
30.05.11,09:42
Dá sa za podnikanie považovať činnosť z ktorej nebude mať neziskovka žiadny prijem? (Budeme si učtovať len náklady na tlačenie) My nechceme podnikať v pravom slova zmysle, ale vytvoriť priestor pre solidaritu...