helma73
24.05.11,21:02
Dobrý deň, chceli by sme si zadovážiť sušičku na prádlo, vedeli by ste poradiť nejakú osvedčenú?
terezamaria
24.05.11,19:14
Skús si prečítať hodnotenia od tých, čo ich majú:
http://susicky.heureka.cz/top-recenze/
Beella
24.05.11,19:21
Nedám dopustiť na Siemens. Síce aj parádne stála :rolleyes:, ale cez zimu u nás frčí veľa. Maximálna spokojnosť.
Nemusím žehliť všetko, záleží od materiálu a aj to čo žehlím, žehlí sa dobre.
Konkrétne mám - Siemens WT46W591. Vlastne nechápem ako som bez nej mohla existovať :D
otázka
24.05.11,20:07
Tiež už 2 roky koketujem s myšlienkou o kúpe sušičky, a nakoľko bývam v paneláku a prerábali sme byt, v zime prídem pri sušení o 1 radiátor, cez leto vešiam prádlo na balkón, no v zime už 1 várku prádla z práčku nevyvesím, čiže ma kúpa sušičky čaká na jeseň, pretože nechcem v byte obchádzať sušiak a nepotrebujem taktiež plesne na stenách. Pri kúpe sušičky musíš brať do úvahy triedu energetickej spotreby, takže tr. A bezpodmienečne, aby si sa doplatila za elektrinu. Z T vojej otázky nie je jasné či potrebuješ sušičku kondenzačnú alebo ventilačnú, pokiaľ ide o panelák potrebuješ kondenzačnú sušičku bezpodmienečne. Taktiež medzi tie kvalitné sa radia, ktoré obsahujú tepelné čerpadlo. Beeilina sušička podľa mňa spĺňa momentálne všetky atribúty, no neviem " vygoogliť ", či ide o kondenzačnú alebo ventilačnú sušičku.
PS: Ventilačná sušička musí mať vývod, ako " komín ", kadiaľ odchádza para, preferuje sa väčšinou v rodinných domoch a kondenzačná má vo vnútri nádobu na odparovanú vodu, ktorá sa po niekoľkých sušeniach musí vyliať.
helma73
24.05.11,20:07
ďakujem, heuréku som už pozerala,ale nie je tam tých reakcí veľa, ešte sa chcem spýtať, keďže nemám skúsenosti len z počutia , treba teda aj tak niečo žehliť,lebo viacerý hovoria že už nežehlia.
otázka
24.05.11,20:11
Ak sa chceš vyhnúť žehleniu, sušička musí mať program: do skrine, alebo niečo v tomto duchu...
iv@n
25.05.11,09:44
bežné veci nežehlíme, len ak chceš tip top košelu.
ja mám electrolux kondenzačnú, už sme to tu niekde rozpisovali na čo pozerať pri kúpe, jednoznačne treba pozerať čo najmenšiu spotrebu na jeden cyklus, inak ak perieš čo obdeň tak ti účet za elektriku kľudne vyskočí mesačne o 10-20€, potom premysli umiestnenie, ak máte zateplený dom tak ti to celkom slušne v zime vykúri priestor, takže je to škoda nevyužiť a hodiť ju niekde do pivnice (ja ju mám v šatníku, čo je osobitná miestnosť, cez zimu ked beží tak nechám otvorené dvere a vykúri poschodie, cez leto zatvorené dvere a otvorené okno, tak zas neprehrejem to poschodie viac ako chcem).
potom ešte pozor na odvod vody, väčšina kondenzačných má zásobník na vodu, ktorú po pár cykloch vyleješ, niektoré sú aj s vývodom do odpadu čo potom zužuje možný výber umiestnenia v domácnosti.
Beella
26.05.11,08:28
Nedám dopustiť na Siemens. Síce aj parádne stála :rolleyes:, ale cez zimu u nás frčí veľa. Maximálna spokojnosť.
Nemusím žehliť všetko, záleží od materiálu a aj to čo žehlím, žehlí sa dobre.
Konkrétne mám - Siemens WT46W591. Vlastne nechápem ako som bez nej mohla existovať :D


Moja sušička má len jednu nádobku, do ktorej sa zbiera voda. Po ukončení programu sa len vyleje. V bubne sú filtre, ktoré vždy poctivo očistím a sušičku nechám vyvetrať. Keď je sušička zapnutá, sála z nej teplo (tak všeobecne sála) a v kúpeľni je fajn kúpačka pre deti :). Radiátor vypínam.
Teraz ju takmer vôbec nepoužívam, cez zimu suším len so sušičkou.
K spotrebe sa vyjadrím tak po svojom (ja úplne osoba neznalá spotreby, nákladov, neviem si nič vyrátať) :D - Sušičku sme si zadovážili v septembri 2010, elektrinu som si dala navýšiť o 5 € na mesiac, vyúčtovanie bolo vo februári 2011 a vracali nám asi 16 €. Bez navýšenia som s elektrinou bola vždy viac-menej na nule.
srska
26.05.11,08:32
Ak sa chceš vyhnúť žehleniu, sušička musí mať program: do skrine, alebo niečo v tomto duchu...
mimotemyalebo: anča bigľuj!
Lubaba
26.05.11,08:49
mimotemyalebo: anča bigľuj!
mimotemyčo to má tá Anča robiť, bigľovať alebo piglovať? posielam pomocníka - piglajz (http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz2/1098/1098807-zehlicky-na-dr-uhlie-piglajz-1.jpg):)
durisovad
26.05.11,08:54
Najlepsia susicka su snory na balkone alebo na zahrade.
srska
26.05.11,08:54
mimotemyčo to má tá Anča robiť, bigľovať alebo piglovať? posielam pomocníka - piglajz (http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz2/1098/1098807-zehlicky-na-dr-uhlie-piglajz-1.jpg):)
mimotemyu nás okolo letanoviec vždy anča bigľovala
iv@n
26.05.11,19:59
Najlepsia susicka su snory na balkone alebo na zahrade.
najlepšia práčka je valcha na potoku.
najlepšia umývačka je nová JAR a gumenné rukavice.
najlepší vysávač je metla v ruke.
...
helma73
26.05.11,20:55
ďakujem za eko rady,ale odcenila by som ešte ďalšie rady-porady ohľadom sušičky:)
Bionda
27.05.11,10:05
Mne už skoro 5rok dobre slúži AEG electrolux lavaterm - rôzne programy aj na jemné prádlo alebo na ľahké sušenie, ale aj na posteľné prádlo alebo na dvojprikrývku .
Ja si neviem vynachváliť voňavé prádlo a nech suším či na záhrade alebo na sušáku , zo sušičky je najmäkšie a najvoňavejšie!!!
iv@n
27.05.11,18:42
ďakujem za eko rady,ale odcenila by som ešte ďalšie rady-porady ohľadom sušičky:)
a čo chceš ešte viac vedieť?
helma73
27.05.11,18:54
orientáciu na značky, s ktorými máte dobré skusenosti,ale aj horšie:rolleyes:
chceli by sme ju mať v kuchyni, robí veľký hluk?
Beella
28.05.11,15:10
orientáciu na značky, s ktorými máte dobré skusenosti,ale aj horšie:rolleyes:
chceli by sme ju mať v kuchyni, robí veľký hluk?

Podľa mňa áno, robí. Aj keď pozapínam oblečenie so zipsom, neviem si to predstaviť mať v kuchyni. Mám kuchyňu priamo s obývačkou, takže nás by to dosť rušilo.
ivonk
28.05.11,19:14
Pridám aj ja svoju skúsenosť. Ja som sa rozhodla pred 2 rokmi pre sušičku z dôvodu veľkej vlhkosti v dome cez chladné počasie - jeseň a zimu. Kúpila som si AEG Lawatherm 58860 a som s ňou veľmi spokojná. Prádlo je jemnučké, nie ako ked vyschne na šnóre doma alebo vonku. Aj v lete je prádlo sušené na dvore tvrdšie. Určite by som ju nedávala do kuchyne. Mala som doma zapožičaný prístroj na meranie spotreby elektriky, tak som to samozrejme aj využila. Za 1 hodinu spotrebuje sušička pri sušení prádla odstredeného na 1200 otáčiek 2,47 kWh. Áno, možno sa to zdá byť veľa, no mne to zato stojí, konečne som sa zbavila vlhkosti v dome a po opratí týždenne 2-3 práčiek a vysušení skoro všetkého čo sa dá, ani neviem že som prala. Všetko je hneď schované v skriniach a iba jeden sušiak so spodným prádlom a ponožkami, ktoré nedávam sušiť, sa na druhý deň môže tiež schovať. Od jari cez leto až do jesene (september) nesuším v sušičke. Inak je to fakt dobrý pomocník. Kúpila som celú súpravu aj s pračkou a je to jedno na druhom, ušetrím miesto. Ešte dodám, že pri všeobecnom sušení trvá program cca. 1 hodinu. Ak je tam hrubý materiál ako froté, trvá to dlhšie. Dôležité je aj samotné odstredenie prádla už v pračke, pretože ak je pračka len 800 otáčková, to prádlo je viac mokré a tým sa predlžuje doba sušenia. Ja mám možnosť odstredenia aj na 1400 otáčiek, ktoré používam a je to aj cítiť na dobe sušenia.
helma73
29.05.11,18:56
veď práve ,do kúpelne ju nedám, je mini, a kombinovanú nám neodporúčali, takže odtáva len kuchyňa ,ale je oddelená od ostatných miestností.
ormika
14.09.11,04:30
Dobré ránko, včera som si kúpila sušičku AEG lavatherm 59880. Je tu niekto kto ju má? Samozrejme že som ju musela vyskúšať, všetky tričká ktoré som tam dala, boli bavlnené, sušila som ich podľa návodu, no po dosušení boli vlhké. Možno to tak má byť, neviem, lebo som zvyknutá na presušené tvrdé prádlo vonku alebo vnútri. Neviem kde som spravila chybu? Poradíte mi prosím? Sušila som to na na značke s jednou guličkou, ako bolo uvedené na tričku. Dnes idem skúšať uteráky. A ak budú aj tie vlhké, tak sušičku môžem od 14 dní vrátiť. Možno je chyba v prístroji. Takže vďaka....idem prať a sušiť.
Dáša_
14.09.11,04:36
Dobré ránko, včera som si kúpila sušičku AEG lavatherm 59880. Je tu niekto kto ju má? Samozrejme že som ju musela vyskúšať, všetky tričká ktoré som tam dala, boli bavlnené, sušila som ich podľa návodu, no po dosušení boli vlhké. Možno to tak má byť, neviem, lebo som zvyknutá na presušené tvrdé prádlo vonku alebo vnútri. Neviem kde som spravila chybu? Poradíte mi prosím? Sušila som to na na značke s jednou guličkou, ako bolo uvedené na tričku. Dnes idem skúšať uteráky. A ak budú aj tie vlhké, tak sušičku môžem od 14 dní vrátiť. Možno je chyba v prístroji. Takže vďaka....idem prať a sušiť.

mala si prádlo dostatočne odstredené? Na uteráky by sm bez problémov zvýšila teplotu alebo predĺžila čas
ormika
14.09.11,05:26
mala si prádlo dostatočne odstredené? Na uteráky by sm bez problémov zvýšila teplotu alebo predĺžila čas
Mám tiež práčku AEG, zväčša odstreďujem na 1200-1400 otáčok, takže by to malo byť suché dosť. Možno som zvolila zlý program. Musím skúšať :-) skúsim program na bavlnu s dvoma guličkami, len dúfam, že sa mi veci nezrazia :-)
Ďakujem za radu. Uteráky sa už perú, za 2 hodky dám sušiť.
ormika
14.09.11,11:51
mala si prádlo dostatočne odstredené? Na uteráky by sm bez problémov zvýšila teplotu alebo predĺžila čas
Neuveriteľne suché, mäkké a voňavé uteráky! Takže treba naozaj vyskúšať všetky programy. Len sa mi nepáči, dala som tam aj biele pracovné tričká, a tie boli pokrčené, tie musím ožehliť. Asi nesmiem nadstavovať otáčky. A tak budem skúšať, teraz idem dať detské veci, dúfam, že sa s nimi nič nestane, tie aj keď dosuším. Tak sa teším že mám sušičku!!!! :-) :-) odporúčam každému :-)
iv@n
16.09.11,10:25
pracovné tričká žehlíš? (ako na záhradu a pod.?)
ormika
10.10.11,04:18
pracovné tričká žehlíš? (ako na záhradu a pod.?)
Zehlím všetky tričká, proste som zvyknutá na super vyrovnané veci od žehličky. Zatiaľ nežehlím uterky, uteráky, čo som teda stále žehlila, a hlavne NEMUSÍM žehliť manželové monterky do práce aj s blúzami, to bol pre mňa zabiják :-). Prala som postelné prádlo, z práčky vyšlo nevykrčené, vysušila som ho, a tak bolo dožvachlané, že som bola z toho hotová.... sušila som ho na bavlne a to bola chyba!!! Sušička má špeciálny program na postelné prádlo, len som ho ešte nestihla vyskúšať :-) A nežehlím veľa detských vecí, ktoré som doteraz žehlila. Takže keď to zhrniem, tak žehlím len 1/3, možno aj menej. Ale tak ja som žehlila komplet všetko (mimo spodného prádla). Je to proste pomocník No1 :-) popri umývačke riadku a práčke. A ľutujem, že som si ju nekúpila 2,5 roka dozadu, kedy sa mi narodilo bábätko.