syslik
24.05.11,21:07
Ahojte
neviete mi niekto prosim poradit?


chceme postavit plot (klasicke pletivo) okolo pozemku ktory nie je stavebnym pozemkom. Je to orna poda ale hned vedla poslednoho oploteneho pozemku v dedine (nie je to niekde v strede pola).


Je pravda, ze ak nejde o stavebny pozemok musime stavbu plota ohlasit ako docasnu stavbu? Ci staci ako drobnu stavbu? A aka je doba pre docasnu stavbu, je to nejak stanovene?


Dakujem
Rozalka
24.05.11,19:27
Môj viničný sused si práve nedávno oplotil svoj pozemok (a mňa odstavil od doterajšieho prechodu) a na obecný úrad to oznámil len formou "oznámenia".
Ajk&
24.05.11,19:27
Tak toto by aj mňa zaujímalo. A budete tam chcieť robiť aj nejakú chatku, alebo búdu?
radEg
25.05.11,05:07
Ja som tiež robil plot okolo ornej pôdy a robil som to formou ohlásenia drobnej stavby. Aj v zákone je to definované ako drobná stavba aj keď tam nieje hlavná stavba.
atramka
25.05.11,11:30
Ohlásenie drobnej stavby na oplotenie -
bude urobené z betónových dielcov, predložili sme vypísné tlačivo, LV čerstvo vytlačené cez katasterportál, jednoduchý technický opis stavby , situačný výkres v 2 vyhotoveniach, no a pani úradníčka žiada, že LV musí byť s kolkom. Nie je to blbosť v dnešnom svete elektronickej komunikácie, keď každý obecný úrad má evidenciu Katastra a vyrubuje dane, aby ľudí naháňal po Správach katastra a samozrejme aj poplatok 7€ nie je zanedbateľný. Myslím si, že by to nebolo treba s kolkom.Čo vy na to???
syslik
25.05.11,14:25
chceme tam zahradu a aj chatu ale iba taku montovanu baumaxovu aby sa zmestila to toho rozmeru co je povoleny.

Ja som uz poslala oznamenie na obec o tej docasnej stavbe plotu, a prilozila som iba LV a jednoduchy nakres kde bude plot. Ale napisali mi naspat ze mam doplnit obdobie kedze ide o docasnu stavbu.
Tak az teraz som sa zamyslela ci to naozaj musi byt docasna stavba, a kolko im mam dat ako obdobie trvania stavby.
Ten plot tam chceme dlho, v podstate navzdy, ale tak mi bolo povedane ze sa to moze oznamit ako docasna stavba a ze to je iba formalita.