telepo1
24.05.11,21:19
Dobrý večer,
zahraničný výrobca mi vystavil faktúru v deň keď som ešte nebol plátca dph, tovar som predal a na odberateľov vystavil faktúry ako nie platca dph. Zahraničný výrobca mi vystavil faktúru bez dph aj napriek tomu, že som nebol plátca dph. Ešte pred splatnosťou faktúry na môjho dodávateľa som som dostal ič dph a presne v ten deň som aj uhradil faktúru. Výrobca odo mňa na doplnenie do svojho účtovníctva potreboval moje ič dph, ktoré som mu zaslal. Potrebujem informáciu, či sa taká faktúra bude dať v mojom účtovníctve bez problémov zaúčtovať? Zhrnutie, faktúra vystavená bez dph, keĎ som nebol platca dph, ešte pred splatnosťou som sa stal platcom a uhradil faktúru už ako platca dph.
Vopred Ďakujem za radu.
S pozdravom
Peter
evina
24.05.11,19:41
Dobrý večer,
zahraničný výrobca mi vystavil faktúru v deň keď som ešte nebol plátca dph, tovar som predal a na odberateľov vystavil faktúry ako nie platca dph. Zahraničný výrobca mi vystavil faktúru bez dph aj napriek tomu, že som nebol plátca dph. Ešte pred splatnosťou faktúry na môjho dodávateľa som som dostal ič dph a presne v ten deň som aj uhradil faktúru. Výrobca odo mňa na doplnenie do svojho účtovníctva potreboval moje ič dph, ktoré som mu zaslal. Potrebujem informáciu, či sa taká faktúra bude dať v mojom účtovníctve bez problémov zaúčtovať? Zhrnutie, faktúra vystavená bez dph, keĎ som nebol platca dph, ešte pred splatnosťou som sa stal platcom a uhradil faktúru už ako platca dph.
Vopred Ďakujem za radu.
S pozdravom
Peter

Dôležitý je dátum daňovej povinnosti, nie splatnosti....
telepo1
24.05.11,19:51
nenašiel som nikde dátum daňovej povinnosti. skúsim to od nich vypýtať?
Vďaka
evina
24.05.11,19:56
nenašiel som nikde dátum daňovej povinnosti. skúsim to od nich vypýtať?
Vďaka
Dátum daňovej povinnosti - pozri zákon o DPH §20
telepo1
24.05.11,20:02
už je pre mňa dosť neskoro, tak neviem či som to správne pochopil, znamená to, že daňová povinnosť vznikla v momente, keď som ho faktúroval zákazníkovi?
telepo1
24.05.11,20:02
takže je neskoro, lebo som čítal paragraf 21 :)
telepo1
24.05.11,20:11
takže ešte raz :) :
tovar bol dodaný 7.4., a uhradený 13.5, takže som to uhradil pred 15. dňom. ???
neviem :(
faktúra vystavená 27.4
tovar dodaný 7.4
faktúra splatná do 18.5
zaplatená 13.5
platca dph som od 13.5


je neskoro. Ďakujem