vettriano
24.05.11,23:27
Dobry vecer, uz hadam aj dobru noc, ale dufam, ze mi niekto este bude vediet poradit.
Chcem podat navrh na sud o urcenie otcovstva a nasledne stanovenie vyzivneho. Otec je z EU, nie Slovak, mam stastie:rolleyes:, lebo mi zatial plati z vlastnej vole na dieta. Ale nemam nic na papieri, ak sa rozhodne nemusi mi dat nic. Viem, ze na Slovensku moze byt vyska vyzivneho velmi nizka, nemoze sa stat, ze sud urci sumu, ktora bude ovela nizsia, ako mi plati teraz? A podla coho to sud urci, kedze je podnikatel a este aj uctovnik, a vyplatu si urcuje sam, a robi vsetku agendu- a v tomto je naozaj sikovny.
Vopred dakujem,
vettriano
26.05.11,09:03
Naozaj mi nikto nevie poradit? Alebo o vsetkom rozhodne len vsemocny sudca? Chcem sa na to pripravit, a ked je uz vsetko v kybli, aspon sa znovu nenechat oklamat. A ako si mam najst advokata. Uz som prezrela x stranok, a nasla som aj radu na internete, ....opytajte sa znamych, ake maju skusenosti. No ja takych znamych velmi nemam. Ide o otca zo zahranicia, asi by mal mat ten advokat aj ine skusenosti a znalosti, ale ako to mam podla webovej stranky, alebo len telefonneho cisla vediet? A Aj ked sa tu reklama nesmie posielat, aspon poradte, akym sposobom ho hladat.
Dufam, ze mi niekto odpovie.
Dakujem
ivka70
26.05.11,09:10
Neviem, ci by som do toho celeho vrtala, pokial otec dietata plati vyzivne pravidelne a v dostatocnej vyske.

Ak by to bolo inak, tak najlepšie spravíte, ak sa obrátite na Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže, ktoré vám poskytne právnu pomoc pri vymáhaní výživného.
Stránka centra:
http://www.cipc.sk/index.php?act=vyzivne&appId=19
vettriano
26.05.11,13:48
Dakujem za radu. Pekny vecer.