Simonaakatka
10.01.06,07:53
prosim vas nevie mi niekto poradit 1x pripravujem mzdy a to pracovnik ktory pracoval klasicky na mesacnu mzdu teraz pracuje na smeny a to 1denna 1nocna 2dni volna, mozem mu vyratat normalne mesacnou mzdou a nocny priplatok priratat + ked vychadza nadcas nad mesacne hodiny tak este aj to mu tam dam_
dakujem
liba2
10.01.06,08:00
prosim vas nevie mi niekto poradit 1x pripravujem mzdy a to pracovnik ktory pracoval klasicky na mesacnu mzdu teraz pracuje na smeny a to 1denna 1nocna 2dni volna, mozem mu vyratat normalne mesacnou mzdou a nocny priplatok priratat + ked vychadza nadcas nad mesacne hodiny tak este aj to mu tam dam_
dakujemNie som mzdárka, ale myslím si , že tento zamestnanec by mal byť odmeňovaný hodinovou mzdou.... bude to prehľadnejšie.:)
Zita4
10.01.06,08:44
prosim vas nevie mi niekto poradit 1x pripravujem mzdy a to pracovnik ktory pracoval klasicky na mesacnu mzdu teraz pracuje na smeny a to 1denna 1nocna 2dni volna, mozem mu vyratat normalne mesacnou mzdou a nocny priplatok priratat + ked vychadza nadcas nad mesacne hodiny tak este aj to mu tam dam_
dakujem
Môžeš mu to rátať aj ako mesačnú mzdu. Tak, ako si uviedla. Treba viesť evidenciu dochádzky a dodržať týždenný pracovný čas v priemere za určené obdobie (mesiac, štvrťrok, polrok...), pretože sa to nedá dodržať každý týždeň rovnako. Bude to nepravidelná pracovná doba a musíš mu prerátať aj dovolenky. Všetko nájdeš tu na porade, len musíš trochu hľadať ;) .
sea
10.01.06,16:02
Pokial pracuje ako pises - jedna denna jedna nocna a dva dni volno tak sa jedna o nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a mal by byt odmenovany hodinovou mzdou, nezabudni mu na zaciatku mesiaca "urcit" pracovny fond aby mu to vyslo, mal by mat vypracovany mesacny harmonogram prace kde mu urcite bezne pracovne dni a dni volna - je to potrebne napr. pri cerpani dovolenky, PN a podobne kedy mu vznika narok len vtedy ked ma planovanu zmenu - jeho bezny pracovny den, logixky mu to nemozes dat na dni kedy mu naplanujes volno, az by si chcela blizsie, este napis !:)
anet
09.02.06,16:29
... je to potrebne napr. pri cerpani dovolenky, PN a podobne kedy mu vznika narok len vtedy ked ma planovanu zmenu - jeho bezny pracovny den, logixky mu to nemozes dat na dni kedy mu naplanujes volno, az by si chcela blizsie, este napis !:)

Prosim, potrebujem to vediet.(dali mi chrobaka do hlavy)
Ak zamestnanec s nerovnomerne rozvrh. pracovnou dobou je PN. Mam povinnost k tlacivu potvrdenie zamestnavatela o zamestnancovi na uplatnenie naroku na nem.davku prikladat plan zmien? :eek:
Zita4
09.02.06,16:38
Prosim, potrebujem to vediet.(dali mi chrobaka do hlavy)
Ak zamestnanec s nerovnomerne rozvrh. pracovnou dobou je PN. Mam povinnost k tlacivu potvrdenie zamestnavatela o zamestnancovi na uplatnenie naroku na nem.davku prikladat plan zmien? :eek:
To bolo treba podľa starého zákona o sociálnom poistení, kedy sa vyplácalo nemocenské len za pracovné dni. Dnesa patrí nemocenské za každý kalendárny deň DPN, takže to nie je potrebné. :)
anet
09.02.06,16:42
Velmi pekne dakujem.:)
Neznasam takych "chrobakov", len ma matu.:( :D
Marína
09.02.06,18:10