peter609
25.05.11,09:18
Pracujeme ako treneri sportovych tried, za pracu v sobotu a nedelu nam bolo na zaklade riadne vyplneneho cestovneho prikazu , podpisaneho riaditelom skoly, priznane nahradne volno. Teraz nam riaditel prikazal, tieto hodiny si vyciarknut. MA nato pravo?Sportove triedy maju pritom podpisanu zmluvu s klubom, ktory ma zabezpecit ucast sportovych tried v sutazi. Riaditel argumentuje, ze sutaze nie su akciou skoly.
Sabadka
25.05.11,09:38
Pracujeme ako treneri sportovych tried, za pracu v sobotu a nedelu nam bolo na zaklade riadne vyplneneho cestovneho prikazu , podpisaneho riaditelom skoly, priznane nahradne volno. Teraz nam riaditel prikazal, tieto hodiny si vyciarknut. MA nato pravo?Sportove triedy maju pritom podpisanu zmluvu s klubom, ktory ma zabezpecit ucast sportovych tried v sutazi. Riaditel argumentuje, ze sutaze nie su akciou skoly.

Ano riaditeľ má pravdu. Súťaže neorganizuje škola.
Vo svojej otázke ste si aj dali odpoveď. Škola má podpísanú zmluvu s klubom, ktorý má zabezpečiť účasť športových tried v súťaži. To znamená, že klub zabezpečí nielen účasť, ale hradí aj všetky náklady spojené s účasťou na tejto súťaži.
peter609
25.05.11,09:43
V podstate suhlasim, ale podmienkou zriadenia sp. tried na ministerstve , je ze sportove triedy budu hrat sutaz. TAk ju hraju pod hlavickou klubu ale su to deti sportovych tried...kazdopadne dik za odpoved
peter609
25.05.11,09:47
Citacia zo zmluvy:
skola zabezpeci:.....financnu odmenu pre trenerov v sulade s vnutornym predpisom...
klub zabezpeciucast ziakov na pravidelnych sutaziach podla zamerania....
Preto mi z toho vychadza, ze skola sa ma starat o nadcasy...mimochodom, mam 400 hodin nadcasov a nepreplatia mi ich nikdy, mam akurat ked budem chory a nemusim si brat dovolenku
Sabadka
25.05.11,10:38
Citacia zo zmluvy:
skola zabezpeci:.....financnu odmenu pre trenerov v sulade s vnutornym predpisom...
klub zabezpeciucast ziakov na pravidelnych sutaziach podla zamerania....
Preto mi z toho vychadza, ze skola sa ma starat o nadcasy...mimochodom, mam 400 hodin nadcasov a nepreplatia mi ich nikdy, mam akurat ked budem chory a nemusim si brat dovolenku

Tak ak je v zmluve zachytené tak ako cituješ, tak nadčasy musí preplácať škola v zmysle 553/2009. Teda buď preplatiť alebo vyčerpať ako náhradné voľno.
peter609
25.05.11,10:41
ano ano, tato odpoved sa mi paci viac, aj ked toto je asi beh na dlhe trate u nas v skole, ale aspon mam pravdu..dik velmi si mi pomohol...
Sabadka
25.05.11,10:48
ano ano, tato odpoved sa mi paci viac, aj ked toto je asi beh na dlhe trate u nas v skole, ale aspon mam pravdu..dik velmi si mi pomohol...

...... nemáš za čo, som rada, že som pomohla:D:D:D:D:D