paaataaa
25.05.11,09:29
Zdravím, dnes sme boli na UPSVaR vybavovať dávku v hmotnej núdzi. A to hlavne z toho dôvodu, že ja ako študent som prišla o brigádu. Doteraz som zarábala cca 170 eur mesačne. A pani úradníčka nám povedala, že kde sme boli doteraz, vraj ak nie som na zmluve ale na dohode, môj príjem sa tam nezaratáva. Čo ma dosť zarazilo, lebo nezaratáva sa len:
príjem žiaka strednej školy a príjem študenta vysokej školy, ktorý študuje dennou formou štúdia získaný za 12 mesiacov, ak tento príjem neprevyšuje 1,2-násobok sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu,
čo u mňa presiahlo dosť vysoko :D
A brat mesačne zarába cca 400 eur a on musí svoj príjem dokladovať...to chápem, musia si overiť či nezarába menej ako je minimálna mzda..nakoľko nemá ešte 25...ale keďže zarába viac..jeho príjem sa posudzovať nebude však?
A posledná otázka....má mama nárok na ochranný príspevok, ak má čiatočný invalidný dôchodok?
trisestri
03.08.11,07:10
Dávky v hmotnej núdzi ktoré už raz Kanik zdecimoval na polovicu idú teraz totálne zdecimovat cez zníženie základnej dávky na 20% životného minima,číže zníženie o cca 20 eur oproti súčasnej dávke pre jednotlivca.Z týchto dávok jej poberatelia nebudú mat ani na zaplatenie služieb spojených z bývanim./nepredpokladam že ten príspevok dvihnu/Sme jediná krajina asi vo svetovej historii kde takto zdecimujú dávky-dvakrat po sebe znižovat na polovicu to nema obdobu/ Ja súhlasim z motivačnou formou,ale to mala byt nadstavba navyše oproti tým biedným dávkam ktoré už teraz sú mizerné, takisto som navrhoval aby sa limitoval ich horný súbeh pre spoločne posudzované osoby /na dvojnásobok min.mzdy-cca 600 eur/A tej práce ne VPP,určite nebude pre všetkých dost,takisto je úplne jasné že začíname mat prebytok vzdelaných ludí na trhu práce,oni to davajú ako motivačnú vec štúdium-ved teraz by malo byt motivačné vyučenie remesiel a iných professi ktoré sú nedostatkové na trhu práce.Jediným výsledkom bude enormný nárast bezdomovcov,chudoby a kriminality ako aj tlakov aby zamestnanci robili za nižšie mzdy.
Nicholsonova je jedna asocialná necitlivá hlupana aj zo svojím šéfom Mihalom o ktorom vlastný poslanec Matovič povedal že je to zákerný klamar.
Premierka Radičova je jedna hnusná klamarka, lebo ohlásila koniec utahovania opaskov,toto utiahne mnohým opasky okolo krku./štatistiky hovoria jasne pre cca 300000 nezamestnaných je volných cca 7500 pracovných miest,aj to v pofidernej štruktúre-ked to opačne tak nech si znižujú dávky ako chcú/
http://www.sk1.sk/v4557-zakladna-davka-v-hmotnej-nudzi-sa-ma-znizit-na-38-eur
Xanti
03.08.11,08:47
No fakt sila s tými dávkami v hmotnej núdzi. Ale ludia si zvyknú, tak ako si zvykli pred rokmi ked sa prvý krát znížili dávky v hmotnej núdzi.
Nepokoje čo vznikli na východe v romskych osadách sa zopakujú a bude zase dobre a zase sa budú kade tade vychvalovať ako sa im podarilo ušetriť štátu peniaze.

Dávam návrh :
čo keby si ministri, poslanci, a pracovníci týchto "vydriduchov" znížili svoje platy na polovicu, svoje náhrady na polovicu vlastne všetko na polovicu. Myslím, že by ostalo na vyššie dávky v hmotnej núdzi a tie by nemuseli krátiť na polovicu.
trisestri
03.08.11,09:04
A to som čítal že pani Nicholsonová a jej manžel si nevedeli najst prácu v Kanade,tam sa neuplatnila a tu nám rozumy rozdáva,trebalo by sa jej opýtat či sa inšpirovala kanadskými dávkami.
Bill Gates písal že je vela obyvatelov,tolko že planeta neuživí,tak sa to začína postupnou likvidáciou,najprechodnejšie je to u Slovákov, lebo tento národ sa nevie postavit ničomu./dekubity,rušenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti,opakovanie decimovanie socialných dávok a príspevkov,akceptacia kriminality atd/