oneeu
25.05.11,09:57
vie mi niekto poradit ako si mozem svojpomocne ohradit cast zahrady elektrickym oplotenim (ochranit zemiaky pred diviakmi)
lujza.j
25.05.11,16:53
arizona
25.05.11,17:07
vie mi niekto poradit ako si mozem svojpomocne ohradit cast zahrady elektrickym oplotenim (ochranit zemiaky pred diviakmi)
Ak su ti "diviaci" dvojnohi,tak mozes mat problem ;):---


.. a zalezi aj kolko gradov bude mat ta ohrada ...
oneeu
25.05.11,20:08
:) maju styri nohy
rozmyslal som ze obkolesim cast zahradky obycajnym obnazenym pozinkovanym drotom o hrubke 2 az 3 mm, pritiahnem predlzovackou z domu a pripojim jednu fazu na ten obkoleseny drot ... diviaci teste sa :)

lujza - mozem pouzit aj obycajny drot, neviem
marjankaj
25.05.11,20:15
:) maju styri nohy
rozmyslal som ze obkolesim cast zahradky obycajnym obnazenym pozinkovanym drotom o hrubke 2 az 3 mm, pritiahnem predlzovackou z domu a pripojim jednu fazu na ten obkoleseny drot ... diviaci teste sa :)

lujza - mozem pouzit aj obycajny drot, neviem

No neviem. Medený nedávaj. Radšej sa spýtaj nejakého elektrikára. Aby si nevyhodil poistky aj na transformátore.
camozzi
25.05.11,20:51
Pri najhorsom bude divina pecena na el. drote. Dufam, ze pozves...
19olo88
27.05.11,17:35
:) maju styri nohy
rozmyslal som ze obkolesim cast zahradky obycajnym obnazenym pozinkovanym drotom o hrubke 2 az 3 mm, pritiahnem predlzovackou z domu a pripojim jednu fazu na ten obkoleseny drot ... diviaci teste sa :)

lujza - mozem pouzit aj obycajny drot, neviem

Pfuu ti si teda riadne koleduješ.. Ak by sa niečo niekomu stal očo i len aj človekovi čo tam nemal čo hľadať a zabije ho to maš ku..va problém.. Existujú take perfektne zdroje na ohradník ktoré dávajú niekoľko stoviek voltov a veľmi malý prúd v malých impulzoch pre človeka neškodný no pre zver odstrašujúci.:D
oneeu
28.05.11,11:06
no sak to ma najviac trapi ta bezpecnost
rozmyslal som nad transformatorom z 230 napriklad na 50 voltov alebo rovno pouzit ako zdroj 12 voltovu autobateriu (neviem ci nebude slaba)
legolas
29.05.11,05:00
Pfuu ti si teda riadne koleduješ.. Ak by sa niečo niekomu stal očo i len aj človekovi čo tam nemal čo hľadať a zabije ho to maš ku..va problém.. Existujú take perfektne zdroje na ohradník ktoré dávajú niekoľko stoviek voltov a veľmi malý prúd v malých impulzoch pre človeka neškodný no pre zver odstrašujúci.:D

..koľko je to podľa teba niekoľko stoviek voltov??????, :):)