verenka@azet.sk
25.05.11,13:35
Dobrý deň do Porady. Ani neviem, či som v správnom mieste, no mám potrebu sa poradiť. Ako mám postupovať ale skôr ako sa zachovať v nasledovnej situácii: Moje dieťa mi prinieslo zo školy súhlas /nesúhlas tlačivko, kde sa mám vyjadriť či súhlasim alebo nie so školským výletom na jeden deň do BA. Kedže je už mesiac objednaná akurát na dátum konania výletu na vyšetrenie k odborníkovi lekárovi taK som nesúhlasila. Na druhý deň prišlo dieťa zo školy s tým, že pani učiteľka mi kázala za seba nájsť náhradu na výlet. Pýtam sa či má právo škola takto postupovať, ja som stratila reč. čo vy nato? dakujem za skorú odpoveď
zk24
25.05.11,11:37
Akoze aku nahradu? Chlapca od susedov?

Ved od toho bol harok ci suhlasite alebo nesuhlasite. Ak ste odovzali listok vcas, tak nie je co riesit. Ak skola zabezpecila autobus skor ako si zistila ci je o vylet vobec zaujem, a teraz potrebuje obsadit miesta v autobuse, tak je to ich problem.

Ked vy mate zabezpecit nahradu, nech oni radsej zabezpecia iny termin.... Celkom som to nepochopila
verenka@azet.sk
25.05.11,11:44
Vďaka Vám za to. Už som začala o sebe pochybovať. Dnes máme Rod. združ. fakt neviem aký svet toto žijeme. Všetko komplikujeme. Myslím globálne. vždy ked si myslím, že už ma nemôže nič prekvapiť - vtedy vám ľudia ukážu, ako sa mýlim. Vďaka
ivka70
25.05.11,11:47
Skor ide o to, ci sa uz predtym tvoje dieta na skolsky vylet neprihlasilo.
samotny suhlas od rodica staci aj den, dva pred vyletom, ale mozno uz davnejsie zistovali zaujem a tvoje dieta sa prihlasilo.
Na zaklade toho objednali autobus.

Skus prezistit, ak sa dieta na skolsky vylet neprihlasilo, nema skola aku nahradu za neho ziadat.
verenka@azet.sk
25.05.11,11:52
V pondelok prinieslo dieťa papierik v utorok sme ho doručili a dnes v stredu máme hladať náhradu. dufam, že dnes to predebatujem s pedagogom.
zk24
25.05.11,13:22
V pondelok prinieslo dieťa papierik v utorok sme ho doručili a dnes v stredu máme hladať náhradu. dufam, že dnes to predebatujem s pedagogom.

Ja si myslim ze proste kupili listky do ZOO alebo kam vopred... a az potom zistili ze treba suhlas rodicov...
logomania
25.05.11,14:14
Žiadnu náhradu nemusíš hľadať. V škole je dosť žiakov a doplniť chýbajúceho môžu aj žiakom z inej triedy alebo ročníka.
Žiadať nájsť si náhradu by bolo možné ak rodič bez vážneho dôvodu ako je napríklad choroba a pod. dieťa odhlási z výletu (napr.deň pred odchodom), ktorý je už vyplatený a nemožno ho stornovať alebo žiadať cestovku o vrátenie poplatku za 1 dieťa.Škola by musela zaplatiť storno-poplatok a nemohla by vrátiť celý poplatok žiakovi. Vtedy zostáva na rodičovi či oželie poplatok za výlet alebo nájde náhradu. Myslím si však, že ústretový učiteľ vyrieši aj náhradu za odhláseného žiaka.
zdenka131
25.05.11,16:42
Dobrý deň do Porady. Ani neviem, či som v správnom mieste, no mám potrebu sa poradiť. Ako mám postupovať ale skôr ako sa zachovať v nasledovnej situácii: Moje dieťa mi prinieslo zo školy súhlas /nesúhlas tlačivko, kde sa mám vyjadriť či súhlasim alebo nie so školským výletom na jeden deň do BA. Kedže je už mesiac objednaná akurát na dátum konania výletu na vyšetrenie k odborníkovi lekárovi taK som nesúhlasila. Na druhý deň prišlo dieťa zo školy s tým, že pani učiteľka mi kázala za seba nájsť náhradu na výlet. Pýtam sa či má právo škola takto postupovať, ja som stratila reč. čo vy nato? dakujem za skorú odpoveď
Dobrý deň, samozrejme, že za svoje dieťa nemusíš hľadať náhradu. Pani učiteľka nemá právo to od Teba požadovať.
jancah
15.06.11,15:48
Prosím nemá niekto link, na ktorom by som našla tlačivo Návrh opatrenia na školský výlet?
zdenka131
15.06.11,18:11
Prosím nemá niekto link, na ktorom by som našla tlačivo Návrh opatrenia na školský výlet?

Pozrite si túto stránku s prílohami:
http://www.skolskyportal.sk/clanky/organizacia-skolskych-vyletov