sara-ke
10.01.06,08:58
prosim Vas nenajde sa tu niekto kto pracuje(uctuje) v autoservise? bokla by som velmi rada keby sa tu nasla nejaka dobra dusicka a pomohla. Rada by som vedela ako to tam chodi resp. ako to ma vyzrat, ako evidovat nahradne diely a tovar do predajne a co vsetko musim robit a pod. Prosim pomozte niekto.

dakujem
SERVIS
10.01.06,09:33
Ja robím autoservis. Nakúpené ND prijmem na sklad - na 112. Predajňu nemám, ale niekedy ND predám bez montovania. Ale nerozlišujem to. Pýtaj sa konkrétne, čo viem ti poviem.
sara-ke
10.01.06,09:37
Dik, urcite sa budem pytat.
napr. nemozem davat vsetko na 132? alebo to mam nejako rozlisovat?
a ked je na fa aj predaj nejakeho tovaru a nasledne poskytnuta sluzba tak to uct. len ako 604? v akom programe robis,ja v omege. dik
SERVIS
10.01.06,10:55
Myslím že môžeš dávať aj na 132. Ja účtujem v PROLUCi. Účto som prebrala asi pred tromi rokmi. Nemenila som nič, kontrola tu v živote nebola a pýtať som sa nemala vtedy koho. Všetko čo účtujem na faktúre dávam na 602 - tržby z predaja služieb. Kto by to rozdeloval. Sme malý servis, a žiadne hlboké analýzy nerobím.
eviketa
13.01.06,18:44
ja mám analytiku na 602 a účtujem zvlašť mater. a zvlášť prácu. ten moj človek nema sklad, takže všeko mam v spotrebe priamo.
va1ke
13.01.06,20:07
Ahojte ja tiež účtujem v autoservise. Ja učtújem ND na 112. Ak niečo predám priamo bez namontovania tak to preúčtujem na 132. Servisné faktúry obsahujú prácu a materiál tak to účtujem na 602 z AE zvlášť pre prácu a zvlášť pre materiál. Pri predaji priamom účtujem 604.
Ja by som ND nedávala na 132, bolo to slúži ako materiál pri opravách a nie ako tovar na predaj. A ak to niekto účtuje na 132 tak potom asi nie 602 ale 604, nie? Opravte ma ak sa mýlim.
sara-ke
16.01.06,08:44
Ahojte,
tesim sa, ze je vas viac takych co uct. i autoservise,a velmi by som bola rada keby ste pomohli,lebo som teraz zacala a akosi mam v tom trochu chaos. chcem sa opytat ci by to mohlo byt takto: ak vsetko co kupime (ci to ide do predajne alebo ako ND v servise) mam davat na tu 112? cize to bude takto?
111,343/321
112/111
a teraz ked to predam v predajni tak ako....???
a ked to bude na fa pre zakaznika .....???
mozete mi napisat presne predkontacie?
please

a este sa chcem opytat ako to funguje so skladom? co vsetko tam treba zapisovat a ako?
va1ke
16.01.06,09:50
Ahoj sara-ke. My všetko čo kúpime do skladu tzn. náhradné diely do áut, oleje atď. v momente kúpy ešte neviem či to použijem na opravu áut alebo na priamy predaj konečným zákazníkom všetko účtujem na 112. V programe v ktorom evidujem sklad mám druhy pohybou. Pri výdaji skladníci nadodia materiál na určitý pohyb ak ide o opravu tak výdaj-servis, a ak ide o priamy predaj (či už cez RP alebo na faktúru) tak výdaj-predaj. Na konci mesiac preúčtujem sumu, ktorá je na výdaj-predaj preúčtujem na tovar. 132/112 a následne 504/132. Dúfam, že to bolo dosť zrozumiteľné.
sara-ke
01.02.06,07:21
Chcem sa Vas opytat ako uctujete ked mate FA, na ktorej je predaj tovaru z predajne aj nahradný diel zo skladu a este aj nejaka sluzba (napr. diagnostika, geometria..) mozem to vsetko zauctovat na 604? asi nie, co? a ked to mam oddelovat tak ako to urobim ?(ja uct. v omege)

dakujem
natalia racova
28.08.07,08:10
ak potrebujem poradiť ohľadom účtovania v servise, vie mi niekto poradiť ?
mám vydané faktúry na fyz.osobu, a tá to dá do poisťovne na preplatenie.
napr. faktura na 100 000, príde mi zo servisu len 80 000, strhli si spoluúčasť a
dph tiež neuhradia. ako to účtujete ?
môj mail : natali@nexusrtm.sk
Dakujem