fefe30
25.05.11,19:49
Ahoj chcem spýtať - mám vydané stavebné povolenie a už dohodnuté stroje na výkop a zalievanie základových pásov, lenže ešte povolenie nie je právoplatné. Podľa predbežného programu chcem zalievať 3-4 dni pre nadobudnutím právoplatnosti SP. Môžem mať zato nejaké sankcie. Susedia sa s najvačšou pravdepodobnosťou neodvolajú, nevyjadrili ani počas staveb. konania, pretože so stavbou súhlasia. A nemyslím si, že by ma chcel niekto z okolia udať.

Ďakujem
220870
25.05.11,17:52
Pokiaľ nebude nikto do toho zo susedov rýpať tak to nieje problém.
mendo933
25.05.11,17:58
hmmm, mne zakladali okna ked povolenia nadobudlo pravoplatnost:)
ak su susedia v poho a doteraz nebol problem tak by nebal byt problem ani teraz
georgo25
25.05.11,19:29
Otazka znela ci mozte mat sankcie za zacatie stavebnych prac pred ukoncenim stavebneho povolenia. Odpoved je ano mozte. V uplnom extreme moze byt stavebne povolenie pozastavene....
tommi_d
26.05.11,04:36
Čisto právnicky staviate bez stavebného povolenia, čiže čierna stavba
lubko6394
26.05.11,05:27
A nebolo by najrýchlejšie, ked by si obehol tých, čo sa môžu odvolať a urýchlil by si právoplatnosť ? Mne sa to podarilo do 3 dní potom, čo som dostal stavebné povolenie. Všetci mi podpísali, že sa odvolania vzdávajú a stavebná baba mi to potvrdila bez problémov.
fefe30
26.05.11,07:11
Čisto právnicky staviate bez stavebného povolenia, čiže čierna stavba

Povolenie mám vydané, lenže ešte neprávoplatné, takže už vydné. To je niečo iné ako bez povolenia. Všetky náležitosti, odstupy, vyjadrenia sú bezproblemové, takže reálne nieje sa voči nemu odvolať, iba ak tak nejakou vymyslenou obštrukciou, čo vobec nepredpokladám. Pretože susedia su celkom pohode.
PS: keby pracovníčka stavebného úradu právnicky dodržiavala zákonné lehoty, už by som minimálne tahal múry.



A nebolo by najrýchlejšie, ked by si obehol tých, čo sa môžu odvolať a urýchlil by si právoplatnosť ? Mne sa to podarilo do 3 dní potom, čo som dostal stavebné povolenie. Všetci mi podpísali, že sa odvolania vzdávajú a stavebná baba mi to potvrdila bez problémov.

To je dobrá vec, lenže susedím aj s vačšou firmou, kde sú zahraniční konatelia a nahánať tam niekoho povereného zastupovaním, a vysvetlovať. Keby boli len fyzické osoby tak hneď ich mám obehané.
tommi_d
27.05.11,04:39
[QUOTE=fefe30;1751808]Povolenie mám vydané, lenže ešte neprávoplatné, takže už vydné. To je niečo iné ako bez povolenia. Všetky náležitosti, odstupy, vyjadrenia sú bezproblemové, takže reálne nieje sa voči nemu odvolať, iba ak tak nejakou vymyslenou obštrukciou, čo vobec nepredpokladám. Pretože susedia su celkom pohode.
PS: keby pracovníčka stavebného úradu právnicky dodržiavala zákonné lehoty, už by som minimálne tahal múry.

Bohužiaľ, je to jedno, či máte neprávoplatné stavebné povolenie, alebo ho nemáte vôbec, tu sú len dve polohy

PS je nepodstatné či úrad dodržal, alebo nedodržal zákonné lehoty (bohužiaľ)

Z mojej praxe poznám prípad, že sused robil zákazníkovi maximálne prieky pri vydávaní stavebného povolenia, pri všetkom sa odvolával a samozrejme odvolal sa i pri vydaní samostaného povolenia, čiže stavebný úrad jej stavebné povolenie nesprávoplatnil a odstúpil celý spis na krajský stavebený úrad na ďaľšie konanie, takže de iure je v tej istej pozícii ako ty, má stavbené povolenie, ale stavať zatiaľ nemôže.
marleau
27.05.11,04:43
Čisto právnicky staviate bez stavebného povolenia, čiže čierna stavba
Možu vám ju dať odstrániť a týždeň po odstránení vám dajú povolenie.Už sa nám to stalo,dokonca sme museli zahrnúť základové pásy.
Pohar
27.05.11,05:30
no čo sa týka zbúrania neviem neviem...
u nás sused všetko začal stacať skôr dodatočne povolenie - akože bez problémov...veď načo sú pokuty? - to je výhodnejšie...
zaplatil pokutu - aj ked staval mimo vyhlášok a noriem, zákonov...
treba mať ľudí na úrade...a potom všetko ide :(
fefe30
27.05.11,19:31
A nebolo by najrýchlejšie, ked by si obehol tých, čo sa môžu odvolať a urýchlil by si právoplatnosť ? Mne sa to podarilo do 3 dní potom, čo som dostal stavebné povolenie. Všetci mi podpísali, že sa odvolania vzdávajú a stavebná baba mi to potvrdila bez problémov.

Súhlasím, je to najrýchlejšia cesta k správoplatneniu. Za deň sa mi podarilo všetkých obehať. A nebol najmenší problém od nikoho. :)
lubko6394
28.05.11,16:01
Súhlasím, je to najrýchlejšia cesta k správoplatneniu. Za deň sa mi podarilo všetkých obehať. A nebol najmenší problém od nikoho. :)

Tak to som rád, vyzeralo to na prvý pohľad beznádejne. Pomôž si človeče...:)