magdalena1
25.05.11,20:40
Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať... Mala by som nastúpiť do práce - Mestský úrad.
Plat mi nebol ešte oznámený a chcela by som sa spýtať aká je presne tabulkova trieda.
Nemam odrobeny ani jeden rok v administrative takze tabulkova tieda asi 1. Bojim sa ze budem mat okolo 200e, je to mozne??
Dakujem pekne za odpoved
Sabadka
26.05.11,05:14
Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať... Mala by som nastúpiť do práce - Mestský úrad.
Plat mi nebol ešte oznámený a chcela by som sa spýtať aká je presne tabulkova trieda.
Nemam odrobeny ani jeden rok v administrative takze tabulkova tieda asi 1. Bojim sa ze budem mat okolo 200e, je to mozne??
Dakujem pekne za odpoved

No v prvom rade by si si mala čo to naštudovať :) (Sory, za poznámku, nemyslela som to zle, narážala som aspoň na základné znalosti o budúcej práci)

Mestský úrad nepatrí do štátnej služby ale do verejnej. Platy sú určené tabuľkou, momentálne platné platové tabuľky nájdeš v zákone č. 578/2009 v prílohe č. 1. Tvoje zaradenie do platovej triedy bude určovať tvoja náplň práce a jej náročnosť v zmysle katalógu pracovných činností. Od počtu odrobených rokov sa odvíja platový stupeň v tej ktorej pracovnej triede. A akú platovú triedu presne budeš mať ty, tak na toto ti dá presnú odpoveď len tvoj zamestnávateľ.