zazi
26.05.11,08:00
Dobrý deň!
Za II/2011 nám vznikol nadm.odpočet,tak isto sme mali nadm.odpočet III/2011. Daňový úrad nám mal.vrátiť. do 25.5.2011. Dnes ešte neboli peniaze na účte. Môže sa stať, že ešte prídu na kontrolu?
rdb
26.05.11,06:07
Na kontrolu sice mozu prist, ale peniaze musia vratit v termine. Ak nevratia bezi im zo zakona urok z omeskania. Vyplatenie sa totiz posuva, len ak je v momente ked malo k nemu prist riadna kontrola uz rozbehnuta.
srska
26.05.11,06:15
od 26.04.11 je 30 dní 26.05.11
alicacka
26.05.11,06:31
My sme mali tiež nadmerný odpočet a ešte nevrátili. Neviem, čo sa deje, lebo doteraz vždy vrátili do 25.
Ester plus
26.05.11,06:50
NO mohli použiť aj na zaplatnie iného nedoplatku na daniach ak vznikol.
KEJKA
20.07.11,02:24
u klienta bola kontrola písomne zahájená posledný deň termínu pre vrátenie NO s tým, že doklady mal predložiž do 15 dní, doteraz nevrátili peniaze, neukončili kontrolu, naopak, začali ďalšiu - za nasledujúce obdobie, potom tretiu,......
ani jednu neukončili, k tej prvej napísali rozhodnutie o prerušení.......
niečo sa deje.
Podotýkam, že doklady aj obchody sú v poriadku.
Dáša_
20.07.11,04:22
u klienta bola kontrola písomne zahájená posledný deň termínu pre vrátenie NO s tým, že doklady mal predložiž do 15 dní, doteraz nevrátili peniaze, neukončili kontrolu, naopak, začali ďalšiu - za nasledujúce obdobie, potom tretiu,......
ani jednu neukončili, k tej prvej napísali rozhodnutie o prerušení.......
niečo sa deje.
Podotýkam, že doklady aj obchody sú v poriadku.


žeby prázdna štátna kasa? Týmto sa krásne posúva vyplatenie a peniaze ostávajú chvíľu dlhšie ...
účtovník 007
20.07.11,07:50
Ja som mala za 3/2011 NO a v júni sa ohlásili a aj prišli na kontrolu. Daniarky hovorili, že žiaden NO už nemôžu "len-tak" vrátiť, musia prísť na kontrolu a hlavne odôvodniť do Banskej Bystrice, prečo vznikol NO. Ak je odôvodnenie nedostatočné, tak na kontrolu prídu z BB.
Asi premeň vyschol.
KEJKA
20.07.11,09:17
tak-tak. lenže firmu to položí, takže úžasná podpora podnikaniu.
truch
20.07.11,10:02
My máme NO už pol roka, zatiaľ vždy vrátili načas. Posledný NO za jún je vysoký, tak už očakávam kontrolu:(
nika.sum
21.07.11,07:14
Ahoj, my mame v jednej firme danovu kontrolu, bolo to ich posledne zdanovacie obdobie, mali NO nieco cca 200 EUR. Vsetko je OK len maju tam jednu fakturu od firmy mimo EU este na zaciatku roka. Fakturu samozdanili a uplatnili odpocet, ja som ju zaradila podla §15 odst.1, pretoze som nenasla v § 16 ze by som ju mala posudzovat podla 16. Je to jedina faktura kt. im robi problem. Chcem sa spytat, ak sa DU rozhodne, ze by to predsa len nemalo ist podla § 15 odst. 1, co z toho pre firmu vyplyva?
Gong
30.09.11,08:00
Dobrý deň, my sme mali NO za II.Q 2011, NO by nám mali vrátiť tiež do 30 dni, alebo až v ďalšom štvrťroku. V III.Q 2011 mi vychádza daň. povinnosť, takže neviem, či mám zaplatiť celú daň alebo odpočítať od nej NO z predchádzajúceho qartálu.
Dakujem
Gong
Tweety
30.09.11,08:03
Dobrý deň, my sme mali NO za II.Q 2011, NO by nám mali vrátiť tiež do 30 dni, alebo až v ďalšom štvrťroku. V III.Q 2011 mi vychádza daň. povinnosť, takže neviem, či mám zaplatiť celú daň alebo odpočítať od nej NO z predchádzajúceho qartálu.
Dakujem
Gong
Čo na to zákon o dph?

§ 79
Nadmerný odpočet
(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

(2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)

(3) Platiteľ, ktorý spĺňa podmienky podľa odseku 2, vyznačí túto skutočnosť v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol.
ucetni_fantozzi
30.09.11,08:10
stalo sa nam asi pred rokom, ze jeden NO neposlali v lehote - ked sme zistovali dovod, zistilo sa, ze "zabudli" zadat datum splatnosti (bolo to podavane hned zaciatkom mesiaca) - meskal zhruba tyzden, pricom nebola to mala suma...
KEJKA
30.09.11,09:37
Dobrý deň, my sme mali NO za II.Q 2011, NO by nám mali vrátiť tiež do 30 dni, alebo až v ďalšom štvrťroku. V III.Q 2011 mi vychádza daň. povinnosť, takže neviem, či mám zaplatiť celú daň alebo odpočítať od nej NO z predchádzajúceho qartálu.
Dakujem
Gong
prečo do 30 dní?
Prioritne si NO za II.Q. odpočítate od DP za III.Q., ak by sa nedalo, tak vám to vrátia do 30 dní po termíne na podanie za III.Q.
teda do cca 24.11.2011