v.tok
26.05.11,08:40
Dobrý den
mam taky problem,,chcem si zobrat uver od stavebnej sporitelne,,ale oni ziaduju podpis od manzela...ja nechcem aby o tom vedel manzel,lebo nezijeme spolu,,ale tiez nie sme rozvedeni lebo manzel sa nechce rozviest,ale co mam robit ked chcem zit samostatne a mam moznost kupit dobry byt,,
Dakujem
Stanislav 1975
26.05.11,06:45
No nič nevyriešiš- manžel s tým musí súhlasiť, aby ho chránili- ja s týmto postojom súhlasím...
ka.ja
26.05.11,06:55
Dalo by sa tomu predísť zrušením bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
NADEJKA
26.05.11,07:14
riešila som podobný problém pred pár rokmi a poriešila som to tak ako tu radia zúžením bezpodielového spoluvlastníctva manželov,veď keď ten byt kúpite tak asi určite chcete aby ste ho vlastnila iba Vy,takže určite si najskor u notára vybavte túto záležitosť a až potom úver.
finis
26.05.11,07:32
bezpodielove spoluvlastnictvo sa neda zrusit uplne. ja by som majetok pred rozvodom na svoje meno nenadobudala.
arizona
26.05.11,07:37
Dobrý den
mam taky problem,,chcem si zobrat uver od stavebnej sporitelne,,ale oni ziaduju podpis od manzela...ja nechcem aby o tom vedel manzel,lebo nezijeme spolu,,ale tiez nie sme rozvedeni lebo manzel sa nechce rozviest,ale co mam robit ked chcem zit samostatne a mam moznost kupit dobry byt,,
Dakujem
V tvojej situacii to nie je najlepsi napad. Co ak v pripade rozvodu bude manzel ziadat aj vyplatit z toho bytu? Ved by bol zakupeny pocas manzelstva...

Ak sa chces rozviest,ale manzel nie..aj to sa da riesit.
Nemusis byt vaznom v nefunkcnom manzelstve... ;)
rony
29.03.13,12:10
A ako sa to dá riešiť? Mám podobný problém, že sa manžel nechce rozviesť.