Zita5
26.05.11,11:59
Vystavujem v Omege faktúry. S.r.o. je neplatiteľ DPH .Vo faktúre je pre mňa dôležitý Špecifický symbol(aj z dôvodu úhrad). Ja ho dokážem vo faktúre vypísať , avšak pri tlači mi nastáva problém.

Ak použijem výber tlače pre faktúru - Faktúra pre neplatiteľa DPH , tak mi tam ŠS nezobrazí a ani nevytlačí .

Telefonovala som do fy Kros ,tam mi doporučili vybrať tlač - Faktúra komplet(tu mi ŠS zobrazí aj vytlačí), ale ..... sa mi zdá ako nevhodná a to už len z toho dôvodu , že ak by túto zostavu použil neplatiteľ DPH tak FA by mala vzhľad nasledovný :


príklad

Množstvo 1
Cena za j.bez DPH 30
DPH % voľný riadok
Spolu bez DPH 30
DPH 0,00
Celková cena 30,00

Neobsahuje DPH 30,00
Celková suma s DPH 30,00
Celková fakturovaná suma 30,00

Pracovníčky Krosu som sa spýtala , či ten mnou hrubo vyznačený riadok je správny pre neplatiteľa DPH .Odpoveď znela, že sa k tomu vyjadriť nevie , že to sú štandardné zostavy faktúr .

Ja nejako nemôžem súhlasiť s takýmto znením FA, nakoľko na jednej strane suma neobsahuje DPH a na druhej strane je celková suma s DPH .

Ako riešite fakturáciu v Omege v prípade neplatiteľa DPH ak je potrebný aj špecifický symbol ?

Ďakujem .
Zita5
26.05.11,17:12
posúvam
Bubačik
27.05.11,13:22
Omega ponuka moznost i editovatelnych zostav, je mozne si klasicku fakturu pre platcu DPH upravit pre potreby neplatcu DPH.
Pripadne si do platob.a dodacich podmienok dopiste specificky symbol. Tak isto mozete na omega@kros.sk poslat namet na vylepsenie faktury pre neplatitela dph. Namet musi byt pisomny (email), uvediete Vase ICO a oni si to zaznamenaju.