katkausa
26.05.11,12:54
Dobry den, prosim o radu, kupila som si kozennu sedacku a pri prevoze domov mi ju poskodili. Tak isto, bola aj spinava a ked som to videla na predajni, predavacka mi povedala, ze mi to vycisti. Avsak, tak sa nestalo. Viem, ze cez internet mozem vratit tovat do 7 prac.dni bez udania dovodu. Prosim Vas,mozem vratit tovar na predajnu, ked som si to pri preberani doma nevsimla? Mam na to pravo? Dakujem za radu a pomoc
Katarína Cigánová
26.05.11,10:58
Dobry den, prosim o radu, kupila som si kozennu sedacku a pri prevoze domov mi ju poskodili. Tak isto, bola aj spinava a ked som to videla na predajni, predavacka mi povedala, ze mi to vycisti. Avsak, tak sa nestalo. Viem, ze cez internet mozem vratit tovat do 7 prac.dni bez udania dovodu. Prosim Vas,mozem vratit tovar na predajnu, ked som si to pri preberani doma nevsimla? Mam na to pravo? Dakujem za radu a pomoc
no reklamačný poriadok určite platí , len budem zvedavá ako sa k tomu postaví obchod , resp. ako sa dá vôbec dokázať, že Vám bola dodaná poškodená a nepoškodili ste ju doma .
Tak to ma fakt zaujíma
Z textu mi vyplýva , že ste ju prevzali - predpokladám , že prepravca si dal podpísať , že bez závad , ... či ??
arizona
26.05.11,11:09
Dobry den, prosim o radu, kupila som si kozennu sedacku a pri prevoze domov mi ju poskodili. Tak isto, bola aj spinava a ked som to videla na predajni, predavacka mi povedala, ze mi to vycisti. Avsak, tak sa nestalo. Viem, ze cez internet mozem vratit tovat do 7 prac.dni bez udania dovodu. Prosim Vas,mozem vratit tovar na predajnu, ked som si to pri preberani doma nevsimla? Mam na to pravo? Dakujem za radu a pomoc
Ta 7 dnova lehota na vratenie tovaru sa tyka nakupu cez internet,nie ak kupujes v obchode.
Ak ti ju poskodili prepravcovia,nemala si ju prevziat. Ak si to prebrala, iba tazko budes dokazovat, ze si ju neuspinila a neposkodila sama. Mozes skusit reklamovat,zalezi na tebe ako sa dokazes obhajit a ci presvedcis predajcu o svojej pravde...
katkausa
26.05.11,20:07
no reklamačný poriadok určite platí , len budem zvedavá ako sa k tomu postaví obchod , resp. ako sa dá vôbec dokázať, že Vám bola dodaná poškodená a nepoškodili ste ju doma .
Tak to ma fakt zaujíma
Z textu mi vyplýva , že ste ju prevzali - predpokladám , že prepravca si dal podpísať , že bez závad , ... či ??
ano, v prevzacom protokole je spomenute, ze sme sedacku prevzali bez poskodenia
JarkaL
26.05.11,21:41
V tom prípade Ti reklamáciu neuznajú.
Mgr.Shrek
27.05.11,10:23
Urobila si chybu v tom, že si tovar neskontrolovala a potom si mala podpísať preberací protokol. Myslím si však, že pokiaľ je to seriózny predajca, tak niekde vo VOP, všeobecných obchodných podmienkach, má spomenuté, čo robiť v prípade, ak po rozbalení zistíš, že sedačka je poškodená. Určite však neotáľaj a reklamuj. Nič za to nedáš.