eugenius
26.05.11,13:14
Dobry den,

nakolko moje hladanie bolo zatial neuspene, skusim sa spytat tu.
Pri nastupe do pracovneho pomeru, je potrebne novemu zamestnavatelovi odovzdat kopiu/overenu fotokopiu alebo original zapoctoveho listu? Nakolkov niektorych firmach nic ine ako original neakceptuju, inde staci neoverena kopia.

Dakujem.
rodina1
26.05.11,11:16
Dobry den,

nakolko moje hladanie bolo zatial neuspene, skusim sa spytat tu.
Pri nastupe do pracovneho pomeru, je potrebne novemu zamestnavatelovi odovzdat kopiu/overenu fotokopiu alebo original zapoctoveho listu? Nakolkov niektorych firmach nic ine ako original neakceptuju, inde staci neoverena kopia.

Dakujem.
Originál by mal zostať zamestnancovi. Zvyčajne si kópiu urobí zamestnávateľ, môže na ňu napísať, že "súhlasí s originálom" a podpíše zodpovedný zamestnanec, ktorý vo firme robí personalistiku.
ivka70
26.05.11,11:18
Ja si zasadne original nechavam.
V minulosti som im priniesla kopiu a original k nahliadnutiu, ak mzdarka chcela, mohla si na kopiu napisat, ze sa zhoduje s originalom a napisat datum a podpis. Ten som dala len k nahliadnutiu a hned som si ho zobrala spat.
Dnes si urobim farebnu kopiu a nikto nerozozna, co je original a co je kopia, takze neriesia, co dostali :)
truch
26.05.11,11:27
Zápočtový list vytlačím a podpíšem vždy trojmo, takže má každý originál:)
eugenius
26.05.11,11:34
Dakujem za odpovede.
Avsak vie mi podarit v ktorom zakonniku/paragrefe to najdem. Kazdy original hocijakeho dokladu by nemal opustit ruky zamestnanca podla mna. Novy zamestnavatel vsak odomna vyzadaju len original, s cim ja niesom velmi nadseny.

"Originál by mal zostať zamestnancovi."
rodina1
26.05.11,11:40
Dakujem za odpovede.
Avsak vie mi podarit v ktorom zakonniku/paragrefe to najdem. Kazdy original hocijakeho dokladu by nemal opustit ruky zamestnanca podla mna. Novy zamestnavatel vsak odomna vyzadaju len original, s cim ja niesom velmi nadseny.

"Originál by mal zostať zamestnancovi."
Všetky originálne doklady zostávajú zamestnancovi. Nech ti zamestnávateľ povie, na základe čoho požaduje od teba originál.
mimotemyJe zaujímavé, že takej inštitúcii akou je Daňový úrad k daňovému priznaniu stačí kópia dokladov.
Veď máš aj originál napr. rodného listu a ten tiež nedávaš z ruky ...
janaGT
27.05.11,11:15
poradíte mi, ako vystaviť zápočtový list pri novom pracovnom pomere, ak má ZC aj iný pracovný pomer, ktorý stále trvá?
VERONIKA6
27.05.11,11:16
poradíte mi, ako vystaviť zápočtový list pri novom pracovnom pomere, ak má ZC aj iný pracovný pomer, ktorý stále trvá?
Vysvetli podrobnejšie, asi som nepochopila. Má dva pracovné pomery u Vás?
janaGT
27.05.11,11:18
nie, jeden PP u nás, trvá od 2002 - doteraz,
zároveň nastupuje aj do inej práce - účtovníčka pýta zápočtový list ... ako mu nho môžem urobiť, keď jeho PP u nás naďalej trvá?
VERONIKA6
27.05.11,11:23
nie, jeden PP u nás, trvá od 2002 - doteraz,
zároveň nastupuje aj do inej práce - účtovníčka pýta zápočtový list ... ako mu nho môžem urobiť, keď jeho PP u nás naďalej trvá?
Nemôžeš robiť zápočtový list keď pracovný pomer u Vás trvá.
janaGT
27.05.11,11:24
veď to tvrdím aj ja ... ale účtovníčka v novej práci ho od neho požaduje ...
VERONIKA6
27.05.11,11:29
Napíš mu potvrdenie, že je u Vás zamestnaný od kedy a jeho zamestnanie stále trvá.
janaGT
27.05.11,11:48
no vidíš, to ma nenapadlo :) Ďakujem!
mirka06121985
31.05.11,09:32
Ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit, kamaratke konci pracovny pomer a chcela by vediet, aku pracovnu poziciu jej uvedu na zapoctovy list, kedze pracovala v danej firme ako mzdova uctovnicka, personalistka a sekretarka. Dakujem za skoru odpoved.
Tweety
31.05.11,09:35
Ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit, kamaratke konci pracovny pomer a chcela by vediet, aku pracovnu poziciu jej uvedu na zapoctovy list, kedze pracovala v danej firme ako mzdova uctovnicka, personalistka a sekretarka. Dakujem za skoru odpoved.
Akú, akú, no predsa takú, akú skutočne vykonávala.
mirka06121985
01.06.11,09:00
Akú, akú, no predsa takú, akú skutočne vykonávala.
vykonavala vsetky pozicie, ktore som spominala: mzdova uctovnicka, personalistka aj sekretarka
vieraaaa
01.06.11,09:06
Ja som vypisovala už dosť veľa "zápočtových listov", ale pracovnú pozíciu som do neho nikdy neuvádzala a ani v rôznych vzoroch ZL som takúto kolónku nezaregistrovala.