Genesis.SVK
26.05.11,16:36
Dobrý deň. Chcem sa spýtať či by niekto nevedel poradiť ako sa dá riešiť nasledovný problém.

Kúpil som byt ktorý má kuchyňu a logiu spojenú. Problém je ale ten že keď prší na logiu ktorú má sused nadomnou tak mi to preteká ku mne a rozmáča mi to stierku ktorá potom opadáva. Neviete niekto ako by sa dal daný problém riešiť. Nie sú na to nejaké paragrafy akože ma sused vytápa? ... proste potrebujem nájsť na to nejaké riešenie.
felix1
26.05.11,15:11
Kupil si si okrem bytu aj problem.
Mal na tuto prestavbu predavajuci stavebne povolenie a suhlas spoluvlastnikov so zmenou fasady? Ak ano, narokuj si opravu z FO.
( predpokladam ale ze je to vsetko ,,po nasom,, bez papierov a logia je uzavreta oknami ktore vobec nezapadaju do povodneho vzhladu domu).
Pri povodnom stave by tiekla voda na tvoju logiu, odvetrala by sa a povodna kuchyna by bola sucha. Necakaj ze susedia daju suhlas na opravu z FO. Mozes maximalne len poprosit suseda aby ti dovolil opravu na jeho logii za tvoje peniaze. A ak tam ma dlazbu tak po oprave izolacie aj polozenie novej dlazby :(
Genesis.SVK
26.05.11,15:53
Predavajúci a realitka mi povedali že na to že si spojili kuchyňu s logiou netreba stavebne povolenie.
Genesis.SVK
26.05.11,16:15
a neda sa to nejak odizolovat z mojej strany? .. napr ze by sa miesto klasickej stierky na to naniesla nejaka ina na ten strop ktora by tu vodu neprepustila ?
felix1
26.05.11,16:51
Realitke aj predavajucemu islo len o ich peniaze .
Teoreticky sa to da odizlolovat aj ,,od teba,, az nato ze ti voda potom nebude stekat zo stropu ale bude vyvierat na podlahe :)
Genesis.SVK
28.05.11,12:37
nevie ešte niekto nejak poradiť ako by sa to dalo riešiť ? proste zo susedovej logie nadomnou na ktorej ma dlažbu mi preteká voda na moju logiu ktora je sučasť kuchyne a je normalne vystierkovana a teste pri okne mi to rozmáča stierku že ako sa to dá riešiť pretože sused nadomnou je dosť problematický a nedá sa s ním nejak dohodnúť. Nejde o nejaké veľke množstvo vody jedná sa o asi 3 rozmočené flaky o veľkosti asi 20 cm2.
misoft
28.05.11,13:46
Sused má zle vyspádovanú loggiu - sklon k stene (malo by to byť smerom k hrane loggie). Ak už nič iné, nech sused utesní problematické miesto aspoň silikónom, aby voda nezatekala pod jeho dlažbu. A bude musieť potom utierať.
felix1
28.05.11,17:41
,,Sused má zle vyspádovanú loggiu - sklon k stene (malo by to byť smerom k hrane loggie). Ak už nič iné, nech sused utesní problematické miesto aspoň silikónom, aby voda nezatekala pod jeho dlažbu. A bude musieť potom utierať,,.


Zatekat moze aj cez sparovacku nielen na okrajoch. Hlavny problem ale bude v tom ze je vraj sused problematicky. Mozno este ako nasledok vztahov v dome po povodnom vlastnikovi ?
legolas
29.05.11,05:07
..tu ti pomôže len sused, takže sa obrať na neho s prosbou.., možno to zaberie..