Maurícius
26.05.11,17:32
Dobrý deň.
Som zamestnaná na pracovnú zmluvu a idem ešte k druhému zamestnávateľovi na Dohodu.Ako je to s daňou.Musím ju platiť z dohody,alebo nie.A platia sa len úrazové a garančné poistenie? Je nejako aj obmedzená MININÁLNA mzda na dohodu? Ďakujem.
jacekova
26.05.11,15:40
Z dohody budes platit dan, urazove aj garancne. Min.mzda neni obmedzena
Maurícius
26.05.11,15:51
Ďakujem...
KEJKA
26.05.11,16:10
Dohodár neplatí odvody, platí ich len zam-eľ.
Dohodár zaplatí len daň, lebo nemôže podpísať druhý raz Vyhlásenie.
jeltur
27.05.11,19:11
Pracujem na dohodu a zamestnávatel zabudol odviesť gar. a úr. poist. Čo to pre mňa môže znamenať. prípadne budú platiť za to pokutu? Dá sa to opraviť neskôr? Existuje viac druhov dohôd, kde sa to ani neodvádza? Ďakujem za odpoveď.
jacekova
27.05.11,20:15
Pracujem na dohodu a zamestnávatel zabudol odviesť gar. a úr. poist. Čo to pre mňa môže znamenať. prípadne budú platiť za to pokutu? Dá sa to opraviť neskôr? Existuje viac druhov dohôd, kde sa to ani neodvádza? Ďakujem za odpoveď.

Je jedno o aký typ dohody ide, treba odviesť UP aj GP.

Zamestnávateľ môže podať opravný výkaz a doplatiť to.
KEJKA
30.05.11,07:53
Pracujem na dohodu a zamestnávatel zabudol odviesť gar. a úr. poist. Čo to pre mňa môže znamenať. prípadne budú platiť za to pokutu? Dá sa to opraviť neskôr? Existuje viac druhov dohôd, kde sa to ani neodvádza? Ďakujem za odpoveď.
ty ako dohodár nemáš žiadny problém.
evapau
14.06.11,09:52
Momentálne pracovníčka na rodičovskom príspevku stále v pracovnom pomere môže u toho istého zamestnávateľa robiť popri RP na dohodu
rodina1
14.06.11,09:58
Momentálne pracovníčka na rodičovskom príspevku stále v pracovnom pomere môže u toho istého zamestnávateľa robiť popri RP na dohodu
Ak bude vykonávať inú prácu, než akú má v PZ, tak prečo nie.
evapau
14.06.11,09:59
ďakujem za odpoveď