easton1818
26.05.11,17:59
Ahojte poraďáci!
Chcel by som cez leto zamestnať mladých študentov, avšak nemám skúsenosti s papierovačkami. Ide mi o to, že neviem aký spôsob spolupráce si mám zvoliť aby som mal s tým ja čo najmenej práce, teda aby som nemusel chodiť na SP nahlasovať sa ako zamestnávateľ, a zároveň aby študent nemal veľa povinností okolo DP a podobne. Samozrejme aj ako takúto spoluprácu zaúčtovať v JÚ, keď vlastne od toho nebude faktúra ale len akási zmluva.
Pôjde o písanie textov a popisov. Za každú radu vopred ďakujem.
KEJKA
26.05.11,16:17
môžeš aj zmluvu o dielo. Vyplatíš nezdanené a študenti si to vysporiadajú sami. Pozor na predmet ZoD, jeho správnu formuláciu - vytvorenie diela-akého?
Dohody o brig. práci študentov - to sa isto musíš registrovať v SP a na DU ako zamestnávateľ, prihlásiť študentov a spracovať mzdy a výkazy, na DU prehľady a po ukončení roka aj Hlásenie.
Jana2002
26.06.11,18:44
Ahojte, a takto isto to funguje aj v podvojnom účt., ano?
Alebo je tami niečo iné?
Sročka /nie je platcom DPH/, ešte nemá žiadnych zamestnancov, zatial má iba dvoch konatelov.
Môže mať iba dohodárov, alebo ako sročka musí mať aj nejakého zamestnanca na TPP.?
Ako často sa zasielajú na DÚ prehlady?
Jana2002
26.06.11,18:44
Ďakujem, ďakujem za odpoveď komukolvek. :-)
Evanka
26.06.11,18:54
Ahojte, a takto isto to funguje aj v podvojnom účt., ano?
Alebo je tami niečo iné?
Sročka /nie je platcom DPH/, ešte nemá žiadnych zamestnancov, zatial má iba dvoch konatelov.
Môže mať iba dohodárov, alebo ako sročka musí mať aj nejakého zamestnanca na TPP.?
Ako často sa zasielajú na DÚ prehlady?
Sročke nevzniká povinnosť mať zamestnancov.
Prehľady sa posielajú kvartálne.