sonc
10.01.06,10:22
Pocas celeho roka 2005 som zamestnana na TPP na Slovensku aj v Rakusku sucasne (ano, dva TPP sucasne). Je to moj vobec prvy rok zamestnania po ukonceni studia, teda v daniach sa absolutne nevyznam a nemam sa s kym poradit. Bola by som velmi vdacna niekomu, kto by mi poradil co a ako a kde s danovym priznanim. Po lopate, s predpokladom, ze nemam ziadne vedomosti. Uz dopredu velmi pekne dakujem!!!
Pukluš
12.01.06,09:56
U zamestnávateľa na Slovensku požiadaj o vykonanie výpočtu dane(ročné zúčtovanie). Dokladuj aj príjmi z Rakúska za rok 2005 a zamestnávateľ ti urobí ročné zúčtovanie. Príjmi zo zahraničia sa vynímajú, takže zúčtovanie sa týka len slovenského pracovného pomeru, ale priznať príjmy zo zahraničia musíš. Treba ich uviesť do DP.
Môžeš si aj daňové priznanie podať sama. Vtedy požiadaj na Slovensku aj v Rakúsku potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch zo závislej činnosti. A na základe týchto potvrdení môžeš podať daňové priznanie.
Ale jednoduchšie je to cez zamestnávateľa.
NADEJKA
12.01.06,10:17
Ahojte,
ja mám podobný,ale predsa trošku iný problém.
Na Slovensku mám živnostenský list, a 3 mesiace podnikania.
V Čechách od mája 2005 trvalý pracovný pomer.
Je mi jasné,že na Slovensku budem podávať daňové priznanie,
predpokladám,že si budem mocť uplatniť nezdanitelnú čiastku na seba,
dcéru aj na životné poistenie.
Ale čo príjem z Čiech a daň /dosť vysoká/ zaplatená tam?
Poraďte mi prosím,nie som si istá.
Ďakujem.
Pukluš
12.01.06,10:33
To tiež uvedieš v daňovom priznaní, ako príjem zo závislej činnosti a vyjmeš to ako príjmy zo zahraničia.