avalik
22.07.11,17:44
Italcaffé Espresso Cassa 500g, zrno - nazov
v detaile produktu mas balenie 250 g ????

uvadzas ceny s dph - si platca dph?

ak nie si platca dph, ceny sa mi zdaju vysoke - nasla som tebou predavane kavy na nete lacnejsie, a to su predajcovia platci dph :(
Dantess
22.07.11,16:21
nie, niesom platcom. ceny sú konečné, teda ak stojí niečo 62eur, tak aj toľko zaplatí, nič sa k tomu nepripočítava
avalik
22.07.11,16:23
nie, niesom platcom. ceny sú konečné, teda ak stojí niečo 62eur, tak aj toľko zaplatí, nič sa k tomu nepripočítava

preco potom uvadzas cenu s dph?
Dantess
22.07.11,16:28
ahaaa ok to som nevedel že tak je :-) práve pre toto som sem písal, pretože sú veci čo neviem ako by mali byť. Ďakujem každému a cez víkend spravím úpravy
avalik
22.07.11,16:29
Dantess
22.07.11,16:31
no problém je ten, že ja DPH nastavím na 0%, ale predsa sa to zobrazí tak, že je to cena s dph... skúsim poriešiť s tvorcom shopu, snáď to pôjde odstrániť
Dantess
22.07.11,16:33
A ešte jedna vec, ak sa odstránia nedostatky čo tu boli uvedené, tak by ste boli schopný nakúpiť v tom shope ?
Gina Er
22.07.11,16:38
A ešte jedna vec, ak sa odstránia nedostatky čo tu boli uvedené, tak by ste boli schopný nakúpiť v tom shope ?
akože celkom fajn stránka (sa mi páči hore tá fotka,to je z nejakej fotobanky?)
ale nie som taký odborník na kávu,mne stačí Popradská a Nescafé;)
avalik
22.07.11,16:39
cvicnu objednavku ti mozem urobit aj teraz ... v predajni robite aj kostovku? :)
avalik
22.07.11,16:45
no neobjednam ... vadi mi povinna registracia :(
Dantess
22.07.11,16:56
1dara: už sa robí na tom aby bola objednávka aj bez registrácie :) A predajna nieje predajne, len miesto, kde sa preberá tovar, ale inak aj tam robíme koštovku :-)

Gina: neviem odkial zobral grafik tú foto, snáď to neukradol :-) A popradská je celkom dobrá. Nescafé je sušené mlieko s kávovou chuťou :-)
Gina Er
22.07.11,17:08
1dara: už sa robí na tom aby bola objednávka aj bez registrácie :) A predajna nieje predajne, len miesto, kde sa preberá tovar, ale inak aj tam robíme koštovku :-)

Gina: neviem odkial zobral grafik tú foto, snáď to neukradol :-) A popradská je celkom dobrá. Nescafé je sušené mlieko s kávovou chuťou :-)
ja nemyslím tie jednorázové kávy,ale normálnu..
http://kava.heureka.cz/nescafe-gold-instantni-200g/galerie/
Dantess
22.07.11,17:27
veď aj ja :-) tá "normálna" nieje moc "normálna"
Gina Er
22.07.11,17:38
veď aj ja :-) tá "normálna" nieje moc "normálna"
ale veď v tej nie je mlieko....:confused:
Dantess
22.07.11,18:16
nie, ale vyrába sa podobným štýlom ako sušené mlieko. Ja som si práve dnes kúpil svoj domáci presso kávovar a spravil som priateľke naozaj super pravé presso z Brazílskej kávy a nechutí jej. Tiež povedala že jej viac chutí popradská..... :)
j.sch
23.07.11,05:48
nie, ale vyrába sa podobným štýlom ako sušené mlieko. Ja som si práve dnes kúpil svoj domáci presso kávovar a spravil som priateľke naozaj super pravé presso z Brazílskej kávy a nechutí jej. Tiež povedala že jej viac chutí popradská..... :)
Halllooo ... ja tu cítim reklamu ... pán kávoman :-)
Dantess
23.07.11,07:29
pán kvietkoman len takú malú :D
kabko
23.07.11,08:06
Do VOP si dopln organ dozoru (SOI pod ktoru spada tvoj obchod).

Toto by aj mňa zaujímalo - čo presne sa tam má doplniť? (ani ja to ešte nemám na stránke) :(
Dáša_
23.07.11,08:33
Toto by aj mňa zaujímalo - čo presne sa tam má doplniť? (ani ja to ešte nemám na stránke) :(

napríklad :



Orgán dozoru:
Inšpektorát SOI pre Trenčiansky kraj
Andreja Sládkoviča 11, 971 01 Prievidza I
tel.: 046/5422771
fax: 046/5420685
email: tn@soi.sk (tn@soi.sk)





samozrejme podľa príslušného kraja http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi
kabko
23.07.11,09:07
Ďakujem pekne Dáša.

Mal by som jednu otázku. Našiel som nasledovné, a chcem sa opýtať, že to fakt musím tlačiť celé obchodné podmienky a zasielať spolu s objednávkou?

----------------
Podľa § 10 ods. 4 zákona č. 108/2000 Z. z. je predávajúci povinný najneskôr v deň dodania tovaru doručiť spotrebiteľovi aj písomné informácie, ktoré mu poskytol prostriedkami komunikácie na diaľku ( § 10 ods. 3 zákona č. 108/2000 Z. z.). t.j. aj písomnú informáciu o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy.
Ďalej podľa § 10 ods. 4 zákona č. 108/2000 Z. z. je predávajúci povinný poskytnúť spotrebiteľovi najneskôr v deň dodania tovaru písomné informácie o podmienkach a postupoch pri uplatňovaní práva na odstúpenie od zmluvy vrátane lehoty na odstúpenie od zmluvy alebo o nemožnosti odstúpenia od zmluvy podľa § 12 ods.5.
-----------------
Dantess
23.07.11,09:08
Ahojte, toto mi napísal tvorca shopu keď som mu napísal nech odstráni to "s DPH"

"z hľadiska daňového zákona ste povinný uvádzať, že ceny sú s DPH, aj keď nie ste platcom..."

čo mu na to povedať ?
Dáša_
23.07.11,09:40
Ahojte, toto mi napísal tvorca shopu keď som mu napísal nech odstráni to "s DPH"

"z hľadiska daňového zákona ste povinný uvádzať, že ceny sú s DPH, aj keď nie ste platcom..."

čo mu na to povedať ?


že nech cituje presne paragraf, z ktorého to vyplýva
padro
23.07.11,10:18
Ahojte, toto mi napísal tvorca shopu keď som mu napísal nech odstráni to "s DPH"

"z hľadiska daňového zákona ste povinný uvádzať, že ceny sú s DPH, aj keď nie ste platcom..."

čo mu na to povedať ?


on to skor nevie odstranit v eshope asi :D..
Gina Er
23.07.11,11:34
"z hľadiska daňového zákona ste povinný uvádzať, že ceny sú s DPH, aj keď nie ste platcom..."

čo mu na to povedať ?

a platca DPH potom prečo neuvádza na cenovke v obchode zvlášť sumu základu a zvlášť DPH? ja som teda ani v jednom obchode takúto cenovku nevidela....:rolleyes:
camozzi
23.07.11,11:42
Myslim, ze rozpis ceny a DPH je dolezity az na fakture, respektive v prehlade objednavky. Pri najhorsom si daj do paticky webu poznamku, ze nie si platcom DPH a uvadzane ceny su konecne.
585drobec
26.07.11,06:36
Ahojte
Vrátim sa k téme ja prevádzkujem e-shop s náradím a záhradkárskymi potrebami. Objednávok na júl je za deň v priemere 5 a suma sa pohybuje nad 50 euro na objednávku. Pokles oproti minulému mesiacu o 50 % . Pripisujem to dovolenkám a nenormálne silnej konkurencii. Dokonca nepomáhajú ani akčné bezkonkurenčné ceny.
padro
26.07.11,07:18
u mna zase tento jul krasne, narast oproti min roku,... napr. v maji som mal medzirocny pokles o 30 percent... vela veci som zacal teraz robit inak ako doteraz zatial sa zda ze islo o dobre zmeny, lebo uz to islo zlou cestou a bolo treba nieco urobit.
bubak99
27.07.11,15:59
Ja mam tiež e-shop ide to dole vodou ale skor zaplavovou vlnou :-( Chcem sa opýtať ale iné , ked posielam baliky postou mam zaratavat do ceny postovneho DPH ? alebo nie. Postovne je oslobodene od DPH ?alebo nie. Na danovom mi jeden danovak povedal ze postovne nieje oslobodene od Dph a druha mi povedala ze je tak teda ja uz neviem
Dáša_
27.07.11,16:05
Ja mam tiež e-shop ide to dole vodou ale skor zaplavovou vlnou :-( Chcem sa opýtať ale iné , ked posielam baliky postou mam zaratavat do ceny postovneho DPH ? alebo nie. Postovne je oslobodene od DPH ?alebo nie. Na danovom mi jeden danovak povedal ze postovne nieje oslobodene od Dph a druha mi povedala ze je tak teda ja uz neviem


ak presne prefakturuješ výšku poštovného a nič nepridávaš, iba presne tolko, koľko zaplatíš, tak to bez dph ako prefakturácia.

Ale ak sa suma poštovného u teba nezhoduje s tým, čo ti naučtuje pošta, tak aj s DPH.

DPH ma oslobodené iba pošta.
padro
27.07.11,18:38
Ja mam tiež e-shop ide to dole vodou ale skor zaplavovou vlnou :-( u mna to bolo velmi podobne a preto treba nieco zmenit, ak sa nic nezmeni tak pride potopa, ja si momentalne nestazujem uvidim aky bude dalsi vyvoj.
bubak99
27.07.11,19:56
Len co spavit ked pcham € do reklam Adwords , Etarget a nic hmmm asi pride potopa
camozzi
27.07.11,20:21
Len co spavit ked pcham € do reklam Adwords , Etarget a nic hmmm asi pride potopa
Vykasli sa na cely Etarget a lad Adwords, ale nie zo dna na den. Nechaj bezat reklamu tyzden-dva, potom sa s nou trosku pohraj, zase nechaj tyzden...
Druha vec je, ze je uhorkova sezona. Alebo u teba je to uz dlhodobe?
padro
27.07.11,20:55
bubak a co predavas? .. inak moj recept, porusil som skoro vsetky reklamy okrem adwords, ten som dal spravovat serioznej firme (ale ono to chvilu trva kym to ponastavuju) po par mesiacoch prichadzaju vysledky, popri tom pracujem na seo, ziskavanie linkov kvalitne texty ktore som si dal robit copywriterke a zaviedol som od Heureky "overene zakaznikmi" to ta nuti jednak robit tak aby si nedostaval negativne hodnotenia a myslim ze dost ludi sa rozhodne pre shop ked vidia referencie + som poupravoval trosku ceny.
Dantess
28.07.11,06:31
Bubak nebolo by od veci prečítať si pár kníh od podnikateľov, pretože takéto veci sa tam zvyknú riešiť. Samozrejme nie priamo a nedostaneš presnú odpoveď aké kľúčové slová máš použit a aký reklamný systém, ale v knihe od Napoleona Hilla je jedna skvelá myšlienka: "ak Vám biznis nefunguje, tak máte zlé plány. Musíte zmeniť plány a ak Vám to nefunguje ani potom, tak tie plány musíte zmeniť zas" a takto to ide dookola. Presne ako písal Padro. On sa toho drží a ako pozerám, tak mu to vychádza. Jednoznačne ale zruš etarget, pretože za tie prachy v adwordse získaš ovela viac
padro
28.07.11,07:08
http://www.podnikajte.sk/best-guest-prva-seria.xhtml odporucam pozriet mali by pribudnut casom aj nove videa
padro
28.07.11,09:52
inak co ma zaraza v poslednom obdobi ako vsetci zacali dvihat cenu za bannery pricom ucinnost klesa, dnes ma nastvali dalsi jedni z poslednych, ked im nestaci to co mali doteraz nebudu mat nic, jednoznacne treba zostat pri adwordse, lebo tie ceny co skusaju ostatni tak to uz je snad okradanie ...
alessi
28.07.11,20:21
To ako všade inde. Hlavne v supermarketoch. ale nielen tam. Proste ked niečo ide na odbyt tak sa zdvihnú ceny. Rádovo niekde aj sto pro. A niekde i viac.
Rastislav Etkert
30.07.11,08:20
Ja by som pri poklese objednavok nehladal chybu v odberateloch, ale v konkretnej firme.... (casy sa menia, na zamyslenie)

co vy na to?
padro
31.07.11,09:12
Dantess
31.07.11,09:24
No tie marže štvú aj mňa. Dosť je na riť to, že sa snažia všetci bojovať nízkymi cenami. Konkurenčné shopy si dajú 10% rabat, len aby mohli mať nižšiu cenu. Nepáči sa mi ak sa shopy odlišujú od konkurencie len nízkymi cenami.
padro
31.07.11,09:44
No tie marže štvú aj mňa. Dosť je na riť to, že sa snažia všetci bojovať nízkymi cenami. Konkurenčné shopy si dajú 10% rabat, len aby mohli mať nižšiu cenu. Nepáči sa mi ak sa shopy odlišujú od konkurencie len nízkymi cenami.

no ved to dlho nebude trvat uz sa to precistuje :) inak presne o tomto tu cely cas pisem
blowk
31.07.11,10:11
Po elektronike sa presuvaju cenove vojny aj do dalsich oblasti.
Padro ty mozes byt zatial spokojny nie ? v autovybavach nieje az taka konkurencia ako elekre . Teda aspon myslim . :)
padro
31.07.11,17:28
zas autodoplnkov sa nepreda tolko ako elektroniky, konkurencie je tiez uz dost.. kriza bola dost citelna, ja som momentalne spokojny jedine teraz s julom v tomto roku, spravil som zopar zmien lebo to slo uz velmi zlou cestou, uvidime co bude dalej.
blowk
31.07.11,18:21
Tak jasne , preto sa do elektroniky nahrnulo tolko subjektov , vdaka jej predajnosti.Pozeram , ten tvoj web ale zmeny sa velmi grafiky nedotkli ako pozeram.
padro
31.07.11,18:28
Tak jasne , preto sa do elektroniky nahrnulo tolko subjektov , vdaka jej predajnosti.Pozeram , ten tvoj web ale zmeny sa velmi grafiky nedotkli ako pozeram.


ty si nejak stale zatazeny na grafiku:) to je to posledne co budem menit, o grafike to neni, inak si pozri hodnotenia ludi, prehladnost je hodnotena dobre a to mi staci.
blowk
31.07.11,18:33
Neviem , dako mi nerezu tieto shopy podobne tvojmu , ta sablona ,kt. ponukaju poskytovatelia ale suverenne vedie webareal :) kde to hned zatvaram , ked vidim eshop v nom spraveny. Ta tvoja sa mi este zda trosicku pridlha na scrolovanie ale ked to ludom vyhovuje tak je to ok. Planujes aj rozsirit sortiment alebo spravit dalsi doplnkovy shop len na urcity sortiment?
Dáša_
31.07.11,18:41
blowk a ako pokračuje tvoj obchod, čo si rozbiehal začiatkom júna?
blowk
31.07.11,18:43
Ahoj Dasa,

Ano pokracuje , ale po mesiaci a pol su to stale len zaciatky.
padro
31.07.11,18:54
Neviem , dako mi nerezu tieto shopy podobne tvojmu , ta sablona ,kt. ponukaju poskytovatelia ale suverenne vedie webareal :) kde to hned zatvaram , ked vidim eshop v nom spraveny. Ta tvoja sa mi este zda trosicku pridlha na scrolovanie ale ked to ludom vyhovuje tak je to ok. Planujes aj rozsirit sortiment alebo spravit dalsi doplnkovy shop len na urcity sortiment?

s webrealom suhlas, .. uvidime co bude dalej, do konca roku velke zmeny v produktoch nebudu asi, skor este viac prepracovana reklema na googli, mozno nejake lepsie sluzby pre zakaznika. mojou chybou bolo ze sa na mna nalepilo par ludi co len cucali peniaze za reklamu a nic z toho, moja chyba, kazdy sa ucime...
Dantess
31.07.11,18:55
Ahoj Dasa,

Ano pokracuje , ale po mesiaci a pol su to stale len zaciatky.
Tak to sme na jednej lodi :-)

Padro: ja by som na tvojom mieste zmenil grafiku a uvidel či ludia by kupovali viac či menej... za skúšku to stojí
blowk
31.07.11,18:58
[QUOTE=Dantess;1810474]Tak to sme na jednej lodi :-)

Ale ale , tak aj ty si dal na drahu ebiznismana ? :) Tvoj prvy shop ci uz si mal dake skusenosti?

To Padro: Tak hadam ta chyby posunu dalej a pojde to uz len a len lepsie :)
padro
31.07.11,19:09
dantess a co tam zmenit? mam od ludi kladne reakcie na prehladnost a grafiku takze vobec na to nejdem minat energiu.
Dáša_
31.07.11,19:18
Padro: ja by som na tvojom mieste zmenil grafiku a uvidel či ludia by kupovali viac či menej... za skúšku to stojí


dantess a co tam zmenit? mam od ludi kladne reakcie na prehladnost a grafiku takze vobec na to nejdem minat energiu.

Priznam sa, ja keď som zvyknutá na nejaký web a zmenia grafiku, tak ma to skôr štve. Nič nie je ako predtým....
Dáša_
31.07.11,19:28
mojou chybou bolo ze sa na mna nalepilo par ludi co len cucali peniaze za reklamu a nic z toho, moja chyba, kazdy sa ucime...

Ja neviem, mne sa stále zdá, že dávať mesačne 1000-2000€ do reklamy je príšerne veľa. Stále mi príde, že vlastne len peniaze, ktoré zarobíš, presúvaš niekomu inému. Ty vlastne makáš (lebo povedzme si otvorene, zase zabaliť nejakých 10-20 objednávok denne nie je celkom bez práce) a nakoniec si peniaze užíva niekto iný. Ktorý napríklad len sľubuje, ako ti zlepší pozíciu vo vyhľadávačoch....
padro
31.07.11,19:31
Ja neviem, mne sa stále zdá, že dávať mesačne 1000-2000€ do reklamy je príšerne veľa. Stále mi príde, že vlastne len peniaze, ktoré zarobíš, presúvaš niekomu inému. Ty vlastne makáš (lebo povedzme si otvorene, zase zabaliť nejakých 10-20 objednávok denne nie je celkom bez práce) a nakoniec si peniaze užíva niekto iný. Ktorý napríklad len sľubuje, ako ti zlepší pozíciu vo vyhľadávačoch....


v adwordse sa to urcite oplati,(samozrejme treba mat ponastavovane)... zvysok vyhodene peniaze do kosa, uz som sa dostatocne na**al a povedal im vsetkym ze je koniec, oni si zas najdu inych ktorych budu dojit, ale co uz ucime sa aj na svojich chybach.
Dantess
31.07.11,19:33
Blowk, je to môj prvý shop. Som tu každému závidel ako majú shopy, tak reku aj ja chcem mať :D Ale som rád, že som ho otvoril až teraz. Skôr by som to nezvládol ani psychicky ani časovo ani nijak. Ty máš shop s čím ? A aké máš začiatky ? Koľko dávaš do reklamy ? Aby som teda aj ja uviedol čísla

Zatiaľ len 280e do google adwords. V utorok sa rozbehne kampaň na facebooku a regnem sa do porovnávačov. Hlavne makám na dobrom SEO, aby som pred vianocami bol čo najvyššie. tj PR články, foto blogy a tak. A už tlačím letáky ktorými budem otravovať klientov z druhého biznisu :D Také malé prepojenie :-)

Čo ty ?

Padro - ja viem, ale ja som zas taký grafický maniak... No minimálne by som to skúsil na tvojom mieste
padro
31.07.11,19:43
Zatiaľ len 280e do google adwords boli uz objednavky?
Dáša_
31.07.11,19:45
Dantess, keď aktuálne pozerám tvoj a Padrov obchod, tak mám pocit, že Padro momentálne viac vsadil na texty ako na grafiku. Má to podľa mňa v textovej časti také výživnejšie. A mám pocit, že toto majú vyhľadávače radi
padro
31.07.11,19:48
Dantess, keď aktuálne pozerám tvoj a Padrov obchod, tak mám pocit, že Padro momentálne viac vsadil na texty ako na grafiku. Má to podľa mňa v textovej časti také výživnejšie. A mám pocit, že toto majú vyhľadávače radi

dobry postreh, nasiel som sikovnu copywriterku:) casom sa pomenia aj dalsie, zatial aspon zaklad.
Dantess
31.07.11,19:52
texty mám rád aj ja, ale bohužiaľ na tom shope nieje kam dať nejaký "úvodný pokec" pritom ten dosť predáva, to viem z relaxu... práve preto som vytvoril sekcie príbehy kávy a akcie a novinky. potom ešte do pätičky dám "našu históriu", ale bohužiaľ na HL sa nič nedá dať. A objednávky ešte neboli... DOsť som zo sebou vydrbal, lebo som dal firme 280e a denná návštevnosť okolo 30 ľudí z GA
padro
31.07.11,19:55
texty mám rád aj ja, ale bohužiaľ na tom shope nieje kam dať nejaký "úvodný pokec" pritom ten dosť predáva, to viem z relaxu... práve preto som vytvoril sekcie príbehy kávy a akcie a novinky. potom ešte do pätičky dám "našu históriu", ale bohužiaľ na HL sa nič nedá dať. A objednávky ešte neboli... DOsť som zo sebou vydrbal, lebo som dal firme 280e a denná návštevnosť okolo 30 ľudí z GA

z takej sumy uz malo byt vela objednavok,... cize kolko E ta vysiel den?
padro
31.07.11,19:56
alebo som to zle pochopil a teba sa tych 280 E este neminulo
alessi
31.07.11,19:59
prepačte že sa vniešam do debaty, ale aky mate nazor na Opencart.
Dáša_
31.07.11,20:04
texty mám rád aj ja, ale bohužiaľ na tom shope nieje kam dať nejaký "úvodný pokec" pritom ten dosť predáva, to viem z relaxu... práve preto som vytvoril sekcie príbehy kávy a akcie a novinky. potom ešte do pätičky dám "našu históriu", ale bohužiaľ na HL sa nič nedá dať. A objednávky ešte neboli... DOsť som zo sebou vydrbal, lebo som dal firme 280e a denná návštevnosť okolo 30 ľudí z GA

z GA znamená galanta? Teda klikačka?
padro
31.07.11,20:05
Teda klikačka? ano :)
Dantess
31.07.11,20:08
Písalo sa tu o tom google FIX niekde a som to vyskúšal. Ja som zaplatil 280e za 1. top miesta na svoje KW a tie tam budú 2 mesiace. Nedá sa to vyklikať. Znelo to ale dobre, lebo som myslel, že bude denne okolo 150-200 klikov, no takto že je 30 a jeden stojí pár centov, tak tá kampaň reálne vychádza mesačne na 100e. Ale nevadí, ako písal Padro učíme sa na svojich chybách
padro
31.07.11,20:13
Dantess som ti poslal do posty firmu co mne spravuje adwords.
camozzi
31.07.11,20:15
Stal som pri zrode eshopu pre moju znamu, ktora chcela eshop na privyrobenie k vyplate. Natankovali sme na tyzden do Adwords 30 ecok a mala 16 objednavok, obrat cca 500 ecok.
Dáša_
31.07.11,20:15
Dantess som ti poslal do posty firmu co mne spravuje adwords.


ja som mala pocit, že už si to spravuješ sám...
padro
31.07.11,20:17
ja som mala pocit, že už si to spravuješ sám...

nie tam bol vyvoj ze najskor som si to robil sam od marca mi adwords spravuje firma, taka znamejsia, mam tam trosku konexie:) spokojnost velka, su vidiet vysledky po par mesiacoch.
padro
31.07.11,20:18
Stal som pri zrode eshopu pre moju znamu, ktora chcela eshop na privyrobenie k vyplate. Natankovali sme na tyzden do Adwords 30 ecok a mala 16 objednavok, obrat cca 500 ecok.

cca take by mali byt cisla a za den, vtedy som spokojny.
Dantess
31.07.11,20:20
dakujem za link. Ja počkám ešte mesiac, rozbehnem všetky aktivity marketingové a ak to nebude napredovať, tak pomením pár vecí. dovtedy je zbytočné sa nad tým rozčulovať. Uvidíme čo to spraví v plnej prevádzke. Idem ja spat, majte sa :-)
camozzi
31.07.11,20:24
cca take by mali byt cisla a za den, vtedy som spokojny.
Vzhladom na to, ze to bol zahrievaci tyzden, predpokladam, ze to este bude rast. Na privyrobenie by to stacit mohlo.
camozzi
31.07.11,20:28
Padro, este som sa ta chcel spytat ci mas na Heureke plateny PPC program.
padro
31.07.11,20:35
Padro, este som sa ta chcel spytat ci mas na Heureke plateny PPC program.

nie, neplatim nic,... jedine co budem platit je adwords vsetkeho ostatneho sa zbavujem ak to zmluvy umoznuju + este par drobnych veci ponecham ale inak nic okrem GA.
camozzi
31.07.11,20:38
nie, neplatim nic,... jedine co budem platit je adwords vsetkeho ostatneho sa zbavujem ak to zmluvy umoznuju + este par drobnych veci ponecham ale inak nic okrem GA.
Pytam sa len kvoli tomu, ze Heureke sa akosi nechce sparovat mnozstvo produktov z feedu a to ani po dvoch vyhraznych mailoch. Chcel som vediet ci to ma na haku iba mna alebo je nas viac.
padro
31.07.11,20:42
no mne tiez nezobrazuju ako pozeram, tak neviem ci treba platit ci ako,... ale tie porovnavace pokial mas vyssie ceny ako konkurencia neviem ci maju vobec zmysel.
camozzi
31.07.11,20:47
no mne tiez nezobrazuju ako pozeram, tak neviem ci treba platit ci ako,... ale tie porovnavace pokial mas vyssie ceny ako konkurencia neviem ci maju vobec zmysel.
V profile si mozes pozriet importovane/zaradene. Importovane su tie, ktore si nacita a najde vo feede. Zaradene su tie, ktore sparuje s uz existujucimi v katalogu. Pri neplatenom programe sa produkty zobrazia len vo fulltextovom vyhladavani.
Problem je ten, ze Heureka pri platenom programe flaka zaradenie produktov k uz existujucim v katalogu. Pri tom nejde o nove produkty alebo o take, ktore este v katalogu vobec nie su.
padro
31.07.11,20:50
no oni mi vacsinou rychlo odpovedaju ale z odpovede sa aj tak nedozviem to co som chcel :D
Dáša_
31.07.11,20:52
no oni mi vacsinou rychlo odpovedaju ale z odpovede sa aj tak nedozviem to co som chcel :D

mimotemy "ptejte se na co chcete, odpovíme na co chceme" :D:D
camozzi
31.07.11,20:52
no oni mi vacsinou rychlo odpovedaju ale z odpovede sa aj tak nedozviem to co som chcel :D
Ja som od nich zatial ine ako sluby nepocul. "Do dvoch pracovnych dni budu produkty zaradene..." Dnes je tomu 2 tyzdne odkedy to napisali.
franco24
31.07.11,21:11
Zdravim Vas, chcem sa len nieco spytat. Mam taktiez eshop. Ako riesite seky na dobierku na ucet,? Osobne ma to vypisovanie uz nebavi. Pozeral som, ze existuju aj nejake predpisane seky. Neexistuje na to nejaky program? Dakujem. Franco
alessi
31.07.11,21:55
Čo je lepšie : platba predom alebo dobierka? Alebo platba po na fa?

Ináč k totým sľubom. Mne jeden typek slubuje že zajtra už určite dojde moja baterka. Háčik je v tom že to hovorí dva mesiace. A nechce vrátiť peniaze.
blowk
01.08.11,09:07
DANTESS :
No do reklamy ide mesacne cca.500-600 e . Nespravuje too ziadna firma nakolko ked si zoberes poziciu firmy tak urcite nieje ich priorita aby si mal perfektnu konverziu behom mesiaca . Potom ich mozes jednoducho odkopnut a nic im nemusis platit . Firmy su prefikane postupne ti davkuju uspech aby si u nich vydrzal co najdlhsie , preto hladam radsej sam info ako zverit tieto veci firmam. A ty si nemal za 280 e v adwordse ziadnu objednavku ?
padro
01.08.11,12:22
DANTESS :
No do reklamy ide mesacne cca.500-600 e . Nespravuje too ziadna firma nakolko ked si zoberes poziciu firmy tak urcite nieje ich priorita aby si mal perfektnu konverziu behom mesiaca . Potom ich mozes jednoducho odkopnut a nic im nemusis platit . Firmy su prefikane postupne ti davkuju uspech aby si u nich vydrzal co najdlhsie , preto hladam radsej sam info ako zverit tieto veci firmam. A ty si nemal za 280 e v adwordse ziadnu objednavku ?


ono sa to za mesiac ani neda dosiahnut, navyse treba reklamu aj menit a ked si porovnas ako vyzera adwords dnes a pred 2 rokmi tak tam uz pribudlo milion moznosti, mas cas to vsetko sledovat?
Dáša_
02.08.11,04:55
padro
02.08.11,05:30
mne to pride ako reklama na martinus, pravdepodobne uz maju problemy aj oni.
alessi
02.08.11,05:59
Treba zmeniť systém. A vymyslieť iný spôsob obchodovania. Čo takto čítanie myšlienok? Zákazník si pomyslí že potrebuje topánky a tá myšlienka dojde ku tebe a ty... :D
Dáša_
02.08.11,06:05
mne to pride ako reklama na martinus, pravdepodobne uz maju problemy aj oni.


možno je to len ten guerilla marketing :D:D
D.Halas
02.08.11,10:26
Je uhorkova sezona, v sme je to za toto leto uz myslim treti clanok s podobnou tematikou, so "sokujucim" nadpisom a celkom nizkym mnozstvom konkretnych informacii (konkretne tento clanok bol este relativne ok v porovnani s tymi dalsimi)
Pravdou je, ze konkurencny boj na internete pritvrdil, zakaznici zacali hladat chyby v systeme, ale ani zdaleka to nie je taka tragedia, aku sa z toho v ramci zapratania prazdneho miesta pokusaju vytvorit.
padro
03.08.11,07:35
tak ako to ide vam? .. mne sa to pekne rozbehlo, neviem ci teda vseobecne zase ludia zacali nakupovat, alebo je to prejavom zmien ktore som urobil.
Dáša_
03.08.11,14:30
tak ako to ide vam? .. mne sa to pekne rozbehlo, neviem ci teda vseobecne zase ludia zacali nakupovat, alebo je to prejavom zmien ktore som urobil.

no ja mam za 3 dni skoro polovicu toho, čo minulý mesiac. Ale je pravda, že zmena je aj u mňa.

Konkrétne sa to ale týka tovaru a nie reklamy. Nemala som už minulý mesiac plný sortiment. Mne sa javilo, že mi chýbajú iba okrajové veci, všetko základné a potrebné predsa na sklade je. To, čo chýba vypínam, takže v ponuke je iba reálny stav. Ale asi to pre ludí neboli okrajove veci. Lebo teraz je sklad plný a idem skoro na plné obrátky.

Inak idem percentuálne po mesiacoch každý mesiac viac ako pred rokom. Aj keď jún to bolo už iba o chlp. Ale graf je stále medziročne rovnaký - v rovnakom období rast aj pokles. Škoda, že sem ten graf nedokážem nijak dostať.

A ešte som di uvedomila, že vzrástol počet telefonických objednávok. Nielen "staré firmy", ale aj nováčikovia radšej telefonujú. Ale asi to bude trochu mojou cieľovou skupinou
padro
03.08.11,14:59
volaju aj u mna :( ja to nemam rad pokial je to mozne tak ich presvedcim na objednavku cez eshop, lebo potom je z tych tel. objednavok len chaos, ono je bez problemov prijat tel. objednavku ak je tovar na sklade ale ak ide o tovar na objednavku tak tie problemy radsej nechavam konkurencii.
j.sch
04.08.11,05:41
U mňa to bolo včera len 4 objednávky ale predvčerom 20 ... Ani také mená neboli .. Hlavne "žehličky" / to sú kytice s odkazom : Prepáč , odpusť , daj mi ešte šancu a podobne /...

Asi sa hrešilo a zahýbalo až včera večer / bola streda :-) / a objednávať sa bude až dnes .. v noci len objednávky z USA - SK sa ešte asi spinká :-)

PS: Mimochodom ja som tento rok približne na 3 a pol násobku obratov z min. roku ... Asi je to aj prevádzkou v BA ...

Pozdravujem
padro
04.08.11,05:47
vcerajasok bol aj u mna slaby nakoniec ... len 3 objednavky, predvcerom ich bolo 15 :)
Dantess
04.08.11,13:04
Taaak asi prvý transfer bude zamnou. Písali mi z jednej firmy, že by radi kupovali mesačne 2kg kávy. Čo síce nieje veľa, ale ak to bude pravidelné a budem mať tajto pár firiem, tak to bude super :-) Inak na normálnu objednávku ešte stále čakám
PatreS.10
06.08.11,19:46
Taaak asi prvý transfer bude zamnou. Písali mi z jednej firmy, že by radi kupovali mesačne 2kg kávy. Čo síce nieje veľa, ale ak to bude pravidelné a budem mať tajto pár firiem, tak to bude super :-) Inak na normálnu objednávku ešte stále čakám
Zdravím,môžem sa opýtať ako si riešil e-shop?Myslím po dizajnovej stránke a programovanie?Koľko ťa to vyšlo?Lebo mne jeden chalan núkal za 1000eur :eek:
Dantess
07.08.11,06:20
no vidíš ja to mám za 1800. závisí čo od toho očakávaš...
PatreS.10
07.08.11,09:10
no vidíš ja to mám za 1800. závisí čo od toho očakávaš...
1800 alebo si sa pomýlil a malo tam byť 180?:rolleyes:
karfiol
07.08.11,09:51
Pod 1000 euro väčšinou nedostaneš kompletný e-shop, ktorý by mal obsahovať všetko, čo požaduješ a čo by seriózny internetový obchod mal mať už v sebe. Ide vo väčšine prípadov len o preložené a jemne upravené open source riešenia. Vyjde Ťa to lacnejšie (prípadne aj zadarmo), ak sa pre také riešenie rozhodneš, ale nakoniec zaplatíš programátorovi za doplnenie požadovaných funkcií a vlastností možno aj viac, kým ten e-shop bude obsahovať všetko to, čo ten za 1000 euro už dávno mal v základe. Tiež som začínal a vlastne ešte stále fungujem s e-shopom založenom na open source riešení (Open Cart), takže viem o čom píšem.

Môj známy pracujúci pre softvérovú a dizajnérsku firmu mi práve tento týždeň poslal odkaz na jeden e-shop, ktorý je možné prenajímať za 70 euro mesačne, prípadne odkúpiť za 1000 euro a veľmi vážne uvažujem o jeho kúpe. Ich systém používa niekoľko naozaj známych internetových obchodov a je jednoduchý na prispôsobenie aj pre počítačovo menej zdatných užívateľov. Mne sa suma 1000 euro za e-shop už nezdá byť taká veľká ako keď som začínal a odmietal túto sumu dať za e-shop.
Dantess
07.08.11,10:28
1800 alebo si sa pomýlil a malo tam byť 180?:rolleyes:
1800... je to naozaj veľa, dnes by som možno bral inú firmu, ale už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Radšej budem mať drahý shop od firmy, ktorá vyrieši každý problém, ktorý s ním nastane, než nejakú lacnejšiu verziu. Ono je na trhu veľa hráčov. Ja som si vybral drahších ale dúfam, že to časom prinesie svoje ovocie
Dantess
08.08.11,18:25
Tak zajtra odosielame náš prvý balíček :-) 6kg kávy do Žiliny
Dáša_
08.08.11,18:34
Tak zajtra odosielame náš prvý balíček :-) 6kg kávy do Žiliny

no to by hádam chcelo aj oslavu :):)

A to si nerobím srandu, to myslím vážne.
My tiež doma zvykneme niektoré objednávky oslavovať - obzvlášť, ked príde taká objednávka, ktorá je napríklad za viac ako 15 priemerných ...
kabko
10.08.11,12:26
Pod 1000 euro väčšinou nedostaneš kompletný e-shop, ktorý by mal obsahovať všetko, čo požaduješ a čo by seriózny internetový obchod mal mať už v sebe. Ide vo väčšine prípadov len o preložené a jemne upravené open source riešenia. Vyjde Ťa to lacnejšie (prípadne aj zadarmo), ak sa pre také riešenie rozhodneš, ale nakoniec zaplatíš programátorovi za doplnenie požadovaných funkcií a vlastností možno aj viac, kým ten e-shop bude obsahovať všetko to, čo ten za 1000 euro už dávno mal v základe. Tiež som začínal a vlastne ešte stále fungujem s e-shopom založenom na open source riešení (Open Cart), takže viem o čom píšem.

Môj známy pracujúci pre softvérovú a dizajnérsku firmu mi práve tento týždeň poslal odkaz na jeden e-shop, ktorý je možné prenajímať za 70 euro mesačne, prípadne odkúpiť za 1000 euro a veľmi vážne uvažujem o jeho kúpe. Ich systém používa niekoľko naozaj známych internetových obchodov a je jednoduchý na prispôsobenie aj pre počítačovo menej zdatných užívateľov. Mne sa suma 1000 euro za e-shop už nezdá byť taká veľká ako keď som začínal a odmietal túto sumu dať za e-shop.

Môžem sa opýtať čo také stálo 1800EUR ? Myslím v porovnaní s open sourcami, čo také tam máš v tom eshope čo bežne open source nemá a ani sa nedá doinštalovať ako addon ?
Specimen24
14.08.11,14:16
Zdravim vas, v brandzi e-shopov som uplne novy, sam som si pred zhruba 3 tyzdnami zalozil svoj prvy e-shop, predavam tablet pc - som specializovany na tablety a prislusenstvo, okrem toho sa tam snazim pridavat aj rozne clanky a aktuality nech ludia pridu a precitaju aj ked nebudu chciet napriklad nic kupit. Zatial mam okolo 100 poloziek no a dufam ze tablety budu takou velkou modou casom aj u nas - vedel som ze vstupit na pole s eshopmi ktore predavaju elektroniku bude tazke, velmi tazke lebo ich je vela ale chcem zakaznikom poskytnut spickovy pristup lebo viem co predavam a poznam tie produkty... no kazdopadne, za tri tyzdne som predal len jeden tablet, je ale pravda ze do reklamy som nedal zatial ani euro - tie heureky a podobne portaly mi pripadaju ako zdieraci lebo oni vyssie zaradia nie kvalitny eshop ale eshop ktory je im ochotny viacej platit - no ale je to pochopitelne...

Velmi ma napriklad prekvapilo, ze vsetky eshopy dojedneho kopiruju technicke specifikacie od distributorov - normalne viem podla tych textov zistit ze kto berie od akeho distributora, co si myslim ze je smutne, ze si nedaju ani tu namahu tie popisky upravovať a nájsť co najviac informacii pre zakaznikov, lebo tie popisy co dava distributor su mnohokrat plne chyb a to nehovorim o tom ze su cesky alebo anglicky... Ja sice anglicky rozumiem ale pride mi trochu dost ujete, ze pridem na sk eshop a popis produktu mam len po anglicky... Nemyslite? Tak ma napadlo spravit mozno nejake zdruzenie majitelov eshopov, ktory by si napr. taketo veci strazili, lebo ja napriklad robim popisky rucne, po slovensky a chyby sa snazim opravovat, ci pridavat zopar rad pre zakaznikov a kopec eshopov si s tym tu namahu ani len neda. Co si o tom myslite? Zdruzenie slusnych internetovych obchodnikov?
Dantess
14.08.11,18:39
Podľa mňa by to združenie bolo úplne zbytočné. Ale to, že podáš viac info o produktoch ako iní je len tvoje plus. Dnes je konkurencia vo všetkom a v čom nieje, tak to sa ťažko predáva. Každý shop má nejaké + a nejaké -. Najčastejším plusom sú nízke ceny, ale to dokáže každý. Ja som sa rozhodol ponúknuť svojim kupujúcim kvalitné fotky. Predávam totiž kávu a cez net sa chuť nedá poslať. Preto som sa rozhodol, že budem robiť kvalitné fotky kávových zŕn mojich káv, pressa, ktoré z tej kávy spravím a nakoniec pod popis dám svoj laický názor na danú kávu. Toto mi zaberie mnoho času, ale bude to obrovské plus, ktoré budem mať. Možno to z 1000 ľudí ocení len 1, ale aj to mi stačí :-) Je to skôr hobby ako hon za peniazmi a ako som sa dočítal aj ty sa do toho vyznáš viac, než len bežný predajca. To musíš svojim klientom povedať a ukázať kvalitnejšími informáciami.

Inak ak nebudeš investovať do heureky, pricemanie, GA a pod. tak to budeš mať veľmi ťažké. Ale v každom prípade držím palce a nech sa darí :-)
Aankaa
15.08.11,05:58
Tak zajtra odosielame náš prvý balíček :-) 6kg kávy do Žiliny

Dantess, neprajníci nikdy nespia. Chýba ti v e-shope niečo veľmi podstatné.
/nejde mi odoslať SS/
Dantess
15.08.11,07:38
Dantess, neprajníci nikdy nespia. Chýba ti v e-shope niečo veľmi podstatné.
/nejde mi odoslať SS/
Ahoj, pošli mi to prosím Ťa na mail info@coffeein.sk ďakujem
Gina Er
15.08.11,09:55
Zdravim vas, v brandzi e-shopov som uplne novy, sam som si pred zhruba 3 tyzdnami zalozil svoj prvy e-shop, predavam tablet pc - som specializovany na tablety a prislusenstvo, okrem toho sa tam snazim pridavat aj rozne clanky a aktuality nech ludia pridu a precitaju aj ked nebudu chciet napriklad nic kupit. Zatial mam okolo 100 poloziek no a dufam ze tablety budu takou velkou modou casom aj u nas - vedel som ze vstupit na pole s eshopmi ktore predavaju elektroniku bude tazke, velmi tazke lebo ich je vela ale chcem zakaznikom poskytnut spickovy pristup lebo viem co predavam a poznam tie produkty... no kazdopadne, za tri tyzdne som predal len jeden tablet, je ale pravda ze do reklamy som nedal zatial ani euro - tie heureky a podobne portaly mi pripadaju ako zdieraci lebo oni vyssie zaradia nie kvalitny eshop ale eshop ktory je im ochotny viacej platit - no ale je to pochopitelne...

Velmi ma napriklad prekvapilo, ze vsetky eshopy dojedneho kopiruju technicke specifikacie od distributorov - normalne viem podla tych textov zistit ze kto berie od akeho distributora, co si myslim ze je smutne, ze si nedaju ani tu namahu tie popisky upravovať a nájsť co najviac informacii pre zakaznikov, lebo tie popisy co dava distributor su mnohokrat plne chyb a to nehovorim o tom ze su cesky alebo anglicky... Ja sice anglicky rozumiem ale pride mi trochu dost ujete, ze pridem na sk eshop a popis produktu mam len po anglicky... Nemyslite? Tak ma napadlo spravit mozno nejake zdruzenie majitelov eshopov, ktory by si napr. taketo veci strazili, lebo ja napriklad robim popisky rucne, po slovensky a chyby sa snazim opravovat, ci pridavat zopar rad pre zakaznikov a kopec eshopov si s tym tu namahu ani len neda. Co si o tom myslite? Zdruzenie slusnych internetovych obchodnikov?

páči sa mi Tvoj prístup k zákazníkom ohľadom tých popisov.Držím palce.
Dáša_
22.08.11,04:52
Napodiv musím povedať, že august u mňa bol výnimočne dobrý mesiac. Tuším tretí najlepší tento rok.

Robila som zmeny, ale hlavne v doplnení sortimentu - Ani nie tak rozšírenie o nové položky, ako skôr doplnenie v už jestvujúcich položkách
Dantess
23.08.11,09:13
U mňa zatiaľ nula bodov... Neviem čo robím zle. V septembri chystám druhú vlnu reklám, ak sa to neuchytí, tak budem do vianoc odpočívať a robiť len SEO a pred vianocami to skúsim ešte raz s úderným marketingom.
padro
23.08.11,19:49
u mna vcera/dnes slabota, minuly tyzden to bolo ale pekne... dantess cakal si ze to pojde lahsie s tym eshopom?
Dantess
23.08.11,19:58
padro trošku áno. nečakal som milióny, ale aspoň tak 2-3 objednávky za týždeň zo začiatku. Nevadí ale, mám ešte milión vecí čo vyskúšam, takže strachovať sa budem až keď nezaberú ani tie :-)
padro
23.08.11,20:26
dal som vyhladat "kava" na google a teda pozeram ze je tam riadna konkurencia.
Dantess
24.08.11,05:14
hmmm závysí od toho. mnoho z nich predáva vlastné značky... ale s takou dennou návštevnosťou akú máme nemôžem čakať zázraky... zle som si vybral firmu na google adwords a ešte s ňou mám zmluvu aj na september :-(
padro
24.08.11,05:33
no mne ta to hned vyhodilo na najlepsej pozicii na adwordse
Dantess
24.08.11,06:06
hej na "káva", ale je tam ešte milión iných slov a na to tam niesom.
Dantess
30.08.11,06:21
U mňa v piatok 1 a dnes 1 :-) Hrozné je len to, že tá stránka padá. Včera od 10 do 14 bola neprístupná. Dnes na pár minút padla... A to už som na serveri, takže asi budem musieť ísť na ešte silnejší
kabko
30.08.11,06:30
U mňa v piatok 1 a dnes 1 :-) Hrozné je len to, že tá stránka padá. Včera od 10 do 14 bola neprístupná. Dnes na pár minút padla... A to už som na serveri, takže asi budem musieť ísť na ešte silnejší

Prečo padá? Dôvod?
Ak potrebuješ silnejší a lacný server, daj wedieť.. :)
Dantess
30.08.11,06:55
Prečo padá? Dôvod?
Ak potrebuješ silnejší a lacný server, daj wedieť.. :)
potrebujem !!!
kabko
30.08.11,06:57
Ok, poslal som ti SS
Atomer.sk
30.08.11,10:19
U mňa v piatok 1 a dnes 1 :-) Hrozné je len to, že tá stránka padá. Včera od 10 do 14 bola neprístupná. Dnes na pár minút padla... A to už som na serveri, takže asi budem musieť ísť na ešte silnejší

To budes mat zrejme len docastne problemy kvoli zvysenej navstevnosti, ktoru ti sposobil blog Podnikanivusa.com, ze ano? ;-)
Ak ti neskor navstevnost klesne, silnejsi stroj riesit nemusis.
Dantess
30.08.11,10:41
To budes mat zrejme len docastne problemy kvoli zvysenej navstevnosti, ktoru ti sposobil blog Podnikanivusa.com, ze ano? ;-)
Ak ti neskor navstevnost klesne, silnejsi stroj riesit nemusis.
No povedali mi, že by server mal zvládať 1000návštev/minúta a toľko určite nebolo. Ževraj už pracujú na odstránení. A áno, veľa ľudí prišlo odtiaľ, ale bol to dobrý test, asopň viem, že nebolo všetko v poriadku. Dnes už 2. objednávka prišla, takže snáď už všetko ide lepšie, než by predtým.
Timer3
30.08.11,10:56
Predava tu niekto komponenty do PC ? Poslite mi ss aj s webom, chcem pokukat ceny.
Atomer.sk
30.08.11,10:57
No povedali mi, že by server mal zvládať 1000návštev/minúta a toľko určite nebolo. Ževraj už pracujú na odstránení. A áno, veľa ľudí prišlo odtiaľ, ale bol to dobrý test, asopň viem, že nebolo všetko v poriadku. Dnes už 2. objednávka prišla, takže snáď už všetko ide lepšie, než by predtým.

Zalezi od servera. Ale skor mysleli 1000 nacitanych stranok za minutu, ako 1000 navstev.
Na danom blogu ti poradili toho celkom dost, no je tam este viacej much/chyb, ktore treba vylepsit/odstranit. Chce to ale len cas, zaklad je fajn.
Dantess
30.08.11,11:31
Zalezi od servera. Ale skor mysleli 1000 nacitanych stranok za minutu, ako 1000 navstev.
Na danom blogu ti poradili toho celkom dost, no je tam este viacej much/chyb, ktore treba vylepsit/odstranit. Chce to ale len cas, zaklad je fajn.
Hej hej nápadov mám dosť, ale trošku to trvá všetko spraviť. Ale dosť mi pomohli rady aj odtiaľ. Hlavne tie normálne :D
Fusko
01.09.11,10:51
Zdravim Vas, citam to tu od zaciatku ale mozem Vam len nemo zavidiet, mam eshop viac ako pol roka,ale oci mi idu vypadnut ked vidim ako vam to ide,moje objednavky su dost mizerne ked mam jednu az dve do mesiaca tak je vela :(
Atomer.sk
01.09.11,10:53
Zdravim Vas, citam to tu od zaciatku ale mozem Vam len nemo zavidiet, mam eshop viac ako pol roka,ale oci mi idu vypadnut ked vidim ako vam to ide,moje objednavky su dost mizerne ked mam jednu az dve do mesiaca tak je vela :(

A adresa Tvojho eshopu je ...?
Dantess
01.09.11,13:44
Tak umňa zatiaľ dokopy 5 objednávok :-) Už to pomaly ide. Robil som mailing a celkom to zabralo. Mám ešte plno nápadov, čo na shope vylepšiť a potom spustím 2. vlnu marketingu, tak som zvedavý :-)
Adrián Řezníček
01.09.11,14:02
Ja som včera spustil môj prvý (no 50% podiel) eshop. Prvý deň vyše 100 návštev. Tak som zvedavý, ako sa to rozbehne :)
Fusko
01.09.11,14:15
Ja som zacal predavat vlozky do topanok
Gina Er
01.09.11,14:17
iba?
Fusko
01.09.11,14:33
no hej iba :) ako mam tam aj ponozky ale tie som este nepredal :)
Gina Er
01.09.11,14:35
tak sa nečuduj....slabý sortiment,asi aj slabá reklama....
padro
01.09.11,14:37
minuly tyzden bol slabota ale to sa dalo cakat ludia si uzivali posledne letne dni, teraz sa to uz zacina celkom "normalizovat"... ja som ale zistil ze nakupujem draho, mal som par rokov hlavneho dodavatela a nakoniec zistim ze sa da aj o dost lepsie, a este ine zistenia, no nic clovek sa stale uci, po poriadku v reklame idem narobit poriadky s dodavatelmi. no a stale viac ma presviedcaju ze sa uz neda verit nikomu, a ze do biznisu emocie nepatria:)
Fusko
01.09.11,14:42
Gina ja nepotrebujem mat na eshope tisice veci o ktorych nebudem mat paru co to je len preto aby som zarobil, ja som si urobil eshop na vlozky,lebo stym pracujem 12 rokov a vidim ake maju ludia problemy z nohami,taktiez ako sportovcom pomoze dobra vlozka pri vykonoch a ked sa ked sa ma nejaky zakaznik opyta tak mu viem ma 99,9 percent aj poradit ked si vypocujem jeho problem
Gina Er
01.09.11,14:47
Gina ja nepotrebujem mat na eshope tisice veci o ktorych nebudem mat paru co to je len preto aby som zarobil, ja som si urobil eshop na vlozky,lebo stym pracujem 12 rokov a vidim ake maju ludia problemy z nohami,taktiez ako sportovcom pomoze dobra vlozka pri vykonoch a ked sa ked sa ma nejaky zakaznik opyta tak mu viem ma 99,9 percent aj poradit ked si vypocujem jeho problem
to Ti kvitujem,ale vidíš,aké máš výsledky.Ja som mala na mysli sortiment,čo by sa vyslovene týkal iba nôh....napr. aj nejaká kozmetika na nohy...
Dantess
01.09.11,14:50
Padro s dodávateľmi to je ťažké. aj ja som našiel jedného celkom dobré práve, tak som došiel na to, že nákup káv čo som spravil za 1000eur som mohol mať za 600, ale ako si písal, učíme sa
padro
01.09.11,15:01
no a okrem financnej straty este aj klamanie,... ja sa obavam ze po par rokoch takychto skusenosti nebudem verit ani sam sebe :D
Dantess
08.09.11,10:52
Ták umňa zatiaľ 11 objednávok od 25.8. do dnes :-) Pomaly sa to rozbieha. Robil som mailing ten asi dosť pomohol, ale aj blogujem a snažím sa podávať hodnotné informácie o káve. Už mám jednu firmu čo berie mesačne pravidelne 12kg kávy čo je celkom fajn. Do objednávky vždy pribalím aj darček a info ako spraviť super presso. Presne takto som to chcel mať. Nepotrebujem na tom zarábať, ale nech je aspoň obrat. Nech to žije, nech somnou komunikujú klienti a kecáme o káve a možnostiach prípravy a pod. :-)
padro
08.09.11,11:28
no u mna je to s tymi objednavkami ako na hupacke zase, raz vela raz nic,... ale aspon poriadok s dodavatelmi sa urobil a podarilo sa dojednat lepsie ceny :) ... "kde sa dvaja biju treti vitazi" zatial plati
kobolcs
08.09.11,21:56
pridam sa aj ja. spustil som moj prvy eshop 31.8 (zatial 2 zaplatene objednavky, zisk 1,2 :( postovne/kurierne mi bere zisk lebo nemam s nimi zmluvu , teraz som vyziadal ponuku na cca 40ks kurierskych zasielok - snad tolko bude moj mesacny obrat ale zlava 1eur len+ posta tiez tolko) .
Jednoducha Reklama - ahoj novy shop super zlavy -
mi bezi vsade (google, etarget, fb). Zatial najuspesnejsia je reklama na FB na ziskanie fanusikov. Planujem kampane rozbehnut hlavne na FB kedze podla statistiky moju stranku navsetvuju hlavne zeny medzi 15-40 rokov.
Inac moj shop bezi na krabicovom softveri a kazda prkotina/zmena ma stoji min. 100 eur. Nikdy viac, takto mi nezostalo na nejaku efektivnejsiu grafiku, postupne dam dorobit . Denne UIP 50-70 v septembri hlavne google,etarget, plus pouzivam sluzbu platenych SK backlinks.

Snad sa to rozbehne ved Vianoce prichádzajú ....
Dantess
10.09.11,15:25
kobolcs: ako tak pozerám sme na veľmi podobnej lodi. A čo inak znamená krabicová verzia shopu ? Taktiež nezabudni na SEO. Ak na ňom začneš makať teraz, tak do vianoc si v top 3. Ja za jediný mesiac som 4. na slovné spojenie zrnková káva a 1. na druhej strane na slovné spojenie káva. Káva Lavazza som už 4. A to všetko za mesiac, takže do vianoc budem ovládať 90% dobrých pozícií.
Inak nebuď smutný. Ja som celý prvý mesiac nemal ani 1 objednávku a tam som dal najviac do reklamy... Pomaly si ťa ľudia oťukávajú a neboj, objednávky prídu. Najviac mi zatiaľ pomohol mailing do firiem. Za 75eur, ale to sa už vrátilo. Ešte musím popracovať na google adwords, pretože to mi spravuje jedna firma a za toľko eur niesom nikdy v ľavo hore. No proste si nechali asi tak 70% prachov, inak si to neviem vysvetliť...
FB je tiež dobrá vec. Za 250eur vieš získať reálne tak 2000 fans čo je pekné číslo.
Etarget jednoznačne vyhodiť. To sa tu už prebelalo párkrát. Tie peniaze radšej daj na SEO, ktoré ti pomôže oveľa viac a je to dlhodobé. Inak ak to nieje tajomstvo, tak aký je tvoj shop ?
Dantess
12.09.11,08:28
PR sú dobré, ale neviem nájsť na ne poriadne weby. Tak poraďte biznisweb nejaké :-)
kobolcs
12.09.11,20:08
Dantess:krabicova verzia = nebol robeny na mieru ale kupil som profesionalne riesenie za nemale peniaze(odkup licencie) a postupne zistujem ze bez supportu nemozem nic mennit (pridat box, odobrat box, zmenit footer to vsetko ide len cezs plateny support)

250eur a 2000 fans ? SK fans? prosim o link.
Kurier vyrieseny ale aj tak strasne drahy (konukerncia ma o 1-3 eur nizsie) .
Co sa tyka pozicii na vseobecneklucove slovo som na 5. pozicii na google.sk a to som robil len zakladne SEO.
ETarget je naozaj o nicom neviem kedy sa mi tam podari vobec minut kredit 60eur co tam mam.
Google a FB slape.
Pozna niekto sluzbu backlinksgenius.sk?Funguje to na dosiahnutie vyssich priecok vo vyhladavani alebo je to len zrac penazi?
Moj link som poslal v SS, nchcem tu spamovat navyse este to nie je graficky vabne.
Dantess
12.09.11,20:25
backlinkgeniusa nepoužívaj. ak ti na to dojde google, tak si skončil. píš PR články a dávaj do nich spätné odkazy na svoje KW. tu hore ti biznisweb dal dosť miesta na realizáciu :-)
padro
12.09.11,20:32
na backlinkgenius zabudni
kobolcs
13.09.11,11:20
okey , zabudol som :), dik
Jaro_
14.09.11,16:50
Priznám sa, že som sa k písaniu PR článkov nedostal. Doteraz som si myslel, že je to len platena forma reklamy. Čize je treba priebežne sem tam napísať nejaký hodnotný, vlastný článok týkajúci sa produktov, ktoré predávam/ objasňujúci danú problematiku. Do článku zakomponovať linky, napr ako tu pricemania na sekciu bicykle? http://reklamneclanky.sk/budte-cinny-v-kazdom-veku/
Predpokladám správne ak myslím, že ten prínos je o to väčší ako nejaký obyčajný katalóg, že google zaindexuje zaujímavý nový článok a spojí si ho tak s mojou stránkou? Inak tým, že je tento článok prepojený so súvisiacim e-shopom, pomáha to aj umiestňovaniu daného e-shopu na určité kľúčové slová alebo tá pomoc spočíva len v tom, že bude prúdiť nejaká návštevnosť z PR článku? Prepokladám ale, že čiastočne platia obe možnosti.
Dantess
14.09.11,17:28
Priznám sa, že som sa k písaniu PR článkov nedostal. Doteraz som si myslel, že je to len platena forma reklamy. Čize je treba priebežne sem tam napísať nejaký hodnotný, vlastný článok týkajúci sa produktov, ktoré predávam/ objasňujúci danú problematiku. Do článku zakomponovať linky, napr ako tu pricemania na sekciu bicykle? http://reklamneclanky.sk/budte-cinny-v-kazdom-veku/
Predpokladám správne ak myslím, že ten prínos je o to väčší ako nejaký obyčajný katalóg, že google zaindexuje zaujímavý nový článok a spojí si ho tak s mojou stránkou? Inak tým, že je tento článok prepojený so súvisiacim e-shopom, pomáha to aj umiestňovaniu daného e-shopu na určité kľúčové slová alebo tá pomoc spočíva len v tom, že bude prúdiť nejaká návštevnosť z PR článku? Prepokladám ale, že čiastočne platia obe možnosti.
Samotná návšteva z PR článku je zanedbateľná. Ide o to, že v článku sa objavia spätné odkazy na jednotlivé podstránky, alebo tvoje kľúčové slová. Následne si to google spojí a radí ťa vyššie, pretože berie tvoju stránku ako lepšiu stránku, keďže na ňu odporúčajú aj iné stránky. A keď na tvoju stránku odporúča veľa iných stránok s podobnou tematikou, tak je to ešte lepšie si ešte vyššie. Nesmie sa to ale prehnať, lebo ak sa to robí rýchlo a veľmi umelo, tak skončíš aj na rok v sandboxe a to je koniec pre 90% biznisov... Môj SEOmen dáva tak 6 článkov mesačne a v každom asi 4 backlinky. Rýchlejšie sa to už nedá a ak by toho bolo viac, tak by to nerobilo dobre...
Jaro_
14.09.11,18:29
Samotná návšteva z PR článku je zanedbateľná. Ide o to, že v článku sa objavia spätné odkazy na jednotlivé podstránky, alebo tvoje kľúčové slová. Následne si to google spojí a radí ťa vyššie, pretože berie tvoju stránku ako lepšiu stránku, keďže na ňu odporúčajú aj iné stránky. A keď na tvoju stránku odporúča veľa iných stránok s podobnou tematikou, tak je to ešte lepšie si ešte vyššie. Nesmie sa to ale prehnať, lebo ak sa to robí rýchlo a veľmi umelo, tak skončíš aj na rok v sandboxe a to je koniec pre 90% biznisov... Môj SEOmen dáva tak 6 článkov mesačne a v každom asi 4 backlinky. Rýchlejšie sa to už nedá a ak by toho bolo viac, tak by to nerobilo dobre...

Super, ďakujem pekne. Asi presne na toto som sa pýtal. Tušil som, že žiadny traffic tie pr články tvoriť nebudú. Ak začnem písať, myslím, že fantázia na viac ako 4 články za mesiac aj tak nevystačí :-) . Inak nemyslíš, že ak niečo už predávaš.. nebolo by lepšie keby si si tie články písal ty sám? Veď danú problematiku asi aj tak najlepšie ovládaš ty...
Dantess
14.09.11,18:41
Super, ďakujem pekne. Asi presne na toto som sa pýtal. Tušil som, že žiadny traffic tie pr články tvoriť nebudú. Ak začnem písať, myslím, že fantázia na viac ako 4 články za mesiac aj tak nevystačí :-) . Inak nemyslíš, že ak niečo už predávaš.. nebolo by lepšie keby si si tie články písal ty sám? Veď danú problematiku asi aj tak najlepšie ovládaš ty...
závysí od toho... SEOlóg mi nepíše články, len dáva spätné linky. Články si píšem niektoré sám a na niektorého mám copywritera... Fantázia je dobrá, ale ťažko sa vymýšľa toľko článkov mesačne
pampy
20.09.11,09:16
Ahojte, vidím že ste tu už spriatelená skupina :) Môžem otázku na majiteľov e-shopov? Robíte to ako hlavnú pracovnú činnosť t.j. živíte sa e-shopom alebo to máte len popri zamestnaní? Som v poslednej dobe bezradná až zúfalá - mám trvalý pracovný pomer (veda/výskum t.j. naozaj veľa rokov štúdia :( no už asi 2 roky ma to nebaví. Rozbehli sme e-shop (obrat na plátcovstvo DPH), k tomu ešte menšie 2 e-shopíky - tie bohužiaľ nestíham, takže to stagnuje. Riešim dilemu, či odísť z práce a dať sa na podnikanie. Urobili ste niekto také rozhodnutie? Nemám sa s kým poradiť, v okolí nikto nepodniká a považujú to za choré nechať v dnešnej dobe trvalé miesto... Ale časovo ani fyzicky/psychicky to už nezvládam no bojím sa urobiť ten krok - odísť z práce...
Atomer.sk
20.09.11,09:25
Pampy: Kolko casu venujes tomu eshopu? Obhospodarujes ho len Ty, alebo viaceri (pocet?)? Aky mas rocny cisty zisk? Pretoze obrat vela nenapovie.
pampy
20.09.11,09:50
Ahoj, venujem sa mu momentálne len ja, ale je to naozaj vyčerpávajúce - a to som si dala v práci len polovičný úväzok.
pampy
20.09.11,09:51
Ale musím povedať, že vzhľadom na nedostatok času sa tomu nevenujem tak ako by som chcela a úprimne - do reklamy sme dávali naozaj minimum...
BiznisWeb
20.09.11,09:53
Pampy - suhlasime s nazorom clena Atomer.sk, bezhlave rozhodnutie opustit trvale zamestnanie Vam k zlepseniu psychickej pohody, ani k uspechu nepomoze.
Je potrebne si vsetko dobre premysliet a prip. zvazit moznost, zeby na eshope pracoval zatial niekto iny z Vaseho okolia (pokial tomu uz tak nie je) a nechali by ste si otvorene zadne vratka (bud v aktualnom zamestnani, resp. si priebezne najdete ine). Manipulacny budget urcite potrebujete (reklama, propagácia, poplatok za redakčný systém na kt. beží eshop alebo poplatky za upravu stranok adminovi, ak sa jedna o tvorbu eshopu na mieru).
Je dolezite vediet, ci su Vase eshopy zaregistrovane do katalogovych vyhladavacov a aka je ich uroven SEO optimalizacie, resp. ci vyuzivate reklamne kampane a ine podporne marketingove aktivity (PR clanky, newslettre a pod.) - vsetky tieto faktory maju vplyv na uspesnost webu.
Medzi klientami BiznisWebu su napr. aj mamicky na materskych dovolenkach, kt. casu naozaj vela nemaju - spoja sa 2-3 a striedavo sa o chod eshopu a vyriadovanie objednavok staraju.

Atomer.sk
20.09.11,10:00
Pampy: zvazil by som trvacnost ziskovosti eshopu. Od coho zavisi, ci sa to moze do buducna zmenit a pod (SEO, staly zakaznici, ...). No pokial ta praca moc nebavi, a eshop dokaze zarobit na seba a este na Teba (zisk), tak radsej sa venovat na 110% svojmu podnikaniu, ktore budes robit s chutou a radostou. Samozrejme, podnikanie a samozivitelstvo ma svoje utrapy, ale to je skor na inu temu ;-)
pampy
20.09.11,10:05
No, ťažká otázka - trvácnosť ziskovosti. Najmä ak je trh už presýtený e-shopmi a bojuje sa hlavne nízkymi cenami. Tuším ste tu už na túto tému v tomto zmysle diskutovali...
Dantess
20.09.11,11:16
pampy ťažko poradiť v tvojom prípade... Na jednej strane zlé a nudné zamestnanie, ale istý zisk. Na druhej strane vlastné podnikanie, ale viac starostí a zisk nieje zaručený. Ja som dokopy pracoval na iných 4 mesiace, inak podnikám a neviem si už predstaviť opačný stav. Ale ak niekto pracuje toľko rokov niekde a má ISTÝ PRÍJEM, tak môže byť veľmi ťažké prejsť čisto len na podnikanie.

Mám ale otázku. Máš manžela, alebo priateľa, ktorý pracuje tiež ? Ak áno, tak nieje čo riešiť.
Dáša_
20.09.11,11:28
Mám ale otázku. Máš manžela, alebo priateľa, ktorý pracuje tiež ? Ak áno, tak nieje čo riešiť.

presne toto isté som chela práve písať. Ak je doma niekto, kto ma pevny plat, tak by som do toho išla. Ak však partner podnika, nemá stály príjem alebo nie je, tak by som vytrvala pri súčastnom stave. A možno by som premyslela, či sa nedá nejak zapojiť do práce aj rodina.
pampy
20.09.11,11:34
Ďakujem za vaše názory :) Takže z rodiny do toho nemám koho zapojiť (jedine mamu až bude cca o 2 roky na dôchodku :). Mám však manžela - má trvalý pracovný pomer, preto aj uvažujem že sa dám na podnikanie na 100%. Manžel ma v tom podporuje... Chcem veriť, že to pôjde aj o 10 rokov, ale stále sú tu pochybnosti, človek nevie odhadnúť čo sa stane, ako sa to bude vyvíjať. na druhej strane mám rozbieham aktivity viacerými smermi, tj aby príjmy neplynuli len z e-shopu. Problém je ten nedostatok času...
Dáša_
08.11.11,15:44
:D:DNo ja viem, samochvála smrdí, ale nedá mi - práve som dosiahla 100% obratu minulého roka ( 215% obratu roku 2009,...) A verím, že najlepší mesiac je pred nami :cool:
KEJKA
08.11.11,16:04
gratulujem, len sa pochváľ, kto ťa pochváli, ak nie ty sama?
Úspech je fajn, nech sa darí aj naďalej.
Specimen24
08.11.11,18:18
Tak to tiež sa pripájam ku gratulácii... Musíš mať dobrý tovar a vymakaný marketing... Ja sa so svojim eshopom trápim už od júla a nič nič, mám problém zarobiť vôbec na náklady, nie to ešte niečo pre seba do vačku :(
Atomer.sk
08.11.11,18:37
Specimen24: Od jula ti ubehlo len 5 mesiacov. Rozbeh eshopu je beh na dlhu trat. Len zdoranim, ze eshop bez reklamy, ako keby neexistoval. Zakaznici sa o eshope musia dozvediet. Kolko investujes mesacne? Moze aj tu byt problem.
Dáša_
08.11.11,19:37
gratulujem, len sa pochváľ, kto ťa pochváli, ak nie ty sama?
Úspech je fajn, nech sa darí aj naďalej.

Ďakujem :)
Dáša_
08.11.11,19:42
Specimen24: Od jula ti ubehlo len 5 mesiacov. Rozbeh eshopu je beh na dlhu trat. Len zdoranim, ze eshop bez reklamy, ako keby neexistoval. Zakaznici sa o eshope musia dozvediet. Kolko investujes mesacne? Moze aj tu byt problem.


Tak to tiež sa pripájam ku gratulácii... Musíš mať dobrý tovar a vymakaný marketing... Ja sa so svojim eshopom trápim už od júla a nič nič, mám problém zarobiť vôbec na náklady, nie to ešte niečo pre seba do vačku :(

Len tak medzi nami dievčatami, ja mesačne investujem do reklamy sumu 0 :) Teda, robím svojim spôsobom reklamu, ale inak. Stále som presvedčená, že v určitých komoditách bežná reklama nepomáha. Ale na druhú stranu, keby som išla predávať napríklad knihy, tak po reklame určite siahnem.
Atomer.sk
08.11.11,22:22
Len tak medzi nami dievčatami, ja mesačne investujem do reklamy sumu 0 :) Teda, robím svojim spôsobom reklamu, ale inak.

Venujes urcitej forme propagacie svoj cas, takze za 0 to nebude :-) Vsetko nieco stoji...
Dáša_
09.11.11,04:52
Venujes urcitej forme propagacie svoj cas, takze za 0 to nebude :-) Vsetko nieco stoji...

jasne, to máš pravdu, len to zase nie je žiaden prehnaný čas - žiadne naháňanie priaznivcov na internete, žiadne SEO naviac.
Skôr je to venovanie sa obchodu v tom zmysle, že hľadám súvisiace novinky, snažím sa posielať balíky čo najrýchlejšie, aj za cenu nedodržania času na stornovanie objednávky, len výnimočne sa stane, že by som sa pomýlila a zákazníkovi poslala niečo iné (raz som vymenila adresy na dvoch balíkoch - a obaja zákazníci boli tak milí, že to sami na vlastné náklady poslali na správnu adresu - samozrejme, neskôr som sa s nimi vyrovnala ).
Fungujem skoro nepretržite na telefóne, je spústa zákazníkov, ktorí objednávajú telefonicky. Neberiem platbu dopredu, ak chce niekto platiť na účet, znamená to, že zaplatí, až keď dostane balík.
blondy
09.11.11,06:06
Ahojte, môžete mi odporučiť niekoho, kto sa venuje SEO optimalizácii?... prevádzkujem eshop a potrebovala by som rozbehnúť toto SEO...Dík
Dantess
09.11.11,07:52
Ďáša gratulujem. Som rád keď sa darí :-)
Specimen nevzdávaj to. Prichádzajú vianoce, tak si nájdi brigádu, alebo niečo, aby si potom mohol dať na december prachy do reklamy. Vianoce sú šialené a teraz sa nesmieš vzdávať, teraz musíš na sebe a shope zamakať.

Ja osobne som tiež otvoril shop v júni a na 100% je to horšie, než máš ty. Ale to nevadí, nápadov je kopec a vianoce prichádzajú, tak sa treba do toho oprieť :-)
Specimen24
09.11.11,07:52
Atomer: ďakujem za povzbudivé slová, čo sa týka reklamy držím sa zásady, že reklamu si zaplatím až keď vyčerpám všetky dostupné prostriedky, ktoré sú zdarma, Optimalizáciu pre vyhľadávače som si robil sám, tam to už aj je vidieť a cítiť, potom som požičal zariadenie do internetoveho magazinu na test, kde je moj odkaz, spravil som par vymen odkazov a dostal som 60€ kupon na google adwords ktory som vyuzil... Google adwords mi síce priniesol návštevnosť, ale žiadne predaje :( teraz mám priemernú návštevnosť okolo 80 ľudí denne a 240 položiek v eshope... kdesi cítim, že by to malo byť o dosť viac... za november zatiaľ tri objednávky
Dantess
09.11.11,07:53
Ahojte, môžete mi odporučiť niekoho, kto sa venuje SEO optimalizácii?... prevádzkujem eshop a potrebovala by som rozbehnúť toto SEO...Dík

No nájdeš panákov, čo ti spravia "seo" za 100eur a tým to končí, ale ak hľadáš odborníka, tak je to mesačne tak 100eur po dobu 1 roka.
blondy
09.11.11,07:57
ďakujem za infošku ... "panáka" nepotrebujem :) , budem hľadať niekoho seriozného na pravidelnú spoluprácu
Dantess
09.11.11,08:08
ďakujem za infošku ... "panáka" nepotrebujem :) , budem hľadať niekoho seriozného na pravidelnú spoluprácu

stačí zadať do google "seo" a odignorovať sponzorované odkazy. Napíš všetkým na 1. strane a oni ti už spravia ponuku
padro
09.11.11,08:28
co sa seo tyka odporucam: seocentrum.sk .. dostal som sa dantess ku nemu cez teba :) a toho co tu predava tie topanky, ja som s nim maximalne spokojny.
Dantess
09.11.11,08:33
co sa seo tyka odporucam: seocentrum.sk .. dostal som sa dantess ku nemu cez teba :) a toho co tu predava tie topanky, ja som s nim maximalne spokojny.

aj ja. je to fakt pán SEOman, ale nechcel som tu robiť reklamu. Ale momentálne ho majú za jedného z najlepších na SVK, takže tak.
padro
09.11.11,08:37
aj ja. je to fakt pán SEOman, ale nechcel som tu robiť reklamu. Ale momentálne ho majú za jedného z najlepších na SVK, takže tak.

no ja som najskor ani nechcel verit ze co dokaze... konecne som nasiel niekoho co sa v tom vyzna, preto mu aj tu reklamu spravim, zasluzi si to.
Dantess
09.11.11,10:12
no ja som najskor ani nechcel verit ze co dokaze... konecne som nasiel niekoho co sa v tom vyzna, preto mu aj tu reklamu spravim, zasluzi si to.

No hej, je veľmi ťažké nájsť schopných ľudí a som rád za seocentrum. Ešte mi on odporučil jendu slečnu/pani na PPC a tiež som spokojný. Skúsil som jednu veľkú PPC firmu a to sa nedá porovnať. Oveľa lepšia komunikácia a za rovnaký peniaz spraví 2x takú návštevonosť.
terry
21.11.11,08:29
Dantess sledujem ten tvoj "zrnkový" bussines a fakt Ti v poslednom čase vyletela návštevnosť prudko nahor. Za tak krátku dobu trvania shopu sú to slušné čísla.
Dantess
21.11.11,08:39
terry odkiaĽ vieš moju návštevnosť ? :D
fortun21
04.12.11,13:30
ako si to myslel robit shop pre google? vysvetli prosim ta :)
Kapus
09.12.11,14:06
Dobry den prajem.*CHcel by som predat e-shop pretoze na to nemam vobec cas..Jedna sa prevazne o predaj drogerie,kozmetika a zdrava vyziva..Viac info na jurajkapus@gmail.com alebo 0948056768 500 eur
Dantess
27.12.11,20:39
Ahojte kamaráti. Táto téma už trošku zapadla prachom, tak ju oživím. Aký obrat bol na Vianoce ? Bol v % lepší, alebo horší, než minulý rok ? My sme novú verziu shopu nahodili 12.12. a do 19.12. bolo 16objednávok čo je super číslo. Bohužiaľ sme nestihli celé Vianoce... Inak v kamennom biznise pokles o 50%. Tam za to môžu hlavne zľavové portály a marketing, ktorý som podcenil. Budúci rok sa už nenechám oklamať :-) Čo vy ?
Atomer.sk
27.12.11,21:09
Dantess: 19 objednavok za 7 dni sa mi zda velmi male cislo. Z ako velkej navstevnosti to bolo?
Dáša_
27.12.11,21:15
u mňa vianočné obdobie nárast cca o 10% oproti minulému roku. A celý rok nárast cca 20% oproti roku 2010.

Inak, som si práve spomenula, akého mam zákazníka. Objednáva telefonicky - má istý handicap, pre ktorý nezvládne internet. Prvý telefonát - objednávka. Druhy telefonát - že balík dorazil. Tretí telefonát - že zaplatil. A ešte posledný telefonát - či platba naozaj aj dorazila :)
Dantess
27.12.11,22:01
Atomer 16objednávok. Do reklamy šlo 6e na den a denna navstevnost okolo 150ludi. Mam tovar, ktorý nieje tuctový, preto sa nedá rozprávať o stovkách objednávok a super obrate bez zisku :-)
Ankaa7
30.08.12,18:14
Čoskoro otvorím svoj prvý eshop, prelúskala som takmer celú poradu - témy internetové podnikanie. :)
Táto téma ma zaujala, nechcete ju obnoviť?
Zaujímalo by ma, či vaše eshopy ešte fungujú a ako sa vám darí.
padro
30.08.12,20:29
funguju :) .. po krizovom minulom roku je tento velmi dobry,... ale je pravda ze ovela viacej roboty, premyslania, vzdelavania atd.... je to coraz tazsie na druhej strane ak sa clovek snazi tak vysledok pride aj ked mozno az po rokoch roboty. Slabi a taki co len skusali, alebo taki ktori uz si mysleli ze vyhrali vojnu padaju. Ale o tom je podnikanie a to je to co cloveka bavi :)
Dubak2000
30.08.12,21:42
INak doporucujem ak pouzivate adwords od google tak oni robia bezplatne konzultacie po telefone. Uz som mal asi 4, vzdy som pochopil kus novych veci a hovoril si aky som bol debil ze som to nezistil skor, mohol som usetrit na reklame:)