Orange123
26.05.11,23:14
Zdravím. Mám otázku na majiteľov eshopov...ako ste na tom s obratom v 5/2011...ja katastrofálne...toto som až v šoku....dnes napr. 2 objednavky, včera tiež len dve...to je katstrofa oproti tomu čo bolo predtým...čím to je? teplom? ludia si začínajú sporiť na dovolenku alebo čo? a kedy sa to znovu vráti do normálu?...
Dáša_
27.05.11,02:59
To je na máj, lrespektíve na začiatok slnečného počasiu úplne normálne. Ja mám eshop už snád 5-6 rokov a vždy v takomto čase pride isté upokojenie. Ľudia vyliezli von a pri PC sedia menej.
Pre mňa je dôležité medziročné mesačné porovnanie, t.j. neporovnávam máj s aprílom, ale máj 2011 s májom 2010, 2009...

Ak nepredávaš vyslovene dovolenkové veci, tak kľudnejšie bude až niekedy do konca prázdnin. Nie úplne mrtvo, ale kludnejšie. To aby si sa pripravil na koncoročný blázinec :) Ja vtedy za nejaké 3-4 mesiac urobim polročnú tržbu.
wlladko
27.05.11,03:42
v com podnikas? ja si nieco objednam :)
padro
27.05.11,03:50
ani nehovor, april katastrofa, maj zacal ako tak dobre ale posledne dni je to zase tragedia, ... oproti minulemu roku riadny pokles, a co mam info tak je uplne jedno v akej oblasti, vsade je pokles,... to iste aj v cechach.... inak na sezname sa da pozriet kolko ludia vyhladavaju, a u mna su to vsetko krivky ktore isli strasne dole... niektore shopy su na pokraji krachu ... strasne klesla domaca spotreba, zial treba len prezit.
padro
27.05.11,03:52
Pre mňa je dôležité medziročné mesačné porovnanie, t.j. neporovnávam máj s aprílom, ale máj 2011 s májom 2010, 2009...
porovnanie april 2010/2011 maj 2010/2011 je u mna na zaplakanie... a to isli dole ceny, lepsie sluzby, viac reklamy... lenze dopyt klesol na dno.
Dáša_
27.05.11,04:12
porovnanie april 2010/2011 maj 2010/2011 je u mna na zaplakanie... a to isli dole ceny, lepsie sluzby, viac reklamy... lenze dopyt klesol na dno.

ja zatial v medziročnom porovnaní som v pohode - už tri roky sa nestalo, žeby som medziročne klesla. Dokonca na konci apríla som mala tolko, čo za pol roka predchádzajúceho roka. Ale viem, že v čechách klesá aj môj segment.
padro
27.05.11,04:16
dasa len ty to mozno nerobis az tak vo velkom tak sa to tak neprejavi... ale ked mas trzby 10-15tis E mesacne tak uz sa to prejavi viac.
padro
27.05.11,04:28
mohli by sa tu vyjadrit aj viaceri, aj aky druh tovaru predavaju... u mna autodoplnky .... Orange123 ty co predavas?
j.sch
27.05.11,06:19
čauko ... pridávam sa .. Ja kvety -ale záleží hlavne na konkurencii ktorá ma vytlačí z vrchu Adwords ..

:-(
smutné že m tomto mojom obore je vyhľadávanie až 80 % obratu .

Stály zákazník je cca 20%.

Aj od včera mám akciu na zľavostroji ale zatiaľ nič moc ..

ja som obratovo na 5-7 tis ... u mňa je to skôr len služba - doručovanie.

V min roku boli aj v júli dni keď sa nestíhalo ale aj také že nebolo nič :-(
Orange123
27.05.11,07:11
mohli by sa tu vyjadrit aj viaceri, aj aky druh tovaru predavaju... u mna autodoplnky .... Orange123 ty co predavas?

Čafte, no teší ma, že téma zaujala... Ja predávam dámsku obuv: sandale, lodičky, balerinky...ceny sú super (všetko max do 30 €), kvalita dosť dobrá (asi 1% reklamácii - to je nič...) a obuv vyzera super, ženám sa páči...ja som sa nachystal že s príchodom tepla prídu nekonečné dni a noci plné balenia a včera 2 obj...skoro ma drb.o... a toto isté kamoš čo má spodné prádlo...ja som padol tak z 20-40 objednavok/deň na 1-2...no dufam, že toto potrvá maximálne do konca júna...a júl a augusta sa začne predávať lebo ked nie tak to bude hrôza...
padro
27.05.11,07:39
ja som maval priemer 15 objednavok den.. april par dni 2 objednavky(co je cista strata, lebo naklady na reklamu nie su male a z 1000 ludi 2 objednavky to je tragedia)... vcera 3 :-(... dnes 4 zatial, ja verim ze sa to rozbehne ale evidentne sa nieco na trhu deje, je to od "stability" velmi daleko
Orange123
27.05.11,07:53
ja som maval priemer 15 objednavok den.. april par dni 2 objednavky(co je cista strata, lebo naklady na reklamu nie su male a z 1000 ludi 2 objednavky to je tragedia)... vcera 3 :-(... dnes 4 zatial, ja verim ze sa to rozbehne ale evidentne sa nieco na trhu deje, je to od "stability" velmi daleko

počuj padro ja presne ako ty :-) pri 1000 ludoch 2 objednavky, to je teraz (teraz = od 20.4 do dnes) priemer....pritom cez zimu 1000 ludi 5 obj, minule leto (od 15.8.2010) až do konca zimy to bolo tak že 1000 ludi = 10 objednávok... no hovorim, ja dufam, že sa to aspon od 1.7. dá do normálu...inak zvažujem že začnem otvarať kamenne obchody...ženy si chcu aj obuv odskúšať... napr. ja osobne si nikdy topanky cez net nikdy neobjednám (maximálne šlapky...). teraz som zohnal dobre miesto, predjaňa má 37m2, velké výklady, frekvencia dobrá, mesto má 36 000 obyvateľov... cena 199€ mesačne + energie + 1. mesiac zadara....má to dlho volné....preto tak lacno to dáva...ale bol som to tam čekovať a frekvencia fakt slušná....vedla obchodu zmrzlina - pýtal som sa predavačky (po 2 € tringelte velmi ochotne rozpŕavala) že aké je to miesto a tak a hovorila že nech to skúsim, že podla nej sa to určite uchytí...tak zvažujme že si otvorím prví obchod, pretože podla mna časom budem predávať viac tovaru v kamennych obchodoach ako v Eshope...predsa len je to obuv...
Orange123
27.05.11,07:56
počuj padro, kde reklamuješ eshop ???? ja mam dobre seo, na klučove slova som 1-3 miesto v google ale neprivádza to nejake nehorázne množstvo ludí....90% ludi mi nosí FB....
padro
27.05.11,08:06
ja mam tiez velmi dobre SEO ale aj tak pride najviac z adwordsu... no je to zaujimavy stav, pretoze nie je uplne normalne aby som v januari/februari predal viac tuningovych veci ako v maji... treba sa asi zmierit s tym ze obcas sa deju aj nelogicke veci.. inak znami mi hovoria ze co sa cudujes ludia nemaju penazi ale neverim tomu, oproti minulosti sa nezamestnanost velmi nezvysila, ani platy neklesli, a u mna isli ceny dost dolu, skor by som povedal ze ludia prestali minat, ale raz zase zacnu.
kabko
27.05.11,09:40
SEO je jedna z najhlavnejších vecí. Keď sa tvoj e-shop ukáže na prvej - druhej pozícií v google, tak máš samopochopiteľne veľkú šancu že získaš nového zákazníka... Ale tak ako niektorí spomenuli už vyššie, reklama je nevyhnutná. Ja som napríklad ešte ani nikde nedal reklamu, ani facebook, ani google, proste nikde. Zameral som sa len na SEO, a za posledných 30 dní som mal asi 20 objednávok v celkovej hodnote okolo 500EUR! A to ešte ani eshop nieje oficiálne spustený?! Nehovoriac o tom, že na niektoré hľadané výrazy mám umiestnenie č.1 na 1. strane v google... :)
Čekni si svoje SEO, a poprípade na tom popracuj...rozdiel bude badateľný, ver mi!
padro
27.05.11,09:47
SEO je jedna z najhlavnejších vecí. Keď sa tvoj e-shop ukáže na prvej - druhej pozícií v google, tak máš samopochopiteľne veľkú šancu že získaš nového zákazníka... Ale tak ako niektorí spomenuli už vyššie, reklama je nevyhnutná. Ja som napríklad ešte ani nikde nedal reklamu, ani facebook, ani google, proste nikde. Zameral som sa len na SEO, a za posledných 30 dní som mal asi 20 objednávok v celkovej hodnote okolo 500EUR! A to ešte ani eshop nieje oficiálne spustený?! Nehovoriac o tom, že na niektoré hľadané výrazy mám umiestnenie č.1 na 1. strane v google... :)
Čekni si svoje SEO, a poprípade na tom popracuj...rozdiel bude badateľný, ver mi!

no vies len rozdiel je 20 objednavok za mesiac a za den :D a rozdiel trzby 500 a 10-15tisic Eur ... ono na zaciatku z 0 sa lahko rastie, ale uvidis ze potom to uz take jednoduche nebude.
kabko
27.05.11,10:00
no vies len rozdiel je 20 objednavok za mesiac a za den :D a rozdiel trzby 500 a 10-15tisic Eur ... ono na zaciatku z 0 sa lahko rastie, ale uvidis ze potom to uz take jednoduche nebude.


Ja viem že 20 objednávok za mesiac je nič, takisto tržba 500EUR je na zasmiatie za celý mesiac. Ja som len chcel poukázať na to, aké dôležité je SEO...
Moj eshop ešte ani nieje hotový, ešte stále dokladám nové produkty každý deň a i napriek tomuto faktu, len vďaka dobrému SEO už boli objednávky - to bol môj point k veci...
padro
27.05.11,10:06
jasne ze je treba ale nie je to tiez zazrak, ja som na prvej strane na slovicka ako su "autodoplnky, autopotahy,..." a nebolo to vobec jednoduche, ta konkurencia je uz dost silna a napriek tomu ze seo+adwords atd mi hodilo 1000ludi za den tak boli 2 objednavky, takze pointa toho je, ze niekedy "ked to nejde tak najde" ... kedysi som to nevedel pochopit ked mali niektori krizu az dnes im rozumiem.
padro
27.05.11,18:41
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/nay-vzdal-boj-o-cesky-trh-zatvoril-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.
camozzi
27.05.11,21:19
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/nay-vzdal-boj-o-cesky-trh-zatvoril-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.
Pridam aj jeden clanok a smutny pribeh o jednej znamej sieti obchodov so sportovym oblecenim http://hnonline.sk/c1-48257530-sportpro-chce-prezit-bez-dodavatelov
Orange123
27.05.11,22:47
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/nay-vzdal-boj-o-cesky-trh-zatvoril-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.

počujte v diskusii pod článkom som zbadal toto a je to svätá pravda, citujem:

"aj slovensky orange onoho casu uvazoval o expanzii do CR...a potom ho presla chut.

holt, najlepsie sa holia slovenske ovecky.."

je to tak, tu je všetko neskutočne dráhe...ked som bol svojho času v Rakúsku mal som paušál 1000 minút do všetkých sietí v europe a k tomu 5000 FREE SMS za 15 €, ked som prišiel do ORANGE na SK a začali na mna vyťahovať ponuku že 90 minut za 15 € do všetkych sieti na SK a podobne veci tak som mu vytmavil, že chcem to čo mám v rakusku, ked som mu povedal že čo...predavači aj zakaznici v tej predajni na chviľu akoby skameneli... :-)))
camozzi
27.05.11,23:05
počujte v diskusii pod článkom som zbadal toto a je to svätá pravda, citujem:

"aj slovensky orange onoho casu uvazoval o expanzii do CR...a potom ho presla chut.

holt, najlepsie sa holia slovenske ovecky.."

je to tak, tu je všetko neskutočne dráhe...ked som bol svojho času v Rakúsku mal som paušál 1000 minút do všetkých sietí v europe a k tomu 5000 FREE SMS za 15 €, ked som prišiel do ORANGE na SK a začali na mna vyťahovať ponuku že 90 minut za 15 € do všetkych sieti na SK a podobne veci tak som mu vytmavil, že chcem to čo mám v rakusku, ked som mu povedal že čo...predavači aj zakaznici v tej predajni na chviľu akoby skameneli... :-)))

Aj to je pohlad na vec. Podla mna je cesky trh velmi specificky, mozno najspecifickejsi v EU. Kto chce zo SK expandovat, nech ide najprv do CZ. Ak prezije, je velmi pravdepodobne, ze uspeje aj inde. Paradoxom je, ze kopec CZ firiem zaziva velky uspech (nie len) na SK: Skoda, Parfums, Alpine Pro...
Orange123
28.05.11,00:29
No ale späť k téme...ja idem v pondelok na tovar (nie že bay som ho mal doma málo), v utorok to nahádžem na web a spustím naplno reklamy...takže hádam sa niečo predá...keby to dokopem aspon na tých 1é objednávok denne tak by som to bral... zas nie, že dám denne do reklamy 70 € a zarobím 30...to radšej nechám ďalšie 2 týždne reklamy vypnuté.... a potom skúsim znovu...ale napr. kamoš dnes, čo má spodné prádlo eshop, tak dnes ťeda už včera (piatok) 7 objednávok...predtmy dlho 1-2 denne alebo nič...ale tak vo štvrtok posielal newsletter...ja tiež pošlem ako pride tovar...a uvidíme...hádam sa predá niečo...som spoliehal na letnú sezónu, takže som si urobil mega zásoby a teraz toto...
padro
28.05.11,06:54
pozor na tu reklamu aby ta nevysla draho... aj ked teraz bude idealny cas budu vyplaty... inak to je fakt zaujimave, ja vcera tiez 10 objednavok,.. predtym 3-4... orange123 to ze je tu vsetko drahe to je vsetko koli jednej veci jednoducho sme strasne mali trh, niekto to nikdy pochopi ale je to tak, mam jedneho dodavatela je to slovak zije v cine, a biznis na slovensku bali uz ho to tu nebavi, proste cele slovensko je len jedna mala dedinka,... a tu sa niektori tvaria ako keby nas bola miliarda vid Nay, hej, alza... atd po NAYku este padnu dalsi, tie shopy maju plne sklady su zauverovane, ale to nikto nepovie.
Orange123
28.05.11,08:05
pozor na tu reklamu aby ta nevysla draho... aj ked teraz bude idealny cas budu vyplaty... inak to je fakt zaujimave, ja vcera tiez 10 objednavok,.. predtym 3-4... orange123 to ze je tu vsetko drahe to je vsetko koli jednej veci jednoducho sme strasne mali trh, niekto to nikdy pochopi ale je to tak, mam jedneho dodavatela je to slovak zije v cine, a biznis na slovensku bali uz ho to tu nebavi, proste cele slovensko je len jedna mala dedinka,... a tu sa niektori tvaria ako keby nas bola miliarda vid Nay, hej, alza... atd po NAYku este padnu dalsi, tie shopy maju plne sklady su zauverovane, ale to nikto nepovie.


Padro, dúfma že aj my nepadneme :-))) my by sme mohli zaplniť miesto na trho po týh, čo padnú...to by sa mi páčilo...
padro
28.05.11,08:24
Padro, dúfma že aj my nepadneme :-))) my by sme mohli zaplniť miesto na trho po týh, čo padnú...to by sa mi páčilo...
no ved na to cakam :) ... napr. HEJ uz vyhodil sekciu AUTO-MOTO na slovensku, na ceskom shope este nieco nechali.
Orange123
28.05.11,08:45
no ved na to cakam :) ... napr. HEJ uz vyhodil sekciu AUTO-MOTO na slovensku, na ceskom shope este nieco nechali.

mimo témy :-) počuj ja mám Golf VI, čierny...aj by si mi niečo doporučil tam pridáť /niečo od Teba) mne sa to auto páči už také aké je, dokonalé :-)))
padro
28.05.11,08:51
mimo témy :-) počuj ja mám Golf VI, čierny...aj by si mi niečo doporučil tam pridáť /niečo od Teba) mne sa to auto páči už také aké je, dokonalé :-)))
*
Orange123
29.05.11,05:07
no včera už 6 obj. ale reklamy som pustil až od 20:00+ som nahodil nejaky novy letny tovar...tak dnes bude hadam lepšie...nedele byvaju dobre....
padro
29.05.11,06:53
u mna vcera 10 obj. ... dnes uz jedna bola, ale moc sa netesim lebo uz ked to vyzera nadejne tak to zase padne dole.
misomiso
29.05.11,11:03
u mna vcera 10 obj. ... dnes uz jedna bola, ale moc sa netesim lebo uz ked to vyzera nadejne tak to zase padne dole.

No myslim, ze pocet objednavok este nic neznamena. Jedine v spojeni s informaciou aja je priemerna vyska nakupu a tiez marza. Inak mozes byt aj pri 500 objednavkach v podstate na nule.
padro
29.05.11,11:35
No myslim, ze pocet objednavok este nic neznamena. Jedine v spojeni s informaciou aja je priemerna vyska nakupu a tiez marza. Inak mozes byt aj pri 500 objednavkach v podstate na nule.

no ved prave ze ono to vychadza ze priemerna cena nakupu napr u mna je 40 eur, takze da sa to ratat aj na tie objednavky,.. no a samozrejme ked mam 2 tak som v strate, pri 10tich sa uz da dobre prezit.
Jaro_
29.05.11,16:55
A do akej reklamy okrem adwords vrazas? Ked mas navratnost az pri tolkych objednavkach. Ak to nie je tajne.
padro
29.05.11,17:04
hlavny je adwords a to mam super ceny za slova... lenze si treba uvedomit kolko z navstevnkov je aj zakaznikov, inak dnes to ide velmi pekne.
zubro85
30.05.11,11:50
predávame nábytkové kovania a hračky
kovania máme 2 roky - medzimesačne nárast, medziročne tiež nárast, vlani sme mali máj najhorší mesiac z celého roka, tento rok je to zatiaľ najlepší mesiac.
hračky sme spustili len v marci tak tam sa nedá porovnávať

posledný týžden je však dosť slabý, a zatiaľ sa to nezlepšuje

podľa mňa je našpecifickejší trh v okolí poľsko
D.Halas
30.05.11,21:07
Par dobrych tipov (v aj) ako zvysit konverziu z prekliku.
http:// w w w.practicalecommerce.com/articles/2812-5-Tips-for-Increasing-Pay-Per-Click-Conversion-Rates
minaj
31.05.11,07:48
mohli by ste napisat aj kolko percent z vasho obratu je zisk, resp. aky zisk mate z jednej priemernej objednavky
padro
31.05.11,08:20
mohli by ste napisat aj kolko percent z vasho obratu je zisk, resp. aky zisk mate z jednej priemernej objednavky

tak to si to predstavujes jednoducho, ono je to zas trosku zlozitejsie toto by som nepriemeroval :D
minaj
31.05.11,09:10
jasne ze sa to meni, ale tak aspon nejaky interval, alebo najcastejsie percento zisk/obrat, pretoze samotny obrat a pocet objednavok toho moc nevypoveda
zubro85
31.05.11,09:13
jasne ze sa to meni, ale tak aspon nejaky interval, alebo najcastejsie percento zisk/obrat, pretoze samotny obrat a pocet objednavok toho moc nevypoveda

cakas ze ti niekto povie kolko zarobí mesačne? tak to asi nie
Bjordrin
31.05.11,10:40
ja by som sa chcel spytat ze kolko za mesiac date pribl na reklamu a kde vsade mate reklamu (okrem adwords)? dik za odpoved
camozzi
31.05.11,10:55
Niektore otazky v tejto teme mi pridu akoby ich zadavatelia chceli od skusenejsich know-how a recept na zbohatnutie. Obrat nie je zisk. Zisky tu zrejme nikto riesit nebude. Kto da kolko na reklamu.... na to je individualna odpoved. Cim vacsia konkurencia, tym viac do reklamy. Kazdy ma uz overene svoje formy reklamy, nikto dava vela do vyhladavacov, iny do kontextovej reklamy, iny do bannerov...
Orange123
31.05.11,13:11
vráťme sa k téme a venujme sa obratom eshopv v období napr. 03/2011 až do dnešných dní...poprípade až do 10/2011...keď sa už hádam vrátime do normálu, hádam už aj skor....ja pridávam aktuálen čísla (a pridal som už aj reklame) takže napr nedela 1600 ludi 17 objednavok (asi približne predaných 20-21 výrobkov), pondelok nejakych 9-10 obj (12-13 vyrobkov)cca 300 € a dnes zatial 4 obj. za 150 €....už sa to pomaly zvyšuje... vďaka Bohu...
misomiso
31.05.11,13:19
ja by som sa chcel spytat ze kolko za mesiac date pribl na reklamu a kde vsade mate reklamu (okrem adwords)? dik za odpoved


Niektore otazky v tejto teme mi pridu akoby ich zadavatelia chceli od skusenejsich know-how a recept na zbohatnutie. Obrat nie je zisk. Zisky tu zrejme nikto riesit nebude. Kto da kolko na reklamu.... na to je individualna odpoved. Cim vacsia konkurencia, tym viac do reklamy. Kazdy ma uz overene svoje formy reklamy, nikto dava vela do vyhladavacov, iny do kontextovej reklamy, iny do bannerov...

Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).
Dáša_
31.05.11,13:27
mohli by ste napisat aj kolko percent z vasho obratu je zisk, resp. aky zisk mate z jednej priemernej objednavky

no, ja som dnes konečne dorobila svoje daňové priznanie, tak mam čísla ešte na stole. za minuly rok teda.:D

Mam ale spolu spočítaný maloobchod aj veľkoobchod a takto poviem spolu - zisk je u mňa 28% obratu.
Priemerná výška objednávky je viac ako 60€ (celoročne, dnešné balíky sú napríklad v priemere za 62€, tie, čo sú pripravené na zajtra majú priemer 110€, ale je deň, keď posielam aj balik za 3€)

Do platenej reklamy vrážam 0€ - ale to som tu už viac krat prezentovala
Orange123
31.05.11,13:28
Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).

akože 0 € do reklamy? si expert na SEO a na všetky klúčové slová si prví v google alebo čo?
Dáša_
31.05.11,13:29
Napriklad my davame na reklamu 0 EUR a zisk mame priblizne 70% (odhad, neratal som to presne).


vy ste priamo výrobcovia?
padro
31.05.11,16:22
Dáša_ u teba by ma zaujimal celorocny obrat :D lebo normalne toto ked citam tak ti idem spravit konkurenciu, to sem ani nepis :D
padro
31.05.11,16:25
ja by som to okomentoval tak ze od piatku su dobre cisla, zatial.
misomiso
31.05.11,17:09
akože 0 € do reklamy? si expert na SEO a na všetky klúčové slová si prví v google alebo čo?

Ano, sme prvi v google a to ako slovenska firma dokonca v anglictine (na slovensky trh sa nezameriavame).
misomiso
31.05.11,17:10
vy ste priamo výrobcovia?

Ano.
Dáša_
31.05.11,17:55
Dáša_ u teba by ma zaujimal celorocny obrat :D lebo normalne toto ked citam tak ti idem spravit konkurenciu, to sem ani nepis :D

takí tu už boli a skôr ako za rok skrachovali :D:D Teda, mysleli si, že za dva mesiace ma vyšachujú :cool::cool:
Orange123
01.06.11,11:58
No dopĺňam čísla: včera 9 objednávok, nejakých 10 kusov predaných, dnes k 14:50 zatial 4 obj = 4 kusy predané...tak keby sa to udrží na 10obj/denne tak by mi to aj stačilo (myslím 10 obj/deň v júni...) aj keď so zimou sa to nedá porovnať....ale tak hádam sa čoskoro vrátime do normálu :-)
misomiso
01.06.11,13:36
No dopĺňam čísla: včera 9 objednávok, nejakých 10 kusov predaných, dnes k 14:50 zatial 4 obj = 4 kusy predané...tak keby sa to udrží na 10obj/denne tak by mi to aj stačilo (myslím 10 obj/deň v júni...) aj keď so zimou sa to nedá porovnať....ale tak hádam sa čoskoro vrátime do normálu :-)

A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.
matus-x1
01.06.11,14:12
Ja síce e-shop nevlastním ale zopár som ich už spravil a minule sa mi stala taká kuriozita, že som o 22:00 spustil shop na mojej testovacej doméne a o 23:05 tam prišla prvá objednávka z Googlu zas vyše 300 €.

Takže robiť shop pre Google čo najviac friendly sa vždy vypláca :D
padro
01.06.11,15:30
A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.

to nie je len konkurenciou ale velmi nizkym dopytom ktory tu zrazu bol(je) ale dovod preco nie je uplne jasny.
padro
01.06.11,16:04
inak po "hodoch" za posledne dni, to je dnes zas tragedia.
Dáša_
01.06.11,17:23
A preco by to teraz malo byt horsie ako v zime? Ci sa od zimy zmenilo? Jedine, ze by si predaval lyze.

Ak sa to horsi, tak to vidim skor na posobenie kokurencie, pretoze uz kazdy druhy Slovak ma pomaly eshop a ludia zacali nakupovat este aj zo zahranicia.

no, porovnanie so zimou je podľa mňa hlavne v tom, že v lete ľudia vysedávajú pri PC menej. Viac sú vonku, chodia domov neskôr.
Ale hodne to samozrejme závis od produktu, ktorý sa predáva
padro
01.06.11,17:50
no, porovnanie so zimou je podľa mňa hlavne v tom, že v lete ľudia vysedávajú pri PC menej. Viac sú vonku, chodia domov neskôr.
Ale hodne to samozrejme závis od produktu, ktorý sa predáva


neviem ci by som velmi suhlasil :) pozri kolko ludi sedi v meste s notebookom v lete, dnes uz je net v telefenoch, skor by som suhlasil ze zalezi na produkte.
Filip Glasa
01.06.11,19:03
v prvom rade je v drvivej väčšine eshopov sezónny pokles oproti jan-apríl kvôli počasiu. Ako každý rok - pekné počasie = menej ľudí pri internete.

Po druhé sa tento rok otvorili stovky ďalších malých eshopov. Takže aj keď dopyt zostal cca rovnaký, tak ponuka stúpla. To sa ti prejaví aj v reklame, keď je viac inzerentov.

Jediné čo pomôže je, že sa treba proste snažiť. Vymýšľať akcie (spolu s dodávateľmi), používať newsletter, facebook, blogy, atď, atď. Optimalizovať eshop tak aby ľudia niečo prikúpili, aby sa im ľahko hľadalo, ľahko objednávalo atď.

Samozrejme že na to väčšina nemá čas, keď celý deň rieši rutinu okolo zháňania a odosielania.

Potom to treba možno zabaliť.

Inak s tým českým NAYom by som to nevidel tak čierne. Dva obchody sa im tam proste neoplatí držať. Mysleli že to rozšíria, ale nepodarilo sa. Na Slovensku sa im darí relatívne dobre. Rozhodne to nie je na zatvorenie.
padro
01.06.11,19:40
Na Slovensku sa im darí relatívne dobre. Rozhodne to nie je na zatvorenie.

chcel by som vidiet nejake cisla.
camozzi
01.06.11,20:06
padro
01.06.11,20:12
http://www.nay.sk/index.php?id=1&subid=14&detail=34

no ved prave, oni hovoria o obrate, aj to stupol len par percent, ale o kolko percent sla dole elektronika a stupli naklady na reklamu? ja si mysim ze velmi dobre nie su na tom.
camozzi
01.06.11,20:20
no ved prave, oni hovoria o obrate, aj to stupol len par percent, ale o kolko percent sla dole elektronika a stupli naklady na reklamu? ja si mysim ze velmo dobre nie su na tom.
K cislam NAY, ktore chces sa dostanes len tazko.
Ceny elektroniky klesaju, respektive kolisu len velmi malo. Co sa tyka NAY, tak za nimi stoji nadnarodny gigant, ktory v pripade potreby do nich naleje potrebne peniaze.
padro
01.06.11,20:36
co planovali:) http://ishop.nay.sk/sk/about/newspapers/expanzia-je-jedina-cesta-ako-zostat-v-hre.html

jasne ze je za nimi uz kapital tak ako za ostatnymi velkymi, inak uz v tom clanku pisu ze musia stupat obraty aby zarobili rovnako a tie obraty az tak nestupaju ako klesa ostatne, a iste si mozu dovolit aj stratu otazne je do kedy :) alebo kto vyhra a kto to zabali...
padro
01.06.11,20:37
K cislam NAY, ktore chces sa dostanes len tazko.

zrejme vobec :)
Orange123
01.06.11,20:42
K cislam NAY, ktore chces sa dostanes len tazko.
Ceny elektroniky klesaju, respektive kolisu len velmi malo. Co sa tyka NAY, tak za nimi stoji nadnarodny gigant, ktory v pripade potreby do nich naleje potrebne peniaze.

kto stoji za NAY?
Orange123
01.06.11,20:43
inak ako dnes panstvo ja 9 obj /220€..nič moc ale lepšie jak dosťat cez hubu :-)
padro
01.06.11,20:45
kto stoji za NAY?
pozri si ten moj link, prvy odstavec
camozzi
01.06.11,20:52
padro
01.06.11,20:56
tak ja tiez este doplnim :) http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/restrukturalizacia-std-donivo-sa-skoncila.html .. Enterprise Investors ... ale zase ta Kofola to im ide zrejme :)
Orange123
01.06.11,21:00
ja ako pišem predavam dámsku obuv a teraz idem otvoriť prvu predajňu a myslim že teraz to bude u mňa hrať prim...začnem robiť kamenne obchody lebo ženske stale chcú prisť obuv skúsiť...čo si o tom myslite????
camozzi
01.06.11,21:06
ja ako pišem predavam dámsku obuv a teraz idem otvoriť prvu predajňu a myslim že teraz to bude u mňa hrať prim...začnem robiť kamenne obchody lebo ženske stale chcú prisť obuv skúsiť...čo si o tom myslite????
V Presove otvoril Dajchman predajnu. Naposledy ked som siel okolo, tak tam boli rady ako pred tuzexom. Kvalitna obuv sa bude predavat vzdy. A to som predaval aj kusky, ktore sa vyrabali na objednavku po styri stovky par.
Dantess
01.06.11,21:07
moja priatelka miluje topánky, ale nekupuje cez eshop, lebo si ich chce vyskúšať. okrem toho je väčšia zábava(pre ženy) si ich skúšať a obzerať sa v nich ako kupovať cez net. Tam je veľké riziko, že ani nesadnú...

Už onedlho aj ja pridám čísla :-)
camozzi
01.06.11,21:10
tak ja tiez este doplnim :) http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/restrukturalizacia-std-donivo-sa-skoncila.html .. Enterprise Investors ... ale zase ta Kofola to im ide zrejme :)
EI je studna penazi. Raz naleju tu, inokedy tam. Investuju peniaze z dlhodobeho hladiska. Spedicia im trosku priskripla, ale myslim, ze sa to vrati spat. Biznis je tvrdy v kazdej oblasti.
Orange123
01.06.11,21:13
V Presove otvoril Dajchman predajnu. Naposledy ked som siel okolo, tak tam boli rady ako pred tuzexom. Kvalitna obuv sa bude predavat vzdy. A to som predaval aj kusky, ktore sa vyrabali na objednavku po styri stovky par.

Ehm Ehm Deichmann je čistá Čína...často tam chodím a sú to presne moje produkty...ibaže si tam dajú v Čine napísať že: Graceland alebo niečo podobné...dokonca môj dodvateľ mi hovoril, že sa často stretáva v Čine vo fabrike s manažérmi z Deichmanu a že veľmi často aj dlho debatuju...rozdiel nieje v ničom...azda v tom že čo ja kupujme za 5€ deichman kupuje za 1,50...pretože toho berú viac...takže ak má niekto dojem, že Deichmann je seriózna obut, tak je na omyle...vytvorili dojem a veľmi dobrý dojem že predávaju kvalitu...a ot je všetko...napriklad som tam nešiel aj 2 modely ktore mám aj ja v ponuke...jediny rozdiel je, že u mňa za 14 Eur a v Deichmanne 19 €ur :-)

Napr. teraz som aj ja zohnal v Cine dobry kontakt a tiež budem mať vlastnu značku...pretože obchodovať s Európanom to je sila...to Vás skôr privedie do blazninca ako k slušnému obchodu...takže ak si niekto myslí, že si kupuje drahu a luxusnú vecičku, tak to je v 99% na omyle v dnešnej dobe...pretože nalejme si čistého vína...takmer všetko je z číny...
Orange123
01.06.11,21:15
moja priatelka miluje topánky, ale nekupuje cez eshop, lebo si ich chce vyskúšať. okrem toho je väčšia zábava(pre ženy) si ich skúšať a obzerať sa v nich ako kupovať cez net. Tam je veľké riziko, že ani nesadnú...

Už onedlho aj ja pridám čísla :-)

Dantes ja mám výmenu zadara = nesadnú? pošle spať a pošlem väčšie alebo menšie, alebo prachy...takže to ide...ale napr ja ako chlap by som si obuv cez net nikdy nekupil...minule som si po dlhšom čase kupoval obuv a posledne roky žijem v tom že mám nohu č.9-10...a že 11,5 som si musel kupiť...takže ja to chapem... proste ja každy den som viac a viac presvedčeny že premňa bude časom najväčšie zisky prodkuovať sieť predajní po SR..
Orange123
01.06.11,21:17
počujte mne normálne volajú ženské že si prídu obuv vyskúšať aj zo vzdialenosti 200 km...100 km to je aboslútne bežné...ale už sa mi stalo že aj 200 km daleko chcel ísť....o 30-50 km vzdialenosti ani nemusim hovoriť...to by tu boli nonstop...sú proste ujeté na topánky...ale tak my zas máme autá motorky a podobne...
padro
01.06.11,21:28
počujte mne normálne volajú ženské že si prídu obuv vyskúšať aj zo vzdialenosti 200 km...100 km to je aboslútne bežné...ale už sa mi stalo že aj 200 km daleko chcel ísť....o 30-50 km vzdialenosti ani nemusim hovoriť...to by tu boli nonstop...sú proste ujeté na topánky...ale tak my zas máme autá motorky a podobne...

no tak obcas sa stane vselico, ja som mal raz zakaznika z Prahy a prisiel si osobne pre vecicku:) pricom z prahy som to kupoval ja :)) ale tak ked sa chcel povozit :D ... ale aj z Brna napr... je pravda ze to bolo 2 roky do zadu a to sa tu dalo ryzovat na vsetkom akurat ze to som este len zacinal.
Dáša_
02.06.11,03:34
Keď už takto klebetíte, tak pridám aj ja :)
ja mám zákazníka, ktorý chodí pravidelne ca 2x mesačne asi 100 tam a 100 km späť km a vždy si zoberie tovar v rozmedzí od 10 do 20€.

Inak, k otváraniu kamenných predajní - poznám v čechách firmy, ktoré zrušili eshopy a ostali iba pri kamenných predajniach. Kvôli konkurencii, ktorá tvrdo podliezala ceny. Hlavne rôzne novovzniknuté maličke firmy, prípadne rôzne aukcie a bazáry.
Orange123
02.06.11,07:01
Keď už takto klebetíte, tak pridám aj ja :)
ja mám zákazníka, ktorý chodí pravidelne ca 2x mesačne asi 100 tam a 100 km späť km a vždy si zoberie tovar v rozmedzí od 10 do 20€.

Inak, k otváraniu kamenných predajní - poznám v čechách firmy, ktoré zrušili eshopy a ostali iba pri kamenných predajniach. Kvôli konkurencii, ktorá tvrdo podliezala ceny. Hlavne rôzne novovzniknuté maličke firmy, prípadne rôzne aukcie a bazáry.

Dáša, keďže ja som začínal ako "Eshopper" verím, že eshop mi pojde stále...ale tak keby sa mi časom podarí predajňa aspoň vo všetkých krajských mestách, tak by som bol spokojný...a myslím, že to pójde lebo ako tu písal niekto o pár príspevkou vyššie, ženy su schopne stráviť v obuve aj 1/2dňa...a hovorim, cez net to ide, reklamacie niesu (iba na urovni asi 1% - inak uznavam všetky reklamacie...nech niesu s tým problemy..) tak to pojde určite aj v kamenčákoch...
Dáša_
02.06.11,08:41
Dáša, keďže ja som začínal ako "Eshopper" verím, že eshop mi pojde stále...ale tak keby sa mi časom podarí predajňa aspoň vo všetkých krajských mestách, tak by som bol spokojný...a myslím, že to pójde lebo ako tu písal niekto o pár príspevkou vyššie, ženy su schopne stráviť v obuve aj 1/2dňa...a hovorim, cez net to ide, reklamacie niesu (iba na urovni asi 1% - inak uznavam všetky reklamacie...nech niesu s tým problemy..) tak to pojde určite aj v kamenčákoch...

asi budem trochu mimotemy, ale raz som niekde čítala nejaký blog, kde si kočka kúpila "prefektne " topánky v nejakom mixeri, ci jak sa volaju tie topankove obchody v drahych centrach. A ze potom doma objavila uplne totozne v takom mix obchode, trochu lepsi cinsky obchod. Tak som to skusila podobne. A napodiv, kupila som zimne topanky za par euro, niekde okolo 10. A potom som nasla uplne rovnaky vzor, akurat bol v lepsej krabici a stal neporovnatelne viac. V obchodnom centre... To len na okraj, co si pisal o vyrobe v cine...

Podla mna je dolezite, aby si mal potom tych predajni viac naraz. Aby si tovar v nich mohol rotovat. To jest, aby sa raz tyzdenne napriklad obmienal ponuku. Aby si nas prinutil :D chodit castejsie. Zoberies tretinu tovaru a zavezies do predajne v inom meste.
Daichman to ma postavene inak, vsade rovnaky sortiment, dokonca si na nete vies skontrolovat, ci tvoj vyber maju niekde blizko teba... Ty by si mal vsade iny tovar.
Myslim, ze to podobne robi jedna ceska odevna znacka, ktora je usidlena v takych mensich nakupnych centrach. Presuvaju furt tovar medzi pobockami.
Orange123
02.06.11,09:53
asi budem trochu mimotemy, ale raz som niekde čítala nejaký blog, kde si kočka kúpila "prefektne " topánky v nejakom mixeri, ci jak sa volaju tie topankove obchody v drahych centrach. A ze potom doma objavila uplne totozne v takom mix obchode, trochu lepsi cinsky obchod. Tak som to skusila podobne. A napodiv, kupila som zimne topanky za par euro, niekde okolo 10. A potom som nasla uplne rovnaky vzor, akurat bol v lepsej krabici a stal neporovnatelne viac. V obchodnom centre... To len na okraj, co si pisal o vyrobe v cine...

Podla mna je dolezite, aby si mal potom tych predajni viac naraz. Aby si tovar v nich mohol rotovat. To jest, aby sa raz tyzdenne napriklad obmienal ponuku. Aby si nas prinutil :D chodit castejsie. Zoberies tretinu tovaru a zavezies do predajne v inom meste.
Daichman to ma postavene inak, vsade rovnaky sortiment, dokonca si na nete vies skontrolovat, ci tvoj vyber maju niekde blizko teba... Ty by si mal vsade iny tovar.
Myslim, ze to podobne robi jedna ceska odevna znacka, ktora je usidlena v takych mensich nakupnych centrach. Presuvaju furt tovar medzi pobockami.

Toto je dosť veľká somarino podla mňa lebo predstav si že: si na mojom webe, nájdeš botičky ktoré presne potrbuješ ale tento týždne sú v KE (ty si napr. z BA), ďal´ši týžden budú v NR, potom ZV, potom LV, potom PP atď...to budeš čakať pokial prídu znovu do BA???? to je blbosť tento system...ja to chcem robiť tak, že vo všetkých predjanich chcem mať čo najviac tovaru: napr bude 6 predajni zoberiem 6 kartonov z tých istých topánok a šup do každej predajne jeden kartón...v Ba sa minú za 1 děn ale napr v NR ešte budú...tak ked prideš do BA a uvidiš tam posledne vyložene ale nebude tvoje číslo predavačka zdvihne telefon zavola do NR a rezervuje ti ich - potom ked budu v BA na predajni tak dostaneš SMS aby si si ich vyzdvihla, alebo je tu ešte jedna možnosť skśuiš si ine topanky tej značky (aby ti sedelo číslo) a objednáš si ich cez net, lebo všetko budem mať stále aj na nete...
Orange123
02.06.11,09:55
ešte na margo...áno Mixer predáva veci z Ciny ale každy kazdy každy jeden obchod má niečo z číny...či sa mu to pači alebo nie...nemusí to byť priamo celý výrobok ale komponent určite....a kedže teda mixer funguje dosť dobre...ja mam teda krajšiu a lacnejšiu obuv...tak ja verim, že to pojde aj mne...
Orange123
02.06.11,09:58
alebo si predstav že uvidiš topanky ale nekupiš si ich...večer si povieš že zajtra si ich pojdeš kupiť lenže už budu v predajni 300km od Teba...lebo nám rotuje tovar...to je pekná somarina toto...to by ma zaujimalo ktora značka to tak robí...skôr sa reťazce snažia mať všetko a všade len KÚP KÚP KÚP !!!
Dáša_
02.06.11,10:40
alebo si predstav že uvidiš topanky ale nekupiš si ich...večer si povieš že zajtra si ich pojdeš kupiť lenže už budu v predajni 300km od Teba...lebo nám rotuje tovar...to je pekná somarina toto...to by ma zaujimalo ktora značka to tak robí...skôr sa reťazce snažia mať všetko a všade len KÚP KÚP KÚP !!!

nemyslela som cely sortiment, iba cast , menšiu. Aby bolo stale nieco nove. Aby to nútilo prísť častejšie.

Ale možno máš pravdu - toto je asi systém na iný sortiment.
Orange123
02.06.11,11:47
no ľudkovia ako dnes? predáva sa ??? a včerajšok bol aký?
padro
02.06.11,12:16
no ľudkovia ako dnes? predáva sa ??? a včerajšok bol aký?
po tych dobry dnoch to je slabe vcera aj dnes...
zubro85
02.06.11,12:30
my sme tiež stále zaseknutý
padro
02.06.11,15:27
zubro a v akej oblasti mas shop?
j.sch
02.06.11,15:49
ja mám donášku kvetov a dnes to bolo " veľmo smutné " :-(
video1983
02.06.11,15:57
velmi dobra tema!! vela som sa tu uz naucil , mame tiez eshop s detskou modou ale este len od februara, ale mozem povedat ze hned na zaciatku to islo vyborne februar MAREC april a v posledne 2 tyzdne ako keby utalo a nic! zvysila sa reklama. viem je to kratko velmi velmi a preto som rad ze je tu takato tema kde sa priucim a rad si neham poradit
padro
02.06.11,16:31
No aj by sme vedeli ako sme na tom zle, ale pomaly ma zacina zaujimat dovod. Preco ludia neminaju? Ja som na to este neprisiel, zjadny rapidny narast nezamestnanosti, ani pokles platov atd. sa nedeje.
linko1
02.06.11,17:03
No aj by sme vedeli ako sme na tom zle, ale pomaly ma zacina zaujimat dovod. Preco ludia neminaju? Ja som na to este neprisiel, zjadny rapidny narast nezamestnanosti, ani pokles platov atd. sa nedeje.

blíži sa uhorková sezóna a ľudia šetria na dovolenky... jún, júl sú najslabšie mesiace v roku čo sa týka návšetvnosti tak aj predaja, aspoň u nás... čo môžem odsledovať po tých 6 rokoch...
zubro85
02.06.11,17:05
zubro a v akej oblasti mas shop?

nábytkové kovania - t.j. nábytkove závesy, výsuvy, úchytky, kľučky, vešiaky, posuvné systémy, a veľa iného

a další shop máme hračky, tie máme len od marca tak tam sa to neda neako porovnavat.


aspon to vyuzijem na doplnenie noveho tovaru, optimalizaciu adwords a rozne podobne veci co inak nestiham.
padro
02.06.11,17:06
blíži sa uhorková sezóna a ľudia šetria na dovolenky... jún, júl sú najslabšie mesiace v roku čo sa týka návšetvnosti tak aj predaja, aspoň u nás... čo môžem odsledovať po tých 6 rokoch...
tymto to nebude ... je tu evedentny pokles, tohtorocny maj je -30 percent medzirocne a to nie su male cisla, ja tam s pocasim a podobne nevidim zjadny suvis.
Orange123
02.06.11,18:10
no ja dnes 10 objednávok a to je nejakých 12 predaných produktov...takže nič moc, ale ako som písal včera, lepšie ako dostať pohube :-))) takže spokojnosť (dnes)...dúfam že aj zajtra bude aspon 10... myslím že to je teplom...ludia chodia von, behajú po nákupných centrách...nesedia tolko pri PC...inak si to neviem vysvetliť...
Orange123
02.06.11,18:12
tymto to nebude ... je tu evedentny pokles, tohtorocny maj je -30 percent medzirocne a to nie su male cisla, ja tam s pocasim a podobne nevidim zjadny suvis.
padro ty predá vaš autodoplnky..to by som skor čakal vtzorstup u Teba... napr. na pošte sa stretávam s obchodom ktorý predáva motorkárske veci...oblečenie a všetko okolo motoriek....naposledy ho vidim na pošte v septembri/októbri a potom až v apríli :-)))
padro
02.06.11,18:15
myslím že to je teplom...ludia chodia von, behajú po nákupných centrách...nesedia tolko pri PC...inak si to neviem vysvetliť...
neverim tomu,.. strasne mi to pripomina komentovanie volebnej ucasti, ta tiez byva nizka tak ak je pekne povie sa ze ludia boli na zahrade ak prsi tak bolo skaredo... ak chcem ist volit tak tam idem,.. ak chcem nieco kupit tak kupim ci je +30 alebo mrzne a ci je august alebo december... vplyv to moze mat ale minimalny.
Orange123
02.06.11,18:17
neverim tomu,.. strasne mi to pripomina komentovanie volebnej ucasti, ta tiez byva nizka tak ak je pekne povie sa ze ludia boli na zahrade ak prsi tak bolo skaredo... ak chcem ist volit tak tam idem,.. ak chcem nieco kupit tak kupim ci je +30 alebo mrzne a ci je august alebo december... vplyv to moze mat ale minimalny.

tak kde je chyba?
padro
02.06.11,18:17
padro ty predá vaš autodoplnky..to by som skor čakal vtzorstup u Teba... napr. na pošte sa stretávam s obchodom ktorý predáva motorkárske veci...oblečenie a všetko okolo motoriek....naposledy ho vidim na pošte v septembri/októbri a potom až v apríli :-)))
od aprila to je katastrofa, to iste v cechach, jasne ze kazdy cakal rast, maj minuly rok bol skoro ako december, tohtorocny sa rovnal februaru,... a to nie je len moj problem ale vsetky shopy okolo autodoplnkov a ako tu zistujem tak ani v inej oblasti to dobre nie je.
padro
02.06.11,18:20
tak kde je chyba?

ze nie je dopyt... ale preco na to nemam odpoved, u mna su to veci ze to clovek nutne nepotrebuje prezije aj bez toho, kludne si povie rok este pockam.
Orange123
02.06.11,18:20
ďalšia obj...takže dnes 11 obj/13 kusov...celkom dobre... aj led som si vo 02/2011 myslel že v tomto čase bude baliť celá rodina od rána do večera... :-(
Orange123
02.06.11,18:22
ja mám pokles aj preto lebo v mesiacoch 01-03 som mával na stránke denne okolo 5000 až 7000 ludi denne, dnes mam okolo 1000-1500...ale akože pokles návštevnosti je 5až7 násobny, pokles tržieb len asi 3 násobny...
Dáša_
02.06.11,18:56
od aprila to je katastrofa, to iste v cechach, jasne ze kazdy cakal rast, maj minuly rok bol skoro ako december, tohtorocny sa rovnal februaru,... a to nie je len moj problem ale vsetky shopy okolo autodoplnkov a ako tu zistujem tak ani v inej oblasti to dobre nie je.

a nemože to byť aj zvyšujúcou sa konkurenciou?

Ktovie, koľkých si napríklad priamo tu inšpiroval k predaju autodoplnkov? Tuším si tu minule aj niečo s konkurenciou riešil...
padro
02.06.11,18:59
a nemože to byť aj zvyšujúcou sa konkurenciou?

Ktovie, koľkých si napríklad priamo tu inšpiroval k predaju autodoplnkov? Tuším si tu minule aj niečo s konkurenciou riešil...

no len ani ta konkurencia nepredava,... tak isto velkoobchod je na tom zle, .. to by som chapal ze je vyssia konkurencia ale celkovo klesli predaje na dno.
Dáša_
02.06.11,19:08
no len ani ta konkurencia nepredava,... tak isto velkoobchod je na tom zle, .. to by som chapal ze je vyssia konkurencia ale celkovo klesli predaje na dno.

no ano, ale ked trh predtým obsluhovalo povedzme 10 obchodov a dnes je v rovnakom tovare 50, tak to je uz citit. Naviac, niektorí s veľkou pravdepodobnosťou obchádzajú naše veľkoobchody a nakupujú napríklad v poľsku (to len hádam, v tomto trhu sa nevyznám - podľa mňa do auta okrem lekárničky a trojuholníka netreba absoutne nič :) )
padro
02.06.11,19:15
no ano, ale ked trh predtým obsluhovalo povedzme 10 obchodov a dnes je v rovnakom tovare 50, tak to je uz citit. Naviac, niektorí s veľkou pravdepodobnosťou obchádzajú naše veľkoobchody a nakupujú napríklad v poľsku (to len hádam, v tomto trhu sa nevyznám - podľa mňa do auta okrem lekárničky a trojuholníka netreba absoutne nič :) )

tej konkurencie zase az tak vela nepribudlo, nic tragicke... no a ja myslim minimalne koberceky ma kazdy v aute,.. vanicka do kufra je dobra vec aj deflektory, a preniekoho aj autopotahy, nebavime sa o tuningu bez toho vie clovek zit. Ale prakticke veci sa hodia.
Dáša_
02.06.11,19:28
tej konkurencie zase az tak vela nepribudlo, nic tragicke... no a ja myslim minimalne koberceky ma kazdy v aute,.. vanicka do kufra je dobra vec aj deflektory, a preniekoho aj autopotahy, nebavime sa o tuningu bez toho vie clovek zit. Ale prakticke veci sa hodia.

no to máš pravdu, koberce máme. ale to sme kúpili okamžite pri kúpe :) Vanička by mi asi zavadzala, často zhadzujem zadné sedačky a používam na prevoz tovaru. Ale možno len netuším, ako to vyzerá. Deflektory sme mali tuším na minulom aute, ci su na tomto netuším :) ale to je trochu mimotemy


ešte ma napadá jedna vec - dlhodobo (asi 12 rokov) účtujem jednu predajňu. Sortiment povedzme stavbársky. A posledne dva roky je pokles. Najskor sme sa na to pozerali, ze ten medziročný pokles je tragický. Dnes sa na to pozerám aspoň ja inak. Cca 4 roky dozadu bol veľmi prudký nárast tržieb. Niekoľkonásobný. Úžasný. Keď sa pozeráme na tie čísla teraz, tak vidíme, že to bol extrém. A dnešné čísla zodpovedajú plynulému miernemu lineárnemu rastu. Teda, ked neberieme do úvahy dva úplne uletené roky - to bol fakt exponenciálny rast. Namlsal všetkých.
padro
02.06.11,19:32
tie koberceky nevydrzia stale treba menit, a vanicku asi nevies presne o co ide ale to je mimotemy .. no ved prave to je problem ze boli tu nedavno roky ked sa predavalo velmi lahko a teraz sa to zrealnuje aspon tak sa to zacina javit mne.
Orange123
02.06.11,19:36
decká mňa by zaujímali Vaše dnešné čísla? ja 12obj /15kusov...VY?
padro
02.06.11,19:38
decká mňa by zaujímali Vaše dnešné čísla? ja 12obj /15kusov...VY?
netreba to zas prehanat:) kazdy den cislami, ale je to slabe, pekne to bolo od piatku do utorku.
Dáša_
02.06.11,19:40
tie koberceky nevydrzia stale treba menit, a vanicku asi nevies presne o co ide ale to je mimotemy .. no ved prave to je problem ze boli tu nedavno roky ked sa predavalo velmi lahko a teraz sa to zrealnuje aspon tak sa to zacina javit mne.

ja som mala predstavu, že gumené vydržia pokiaľ vydrží auto - občas sa vydrhnú (teda manžel vydrhne) a je to :D:D

a teraz k veci - asi je najschopnejšia cesta viacerých obchodov s rôznym sortimentom. Podľa možností vymysleiť to tak, aby bolo niečo letné, niečo zimné, prípadne celoročné. Lebo mať na konci roka dva tri obchody, ktoré majú rovnaký vrchol v decembri, tak to teda neviem...


Ale ak dobre čítam poradu, tak takých, čo majú viac obchodov s rôznym sortimentom je tu viac - ja osobne registrujem minimálne tri nicky z tejto témy, ktoré tak podnikajú :)
Orange123
02.06.11,19:41
no je rozdiel niečo pekne pre nas a niečo pekne napr pre parfums.sk alebo mall.sk ...ale chapem ked si zverejnil nazov eshopu, ze nechces povedat...ja by som vtedy tiez nehovoril...
padro
02.06.11,19:46
no je rozdiel niečo pekne pre nas a niečo pekne napr pre parfums.sk alebo mall.sk ...ale chapem ked si zverejnil nazov eshopu, ze nechces povedat...ja by som vtedy tiez nehovoril...

pekne = standart, pocty su ti na nic(ked chces porovnavat rozlicne shopy), .. vies co je standart a co je pod, tak vcera a dnes to je pod :) ved to je jednoduche.
Orange123
02.06.11,19:48
ok teda, ja dnes spokojosť...zajtra uvidime...piatky byvaju slabe....soboty taky priemer a nedele dosť silné....navyše mam kopu noveho tovaru na webe - všetky velkosti...takže maju z čoho vyberat...zajtra ešte poslem newsletter nech ich navnadím :-)
padro
02.06.11,19:48
Dáša urcite nevydrzia ani gumove.. inak dost ludi by sa cudovalo kolko sa preda na X5/6 atd vobec sa nepredava najviac na skodovky. a nie je to tovar sezonny, viac shopov to tiez nie je jednoduche ak to chce clovek robit dobre, to su potom skor take nepodarky, znami ma tiez velmi dobre zabehnuty shop tak premyslal ze si spravi este iny nakoniec po dlhom premyslani si zvazil ze to nie je dobra cesta.
padro
02.06.11,19:50
ok teda, ja dnes spokojosť...zajtra uvidime...piatky byvaju slabe....soboty taky priemer a nedele dosť silné....navyše mam kopu noveho tovaru na webe - všetky velkosti...takže maju z čoho vyberat...zajtra ešte poslem newsletter nech ich navnadím :-)
prave preto este nerobim tragediu, minuly stvrtok bol tiez slaby,.. potom prisiel silny piatok a vikend,.. navyse mame pred vyplatami.
Orange123
02.06.11,19:54
prave preto este nerobim tragediu, minuly stvrtok bol tiez slaby,.. potom prisiel silny piatok a vikend,.. navyse mame pred vyplatami.

termín výplata už nepoznám takmer 2 roky...chvala pánu Bohu...:-( neznášal som makať na iných :-)
padro
02.06.11,19:57
termín výplata už nepoznám takmer 2 roky...chvala pánu Bohu...:-( neznášal som makať na iných :-)
ale vacsina ludi to pozna:), ja som teda nikdy ani nepoznal :D
Orange123
02.06.11,19:58
ale vacsina ludi to pozna:), ja som teda nikdy ani nepoznal :D

šťastný to človek :-)))
padro
02.06.11,20:07
šťastný to človek :-)))
ked je blbe obdobie tak si aj poviem ako dobre je zamestnancom, na druhej strane ked sa dari tak by som nemenil :)
Orange123
02.06.11,20:13
ked je blbe obdobie tak si aj poviem ako dobre je zamestnancom, na druhej strane ked sa dari tak by som nemenil :)

ak to nieje tajomstvo koľko máš zamestnancov? A kedy si začal podnikať?
padro
02.06.11,20:16
bez ..., 1. september 2007 bol den D, popri vyske.
linko1
03.06.11,06:36
ja mám pokles aj preto lebo v mesiacoch 01-03 som mával na stránke denne okolo 5000 až 7000 ludi denne, dnes mam okolo 1000-1500...ale akože pokles návštevnosti je 5až7 násobny, pokles tržieb len asi 3 násobny...

tak to si mal super návštevnosť...
zubro85
03.06.11,06:41
tak to si mal super návštevnosť...

no to teda hej, ako si sa dostal na take cisla? kto ti robil SEO?
padro
03.06.11,06:43
tak to by aj mna zaujimalo ako si sa dostal ku tej navstevnosti :) nic proti ale nepomylil si sa? lebo to su uz hodne velke cisla.
zubro85
03.06.11,06:57
tak to by aj mna zaujimalo ako si sa dostal ku tej navstevnosti :) nic proti ale nepomylil si sa? lebo to su uz hodne velke cisla.

aj sa mi zda malo objednávok na take cisla, aj ked je pravda ze topanky su specificky tovar na to ze ich chce kazdy vyskusat ale aj tak..
padro
03.06.11,07:06
aj sa mi zda malo objednávok na take cisla, aj ked je pravda ze topanky su specificky tovar na to ze ich chce kazdy vyskusat ale aj tak..

tak objednavky na 1000 ludi /10 objednavok ak je 15 tak som velmi spokojny.
zubro85
03.06.11,07:19
tak objednavky na 1000 ludi /10 objednavok ak je 15 tak som velmi spokojny.

no to je konverzia zhruba 1-1,5%

my máme tiež tak
misomiso
03.06.11,09:46
ja mám pokles aj preto lebo v mesiacoch 01-03 som mával na stránke denne okolo 5000 až 7000 ludi denne, dnes mam okolo 1000-1500...ale akože pokles návštevnosti je 5až7 násobny, pokles tržieb len asi 3 násobny...

Si si isty, ze to boli cisla vyjadrujuce unikatnych navstevnikov denne? Neboli to nahodou pocty klikov?
Orange123
03.06.11,09:51
no ľudia nepomýlil som sa ja som mal od 1.1.2011 tak do konca marca priemr na stránke okolo 5000-7000 UIP denne...boli aj dni kedy 800/den, rekord mám tušin 8878 UIP/deň, pri takomto počte som mal okolo od 30 do50 objednavok deň, lenže teraz mam len okolo 1300-1600 UIP a obejdnvky v počte od 8do12-13, takže to nieje až taky hrozny pomer.... no a ako som to dosiahol...no SEOm to nebolo...ja osobne som na velmi dobrych miestach v google ale tak nejako moc to nepocitujem....podla mna mi SEO prinesie priemerne denne 2-4 objednavky viac nie !!! a skutočne som ne prvich miestach, druhych miestach, v niečom na treťom mieste... no a teda ako som dosiahol takú návštevnosť? jasné že trikom, ale bohužial už nefunguje :-((((( keby som mal dnes takú navštevnosť tak táto témy by pravdepodobne vôbec neexistovala :-))) jednak by som nemal čas a jednak by som nemal taky problem...
Orange123
03.06.11,09:52
Si si isty, ze to boli cisla vyjadrujuce unikatnych navstevnikov denne? Neboli to nahodou pocty klikov?

nie som debil...napr 7000 ludi si denne pozrelo aj 50 000 stránok... teda priemerne 7 stránok si pozrel človek...
misomiso
03.06.11,09:54
nie som debil...napr 7000 ludi si denne pozrelo aj 50 000 stránok... teda priemerne 7 stránok si pozrel človek...

No dobre, ved ja som sa len pytal.
misomiso
03.06.11,09:55
no ľudia nepomýlil som sa ja som mal od 1.1.2011 tak do konca marca priemr na stránke okolo 5000-7000 UIP denne...boli aj dni kedy 800/den, rekord mám tušin 8878 UIP/deň, pri takomto počte som mal okolo od 30 do50 objednavok deň, lenže teraz mam len okolo 1300-1600 UIP a obejdnvky v počte od 8do12-13, takže to nieje až taky hrozny pomer.... no a ako som to dosiahol...no SEOm to nebolo...ja osobne som na velmi dobrych miestach v google ale tak nejako moc to nepocitujem....podla mna mi SEO prinesie priemerne denne 2-4 objednavky viac nie !!! a skutočne som ne prvich miestach, druhych miestach, v niečom na treťom mieste... no a teda ako som dosiahol takú návštevnosť? jasné že trikom, ale bohužial už nefunguje :-((((( keby som mal dnes takú navštevnosť tak táto témy by pravdepodobne vôbec neexistovala :-))) jednak by som nemal čas a jednak by som nemal taky problem...

No to by ma naozaj zaujimalo, co to bol za trik, ked to nebolo SEO. V podstate myslim, ze ked "uz dnes nefunguje" tak nam ho pokojne mozes prezradit...
padro
03.06.11,10:11
No to by ma naozaj zaujimalo, co to bol za trik, ked to nebolo SEO. V podstate myslim, ze ked "uz dnes nefunguje" tak nam ho pokojne mozes prezradit...

tiez som cely zvedavy :) lebo dostat tolko ludi na web, aj po hromadnom poslani mailov je to mozno do 2tisic, ale 7 tisic fuuu to je strasne vela.
blowk
03.06.11,10:36
Caute, Pozeram , ze sa tu zozbieralo celkom slusne mnozstvo majiteov eshopov.Ja mam tiez jeden ( oblecenie ) avsak momentalne sa preraba system, tak nejdem pisat o obratoch, navstevnosti a ziskoch. Skor mam pre Vas ponuku , hladam investora-partnera v jednej osobe , kt . by mal zaujem spravit par eshopov. Ide o to , ze mam informacie o niektorych eshopoch a vidim , ze vsetci to robia rovnako a aj zarabaju avsak vsetko sa da zlepsit a urobit velky krok vpred oproti konkurencii.

Ak mate zaujem o blizsie info tak mi napiste spravu a mozme pokecat.
Orange123
03.06.11,18:00
no nehnevajte sa ale nebudem to prezrádzať...stále v kútiku mojej biznis-duše dúfam že sa to ešte raz vráti a začne to znvou fungovať...zatiaľ ale nič...tak bojujem s návštevnosťou 1200-1600 denne viac nie...:-(((
padro
03.06.11,18:24
a to moze pouzit len jeden ? :)
Orange123
03.06.11,18:31
padro nevien ako to myslíš? ja som ten trik objavil, fungoval nejaku dobu a už to nejde :-(( to je všetko preto som mal tolko UIP denne na webe...
padro
03.06.11,18:32
no taky trik ojavit pre mna to je scifi ale ked hovoris :)
kabko
03.06.11,18:33
No keď už všetci tu prispievate svojimi zárobkami, obratmi a podobne, tak sa aj ja pochválim... :)
1. eshop - 2 objednávky za celkovo 221EUR (z toho zisk 35%)
2. eshop - 4 objednávky za celkovo 68EUR (z toho zisk 55%)
3. eshop - 1 objednávka za celkovo 99USD (z toho zisk 60%)
Denné náklady na reklamu 13EUR... :)
Dnešný čistý zárobok cca 140EUR
Ja som akože spokojný dnes...
padro
03.06.11,18:36
No keď už všetci tu prispievate svojimi zárobkami, obratmi a podobne, tak sa aj ja pochválim... :)
1. eshop - 2 objednávky za celkovo 221EUR (z toho zisk 35%)
2. eshop - 4 objednávky za celkovo 68EUR (z toho zisk 55%)
3. eshop - 1 objednávka za celkovo 99USD (z toho zisk 60%)
Denné náklady na reklamu 13EUR... :)
Dnešný čistý zárobok cca 140EUR
Ja som akože spokojný dnes...

co drogy predavas? :D sak par dni a si zavodou
Dáša_
03.06.11,18:37
ja som dnes rozmýšľala nad touto témou a došlo mi, že som asi divná.
Ja vlastne návštevnosť stránky vôbec nesledujem.
Jediné, čo ma zaujíma, je fakturácia. Podstatné pre mňa je, že dnes už mám urobené 30% obratu juna 2010. A viac ako 50% celého minulého roka.
padro
03.06.11,18:42
ja som dnes rozmýšľala nad touto témou a došlo mi, že som asi divná.
Ja vlastne návštevnosť stránky vôbec nesledujem.
Jediné, čo ma zaujíma, je fakturácia. Podstatné pre mňa je, že dnes už mám urobené 30% obratu juna 2010. A viac ako 50% celého minulého roka.


lenze pokial je to stabilne tak pomer pocet navstevnikov a pocet objednavok je tiez stabilny, mozno to je divne ale je to tak, je to statistika,... ved aj adwords je o tom vies jednoducho ze z tolkych navstevnikov bude tolko objednavok a snazis za zlepsovat pomer, takze od veci to urcite nie je :)
kabko
03.06.11,18:42
co drogy predavas? :D sak par dni a si zavodou

za vodou? no to ešte potrvá...a ani nie že za vodou ale za riadnou mlákou to bude.. :(

no uvidíme ako to pôjde ďalej....šak 2 z nich som len nedávno spustil... :D
dúfam že to vydrží takto aspon celý rok ?!
padro
03.06.11,18:45
inak kabko to mas legalne tie shopy? lebo pozeral som a pises tu nieco o ebay, usd atd, lebo mi co totu platime tomuto statu vypalne tak nemame take zisky:)
Dáša_
03.06.11,18:51
inak kabko to mas legalne tie shopy? lebo pozeral som a pises tu nieco o ebay, usd atd, lebo mi co totu platime tomuto statu vypalne tak nemame take zisky:)

môj manžel sa venuje zberateľstvu. A minule mi hovoril, ako sa objavil v jeho obore novy obchod. Ze chlapec predava a predava. Bez učasti štátu :) samozrejme. Ze to netreba...
Už nepredáva, už na neho došli.... Takže bez účasti štátu len dočasu.
jess
03.06.11,18:52
Inak, by ste sa čudovali, ale sú aj takí magori, čo robia s 2% !!! Ale samozrejme...jednou nohou v base (((
camozzi
03.06.11,18:52
inak kabko to mas legalne tie shopy? lebo pozeral som a pises tu nieco o ebay, usd atd, lebo mi co totu platime tomuto statu vypalne tak nemame take zisky:)
Mna prekvapili aj marze. Mohol by prezradit aspon oblasti, v ktorych eshopy funguju.
Orange123
03.06.11,18:52
inak kabko to mas legalne tie shopy? lebo pozeral som a pises tu nieco o ebay, usd atd, lebo mi co totu platime tomuto statu vypalne tak nemame take zisky:)

Jáj Padro jak som hned klikol na súhlasil....jáj aj 1 000 000x by som súhlasil...platíme platíme a nič nevidieť...ja neviem kde sa tie dane strácaju..ale toto je už mimotemy
camozzi
03.06.11,18:55
Ja viem kde. Pozri si spravodajstvo - cast domaca politika.
Orange123
03.06.11,19:05
práve dnes som pozeral správy a napadlo ma geniálne riešenie--- zase v nejakej dedine pobehuje medveď a ohrozuje obyvateľstvo a polovníci majú povolenie na odstrel....ja by som to riešil inak...pekne by som tie medvedíky poodchitával...nechal pár dni vyhladovať a potom pri najbližsom zasadaní parlamentu by som ich pekne zamkol s pánmi poslanacami do rokovacej sály...to by boli ušetrené miliardy v priebehu pár minút... :-)
Orange123
03.06.11,19:06
nie nadlho...povedzme na 5-6 hodín...aby sa tie medvede nenasrali že sme nehumánny na zvieratá :-)))
kabko
03.06.11,19:14
inak kabko to mas legalne tie shopy? lebo pozeral som a pises tu nieco o ebay, usd atd, lebo mi co totu platime tomuto statu vypalne tak nemame take zisky:)

Samopochopiteľne že sú legálne ?! Hádam nie som idiot?! Tento štát je moc malý na to aby si tu niečo utajil...haha..hneď by ti boli v pätách! Ja som sa pred pár mesiacmi vrátil z UK a hned ako som prišiel som si otvoril živnosť, však aj čo iné, hádam nepôjdem na Urad Práce a behať tam stále ako taký pičus! Aj keď ani s tou živnosťou to nieje žiadna výhra, toto je obyčajné okrádanie čo je v tomto štáte... tak ale dáko to zvládneme... :D
padro
03.06.11,19:18
Samopochopiteľne že sú legálne ?! Hádam nie som idiot?! Tento štát je moc malý na to aby si tu niečo utajil...haha..hneď by ti boli v pätách! Ja som sa pred pár mesiacmi vrátil z UK a hned ako som prišiel som si otvoril živnosť, však aj čo iné, hádam nepôjdem na Urad Práce a behať tam stále ako taký pičus! Aj keď ani s tou živnosťou to nieje žiadna výhra, toto je obyčajné okrádanie čo je v tomto štáte... tak ale dáko to zvládneme... :D
tak to este asi neplatis odvody a Dph, ci? alebo hod este raz do kalkulacky:)
Orange123
03.06.11,19:19
tak to este asi neplatis odvody a Dph, ci? alebo hod este raz do kalkulacky:)


jj potom to bude iná pesnička...
camozzi
03.06.11,19:22
Ako sa hovori... pride na psa danove.
kabko
03.06.11,19:32
tak to este asi neplatis odvody a Dph, ci? alebo hod este raz do kalkulacky:)

jo, máš pravdu, to som zle napísal že "čistý" zisk :(
ale tak aj keď odrátam všetky mínusy (teda nie ja, ale suseda...ona mi robí účtovníctvo ;) ), tak aj tak je to v poho...
Orange123
03.06.11,19:36
jo, máš pravdu, to som zle napísal že "čistý" zisk :(
ale tak aj keď odrátam všetky mínusy (teda nie ja, ale suseda...ona mi robí účtovníctvo ;) ), tak aj tak je to v poho...

nechcem ťa strašiť...ale to je veľká chyba...suseda a robí učtovníctvo...ja sice moju účtovníčku poznám aj z bežného života, ale žiadne Tykanie, kamarátenie a ani nič podobné...ona vie o Tebe a biznise všetko a to by som susede nezveroval...nikdy...ani rodine...
kabko
03.06.11,19:44
nechcem ťa strašiť...ale to je veľká chyba...suseda a robí učtovníctvo...ja sice moju účtovníčku poznám aj z bežného života, ale žiadne Tykanie, kamarátenie a ani nič podobné...ona vie o Tebe a biznise všetko a to by som susede nezveroval...nikdy...ani rodine...

No celkom ťa nechápem....nepovedal som že si s ňou tykám, ani že sa kamarátime...je to účtovníčka a to je všetko. A to že býva o 2 domy ďalej hádam nieje dôvod k tomu aby som ju vymenil, či?
Orange123
03.06.11,19:46
No celkom ťa nechápem....nepovedal som že si s ňou tykám, ani že sa kamarátime...je to účtovníčka a to je všetko. A to že býva o 2 domy ďalej hádam nieje dôvod k tomu aby som ju vymenil, či?

uvidíš časom...ak si z dediny aby si sa raz nedopočul svoje veľmi presné čísla...a potom už slovenská povaha urobí svoje....v tomto preba byť poriadne paranoidný....
kabko
03.06.11,19:52
uvidíš časom...ak si z dediny aby si sa raz nedopočul svoje veľmi presné čísla...a potom už slovenská povaha urobí svoje....v tomto preba byť poriadne paranoidný....


Hmmmm...takto som nad tým nerozmýšľal, ale ja sa budem aj tak sťahovať o pár týždňov, takže je to v poho... ;)
padro
03.06.11,19:54
ja som mal tiez moznost v dedine, pripadne rodina, ale uz na uplnom zaciatku aj ked som nemal vobec skusenosti ma napadlo, ze bude lepsiet to trosku dalej asi poriesit.
kabko
03.06.11,19:59
ja som mal tiez moznost v dedine, pripadne rodina, ale uz na uplnom zaciatku aj ked som nemal vobec skusenosti ma napadlo, ze bude lepsiet to trosku dalej asi poriesit.

no s rodinou to máš pravdu - NIKDY neťahať rodinu do biznisu - to je sväté pravidlo č.1 !
Keď sa presťahujem, tak táto moja účtovníčka bude asi tak 20km odomňa, takže to bude OK myslím...a v dedine ma aj tak skoro nikto nepozná, takže v poho... :)
padro
03.06.11,20:16
no s rodinou to máš pravdu - NIKDY neťahať rodinu do biznisu - to je sväté pravidlo č.1 ! tak tak
Orange123
03.06.11,20:46
len doplnim, že ani rodinu a ani kamošov...obchod je obchod...na otázku ako to ide sa odpovedá: celkom to ujde (aj ked si si 2 dni predtým kúpil za hotovosť nové BMW 5 (stále tvrdíš že ho máš na leasing a platiš jak debil doživotne...ja mám len zle skusenosti...ludia závidia jak svina...ale neurobia pre to nič aby sa aj oni mali lepšie...
blowk
04.06.11,07:58
Orange ako sa vola ten tvoj shop? Ak to nieje tajne.

Mozes poslat aj SS ak chces.
Orange123
04.06.11,09:12
Orange ako sa vola ten tvoj shop? Ak to nieje tajne.

Mozes poslat aj SS ak chces.

keby som tu chcel zverejniť názov svojho eshopu už dávno by to tu bolo...nakoľko som tu písal aj denne obraty a výšky objednávok tak neplánujem zverejnovať názov.
padro
04.06.11,09:50
pomaranc ale mne by si mohol hodit do posty:)
Orange123
04.06.11,12:27
pomaranc ale mne by si mohol hodit do posty:)

sorry padro ale ešte nie...možno časom...som dosť paranoidný odkedy podnikám a už sa mi potvrdilo že paranoje nieje nikdy dosť :D Treba byť opatrný...ale keď raz budem niekedy otvárať u Vás predajňu pošlem Ti darčekový poukaz pre ženu, frajerku...(poprípade pre obe :D:cool:).
Orange123
04.06.11,12:28
dobre ludkovia dajme si chvílu pauzu, ked niesu objednávky, oddychujme, niečo robme na eshopoch, vylepšujme a vráťme sa tak o 2-3 týždne zase k téme, ok?
padro
04.06.11,13:24
sorry padro ale ešte nie...možno časom...som dosť paranoidný odkedy podnikám a už sa mi potvrdilo že paranoje nieje nikdy dosť :D Treba byť opatrný...ale keď raz budem niekedy otvárať u Vás predajňu pošlem Ti darčekový poukaz pre ženu, frajerku...(poprípade pre obe :D:cool:).
no mna sa fakt nemusis bat ja s tymto nemam problem.
misomiso
04.06.11,14:26
no s rodinou to máš pravdu - NIKDY neťahať rodinu do biznisu - to je sväté pravidlo č.1 !
Keď sa presťahujem, tak táto moja účtovníčka bude asi tak 20km odomňa, takže to bude OK myslím...a v dedine ma aj tak skoro nikto nepozná, takže v poho... :)

Neviem, co mate vsetci stale s tou rodinou. Ja by som ani nemohol podnikat, ak by som nemal zamestnanu rodinu (samozrejme, nie kohokolvek z rodiny, ale aj z rodiny a z pribuzenstva sa da vybrat tych najlepsich).
Dantess
04.06.11,15:56
neviem mne to už príde ako nejaké "podnikateľské poučky". Samozrejme asociála z rodiny si nevyberiem k podnikaniu, ale tiež podnikám s blízkymi ľuďmi a nie vždy je podnikanie vo viacerých zlé. Sú aj rodiny, kde vzťahy naozaj fungujú...
padro
04.06.11,16:01
neviem mne to už príde ako nejaké "podnikateľské poučky". Samozrejme asociála z rodiny si nevyberiem k podnikaniu, ale tiež podnikám s blízkymi ľuďmi a nie vždy je podnikanie vo viacerých zlé. Sú aj rodiny, kde vzťahy naozaj fungujú...

az kym nenastane problem, to si vsetci hovoria na zaciatku ale samozrejme ze fungovat to moze len su aj opacne skusenosti.
misomiso
04.06.11,17:34
az kym nenastane problem, to si vsetci hovoria na zaciatku ale samozrejme ze fungovat to moze len su aj opacne skusenosti.

Vzdy je vyhoda, ak toho, koho prijmas poznas roky voperd. U rodiny je tato podmienka splnena. Samozrejme ten clovek musi mat vsetky potrebne predpoklady, potom je rodina vyhodou.
Ak clovek caka, ze zamestna cloveka z rodiny, ktory nema prislusne predpoklady a ze sa to vyvazi snad tym, ze je to rodina - tak to je potom osudovy omyl - semozrejme.
camozzi
04.06.11,17:56
Vzdy je vyhoda, ak toho, koho prijmas poznas roky voperd. U rodiny je tato podmienka splnena. Samozrejme ten clovek musi mat vsetky potrebne predpoklady, potom je rodina vyhodou.
Ak clovek caka, ze zamestna cloveka z rodiny, ktory nema prislusne predpoklady a ze sa to vyvazi snad tym, ze je to rodina - tak to je potom osudovy omyl - semozrejme.
Nevyhoda je, ze rodina si mysli, ze ich nezd*bes tak, ako ostatnych zamestnancov a ze maju nejake vyhody. Ak v jednej firme zamestnavas napr. len manzelku, automaticky sa ostatni zamestnanci budu pozerat ocami "bacha, sefova ide".
ca-cko
05.06.11,06:51
Zdravím,ešte tak trosku mimo temy.Kolko mate poloziek v shope?Doplnim teda aj ja ze 2 mesiace je predaj o dost nizsie ako obvykle a ocakavam tak este dalsie 2.
zubro85
05.06.11,10:14
Zdravím,ešte tak trosku mimo temy.Kolko mate poloziek v shope?Doplnim teda aj ja ze 2 mesiace je predaj o dost nizsie ako obvykle a ocakavam tak este dalsie 2.

v jednom cca 12 000 v druhom 200
Lucius-IL
06.06.11,19:36
Zdravim Orange, prosim ta mohol by si ma kontaktovat mailom na lucius-il@azet.sk ? Chcel by som sa nieco spytat a neda sa ti poslat ss. Dik
Orange123
06.06.11,20:24
Zdravim Orange, prosim ta mohol by si ma kontaktovat mailom na lucius-il@azet.sk ? Chcel by som sa nieco spytat a neda sa ti poslat ss. Dik

poslal som ti email...
padro
06.06.11,20:29
Orange ako sa prejavil ten adwords?
Orange123
06.06.11,20:33
adwords sa u mna nikdy nijako neprejavil takže ho už dlho nepouživam...
padro
06.06.11,20:35
adwords sa u mna nikdy nijako neprejavil takže ho už dlho nepouživam...
tak tomu nerozumiem, vcera si pisal ze do neho vrazis a vyskusas a uricite ho vyuzivas, akoto ze nie???
Orange123
06.06.11,20:35
ale dnes to bolo celkom slušne...a včera tiež...hádma zajtra bude tiež...
Orange123
06.06.11,20:41
tak tomu nerozumiem, vcera si pisal ze do neho vrazis a vyskusas a uricite ho vyuzivas, akoto ze nie???

pisal som že použivam reklamy od google? to nie...pisal som že som na prvich miestach v google a že som od toho čakal ovlea viac....svojho času som mal aj platene odkazy na google ale to už nie...teraz použivam jedine tak FB čo sa platených reklám týka.
padro
06.06.11,20:48
teraz som si to precital,.. nenapisal si konkretne adwords len reklamy ze das do nich tolko aby ti prislo niekolko tis. ludi... OK dal si?... a skoda ze som si screen shot adwordsu nespravil aby si mal dokaz :D
Orange123
06.06.11,21:16
pod reklamy som myslel FB...a dnes prišlo vyše 2000 ludi...nič moc..ale apson niečo bolo...
padro
06.06.11,21:18
dam ruku do ohna za to ze ti sla reklama na adwordse:) ... inak vcera som mal taky den, ze v celom maji sa nenasiel taky den, ale zas som realista takze taky vyvoj som cakal a myslim ze ku koncu mesiaca to pojde zas dole.
j.sch
07.06.11,04:53
Ja šlapem a Adwordse ... ale skúsil som na jeden shop etarget - kokso 2 eura etarget a toľko objednávok ako za 25 na adwordse ...

Možno náhoda - ešte len 2 dni ! :-)
Juhele
07.06.11,05:32
U mňa je to v tomto roku veľmi slabé. Obrat mi klesol asi o 50%. Venujem sa aj veľkoobchodu a moji traja najväčší odberatelia prestali nakupovať takže je to asi aj preto. Ale máj 2011 u mňa historicky najnižší v celej mojej histórii. Za celý mesiac len 51 objednávok. Je to teraz veľmi slabé, ale október, november a hlavne december mi to vždy vynahradil, tak dúfam, že to tak bude aj tento rok.
padro
07.06.11,05:38
Ja šlapem a Adwordse ... ale skúsil som na jeden shop etarget - kokso 2 eura etarget a toľko objednávok ako za 25 na adwordse ...

Možno náhoda - ešte len 2 dni ! :-)


no ono posledne 3 dni sa to pekne sype, hlavne vcerajsok bol vyborny, je zaujimave ze bud to ide alebo nie, a tusim bez ohladu na sortiment :)
Dáša_
07.06.11,05:46
Ja šlapem a Adwordse ... ale skúsil som na jeden shop etarget - kokso 2 eura etarget a toľko objednávok ako za 25 na adwordse ...

Možno náhoda - ešte len 2 dni ! :-)

možno je zmena tá správna cesta pre teba. Chvíľu to, chvíľu aj niečo iné.
Ja by som ale povedala, že jún musí byť pre teba veľmi dobrý mesiac - keď si spomeniem na promócie. Alebo vtedy chodia všetci s kyticAmi s domu?
padro
07.06.11,06:55
Dasa ja to skor vidim ze sa zvisil dopyt, napr u mna uz dnes tolko objednavok teraz rano ze som mal v poslednej dobe take dni ze za cely den tolko nebolo, ale nic som na reklame nemenil. proste ked to nejde tak to nejde a opacne :)
j.sch
07.06.11,08:07
možno je zmena tá správna cesta pre teba. Chvíľu to, chvíľu aj niečo iné.
Ja by som ale povedala, že jún musí byť pre teba veľmi dobrý mesiac - keď si spomeniem na promócie. Alebo vtedy chodia všetci s kyticAmi s domu?
promócie je problém doručiť , ked osobu nepoznáme /tel si v aule vypínajú/ a podobne ... už minulý rok som tam trochen "harašil" :-)

.......................................


To radšej pohreb .. tam sa to rieši načas a po jednom ! -
padro
08.06.11,18:07
tak ako vam to ide? u mna po vybornych dnoch dnes slabsie ale da sa to prezit.
Dáša_
08.06.11,18:56
tak ako vam to ide? u mna po vybornych dnoch dnes slabsie ale da sa to prezit.


ja som v pohode, mam uz cca 50% júna minulého roku, takže OK.
padro
08.06.11,19:15
ja som v pohode, mam uz cca 50% júna minulého roku, takže OK.

v cislach to je aky obrat?
Dáša_
08.06.11,19:53
v cislach to je aky obrat?

:cool::D:cool: 185 položiek :cool::D:cool:
padro
08.06.11,20:02
:cool::D:cool: 185 položiek :cool::D:cool:

no to su pekne cisla :D ak to nie su centove polozky to vyjde draho uctovnictvo :D ... nie ale tak som myslel ze ci tisice eur(stovky), lebo si pripadam taky neschopny ze ako to tebe ide bez reklamy a mne aj s reklamou take slabe :)
Dáša_
08.06.11,20:09
no to su pekne cisla :D ak to nie su centove polozky to vyjde draho uctovnictvo :D ... nie ale tak som myslel ze ci tisice eur(stovky), lebo si pripadam taky neschopny ze ako to tebe ide bez reklamy a mne aj s reklamou take slabe :)

ale veď ja robím účtovníctvo sama :)

neboj, presne viem, ako si to myslel :cool::cool:
Orange123
08.06.11,20:09
ja SA NEJAKO V JÚNI USTÁLUJEM NA OKOLO 8-10 OBJEDNÁVOK DEŇ...ALE !!!! dnes som spustil google banners reklamy a omylom som tam niečo zle nastavil :-) takže za 2 hodiny zobrazovania mi to zozžralo 45 € ale tak boli aj objednavky...zrovna vtedy to začalo...takže sa mi potvrdilo to čo hovorim, že premňa má bannerová reklam velky efekt lebo ženské ked to vydia tak kliknú a prídu na web...a hádam aj nakúpia...uvidíme...budem teraz tlačiť tie bannerove reklamy cez google...
padro
08.06.11,20:13
ale veď ja robím účtovníctvo sama :)
ja viem... my vieme ze vieme, aj ked neviem :)
Orange123
08.06.11,20:15
padro ty ccheš už tému uzavrieť? keď si dal že vyriešene? som myslel že na konci augusta to uzavreme...
padro
08.06.11,20:21
padro ty ccheš už tému uzavrieť? keď si dal že vyriešene? som myslel že na konci augusta to uzavreme...

mal som minule taky pocit,... cakal som ze tu bude viac "pravdovravnosti" :)
Orange123
08.06.11,20:25
mal som minule taky pocit,... cakal som ze tu bude viac "pravdovravnosti" :)


??? narážaš v niečom na mňa ?
padro
08.06.11,20:28
??? narážaš v niečom na mňa ?

hej ale ... nebudem to tu riesit
Orange123
08.06.11,20:31
hej ale ... nebudem to tu riesit

ako sa s tebou možem spojiť okrem porady? mail, icq?
padro
08.06.11,20:34
no ved tebe sa ani neda sprava poslat :) .., ale ani nechcem riesit ved tuna mozes pisat: )
Orange123
08.06.11,20:36
ok teda aj ked to bude mimo témy...tak akože v čom som tu klamal ? konkrétne to tu teda napíš...
j.sch
08.06.11,20:55
ja SA NEJAKO V JÚNI USTÁLUJEM NA OKOLO 8-10 OBJEDNÁVOK DEŇ...ALE !!!! dnes som spustil google banners reklamy a omylom som tam niečo zle nastavil :-) takže za 2 hodiny zobrazovania mi to zozžralo 45 € ale tak boli aj objednavky...zrovna vtedy to začalo...takže sa mi potvrdilo to čo hovorim, že premňa má bannerová reklam velky efekt lebo ženské ked to vydia tak kliknú a prídu na web...a hádam aj nakúpia...uvidíme...budem teraz tlačiť tie bannerove reklamy cez google...
Google bannerové ?? poradíš ??? mám záujem .. aj u mňa je adwords okolo 50 denne ale len vyhľadávanie ...

Nová forma reklamy ma zaujíma ! :-)

chválil som ten etarget .. tss 2 dni ani flok /objednávka" :-(
Orange123
08.06.11,20:57
Google bannerové ?? poradíš ??? mám záujem .. aj u mňa je adwords okolo 50 denne ale len vyhľadávanie ...

Nová forma reklamy ma zaujíma ! :-)

chválil som ten etarget .. tss 2 dni ani flok /objednávka" :-(

hovorím ja som to len dnes spustil a niečo som tam mal zle nastavené kedže za 2 hodiny 45,- € v čudu :-)

no to su klasicke reklamy od google ako su textove odkazy lenže toto su bannery...to je všetko...aj mne to včera jeden kamoš poradil.
padro
08.06.11,21:02
ja by som do bannerov velmi nesiel
Orange123
08.06.11,21:02
padro mohol by si mi odpovedať na čo som sa pýtal ?
padro
08.06.11,21:04
hovorím ja som to len dnes spustil a niečo som tam mal zle nastavené kedže za 2 hodiny 45,- € v čudu :-)

no to su klasicke reklamy od google ako su textove odkazy lenže toto su bannery...to je všetko...aj mne to včera jeden kamoš poradil.

no to je nad moj denny rozpocet... inak pises ze mal si okolo 10 objednavok..., predpokladam ze za cely den, cize minul si viac ako 45 za den, tak ako mozes konstatovat ze tie bannery boli ucinne skor by som na tvojom mieste hned vyhodil, ze na banner uz ani nepomyslim :)
padro
08.06.11,21:05
padro mohol by si mi odpovedať na čo som sa pýtal ?

odpovede su tu v diskusii, ale je zbytocne sa tym zaoberat, nepomoze to ani mne ani tebe, ide sa dalej.
camozzi
08.06.11,21:09
ja by som do bannerov velmi nesiel
Este davnejsie som ta videl v istej bannerovej sieti. Uz si z toho upustil?
Orange123
08.06.11,21:09
ja hovorim že som tam mal niečo zle nastavene takže preto 45 € / 2 hodiny...teraz sme to už riešili a spuštam to rano o 8:00 a to by už malo frčať normálne... no padro kedže som tu nehorázne klamal a zavádzal (aj keď teda neviem v čom) dávam tiež "vyriešené" a dúfam že sa nájdu ešte 2 ludia ktorý to spečatia a už ťa nebudem stále klamať...
padro
08.06.11,21:11
Este davnejsie som ta videl v istej bannerovej sieti. Uz si z toho upustil?

to bolo cez adguru, radsej sa ani nevyjadrujem ako to dopadlo.. teraz cez siteelement ale to len dominam kredit, to je ako zobrat peniaze a hodit do kosa:) no ale ked clovek nevyskusa tak neuveri.
padro
08.06.11,21:13
ja hovorim že som tam mal niečo zle nastavene takže preto 45 € / 2 hodiny...teraz sme to už riešili a spuštam to rano o 8:00 a to by už malo frčať normálne... no padro kedže som tu nehorázne klamal a zavádzal (aj keď teda neviem v čom) dávam tiež "vyriešené" a dúfam že sa nájdu ešte 2 ludia ktorý to spečatia a už ťa nebudem stále klamať...

tak bodaj by to bolo vyriesene aj realne :D
Orange123
08.06.11,21:14
pre mňa už je téma vyriešená...majte sa dobre, nech sa darí...
camozzi
08.06.11,21:20
pre mňa už je téma vyriešená...majte sa dobre, nech sa darí...
Si sa pre nieco urazil?
kabko
08.06.11,21:57
pre mňa už je téma vyriešená...majte sa dobre, nech sa darí...


čudné.... hodinu predtým si vravel aby sme potiahli do augusta a už tvrdíš že je táto téma pre teba vyriešená .... :confused:

No, k obratom...ja sa držím zhruba na tej istej pozícii ako som spomínal predtým, kolíše to že + - 20% , takže u mňa v poho...
Mimochodom, zaujímalo by ma kto koľko platí za reklamu denne?
Ja na 2 moje eshopy dávam 10-12 EUR denne (dokopy).
A vy?
Dáša_
09.06.11,05:00
čo sa týka reklamy - ja mám pocit, že treba rozlišovať, kto je cieľová skupina. Lebo podľa môjho názoru úplne inak reagujú na reklamu muži a inak muží.
Preto s topánkami môže mať úspech taká reklama, kde žena vidí obrázok super topánok - pôjde za tým.
Kdežto muž podľa mňa potrebuje výkon, čísla...

Toto hovorím z mojej životnej skúsenosti. Lebo keď to tu tak čítam, prichádzam k záveru, že niektorým by som kľudne mohla byť aj mama :D:D:D
kabko
09.06.11,08:01
čo sa týka reklamy - ja mám pocit, že treba rozlišovať, kto je cieľová skupina. Lebo podľa môjho názoru úplne inak reagujú na reklamu muži a inak muží.
Preto s topánkami môže mať úspech taká reklama, kde žena vidí obrázok super topánok - pôjde za tým.
Kdežto muž podľa mňa potrebuje výkon, čísla...

Toto hovorím z mojej životnej skúsenosti. Lebo keď to tu tak čítam, prichádzam k záveru, že niektorým by som kľudne mohla byť aj mama :D:D:D

Jasné že je rozdiel kto je na čo zameraný (predajom svojich ponúkaných tovarov), ale ja som myslel len tak pre porovnanie nejaký ten denný priemer aký je za reklamy....
D.Halas
09.06.11,11:53
Co sa tyka vhodneho pouzitia bannerovej reklamy, celkom dost sa osvedcuje google remarketing (bannery zobrazuje len ludom, ktory uz navstivili stranku, alebo o nu inak prejavili zaujem a nasledne im zacne zobrazovat Vase bannery). Odporucil by som vyskusat.
j.sch
09.06.11,16:37
ja cca 50 euro .. :-(

som cca na 8-9 % obratu
padro
11.06.11,09:09
takze ako vam to ide dalej? u mna sa to skvelo rozbehlo, uplne by som bol spokojny keby to slo aspon takto ako v juni :)
Dáša_
11.06.11,09:48
takze ako vam to ide dalej? u mna sa to skvelo rozbehlo, uplne by som bol spokojny keby to slo aspon takto ako v juni :)

včera som videla niekde v správach ako horelo auto a hasili to malym hasiacim prístrojom. Hned som si na teba spomenula, či sa ti nahodou nepohne takyto sortiment :)
padro
11.06.11,09:52
včera som videla niekde v správach ako horelo auto a hasili to malym hasiacim prístrojom. Hned som si na teba spomenula, či sa ti nahodou nepohne takyto sortiment :)

raz to zahlasili na jojke v spravach a predalo sa ich na dalsi den 20:) od vtedy sa nic take nezopakovalo... inak zrovna vo stvrtok som ich bol nakupit, a v stredu vecer kamaratovi zhorelo auta, hasiaci nemal.
kabko
12.06.11,22:38
takze ako vam to ide dalej? u mna sa to skvelo rozbehlo, uplne by som bol spokojny keby to slo aspon takto ako v juni :)

No ja som musel vypnuť komplet všetky reklamy aspon na 1 deň, lebo nestíham :(.
Toto som tu ešte nemal, ...sa nakopilo poriadne toho...čo je samopochopiteľne super, no nečakal som taký nárast...ale potešil :)
alessi
13.06.11,00:51
Trochu mimo témy. Rozmýšľam nad jedným výrobkom. Tu ma výroba stojí 0,80€ a ako výrobca to predám tak 1,20. Aby sa to predávalo za max euro páde. Myslíte si chlapi že pri určitom objeme to bude z Činy lacnejšie aj ked zaplatím poštovné? Ako hľadať dodávateľa v Čine? Viem po anglicky. Ak chcem obchodovat so zahraničím tak musím byť platca dph?
Napr. Kniha ktora na slovensku alebo v čechách vyjde 5 až 6 € plnofarebne. Tak z činy vytlačená sa predávala za 4 aj s dph. Pritom v nej nebola žiadna reklama či inak vyjadrená podpora.
j.sch
13.06.11,03:12
raz to zahlasili na jojke v spravach a predalo sa ich na dalsi den 20:) od vtedy sa nic take nezopakovalo... inak zrovna vo stvrtok som ich bol nakupit, a v stredu vecer kamaratovi zhorelo auta, hasiaci nemal.
čo tak nejaké autá podpáliť !! :-)

ale pred tým zavolať telku !! aj v COBRE 11 to tak robili :-)
j.sch
13.06.11,03:13
No ja som musel vypnuť komplet všetky reklamy aspon na 1 deň, lebo nestíham :(.
Toto som tu ešte nemal, ...sa nakopilo poriadne toho...čo je samopochopiteľne super, no nečakal som taký nárast...ale potešil :)
a čo si mal ty ?
Dáša_
13.06.11,03:57
No ja som musel vypnuť komplet všetky reklamy aspon na 1 deň, lebo nestíham :(.
Toto som tu ešte nemal, ...sa nakopilo poriadne toho...čo je samopochopiteľne super, no nečakal som taký nárast...ale potešil :)

otázka trochu mimotemy, pri tých reklamách máš vyriešenú aj registráciu DPH?
majkelx
20.06.11,09:52
Dnes som si spravil graf..jednoznacne to zalezi od pocasia. Najsilnejsi bol april 2011 v celej historii , dokonca silnejsi nez november a december 2010. Od aprila 2011 predaj klesa, jun je na urovni septembra 2010. Ak sa to zopakuje aj na buduci rok (podrobna analyza je nevyhnutna) tak sa zamyslim nad sebou a zefektivnim predaj , akciami atd... Je to podla pocasia, ludia chodia von.
majkelx
20.06.11,09:55
mohli by sa tu vyjadrit aj viaceri, aj aky druh tovaru predavaju... u mna autodoplnky .... Orange123 ty co predavas?


Ja predávam spotrebnu elektroniku napriklad.
padro
20.06.11,15:32
Dnes som si spravil graf..jednoznacne to zalezi od pocasia. Najsilnejsi bol april 2011 v celej historii , dokonca silnejsi nez november a december 2010. Od aprila 2011 predaj klesa, jun je na urovni septembra 2010. Ak sa to zopakuje aj na buduci rok (podrobna analyza je nevyhnutna) tak sa zamyslim nad sebou a zefektivnim predaj , akciami atd... Je to podla pocasia, ludia chodia von.

no tak u mne bol zas tento rok april katastrofa,... napr. minuly rok som mal velmi silny maj take male vianoce, tento rok slabota, jun sa da celkom prezit teraz.
Dáša_
20.06.11,20:23
Ja mám komplet údaje za tuším 5, skoro 6 rokov. Ale je pravda, že prvý rok sa nedá nejak extra uvažovať, to bol celoročný obrat ako teraz mesačný.

Schválne som si to dnes dala do grafu - a ten graf je v podstate furt rovnaký v mojom prípade. Možno pokles o pol mesiaca skôr, prípadne nárast o mesiac skôr. Mám v roku dve maximá - začiatok jari a začiatok zimy. December je u mňa už trochu útlm. Takže všetko v rámci normy
585drobec
23.06.11,12:07
Ja prevádzujem e-shop s náradím a poviem vám, že tento rok klesol predaj cez net o minimálne 30 % Približne o toľko klesol predaj aj na predajni. Neviem čím to je cenami to nebude, je jedno či je tovar v akcii, alebo nie vždy sa ho predá % rovnaké množstvo. Žeby na nás išla ďalšia vlna kríz, alebo je jednoduch teplo a ľudom sa nič nechce.
majkelx
23.06.11,15:00
Hmm..a nebude to Baumaxom a ich neuveritelne zlavy? Len tak pre zaujimavost. Ci? Ja predavam elektroniku a pokles o viac nez 40%. Oproti aprilu a maji.
Dantess
22.07.11,14:37
Tak ja už fungujem. Včera sme spustili poobede. Zatiaľ beží len google adwords a tak ne/trpezlivo čakám na svojho prvého zákazníka :D
padro
22.07.11,14:47
jul je prvy mesiac v tomto roku co som spokjny, zatial to vyzera tak ze bude lepsi ako minulorocny,.. dantess hod mi do posty link :)
Dáša_
22.07.11,14:49
Tak ja už fungujem. Včera sme spustili poobede. Zatiaľ beží len google adwords a tak ne/trpezlivo čakám na svojho prvého zákazníka :D

a nebude mať prvý zákazník nejakú super zľavu blížiacu sa k 100% ??? :):):)

Žeby som išla pohľadať....
Dantess
22.07.11,14:50
Ak Vám a adminom to nevadí, tak stránka je www.coffeein.sk

Prosím okomentovať všetko čo sa nepáči a buďte kritický. Chcem to vymakať čo najviac. Dík :-)
padro
22.07.11,14:50
a nebude mať prvý zákazník nejakú super zľavu blížiacu sa k 100% ??? :):):)

Žeby som išla pohľadať....

a druhy by mohol este dostat darcek navyse :D
padro
22.07.11,14:52
napadla ma domena coffee.in ale uz sa pouziva :)
camozzi
22.07.11,14:59
Ak Vám a adminom to nevadí, tak stránka je www.coffeein.sk (http://www.coffeein.sk)

Prosím okomentovať všetko čo sa nepáči a buďte kritický. Chcem to vymakať čo najviac. Dík :-)
Do VOP si dopln organ dozoru (SOI pod ktoru spada tvoj obchod).
padro
22.07.11,15:34
dal by som jednotne postovne a tak aby bolo jasne viditelne kolko,.. podla ob. podmienok neviem kolko bude stat.. netusim ako to mas riesene pri objednavke.