peto1310
27.05.11,07:23
Caute,
chcel by som sa spytat, ci mate niekto skusenosti s Ukrajinou, co sa podnikania tyka, ci mate odtial napr. nejakeho obchodneho partnera, al. ci nieco vyvazate.
Ide mi hlavne o vyvoz komodit ako drevo a zelezo, neviete ako by sa to dalo spravit, su na to nejake kvoty al. nejake ine obmedzenia ? Viem len, ze je tam obrovska korupcia. Ale Ukrajina ma podla mna obrovsky potencial, co sa obchodu tyka.

Dik
katka1605
27.05.11,05:48
Skúsenosti len s dovozom do UA.
Všetko je to o kontaktoch, ktoré tam máš, resp. nemáš :-)
peto1310
27.05.11,05:55
Skúsenosti len s dovozom do UA.
Všetko je to o kontaktoch, ktoré tam máš, resp. nemáš :-)

mozem sa spytat, co si dovazala ? drogy ? :D ... ale nie, a aki su ti ukrajinci, je tazko si tam najst kontakty, ci je to len na uplatkoch ?
katka1605
27.05.11,06:06
Nie dovážame priemyselné výrobky do UA, Ruska, Bieloruska, Kazachastanu. Rozbiehalo sa to tam zhruba 10 rokov. ... s peniazmi je to tam na dlhé lakte, musíš mať dosť vysoký počiatočný kapitál...ono je to z časti aj o úplatkoch a ťažko od nich dostať faktúry a doklady, ktoré by si si mohol dať do účtovníctva a evidovať náklady...
peto1310
27.05.11,07:45
Nie dovážame priemyselné výrobky do UA, Ruska, Bieloruska, Kazachastanu. Rozbiehalo sa to tam zhruba 10 rokov. ... s peniazmi je to tam na dlhé lakte, musíš mať dosť vysoký počiatočný kapitál...ono je to z časti aj o úplatkoch a ťažko od nich dostať faktúry a doklady, ktoré by si si mohol dať do účtovníctva a evidovať náklady...

Fuuha, tak to nerad pocujem ... ja mam zatial len 20 rokov, som na vyske a kapital 0 euro :D ... ale takych 10 tisic by som dokazal zohnat, len neviem ci by mi to stacilo ... akym sposob si tam mam najst kontakty, vyhladat firmy s ktorymi by som chcel obchodovat a navstivit ich ? A ako to je s jazykom, to bude asi trochu bariera lebo neviem rusky a ukrajinsky uz vobec nie, viem len anglicky ...

- tak ty mas uz pekne rozbehnuty business :)

nejake rady by mi pomohli
Zewa
31.05.11,22:05
ked si na VS, vybav si studium na Ukraine pocas 1-2 semestrov , narob si kontakty a ides...necakaj ze ti niekto len tak na porade da zadarmo 10 rokov budovane know-how :-) ...a uc sa jazyk, si mlady, rustina je lahka a ukrajinsky zvladnes tiez..kym skoncis skolu mas sancu sa pripravit a potom to rozbehnut..ale osobne si myslim ze by si sa mal radsej ucit cinsky
peto1310
07.06.11,08:34
ked si na VS, vybav si studium na Ukraine pocas 1-2 semestrov , narob si kontakty a ides...necakaj ze ti niekto len tak na porade da zadarmo 10 rokov budovane know-how :-) ...a uc sa jazyk, si mlady, rustina je lahka a ukrajinsky zvladnes tiez..kym skoncis skolu mas sancu sa pripravit a potom to rozbehnut..ale osobne si myslim ze by si sa mal radsej ucit cinsky

no to necakam ... tak ukrajinsky sa len koli tomu urcite ucit nebudem :D, nie je to zalezitost na 1 den, radsej svoj cas vyuzijem inak ...
Zewa
12.06.11,10:48
nuz, konaj ako uznas za vhodne, ja som ti len radil na zaklade svojej skusenosti - znalost cudzich jazykov mi v zivote pomaha denne ... mas svoju predstavu, vela stastia pri jej naplnani zelam :-)
peto1310
17.06.11,12:17
nuz, konaj ako uznas za vhodne, ja som ti len radil na zaklade svojej skusenosti - znalost cudzich jazykov mi v zivote pomaha denne ... mas svoju predstavu, vela stastia pri jej naplnani zelam :-)

radis dobre, ja si to uvedomujem, ze jazyky su dolezite, ale na naucenie jazyka potrebejes dost vela casu, ak ho chces ovladat na fakt komunikativnej urovni ... dufam, ze si vystacim s anglictinou
negotiant
10.07.11,14:37
Caute,
chcel by som sa spytat, ci mate niekto skusenosti s Ukrajinou, co sa podnikania tyka, ci mate odtial napr. nejakeho obchodneho partnera, al. ci nieco vyvazate.
Ide mi hlavne o vyvoz komodit ako drevo a zelezo, neviete ako by sa to dalo spravit, su na to nejake kvoty al. nejake ine obmedzenia ? Viem len, ze je tam obrovska korupcia. Ale Ukrajina ma podla mna obrovsky potencial, co sa obchodu tyka.

Dik
Uz po skusenostiach, by som sa na Ukrajinu nevracal.

Nevies si ani predstavit, ze po par rokoch od zalozenia firmy, este nemame licenciu na podnikanie na vybraty predmet cinnosti. Velke mnozstvo firiem robi na cierno, lebo nevedia si vybavit papiere na podnikanie. Proste katastrofa.

To je neskutocna krajina. Hodiny by som ti vedel rozpravat o korupcii na uradoch. Oficialne nevybavis nic.

Nejde len o jazykovu barieru, ale o to, ze kazdy jeden uradnik ti bude povolenia blokovat a pytat si bude nieco do vacku. Nemaju tam lehoty pre urady a robi si tam uradnik co sa mu zachce.
danushka
10.07.11,15:05
radis dobre, ja si to uvedomujem, ze jazyky su dolezite, ale na naucenie jazyka potrebejes dost vela casu, ak ho chces ovladat na fakt komunikativnej urovni ... dufam, ze si vystacim s anglictinou

Priemerne inteligentný a trošku jazykovo nadanejší jedinec zvládne slovanský jazyk vo veľmi krátkom čase. Ja som sa behom troch mesiacov naučila srbštinu a potom som sa už len zdokonaľovala bežnou komunikáciou a čítaním ich kníh, tlače. Myslela som si, že tento jazyk u nás nikdy nevyužijem a odrazu som sa v minulosti ocitla vo sfére, kde sa obchodovalo s Balkánom a nik ma neprecikal ani z našich, ani z Balkánu. Na obchodovanie s takýmito destináciami nepostačí len ovládanie jazyka, treba poznať naturel domácich, to ako rozmýšľajú a samozrejme mať podchytené páky rôzneho druhu, aby všetko fungovalo.
Ale povedať, že taký alebo onaký jazyk by som sa pre niečo neučil je veľmi povrchné, lebo nikdy nevieš, kedy môžeš konkurovať niekomu práve neobvyklou znalosťou ,,neatraktívneho", či nesvetového jazyka.