rickman
27.05.11,08:05
Ahojte daniarky a daniari,

snažil som sa nájsť k mojím otázkam niečo viac priamo na Porade, ale aj keď téma vyzerala podobne, k odpovedi som sa nedopracoval.


Aký vplyv má na DPH a daň z príjmov to, že tovar predám za podstatne menej ako som ho nakúpil (a pochopiteľne už odpočítal DPH)? Jednoducho neviem nájsť zákazníkov, predám za symbolickú cenu.

Čo v prípade (DPH, DzP), že tovar obsahoval aj potraviny, ktorým medzičasom už prepadla trvanlivosť?


Ďakoval veeeeeeeeľmi pekne :)
rickman
28.05.11,05:37
Posúvam :)
Dáša_
28.05.11,06:28
z hľadiska DPH, tak je to v poriadku. Odvedieš DPH zo skutočnej predajnej ceny. T.j. nakupiš za 100, predáš za 50. Samozrejme, treba mať podchytené, že to je dlho na sklade, poškodené, nemódne... T.j. nie, že kúpiš za 100 a obratom predáš so stratou. Ešte by som si dala pozor na to, aby sa nestalo, že takto lacno predaš iba napríklad svojej rodine a bežní zákaznici sa k takemu tovaru nedostanu.
Toto je vlastne riešenie aj pre DzP.

Čo sa týka potravín, tam hlavne pozor, aby si neprešvihol nejake hygienicke predpisy - aby si nemal problem z tejto strany.
hubatá
28.05.11,06:30
To komu predávaš potraviny po záruke ? Daj sem tvoje IČO !
rickman
28.05.11,07:13
kľúúúúd, nikomu nič nepredávam, len ma zaujala táto otázka a nevedel som na ňu získať odpoveď.

Čo potom s potravinami, ktorým prepadla záruka? - rovnaká otázka, ako s DPH, ako s DzP?

Ako viem zdokladovať, že im trvanlivosť skutočne prepadla, ak ich už nemám na sklade?

Sorry, v tomto som ako slon v porceláne, len sa orientujem. Ďakujem veľmi pekne :)
KEJKA
28.05.11,07:19
neviem či slon teoreticky, alebo prakticky.
Tovar po záruke určite nesmieš predávať - ak ti na to prídu, tak to bude pokuta.
tesne pred skončením záruky-trvanlivosti treba využiť výpredaj, na dokladovanie stačí povinná skladová evidencia, z nej je zrejmé kedy si kúpil=prijal a kedy predal.
rickman
28.05.11,07:23
neviem či slon teoreticky, alebo prakticky.
Tovar po záruke určite nesmieš predávať - ak ti na to prídu, tak to bude pokuta.
tesne pred skončením záruky-trvanlivosti treba využiť výpredaj, na dokladovanie stačí povinná skladová evidencia, z nej je zrejmé kedy si kúpil=prijal a kedy predal.

Teoreticky Kejka :). Ďakujem.

V každom prípade to bola len podotázka s tou trvanlivosťou. Gro môjho bádania smerovalo k tomu, aký vplyv bude mať "predaj za menej" na už odpočítané DPH prípadne DzP na konci roka :o.
KEJKA
28.05.11,07:28
to je v poriadku. Za menej nemôžeš predať akurát osobe blízkej.
Môžeš ale DPH musíš odviesť minimálne zo skladovej ceny.
DzP to nerieši.